Calcul ordin individual

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Este util?

Da!
62
90%
Nu!
7
10%
 
Total votes: 69

Alcool
Assistant Manager
Posts: 94
Joined: Fri Mar 07, 2008 5:39 am

Re: Calcul ordin individual

Post by Alcool »

m-ati lamurit ..... calculam manual ...... deci pot sa folosesc cu incredere SPMT
Bau Bau
Assistant Coach
Posts: 24
Joined: Sat Jan 10, 2009 12:57 am

Re: ordin individual

Post by Bau Bau »

e pe undeva pe aici un topic complet despre ordinele individuale. imi da cineva link-ul, ca eu l-am pierdut. multumesc.
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: ordin individual

Post by bunicutzu »

calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Calcul ordin individual

Post by calin_g »

eu is cam mahmurel in momentu de fata si am probleme in a ma concentra sa pricep despre ce e vb aici, dar sa inteleg ca, din moment ce mosmartin s-a chinuit sa gaseasca formula asta de calcul, SPMT si ASPT mai dau gres in privinta ordinelor individuale?? :shock: asta ar fi intr-adevar ceva care mi-ar da putin peste cap felul in care vad jocul, pt ca pana acum SPMT-ul cel putin era Biblia mea in SP, ce scria acolo aia faceam :?
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Calcul ordin individual

Post by Razvanica »

Nu e vorba de asta. Mai sunt si oameni care prefera sa gandeasca singuri, mai ales cand e vorba de un joc online. Pentru mine cel putin este usor ironic faptul ca unii oameni joaca un joc folosind niste programele facute de altii. Este ca atunci cand eram mici si unul gasea o ascunzatoare buna pe care dupa aia o foloseau si ceilalti.

Oricum, poti sa fii linistit, formulele de aici sunt aceleasi pe care le foloseste SPMT, deci poti sa folosesti in continuare tool-ul fara grija.
Harder, better, faster, stronger
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Calcul ordin individual

Post by calin_g »

Razvanica wrote:Oricum, poti sa fii linistit, formulele de aici sunt aceleasi pe care le foloseste SPMT, deci poti sa folosesti in continuare tool-ul fara grija.
Ok, asta voiam sa stiu.
Razvanica wrote:Nu e vorba de asta. Mai sunt si oameni care prefera sa gandeasca singuri, mai ales cand e vorba de un joc online. Pentru mine cel putin este usor ironic faptul ca unii oameni joaca un joc folosind niste programele facute de altii. Este ca atunci cand eram mici si unul gasea o ascunzatoare buna pe care dupa aia o foloseau si ceilalti.
Sper sa nu te superi, dar mi se pare absurd ce spui. Ce-ar trebui sa facem, sa inventeze fiecare dintre noi roata lui, ca sa nu-l copie pe ala de-a inventat-o primul? :roll: Eu unul prefer sa-mi canalizez eforturile in alte directii in joc, decat sa pierd vremea cautand alte solutii pt o problema deja rezolvata.
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Calcul ordin individual

Post by Kosmin »

Razvanica wrote:
calin_g wrote:Nu e vorba de asta. Mai sunt si oameni care prefera sa gandeasca singuri, mai ales cand e vorba de un joc online. Pentru mine cel putin este usor ironic faptul ca unii oameni joaca un joc folosind niste programele facute de altii. Este ca atunci cand eram mici si unul gasea o ascunzatoare buna pe care dupa aia o foloseau si ceilalti.
Sper sa nu te superi, dar mi se pare absurd ce spui. Ce-ar trebui sa facem, sa inventeze fiecare dintre noi roata lui, ca sa nu-l copie pe ala de-a inventat-o primul? :roll: Eu unul prefer sa-mi canalizez eforturile in alte directii in joc, decat sa pierd vremea cautand alte solutii pt o problema deja rezolvata.
poi ar trebui sa gandesti sigur :lol: pt ca in cazul asta performantele tale nu sunt datorate capacitatii tale de manager ci a altora :mrgreen:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Calcul ordin individual

Post by calin_g »

Kosmin wrote:poi ar trebui sa gandesti sigur :lol: pt ca in cazul asta performantele tale nu sunt datorate capacitatii tale de manager ci a altora :mrgreen:
intr-o anumita masura asa e, dar asta e valabil pentru orice lucru pe care il folosim si in RL. nici nu poate sa fie altfel, eu asta spun, nu inteleg ce e asa in neregula cu a folosi un program ajutator care nu-ti apartine, daca te ajuta sa-ti imbunatatesti performantele? ar trebui sa nu mai folosim nici in viata reala frigiderele, calculatoarele, aspiratoarele, doar pt motivul ca au gandit altii pentru noi inaintea noastra si le-au inventat ei? acu ce sa facem, sa nu mai citim carti si sa nu ne mai insusim idei dintr-insele doar pt simplul fapt ca nu ne apartin??? si in plus, poate unii nu au inclinatie spre matematica, eu unul, de exemplu, nu cred ca as fi reusit vreodata sa deduc formula asta, pt ca, pur si simplu, nu ma pricep, frate, la matematica. is bun la alte chestii, dar la matematica nu. dar daca programul exista si e la indemana oricui, de ce sa nu-l folosesc? inca o data, mi se pare absurd sa ironizezi pe cineva pt ca foloseste, in scopul de a progresa, orice instrument ajutator, doar pt simplul motiv ca nu l-a gandit el, ca nu ii apartine ideea.
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Calcul ordin individual

