nou in forum

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

@lavrop

mai ai idee ce nick avea ala de pe global...cel cu transferurile (imi pare ca au sters topicul) ....ca vreau sa-i trimit un junk mail! Sa vad, poate ii place un mos de la mine din echipa!

@Santos
io ti-am trimis invitatie dar de inscris vad ca nu te-ai inscris. Asa ca sa nu mai aud ca nu te-am invitat.
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Man daca sunteti numai din H ma bag si eu la cupe daca ma primiti(nu cred ca ma refuzati sigur ca si banii mei sunt buni :D).

Ca invitatii vad ca nu mai primesc deloc de cateva zile.
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

eu te primesc cu bratele deschise pana ajungi cu cal echipei pe la 72. :)
Asta mai zic si io cinism! eh? :lol:

La urmatoarea cupa esti invitat de onoare...si santos normal...daca se hotaraste sa se inscrie. :wink:
@santos...faptul ca nu te-ai inscris in cupa mea a fost cea mai desteapta decizie a ta de cand joci SP. !!! BRAVO! sI VORBESC FF SERIOS.
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

mosmartin wrote:Man daca sunteti numai din H ma bag si eu la cupe daca ma primiti(nu cred ca ma refuzati sigur ca si banii mei sunt buni :D).

Ca invitatii vad ca nu mai primesc deloc de cateva zile.
Ai bagat frica-n ei!!! :lol:

scuze pt dublu post
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
vyruskill
Team President
Posts: 909
Joined: Tue Aug 01, 2006 8:13 am
Location: Suceava - Romania

Post by vyruskill »

inscriema si pe mine :lol: :lol: :lol:
Image
m. s. w. l. a. f. y. g.
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Mda...rood eu dupa ce ti-am vazut echipa m-am cam razgandit.
Nu stiu cum sa iti spun da noi sa fim sanatosi ca daca mai sunt 2-3 ca tine nici macar in superioare nu ajung.

M-am uitat prima data la tipa cu santosii si ma entuziasmasem tot, dar m-am cam desumflat acum. Ca sa nu mai zic ca eu am doar titulari, daca moare unul, salut si la revedere.

E public turneul ca sunt curios cine e inscris? Peste o luna asa sper sa ma bag si eu printre voi pe acolo, ca acum mi-o fur de la tine.
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

vyruskill wrote:inscriema si pe mine :lol: :lol: :lol:
la tine se aplica regula inversa. Pe tine te inscriu cand echipa mea o sa ajunga pe la nivel 80! :D Esti incadrat la categoria "rechini de Suceava"...ff periculusi. Opinie de fost sucevean!
Dar ne putem intalni in cupa la warchilde. (sper sa nu am norocul asta macar pana in semis) :lol:
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

mda vad ca scoti peste 110 pe linii deci mai am putin de crescut asa ca ma duc si ma joc la locul meu de joaca. :D

lasa ca va prind eu data viitoare. mananc cereale si cresc repede asa ca aveti grija. :D :lol:

@Rood: am vazut ca la 3-4-3 scoti 40 in aparare. Ai incercat 4-3-3 cu celalat CB asemanator ca performante? Daca ai incercat spune-mi si mie te rog cat ai scos in aparare ca sa nu stau sa caut prin meciuri ca s-ar putea sa nu gasesc concludent.
Last edited by mosmartin on Tue Jul 03, 2007 2:56 pm, edited 1 time in total.
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

@mosmartin
cand esti gata da-mi de stire. Nu uita sa-ti faci echipa 2 cat de cat competitiva, ca mai ai si campionat de jucat....nu numai cupe. Vezi ce a postat bunicul. "Rezervele castiga liga"....si as adauga eu...aduc banii din cupe!
:wink:
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
vyruskill
Team President
Posts: 909
Joined: Tue Aug 01, 2006 8:13 am
Location: Suceava - Romania

