Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Aici se poate discuta la modul general

Moderator: Romanian Moderators

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote: Nu am editat aiurea, am editat doar jigniri si atacuri la persoana. Nu "intepaturi". Daca ai alte exemple, te rog sa le postezi.
Poate reusesti sa editezi si pe aici putin
Razvanica wrote:De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere...
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by alex_raul07 »

lol proprietate privata ...
hai sati mai zic ceva... ce ai zice daca ai ramane doar cu managerii astia din H sa vorbesti? si daca te va da cineva jos cine va fi ? sjarel ? eu nu sunt gay...
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by cercel_jr »

Deoarece am impresia ca s-au lungit prea mult discutiile, propun sa evitam orice alte replici si sa ne ocupam de ceea ce conteaza cu adevarat. In acest caz a-ti facut topicul special pt. "demiterea" lui Razvanica, cred ca este destul.

Razvanica sa-si faca treaba de moderator cat timp este moderator (un moderator este si user in acelasi timp).
Iar ceilalti 3 baieti sa aiba grija de topicul de care spuneam mai sus.

Eu incerc sa va arat o cale mai simpla, desi cam tarziu, pt. ca sincer nu imi place sa vad lumea cum acuza in stanga si in dreapta. La inceput am luat-o ca pe o gluma dar s-a ajuns departe.

Cred ca e cazul sa mai renuntam putin la incordari si exteriorizari nefolositoare.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:
Razvanica wrote: Nu am editat aiurea, am editat doar jigniri si atacuri la persoana. Nu "intepaturi". Daca ai alte exemple, te rog sa le postezi.
Poate reusesti sa editezi si pe aici putin
Razvanica wrote:De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere...
Este o veche zicala romaneasca, pe care eu o consider adevarata. Nu vad de ce te-ai simti jignit.
alex_raul wrote:ce ai zice daca ai ramane doar cu managerii astia din H sa vorbesti? si daca te va da cineva jos cine va fi ? sjarel ? eu nu sunt gay...
Oh, da. Pana acum toata activitatea de pe forum se invartea in jurul tau si al lui cipriansimi. Hai, fii serios. Cred ca deja o dati in diverse. Daca aveti ceva cu mine, va rog sa enuntati punctual si cu exemple ca sa va pot raspunde. Daca nu vreti, puteti sa faceti plangere la stapanire si vad eu cum ma descurc.
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by cipriansimi »

@Razvanica eu cred ca tu nu stii sa fii impartial ... in fine
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by alex_raul07 »

bine ma ... eu o las cum zici tu ... nu se invarte in jurul meu pentru ca eu nu ma bag in seama cand zice unu o prostie ;) pricepi ? cam asta era ... oricum mai gandeste dak pastrezi functia de moderator...as zice sa propui si tu pe altcineva ... si sa i spui lu sjarel...doar no sa te impiedice sa te retragi :) noaptea ii un sfetnic bun ... nb :P
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by Razvanica »

masacrem wrote: Razvanica nu se pot da niste banuri pentru o saptamana sau mai mult?
S-au dat si din astea de cateva ori. Unii au inteles, altii nu. :roll:
Harder, better, faster, stronger
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by Kosmin »

Razvanica wrote:
masacrem wrote: Razvanica nu se pot da niste banuri pentru o saptamana sau mai mult?
S-au dat si din astea de cateva ori. Unii au inteles, altii nu. :roll:
mai da-le :twisted: pana se invata :mrgreen:
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Trofeul Carpati editia II

Post by unicool »

ce off topic prietene?discutiile sunt despre cupa aflata in desfasurare, sau tie ti se pare off topic asta?daca tu consideri ca asta e off topic ar trebui ori sa afli ce inseamna off topic ori sa banezi toti managerii ce participa la competitii organizate pe forum.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Trofeul Carpati editia II

Post by ic33 »

unicool wrote:ce off topic prietene?discutiile sunt despre cupa aflata in desfasurare, sau tie ti se pare off topic asta?daca tu consideri ca asta e off topic ar trebui ori sa afli ce inseamna off topic ori sa banezi toti managerii ce participa la competitii organizate pe forum.
S-au sters mesajele respective.....nu te agita.
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Trofeul Carpati editia II

Post by unicool »

@ice33 : nu am vzut mesajele alea sterse si de aceea am reactionat....frumos ar fi fost din partea domnului moderator sa specifice faptul ca postul lui este destinat celor carora le-au fost sterse posturile.cum noi userii nu vedem daca au fost sterse sau nu posturi, din puctul meu de vedere e logic sa fie specificat acest lucru pentru a nu se ajunge la posturi de genul celui postat de mine.se pare totusi ca rolul moderatorului este acela de a da mesaje private cu recomandari nicidecum de a-si justifica actiunile de pe forum. :idea:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Trofeul Carpati editia II

