stadion vs jocatori

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

2,5 pe cea mai lunga perioada platesti 54000 saptamanal. Convenabil zic eu!
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

mai poti face subscribe la cupe cat timp inca nu esti pe minus (adica nu ti-au venit jucatorii). cu imprumutul ... primesti banii in mana. faci ce vrei cu ei. insa ... platesti rata saptamanal. ai n-ai ... dai :D
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

taxa de inscriere la o cupa trebuie sa fie minim 12,5% din bugetu tau , cel putin asa am patit eu la o cupa
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

100/12.5=8 :) adica precum spuneam, ca sa te inscrii la o cupa cu 50k ... trebuie sa ai 400k.
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

n-am mai facut un topic nou.

ideea ar fi ca dupa mine zilele astea preturile sunt extraordinar de mari (LB 26 de ani 84% si 70 cu 5.4M ) ca sa dau doar un exemplu, asa ca am decis ca mai bine bag 2000 de locuri si imi iau jucatori peste vreo doua saptamani, in plin sezon cand sper sa fie mai ieftini.

am prins o discutie pe topicul de engleza. baietii ziceau ca pentru ca in ultima vreme au cam disparut 5000 de useri ar trebui sa fie mai ieftini jucatorii, pe motiv ca sunt mai putini bani. ideea e cam alta, sunt mai scumpi pt ca sunt mai putini jucatori ! (plus ca acum e final de intersezon si toti cauta jucatori pe ultima suta de metri)
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

eu numai ce-am luat un LF de 23 de ani, agr 22%, calitate 81 momentan, neantrenat la 3 calitati cu doar 1 milion :D Caut jucatorii ce au moral foarte mic...sunt greu de gasit si de prins, mai ales la preturi din astea...dar daca prinzi unul te-ai scos. Tot asa am mai luat un LF sezonul trecut, cel mai bun LF al meu, avea 21 de ani, scoate 69 pe meci si am dat doar 2 mil pe el. :lol:
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

da, la astia neantrenati e ok, dar mie imi trebe unu care sa imi scoata acum 70 :lol:
asa am luat si eu un RM de 21 de ani cu 500k si acum e de 83 si scoate 69

nu ma agit ca nu ma grabesc in C si echipa de D am linistit acum. am vreo 6-7 tineri 20-23 care ori ajung vedete ori zboara pe la alte echipe cu preturi foarte bune.

bizone chiar ar fi momentul sa-mi iau niste revanse fata de tine si napo :twisted: :P
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

cine are rabdare sa prinda astfel de castane ... felicitari. eu tocmai ce am dat 30M pe un CB bun. din punctul meu de vedere a meritat. sa-l fi prins cu vreo 5M dupa vreo 4 saptamani de cautare cred ca ar fi fost mai rentabil. insa nu am vreme sa tin loc liber in lot (adica sa am 34 juc.)pentru mai mult de 2-3 zile. cred ca ar trebui sa imi mai optimizez modul de lucru (pardon, de joc :D)
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

30 M :shock: :shock: :shock:
mie mi se pare foarte mult, exagerat de mult. adevarat ca ala o sa-ti scoata 8-9 sezoane intre 70-74-75, dar inca prefer sa nu ma bag la scoruri de genul asta. in locul tau mai faceam 10000 de lucuri.

nu-s pe principiu sa ai stadion cat mai mare, personal o sa ma opresc pe la 35000, dar pana atunci o sa bag constant cate 1000 de locuri de cate ri am ocazia, mai degraba decat sa cumpar eu stiu ce jucator.

fiecare cu tactica lui :)
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

pai la stadion am deja o gramada de locuri. si nu bag decat cand e cazul (cand am si baza de fani care sa sustina). altfel ... la 35k locuri si 25k baza de fani nu e rentabil, nu-ti scoti banii pe stadion nici in 5 sezoane. si apoi precum vedeti ... se devalorizeaza banu'. trebuie investit. si ce e o investitie mai buna decat un jucator central tanar si cu agresivitate mica si care scoate peste 70 :D
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

nu te intreb de unde naiba ai strans tu 30 M :D

ai dreptate, si eu tin pasul cu baza fanilor, desi am vazut multe echipe cu super stadioane si cu fani putini.. si evident preturi mici. eu ma gandesc la fani nu o sa trec niciodata de 15, nu vreau sa faca asa cum au facut aia dela manchester united, adica sa-si faca o echipa de amatori a lor, ca sa protesteze impotriva preturilor prohibitive ale biletelor :lol:
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

pai cam 16 zic eu ca ar trebui sa fie in momentul de fata. dar cand se termina si cele 2000 de locuri ... 14-15 cred ca ar merge (depinde de locul in clasament al echipei cu care joci acasa dar si de satisfactia fanilor tai).

iar banii ... hehe :) inca mai am de-o ciorba :P sper la sfarsitul sezonului urmator sa mai iau o vedeta. daca nu prind vreuna free pana atunci :D
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: stadion vs jocatori

Post by mate1976 »

din ce am citit in mesajele postate mai sus sa-nteleg ca merita sa investesti in stadion. am baza fanilor 24164, stadion de 14000 locuri si in curs de upgrade inca 3000 locuri, merita?
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: stadion vs jocatori

Post by cro1981 »

Ii bun asa
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: stadion vs jocatori

Post by ic33 »

Ideal e sa ai mai multe locuri pe stadion decat fani, doar asa obtii MAXIM din fiecare meci. :)
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”