Bancuri - Glume - Faze haioase (de pe forum si nu numai)

Aici se poate discuta la modul general

Moderator: Romanian Moderators

Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca adormisera, un betiv exclama catre procuror:
- Sa ma pupi in fund !
Procurorul:
- Afara !
Betivul:
- Nuuu ! Aici, sa vada toata lumea !
Image
Image
_RADU_
Assistant Manager
Posts: 54
Joined: Sat Feb 09, 2008 10:27 pm
Location: Suceava(RO)
Contact:

Post by _RADU_ »

unicool wrote:
De la Subiect Data
radu sv Salut 16 Mar (00:57)

hai te rog eu sa iti schimbi antrenoru...nu de alta dah e ungur;))
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mesaj primit de la un manager in joc.....pai sa nu imi iau in staff numai unguri?......dar nu fac asta ca poate face omu' infarct daca vede.....desi,daca ma gandesc mai bine..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ala eu eram...ma plictiseam si nu aveam ce face si ma uitam la echipe...si nesuportand ungurii am zis sa iti dau un IM :lol: :lol:
Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau!
http://informatiiptc.blogspot.com/
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

Din cauza unor persoane ca tine mie rusine ca sunt roman Radule.Ce avem noi in plus fatza de unguri sau de alte persoane?? De ce am fi mai speciali ??
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Skulder wrote:Din cauza unor persoane ca tine mie rusine ca sunt roman Radule.Ce avem noi in plus fatza de unguri sau de alte persoane?? De ce am fi mai speciali ??
tu esti exceptia care confirma regula. :lol: :lol: :lol: :lol:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Post by Viola »

Daca taceai filozof ramaneai :lol: :twisted: :lol:
Revenit cu Vulturii Lugoj
_RADU_
Assistant Manager
Posts: 54
Joined: Sat Feb 09, 2008 10:27 pm
Location: Suceava(RO)
Contact:

Post by _RADU_ »

Skulder wrote:Din cauza unor persoane ca tine mie rusine ca sunt roman Radule.Ce avem noi in plus fatza de unguri sau de alte persoane?? De ce am fi mai speciali ??
pai ca sa urasti pe cineva nu trebuie sa ai ceva in plus fata de ei sau in minus...sau sa fii mai special...pur si simplu urasti...acuma nu zic ca urasc pe toti ungurii...dar majoritatea ii urasc...si urasc cand ma duc in ardeal si ma intreaba la magazin in ungureste ce vreau....tu dak vrei poti sa o iei pe urmele lui Muresan;)
Bafta! :twisted: :twisted:
Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau!
http://informatiiptc.blogspot.com/
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

da radule, nu e normal sa te intrebe in ungureste, nu in Romania. dar nici nu ai de ce sa-i urasti, pentru ca unguru' de rand nu are vina! el s-a nascut aici, ii place aici, e cetatean roman, e prostia romanilor (politic vorbind) ca le-au dat minoritatilor mai multe drepturi decat majoritarilor. de parca noi i-am obligat sa stea aici.
La urma urmei, daca ai o problema si ajungi la spital, la fel te vindeca (sau nu) si doctorul de nationalitate maghiara si ala de nationalitate romana. daca lesini pe strada la fel te ridica si ala ungur si ala roman, respectiv suna la 112. nu e un motiv sa urasti o natie pentru ca 2-3 sunt mai de rahat sau ca la 2-3 le e mai usor sa zica tesheig decat poftim. La fel cum (probabil) nu-ti place sa fii catalogat tigan/hot de catre francez/spaniol/italian/neamt pentru ca au mers 100-1000 acolo si au furat/violat/dat in cap, la fel nu trebuie sa-i urasti asa pe unguri doar pentru ca s-au nascut unguri.

Daca tot vrei sa-ti consumi energia cu un sentiment ca ura, indreapt-o spre aia care va taie padurile acolo prin Moldova ca din cauza aia ati ajuns ca la orice ploaie sa aveti inundatii.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Post by Razvanica »

_RADU_ wrote:si urasc cand ma duc in ardeal si ma intreaba la magazin in ungureste ce vreau....
Pai mah, acolo majoritatea vorbeste acasa in ungureste. De ce ai vrea tu sa ghiceasca ei ca tu nu stii? E ca si cum francezii s-ar plange ca in sud se vorbeste spaniola sau in est germana... Plus ca nush cum poti tu sa spui ca urasti "majoritatea ungurilor", avand in vedere ca nu ai cum sa cunosti nici 1%. Asa pot spune si eu ca moldovenii sunt prosti, ca am vreo 2 cunostinte din Botosani pe care nu prea le duce capul...
johnny_a32
Team Board Member
Posts: 382
Joined: Sat Jun 23, 2007 1:45 pm
Location: Bucuresti

Post by johnny_a32 »

Razvanica wrote:
_RADU_ wrote:si urasc cand ma duc in ardeal si ma intreaba la magazin in ungureste ce vreau....
Pai mah, acolo majoritatea vorbeste acasa in ungureste. De ce ai vrea tu sa ghiceasca ei ca tu nu stii? E ca si cum francezii s-ar plange ca in sud se vorbeste spaniola sau in est germana... Plus ca nush cum poti tu sa spui ca urasti "majoritatea ungurilor", avand in vedere ca nu ai cum sa cunosti nici 1%. Asa pot spune si eu ca moldovenii sunt prosti, ca am vreo 2 cunostinte din Botosani pe care nu prea le duce capul...
sunteti aiurea! si sa va zic de ce:

