Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Aici se poate discuta la modul general

Moderator: Romanian Moderators

gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by gabitza23 »

Marcus wrote:hai frate lasa-ma cu aiurelile astea, greseala de tastatura auzi la el !!! greseala de tastatura ar fi fost "crreate" sau "ccreate" sau "createe" etc etc etc... da uite ce chestie a gresit tastatura fix acolo unde doare cel mai rau "creeate".
cica n-am pus semnul intrebarii, una la mana eu nu scriu articole de stiri ca sa trebuiasca sa fiu atent sa scriu gramatical, iar a doua la mana
mda, tu nu scrii "articole de stiri", desi nu prea inteleg eu ce inseamna alea articole de stiri dar crede-ma nici nu as vrea sa scrii la cat de bine stii sa scrii "articole de stiri".
se scrie unu la mana si doi la mana si nu cum ai scris tu: "una la mana..........a doua la mana"; poti sa scrii asa eventual daca o iei des la mana.....
Bafta
Semnat: unul din analfabeti!
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by minasthiryt »

Marcus,"a gresi e omeneste"..te crezi mai presus de cuvintele astea?

Daca ai sesizat acea greseala ii poti transmite managerului care face traducerea sa corecteze si sa nu mai faci atata tam tam.

Gasesc inutila oricare alta discutie contadictorie pe acest topic despre aceasta problema.

Eventual va puteti continua discutiile contradictorii aici: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... &start=570
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by gabitza23 »

minasthiryt wrote:Marcus,"a gresi e omeneste"..te crezi mai presus de cuvintele astea?

Daca ai sesizat acea greseala ii poti transmite managerului care face traducerea sa corecteze si sa nu mai faci atata tam tam.

Gasesc inutila oricare alta discutie contadictorie pe acest topic despre aceasta problema.

Eventual va puteti continua discutiile contradictorii aici: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... &start=570
acuma cand incepeam sa ma distrez :P
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by Razvanica »

Marcus wrote:Cine face traducerea stirilor din limba engleza in limba romana pe prima pagina a jocului, ar trebui sa fie o persoana foarte buna cunoscatoare a limbii romane, si sa nu faca erori gramaticale de genul "problemele creeate" asa cum este tradusa stirea din 4 ianuarie.
Chiar si un copil de gimnaziu ar trebui sa stie ca se scrie "problemele create" cu un singur "e". Daca aveti probleme in a cunoaste forma corecta puteti consulta internetul cu usurinta, fara sa fie nevoie sa va faceti de ras in fata comunitatii romanesti din Soccer Project...
Cine face traducerea din engleza in romana este o persoana care face asta voluntar, in timpul sau liber. Nefiind vreun lingvist cu experienta, ci doar cineva care incearca sa ajute restul managerilor romani (el intelegand deja engleza nu ar avea nevoie de o traducere), este perfect acceptabil sa mai aiba greseli de exprimare. De aceea exista si un topic special, unde se semnaleaza astfel de probleme de traducere, care sunt apoi rezolvate (http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 53&t=10549). Acolo poti face astfel de observatii, bineinteles pe un ton diferit de cel pe care l-ai utilizat aici.

PS: "probleme creeate" nu este o eroare gramaticala, ci o eroare morfologica. Orice copil de clasa a sasea stie asta. Iar cei care nu o stiu sunt capabili sa caute asta pe net, ca sa nu se faca de ras in fata celor cu care poarta astfel de polemici. (Vezi ce simplu e sa gasesti nod in papura?)
Harder, better, faster, stronger
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by minasthiryt »

daimon Re: greseala traducere 9 Jan (21:14)
multumesc pentru sesizare. am modificat.

o saptamana buna.
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by bizone »

Ioi, a fost banat anonimus, nu-mi vine sa cred :lol: Si pentru ce :?: :lol: E adevarat, la un moment dat a avut o reactie aiurea care poate n-a fost potrivita, dar a avut dreptate in ceea ce zicea. Poate unii nu stiu, dar el a fost unul care a pus bazele acestui forum. Pacat ca n-ati inteles esenta mesajului sau.

Cu ce drag intram pe aici inainte, ce relatii erau, ce comunitate frumoasa s-a creat.
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by Kosmin »

bizone wrote: Cu ce drag intram pe aici inainte, ce relatii erau, ce comunitate frumoasa s-a creat.
poate vrei sa zici " a fost creata" :lol: dar din pacate cu timpul s-a pierdut :?
NewManager
Assistant Manager
Posts: 80
Joined: Thu Jan 07, 2010 6:49 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by NewManager »

chiar,ce-i cu activitatea asta asa de slaba pe forumuri?...nici nu zici ca suntem a doua comunitate ca nr. de manageri din soccerproject...asa a fost dintotdeauna,sau e de curand?....am mai jucat si alte jocuri online,dar nicaieri nu era asa pustietate pe forumuri ca aici :)
Nu mi-e teama de o haita de lupi condusa de o oaie,mi-e teama de o turma de oi condusa de un lup!
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by cro1981 »

A fost activitate in vremurile bune ale SP-ului. Momentan au ramas foarte putini manageri care mai frecventeaza forum-ul.
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by dragos »

acest forum nu-l mai controleaza nimeni?
vad topicuri stupide care ar trebuie sterse
Razvanica? Minas? unde naiba sunteti?
Pana acum banati tot felul de tampenii si stergeati orice topic care nu va convenea, acum sunteti ca Titanicu, la FUND.
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by calin_g »

i-am dat ieri un mesaj lui sjarel pe tema asta, din cate vad a sters el cateva dintre acele mesaje spam. din cate stiu razvanica nu mai e moderator de cand a preluat functia de sheriff, minasthiryt e absent din joc de pe 20 aprilie, iar celalalt moderator mi se pare ca e bunicutzu, care din ce am observat intra f rar
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by cro1981 »

Macar sa propuna pe altcineva :idea:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by cipriansimi »

ar fi bine sa preia cat mai repede altcineva functia de moderator ca m-am saturat sa vad topicuri aiurea.
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by Ka$mIR »

Vreti sa revin iar la putere in sp :)) ?
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Intrebari/Sugestii/Probleme pentru/cu moderatori

Post by Kosmin »

sa (re)vina dar numai sa (re)vina cineva nu conteaza cine :mrgreen:
Post Reply

Return to “Discutii generale (ro)”