Reguli/ Rules (please read)

Aici se fac transferuri

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
aciduzzo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1424
Joined: Thu Feb 03, 2005 3:38 pm
Location: Iasi,center of the universe
Contact:

Reguli/ Rules (please read)

Post by aciduzzo »

1.Use only romanian! Folositi doar limba romana
---
2. Nu faceti spam! Do not spam!
---
3. Folositi formula [VAND sau CAUT]-[POZITIA JUCATORULUI]- [VARSTA]-[RATING]-[AGRESIVITATE].
The topic's title should look like this:
[VAND sau CAUT]-[POZITIA JUCATORULUI]- [VARSTA]-[RATING]-[AGRESIVITATE] meaning
[BUYING or SELLING]-[PLAYER'S POSITON]-[AGE]-[ RATING]-[AGRESSION]

CUMPAR <=> means buying
VAND <=> means selling
ani <=> means years

Ex. [VAND]RM-23 ani-85%-15% agr <=>[SELLING]RM-23 years-85%-15% agr
---
4. Se interzice utilizarea mai multor posturi si, evident, a mai multor topicuri, pentru acelasi jucator. Se excepteaza cazurile in care postarea ulteriora este determinata de o discutie cu eventualul cumparator/vanzator. Este acceptat un singur "UP" pe zi

It is forbidden more posts(and more topics) for the same player. The exception is: the negotiation between to managers for that player. Its acceptate one post "UP" per day
---
5. Daca doriti sa vindeti mai multi jucatori, puneti varsta fiecarui jucator langa postul lui.
If you want to sell more players, post their ages in the title next to their position

Use Romanian.
Last edited by aciduzzo on Sun Sep 17, 2006 12:12 pm, edited 2 times in total.
aciduzzo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1424
Joined: Thu Feb 03, 2005 3:38 pm
Location: Iasi,center of the universe
Contact:

Atentie

Post by aciduzzo »

Au fost implementate noi reguli pentru piata de transferuri.Rolul lor este a fluidiza si ordona piata.

Topicurile aparute inainte de implementarea acestei reguli(17 septembrie) vor fi scutite de aceasta reglementare.
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

REGULI CLARE:

Post by unicool »

Regulile de mai jos sunt regulile generale de postat pe topicuri de transfer.au fost adoptate pe global de catre geronimo si credeam ca au fost instiintati si moderatorii nostii despre ele:


Pentru inceput:
Indicati ceea ce vreti sa vindeti(puneti DE VANZARE) sau cautati(puneti CAUT) jucator.
1.Cand vindeti un jucator :
Indicati pozitia,performanta cea mai buna,varsta si la sfarsit agresivitatea
Vanzare(exemplu) [De Vanzare] RB bp 68 21 ani agr. 84

Cand vindeti un jucator neantrenat,cea mai buna performanta nu este necesara.


1a)Cand vinteti mai mult de un jucator:

Indicati pozitiile lor.(daca vreti sa oferiti mai multe detalii despre ei,depinde numai de voi ceea ce adaugati titlului).

Vanzarea mai multor jucatori(exemplu) :[De Vanzare] RB bp 60,LB bp 61 and CM bp 65

2)Cand cautati un jucator:

Indicati pozitia(le) pe care le cautati.Daca sunt mai multe caracteristici specifice jucatorului cautat,puteti adauga in titlu sau in interiorul topicului.

Exemplu :[Caut] CM >bp60 21-22 ani.

(Asta inseamna ca va cautati un CM cu o performanta de peste 60 si in jurul varstei de 21-22 de ani,destul de usor nu ?)

NOTA: Cand vindeti un jucator este necesar sa puneti la dispozitia eventualilor cumparatori un link catre acel jucator sau sa indicate numele de manager si echipa.

Va recomandam cu tarie sa respectati aceste reguli,altfel topicul vostru va fi sters(bineinteles veti primi un pm in care se va specifica motivul stergerii topicului)Daca aveti dubii in legatura cu ceva,trimiteti-mi un mesaj privat (manager Cyollo) si voi incerca sa va ajut.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

[for sale] GK-48bp;37bp,SW-42bp, RB-50bp, CF-53bp;58bp.
pui [De Vanzare] sau [Vand] nu [For Sale] pentru ca esti pe forumul romanesc.si cum ti-am zis si in privat in titlu ar fi trebuit pus GK-x ani,RB-y ani,etc,
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
gabyshtoy
Team Manager
Posts: 141
Joined: Thu Mar 18, 2010 6:20 pm

Re: Reguli/ Rules (please read)

Post by gabyshtoy »

am si eu o intrebare :
De ce mi se sterg posturile ?
Image
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Reguli/ Rules (please read)

Post by kennyanu »

ai grija la titlul. ceva nu pui in el..
Revenit :)
markverde7
Coach
Posts: 28
Joined: Thu Oct 19, 2017 10:36 pm

Re: Reguli/ Rules (please read)

Post by markverde7 »

Caut-Cf-21-23 ani-perf max 69(70)-agg 0-45
Post Reply

Return to “Transferuri (ro)”