1. nu confundati ardealul cu tinutul secuiesc (covasna si harghita) unde locuiesc niste elemente pe care nici macar restul maghiarilor din romania sau ungaria nu-i inteleg si nu-i accepta.
2.cu exceptia celor doua judete mai sus mentionate, nicaieri nu o sa ti se vorbeasca ungureste daca tu nu stii sa vorbesti limba. dimpotriva, cunosc destui unguri care, chiar daca de cand s-au nascut nu au vorbit decat maghiara, se chinuie sa vb cu tine romaneste, din politete.
3. vizitati orase din satu mare, bihor, salaj si nu se va intampla ca cineva sa nu va vorbeasca romaneste, chiar daca intre ei vorbesc maghiara sau germana.

asa ca terminati cu xenofobia si rasismul, in special desteptul ala din suceava. :evil: :evil: :evil: nu de alta, dar pana sa ajungem noi astia din regatenii si moldovenii la bun-simtul si civilizatia ardelenilor o sa mai treaca ceva apa pe dunare.
Walk on through the wind, walk on through the rain,
Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart,
And you'll never walk alone.
You'll never walk alone.
_RADU_
Assistant Manager
Posts: 54
Joined: Sat Feb 09, 2008 10:27 pm
Location: Suceava(RO)
Contact:

Post by _RADU_ »

johnny_a32 wrote:
Razvanica wrote:
_RADU_ wrote:si urasc cand ma duc in ardeal si ma intreaba la magazin in ungureste ce vreau....
dar pana sa ajungem noi astia din regatenii si moldovenii la bun-simtul si civilizatia ardelenilor o sa mai treaca ceva apa pe dunare.
johnny_a32 mai gandeste-te la ce ai spus...gata...destul off topic... sa curga bancurile :)
Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau!
http://informatiiptc.blogspot.com/
johnny_a32
Team Board Member
Posts: 382
Joined: Sat Jun 23, 2007 1:45 pm
Location: Bucuresti

Post by johnny_a32 »

_RADU_ wrote:
johnny_a32 wrote:
Razvanica wrote: dar pana sa ajungem noi astia din regatenii si moldovenii la bun-simtul si civilizatia ardelenilor o sa mai treaca ceva apa pe dunare.
johnny_a32 mai gandeste-te la ce ai spus...gata...destul off topic... sa curga bancurile :)
ohoo, crede-ma prietene, nu-ti vorbesc din auzite, ci din vazute, pipaite, traite. mai multe nu mai zic nici eu, doar atat: nu-mi plac prea mult xenofobii si rasistii, desi sunt anti-tigani si anti-gay.

bafta!
Walk on through the wind, walk on through the rain,
Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart,
And you'll never walk alone.
You'll never walk alone.
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

eu sunt anti-prosti ca voi care sunteti xenefobi,rasistii etc in rest nu am nimik cu nimeni indiferent de rasa sau de convingeri doar sunt si ei oameni
@unicool nu prea am inteles man ceea ce ai vrut sa spui ,e de bine sau de rau ?? :)
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Skulder wrote:eu sunt anti-prosti ca voi care sunteti xenefobi,rasistii etc in rest nu am nimik cu nimeni indiferent de rasa sau de convingeri doar sunt si ei oameni
@unicool nu prea am inteles man ceea ce ai vrut sa spui ,e de bine sau de rau ?? :)
vroiam sa accentuez faptul ca DA...suntem mai speciali decat restul europenilor.......suntem tara pe care "cu cat o cunosti mai mult cu atat o intelegi mai putin" (copyright @ Jonathan Scheele)......din pacate din omul impartial si optimist in ceea ce priveste viitorul tarii noastre am ajuns omul care nu suporta 90% dintre tigani......si asta pentru ca respectivele specimene nu sunt oameni,sunt animale,dar e vina noastra a romanilor pentru ca le-am permis sa devina asa......mergeti in ungaria,sunt peste 500.000 de tigani acolo,dar nu o sa vedeti la ei ceea ce este in Romania...acolo au fost civilizati si culturalizati....ce-i drept cu forta,dar au fost....s-a incercat cu frumosul,apoi vazand ca nu merge asa s-a mers pe legea pumnului si frica e singurul stimul la care reactioneaza specimenele respective.e vina noastra a romanilor ca le-am acordat mai multe drepturi decat in tara lor de bastina.......de ce credeti ca sunt in Romania 1 mil de tigani si in bulgaria peste 800.000 si in ungaria doar 500.000?de ce nu au mers toti in tari in care traiul este mai usor?pentru ca in Romania si Bulgaria legile sunt prost facute,sunt permisibile,usor interpretabile si pedepsele sunt mici......suntem tara cu cele mai multe legi din europa,multe dintre ele batandu-se cap in cap.......suntem tara in care un nenorocit traficand de droguri care este prins in flagrant cu 2 Kg de cocaina si sunt 3 martori care spun ca au cumparat de la el si au consumat impreuna cu el droguri,cere sa fie cercetat in stare de libertate si instanta isi ia o luna termen de gandire desi trebuia sa respinga cererea pe loc fara drept de apel si sa ii dea 25 de ani fara sa stea pe ganduri.....nu vorbesc din auzite...s-a intamplat in Timisoara in data de 28.05.2008 si eu am asistat la acel proces......
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Post by Viola »

si daca noi romanii suntem de vina(asta e si parerea mea) atunci de ce dam vina pe unguri, tigani, nemti, sarbi bulgari si asa mai departe pentru ceea ce e la noi in tara :?: :shock: :?
Revenit cu Vulturii Lugoj
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

Viola wrote:si daca noi romanii suntem de vina(asta e si parerea mea) atunci de ce dam vina pe unguri, tigani, nemti, sarbi bulgari si asa mai departe pentru ceea ce e la noi in tara :?: :shock: :?
pt cai mai usor sa dam vina pe altii, e mai simplu sa ne uitam in ograda vecinului :lol:
Post Reply

Return to “Discutii generale (ro)”