Post by Kosmin »

nu cred ca ai fost ironizat din cauza ca folosesti programele ajutatoare facute de altii, bn ar fi sa ajungi in ligile superioare prin fortele proprii dar cand nu exista destule resurse cenusii tre sa intervina programelele ajutatoare :twisted:

si comparatia ta cu RL este egala cu zero, electrocasnicele au devenit o necesitate si fara ele ne-am intoarce in evul mediu :mrgreen: si apoi asta e doar un joc on-line si in acelasi timp un concurs economico-tactic si macar aici sa nu ne folosim de programele :wink:
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Calcul ordin individual

Post by Razvanica »

Eu nu te-am ironizat. Am zis ca mi se pare ironic sa folosesti programe ajutatoare intr-un joc, unde ideea ar trebui sa fie sa demonstrezi cat de bun si priceput esti tu, nu Oscar Cookie. Dar in acelasi timp pot sa inteleg si versiunea celor ce folosesc tool-urile, si nu vor sa streseze cu chestii care nu le plac.
Harder, better, faster, stronger
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Calcul ordin individual

Post by calin_g »

Kosmin wrote:nu cred ca ai fost ironizat din cauza ca folosesti programele ajutatoare facute de altii, bn ar fi sa ajungi in ligile superioare prin fortele proprii dar cand nu exista destule resurse cenusii tre sa intervina programelele ajutatoare :twisted:
nu inteleg de ce trebuie sa jignesti, eu nu te-am jignit pe tine..
Kosmin wrote:si comparatia ta cu RL este egala cu zero, electrocasnicele au devenit o necesitate si fara ele ne-am intoarce in evul mediu :mrgreen: si apoi asta e doar un joc on-line si in acelasi timp un concurs economico-tactic si macar aici sa nu ne folosim de programele :wink:
am facut comparatia cu electrocasnicele pt ca, pentru mine, SPMT-ul e o necesitate; asa cum ai zis si tu, SP e un joc si in orice joc important e scopul, iar atata timp cat programul asta nu e un mod de a trisa, mi se pare aproape o obligatie sa fie folosit, daca scopul e sa ajungi cat mai sus in clasamente. nu neg faptul ca jocul ar fi fost mai putin matematicizat si ar fi tinut mai mult de aptitudinile fiecaruia daca n-ar fi existat programelele astea, dar din moment ce exista si sunt folosite de foarte multi jucatori, mi se pare o auto-privare de sanse sa nu le folosesti. parerea mea..
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Calcul ordin individual

Post by Kosmin »

calin_g wrote:
Kosmin wrote:nu cred ca ai fost ironizat din cauza ca folosesti programele ajutatoare facute de altii, bn ar fi sa ajungi in ligile superioare prin fortele proprii dar cand nu exista destule resurse cenusii tre sa intervina programelele ajutatoare :twisted:
nu inteleg de ce trebuie sa jignesti, eu nu te-am jignit pe tine..
eu n-am jignit eu am spus adevarul pt ca asa este si cum adevarul doare ............. :mrgreen: tu nu aveai cu ce sa ma jignesti :mrgreen: ca eu nu folosesc "ajutorele" n-am folosit nici cand eram in H :mrgreen: mia imi place sa fac ceva pe propriile puteri :twisted:

PS: ce jocuri de acest gen mai joci ??
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Calcul ordin individual

Post by calin_g »

Kosmin wrote:
calin_g wrote:
Kosmin wrote:nu cred ca ai fost ironizat din cauza ca folosesti programele ajutatoare facute de altii, bn ar fi sa ajungi in ligile superioare prin fortele proprii dar cand nu exista destule resurse cenusii tre sa intervina programelele ajutatoare :twisted:
nu inteleg de ce trebuie sa jignesti, eu nu te-am jignit pe tine..
eu n-am jignit eu am spus adevarul pt ca asa este si cum adevarul doare ............. :mrgreen: tu nu aveai cu ce sa ma jignesti :mrgreen: ca eu nu folosesc "ajutorele" n-am folosit nici cand eram in H :mrgreen: mia imi place sa fac ceva pe propriile puteri :twisted:

PS: ce jocuri de acest gen mai joci ??
fugi mă de-aici! singurul lucru care nu ţi-a plăcut "ţia" e limba română, din câte observ :roll: cu atitudinea asta de "eu is destept, nu folosesc ajutoare, voi sunteti prosti pt ca le folositi" nu faci altceva decat sa jignesti pe toti cei care se ajuta de acele programe.. dar lasa, ma, fii tu destept si eu prost, la fel ca "prostii" care au castigat A-ul cu ajutorul programelor. apropo, cum ai determinat asa precis ordinele individuale ale jucatorilor tai?
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Calcul ordin individual

Post by Kosmin »

calin_g wrote: apropo, cum ai determinat asa precis ordinele individuale ale jucatorilor tai?
le-am calculat :mrgreen:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Calcul ordin individual

Post by calin_g »

Kosmin wrote:
calin_g wrote: apropo, cum ai determinat asa precis ordinele individuale ale jucatorilor tai?
le-am calculat :mrgreen:
cu ce ?
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”