Post by vyruskill »

rood wrote:
vyruskill wrote:inscriema si pe mine :lol: :lol: :lol:
la tine se aplica regula inversa. Pe tine te inscriu cand echipa mea o sa ajunga pe la nivel 80! :D Esti incadrat la categoria "rechini de Suceava"...ff periculusi. Opinie de fost sucevean!
Dar ne putem intalni in cupa la warchilde. (sper sa nu am norocul asta macar pana in semis) :lol:
am zis asa la vrajeala sa ma inscri nu vreau sa va fur premiile ne vedem la cupa organizata de warchilde pentru ca a promis ca am asigurat acel wild card de care am nevoie

bafta in cupa ta suceveanule

p.s.: ai echipa foarte buna arata bine :? :? :? ma cam bati daca nu ma asigur cum trebuie
Last edited by vyruskill on Tue Jul 03, 2007 2:58 pm, edited 1 time in total.
Image
m. s. w. l. a. f. y. g.
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

@Rood: am vazut ca la 3-4-3 scoti 40 in aparare. Ai incercat 4-3-3 cu celalat CB asemanator ca performante? Daca ai incercat spune-mi si mie te rog cat ai scos in aparare ca sa nu stau sa caut prin meciuri ca s-ar putea sa nu gasesc concludent.
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

@vyruskill
sa fie!
Dar tot o sa sacrific o editie si am sa te chem! Sa jucam o cupa ca intre bucovineni! :wink: Mai pe la sf sezonului sau la inceputul sezonului urmator.

@mosmartin
nu are rost sa incerc...iti spun eu de ce asta e cea mai buna solutie la echiap mea. Al doilea CM ca valoare, scoate cu mult mai mult decat al doilea CB ca valoare. De aceea SPMT imi da constant 3-4-3 asezarea optima. Iti amintesti din ce au scris baietii ca tre sa privesti echipa ca un tot unitar si nu defalcat pe compartimente. Am jucat si 4-3-3 doar cand am probleme de efectiv sau menajez un titular doi pt un meci important. In acest caz imi creste un pic apararea dar scade dramatic mijlocul.


Totul depinde de ce echipa ai ...cat de mult scot cei doi (CM SI CB) care sant pe locul 2 ca valoare.

edit: arata bine dar e batrana...si de asta sant cam ingrozit. Nu ca imi pare rau de ce am cumparat. In 2 sezoane nu am transferat in total mai mult de 4,5 sau 5 mil maxim. Problema e ca efectiv eu nu ma vad capabil sa platesc 10 mil pe un jucator nici in urmatoarele 10 sezoane. Efectiv.
PS: Daca eu te bat, imi vand contul si ma las de SP! :lol: :lol: :lol: dESI AR FI niste posibilitati...
1. te imbeti si nu mai setezi echipa.
2. nu merge pagina de SP si tu ai echipa setata pe juniori! :wink:

si una si alta sant putin probabile! :D
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

@rood: Mda man stiam asta ca e normal. Insa eu am alta teorie.
Luam de exemplu echipa ta. Daca in locul CM aveai un CB care iti scotea la fel la note(forma), ipotetic apoape identici pe postul lor, eu cred ca un bonus mai mare la totalul pe linii il aduce sistemul 3-4-3 fata de 4-3-3.
Ramane de vazut si de probat daca treaba este adevarata.
Am vazut ce ai in echipa dar te-am intrebat totusi pentru ca am vazut ca esti inscris de ceva vreme in joc.
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

mosmartin...ok am priceput acum.
Daca cei doi sant egali (ipotetic), eu merg pe doua posibilitati...
Una 3-4-3 kick and rush (uneori si no tactics merge ok) si alta 4-3-3 long balls foarte buna cu echipele care scot pe linii peste tine.

Mie imi place 3-4-3 deoarece inscrii mult chiar daca iti lasa apararea descoperita. (mai ales cand ai ts mic...cazul meu...pana si cele mai slabe echipe iti dau 1-3 goluri...problema e ca tu dai 8-10) :lol: :lol: :lol:
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

rood wrote: Mie imi place 3-4-3 deoarece inscrii mult chiar daca iti lasa apararea descoperita. (mai ales cand ai ts mic...cazul meu...pana si cele mai slabe echipe iti dau 1-3 goluri...problema e ca tu dai 8-10) :lol: :lol: :lol:
dai atatea ca esti in H , dar ia joaca cu echipe din G sau F , ca numai dai atatea goluri :twisted: :twisted:
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”