Post by Razvanica »

unicool wrote:cum noi userii nu vedem daca au fost sterse sau nu posturi, din puctul meu de vedere e logic sa fie specificat acest lucru pentru a nu se ajunge la posturi de genul celui postat de mine.se pare totusi ca rolul moderatorului este acela de a da mesaje private cu recomandari nicidecum de a-si justifica actiunile de pe forum. :idea:
"Prietene", eu am incercat sa dau dovada de bun simt si sa nu poluez topicul dedicat competitiei pe care o organizezi intr-un mod fabulos. Nu am ce sa justific, persoanele in cauza stiau foarte bine cui ma adresez. Faptul ca tu iti inchipui chestii si vezi "intepaturi" peste tot nu e vina mea. Sfatul meu a fost sa o iei mai usor si sa nu mai postezi aiurea cand habar nu ai care e treaba. Daca postul meu depasea limitele gandirii tale, puteai foarte bine sa imi dai un pm si sa ma intrebi care e treaba, daca am innebunit, daca am fumat prea mult etc. Faptul ca nu ai facut-o si ca ai preferat sa sari direct cu gura pe mine arata inca o data cat de "cool" esti.

Si iti repet, pentru ultima oara sper, nu esti in nici un caz userul care sa poata da sfaturi cu privire la rolul unui moderator, nu esti in nici un caz managerul care sa dea sfaturi altora despre cum se joaca acest joc, nu esti in nici un caz persoana care sa dea lectii altora in ceea ce tine de "intelect" si "moralitate".

PS: Am mutat dicutia noastra din sectiunea cu "Trofeul Carpati" in sectiunea "Probleme cu moderatorii", poate de data asta intelegi miscarea.
Harder, better, faster, stronger
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Trofeul Carpati editia II

Post by unicool »

Razvanica wrote:. PS: Am mutat dicutia noastra din sectiunea cu "Trofeul Carpati" in sectiunea "Probleme cu moderatorii", poate de data asta intelegi miscarea.

eu nu am nici o problema cu moderatorii asa ca nu vad de ce sa fie mutata discutia aici.problema este la tine si tine doar de capacitatile "cenusiului" din mansarda proprie.intepatura era in mesajul tau trimis catre mine pe care de altfel nu o sa il fac public pentru ca nu sunt genul ala de persoana.despre moralitatea mea nu esti tu in masura sa vorbesti.........nu am facut scoala impreuna si nici vecini de cartier nu suntem ca sa iti permiti tu sa vorbesti despre asta.mi-ai parut o persoana cu capul pe umeri la inceput, dar vad ca tii neaparat sa imi demonstrezi contrariul.ai impresia ca inteligenta se masoara in replici pe forum si asta imi da de gandit.....ori esti un copil aflat la pubertate ori ai impresia ca toata lumea e impotriva ta si simti nevoia sa adopti o "pozitie" defensiva la fiecare post care ti se pare tie a fi contra "razvanica", sau care contesta deciziile marelui manager si moderator "razvanica"......

P.S: oare de ce ai ales un diminutiv ca nickname?
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Trofeul Carpati editia II

Post by Razvanica »

unicool wrote:ori ai impresia ca toata lumea e impotriva ta si simti nevoia sa adopti o "pozitie" defensiva la fiecare post care ti se pare tie a fi contra "razvanica", sau care contesta deciziile marelui manager si moderator "razvanica"......
Tu ai avut o nelamurire. In loc sa ma intrebi pe privat, ai postat un comentariu usor agresiv. Eu ti-am raspuns, asa cum o fac si cu multi alti useri care au probleme sau nelamuriri, printr-un pm:
Razvanica, in pm wrote:Era vorba de niste mesaje pe care le-am sters, tocmai pentru ca nu aveau legatura cu Trofeul Carpati, ci era vorba, din nou, despre cine si cum a facut transferuri dubioase. Stiu ca e cald, dar ia o bere si calmeaza-te
La care tu ai raspuns foarte urat atat pe privat, cat si pe forum, suparat ca te-am "intepat". Daca intr-adevar mesajul meu de mai sus contine vreo intepatura, imi cer scuze. Eu chiar as fi baut o bere in momentul ala.

La restul aberatiilor nu am ce sa raspund, intra la categoria infantilitati si le-am putut intelege cand veneau de la niste pusti de liceu, nu insa si de la oameni care se pretind maturi si inteligenti.
Harder, better, faster, stronger
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by unicool »

ti-am spus (sau cel putin credeam ca ai inteles) faptul ca acea "recomandare" de a bea o bere rece pentru ca e cald afara nu este ceva ce spui unei persoane total necunoscute tie.spui la prieteni, rude, celor cu care iti permiti sa vorbesti familiar pentru ca este interpretabil, iar eu nu fac parte din nici o categorie mentionata de mine mai sus.


probabil tu consideri ca postul tau in care imi dai sfaturi despre moralitate si acest joc se potriveste perfect unui moderator.nu cunosti situatia deloc.....erai prea "tanar" in joc ca sa stii ce a fost atunci si in ce contexte.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Post Reply

Return to “Discutii generale (ro)”