Explicatii moderatori (fara comentarii)

Aici se poate discuta la modul general

Moderator: Romanian Moderators

tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Explicatii moderatori (fara comentarii)

Post by tuways »

Incepand de acum, eu si kennyanu vom explica sau anunta orice decizie vom lua. Pentru intrebari sau sugestii folositi topicul "Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori".
Last edited by tuways on Mon Jan 22, 2007 3:40 pm, edited 1 time in total.
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Am facut urmatoarele modificari:

1. La sectiunea "Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)":
a. Am adaugat "Regulamentul" ca Anunt, si sper ca fiecare sa-l citeasca.
b. Am transformat topicele "Mentori", "Reguli si Sugestii...", "Ghid pentru Logo Team" si "Cerere de analiza a jucatorilor" din "Sticky" in "Normal". Ideea este ca prea multe sticky-uri duc la pierderea imaginii de ansamblu.

2. La sectiunea "Discutii generale (ro)":

a. Am creat thread-urile Explicatii moderatori (fara comentarii) si Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori pentru o comunicare cat mai buna intre moderatori si utilizatori.
b. Topicul Bancuri - Glume - Faze haioase (de pe forum si nu numai) are ca scop adunarea tuturor posturilor cu continut hazliu. In asa fel nu se fac o mie de topice, ci unul ("Sticky"), care sper eu, ne va binedispune de multe ori.


Sper ca atmosfera sa se destinda si tuturor sa le fac placere sa intre pe acest forum. :D

Sa auzim numai de bine!
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Topicul "ceva interesant" inchis.
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Topicul Ka$mir inchis, deoarece subiectul discutiei a fost rezolvat.
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Topicul problema cu juniorul inchis, problema rezolvata.
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

La cererea lui unicool ii voi ruga pe toti utilizatorii forumului sa nu posteze pe topicul "Manageri inscrisi in cupa DR", pentru ca acesta sa poata edita mesajul ori de cate ori se inscrie cineva.

Orice mesaj postat acolo va fi mutat.
BOBO, mereu aproape...
Image
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

la cererea lui jupanelu am inchis Nomber One Championship [ Editia I ]
Revenit :)
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Topicul "Logo-uri La Comanda *New Models* By Jupan[3l]u" :arrow: Sticky, pentru a fi gasit mai usor. :wink:
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Utilizatorul "Tara" a fost banat pentru o luna, la cererea moderatorilor romani (adica kennyanu si eu) pentru incidentul de pe topicul "[Joc]Cultura Generala". Eu am motivat (aici) cum am "judecat" acest caz si cum am incercat sa detensionez atmosfera. Nu am gasit nici un alt "vinovat" (desi e foarte mult spus) pentru ceea ce s-a intamplat acolo. S-a cerut o reactie, si am reactionat.

Decizia a fost luata de ambii moderatori, si este irevocabila.

Nu uitati, pe viitor, sa combateti ideea, nu omul!

Toate cele bune.
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Skulder wrote:mai stergeti si voi din mesajele astea de publicitate ca s-a umplut pagina cu ele :)
Tocmai am instalat impreuna cu Sjarel un nou MOD pentru evitarea spam-ului, pentru ca doar pe forumul nostru situatia era extrem de "grava". Sa vedem cum va functiona de astazi incolo. ;)
BOBO, mereu aproape...
Image
tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Utilizatorului Tara i se va ridica ban-ul indata ce va fi citita cererea, facuta in acest sens, de un administrator.
BOBO, mereu aproape...
Image
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

topicul "Logo-uri La Comanda *New Models* By Jupan[3l]u" revenit normal deoarece se pare ca nu mai e de actualitate si eu consider ca nu este un topic care sa merite sticky.nu e folositor managerilor decat din punct de vedere al logo-ului,lucru nu asa de important in SP.

topicul [Regulament & Discutii]Campionatul National de Soccer I al lui skulder deletat.alte 7 topicuri ce datau din ianuarie februarie sterse de asemenea.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

de acum numele meu de manager in joc este unicool la fel ca si pe forum.nu mai cautati cyollo ca nu mai exista.manager unicool echipa TmBase
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Userii skulder si antiCAINIsiCIORI au fost banati pe perioada nelimitata la cererea mea.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

Cupa Prieteniei si Cupa Romaniei sunt suspendate pe termen nelimitat datorita lipsei organizatorilor.
Revenit :)
Locked

Return to “Discutii generale (ro)”