GALA LAUREATILOR

Aici se poate invita si organiza meciuri si cupe

Moderator: Romanian Moderators

User avatar
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

GALA LAUREATILOR

Post by cercel_jr » Mon Sep 24, 2007 11:59 am

CUPA "DESTEAPTA-TE ROMANE"

Cum bine stiti cu totii, finala acestei cupe imense a avut loc.

Semifinalele:
Torpedoo 1-0 tiramitsu team
Juvenardus FC 0-1 Bunicii

Finala marii finale:
Torpedoo 3-2 Bunicii

Echipa Torpedoo este marele castigator al acestei cupe. Felicitari din partea organizatorilor.

Campionii pe judete:

Bucuresti - oprescu
Timis - bunicutzu
Bacau - pillu
botosani- floczech
Galati- vasi4
Republica Moldova -rodica
Neamt- valyg
Vaslui - andreijr
Vrancea- capca1
Prahova - dani inginerul
Arges - ionel_m_c
Calarasi - Vladutz 2004
Dambovita - TIRAMITSU
Braila - abduraman
Buzau - raul-a
Constanta - ice.liverpool
Tulcea: lupponne
Braila: abduraman
Dolj: ka$mir
Gorj: unicool
Valcea: Lukas17
Covasna - echipa Blue Raiders
Alba Iulia -> echipa: cocoteam;
Arad -> echipa: Fc Micalaca;
Bihor -> echipa: redblue;
Bistrita-Nasaud -> echipa: Metropolitan Bistrita;
Brasov -> echipa: F.C. Brasov;
Cluj -> echipa: SARMASU;
Hunedoara -> echipa: Univ. Craiova;
Mures -> echipa: A.S.A. Armata;
Suceava - niccoss_bar
Iasi - jordao
Teleorman - Miau921


Campionii pe regiuni sunt:

Muntenia: tiramitsu
Ardeal & Banat: napoleonard
Dobrogea: ice.liverpool
Oltenia - Lukas 17
Moldova - spawn_9



La aceasta cupa s-au inscris 267 de echipe.
Au fost reprezentate 30 de judete + Bucuresti + Republica Moldova.
Au fost organizate peste 55 de cupe amicale SP si peste 50 meciuri amicale SP.
Durata cupei a fost de peste 8 luni.
Last edited by cercel_jr on Tue Sep 25, 2007 5:43 pm, edited 1 time in total.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Tue Sep 25, 2007 5:00 pm

Image


Image

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Tue Sep 25, 2007 5:11 pm

CUPA ROMANIEI - EDITIA VII

1. Avrig United - mache13 - B.3
2. Fc STEAUA IASI - Spawn_9 - C.2
3. TmBase - unicool - E.66
3. SARMIS - Scorillo - E.76

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Sun Oct 07, 2007 5:50 am

Image
Last edited by Kosmin on Sun Jan 13, 2008 7:14 pm, edited 5 times in total.

cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

RIC

Post by cro1981 » Sun Nov 04, 2007 8:16 am

Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Tue Nov 13, 2007 6:35 pm

CUPA ROMANIEI - ISTORIC


Editia I

1. ALLRIGHT
2. Fc Dinamo
Semifinalisti: Budistii, Nemuritorii

Editia aIIa


1. FC DINAMO
2. Budistii
Semifinalisti: C.T.S., Petrolul Dragasani(care nu mai exista)

Editia aIIIa

1. BUDISTII
2. Atletico Bucuresti
Semifinalisti: Krypton, Ploiestina


Editia aIVa

1. AVRIG UNITED
2. Titanii
Semifinalisti: Budistii, Progresul Berceni


Editia aVa

1. PROGRESUL BERCENI
2. Bucovina Costisa
Semifinalisti: FC Matadorii,Avrig United


Editia aVIa

1. FC MATADORII
2. Avrig United
Semifinalisti: kennys, Steaua 74

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Tue Nov 13, 2007 7:20 pm

CUPA PRIETENIEI - ISTORIC

Editia I:

1.BUDISTII
2.FC Pro
3.Ploiestina
4.Steaua 74


Editia a IIa:

1.AFC RIPENSIA IASI
2.Progresul Berceni
Semi-Finalisti : Budistii,Ploiestina

Editia a IIIa:

1.F.C. MATADORII
2.Titanii
Semi-Finalisti : Budistii,Progresul Berceni

Editia a IVa

Castigatoarele pe regiuni:

UNIREA IASI
OPERETA
F.C U.CRAIOVA

Editia a Va


1.PROGRESUL BERCENI
2.Je_le_PPytanii
Semi-Finalisti: Liverpool,valentino

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Tue Nov 13, 2007 7:23 pm

CUPA SARPELE CU PENE - ISTORIC

Editia I:

1.SARMIS
2.Any
Semifinalisti A.C. Castillia,Zumer FC.



Editia a IIa:

1.SUPER STEAUA CF

2.JUNIORUL

Semifinalisti FC Stranba Lemne,UltranatiV_TM

Editia 4
1. tiramitzu team
2.FC Cibernetica

Editia 5
1.FC Cibernetica
2.Steaua Ticleni
3,4 FRANCY TEAM & AFC RAPID BV

Editia 6

1.Din@mo
2.fc picioare ingard
3,4 FCLogoj & echipa lui alin
Last edited by Kosmin on Mon Nov 19, 2007 10:01 am, edited 1 time in total.

User avatar
sergiu007
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1030
Joined: Sat Jun 09, 2007 12:49 pm
Location: Suceava
Contact:

Post by sergiu007 » Fri Dec 14, 2007 3:37 pm

Cupa Sarpele cu Pene editia a VII-a:

Locul I: Buffalo Braila
Locul II: barosanu
Locul III/IV: F.C Corsica/[REAL_MADRID]


Felicitari echipei Buffalo Braila si managerului Kosmin. Astept si alti inscrisi pentru editia a VIII-a.
Mai bine sa taci si sa te creada lumea prost decat sa vorbesti si sa dovedesti ca esti !!!

SP National Teams

Image

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Sat Jan 12, 2008 10:21 am

CAMPIONATUL ROMANIEI DE SOCCERPROJECT => EDITIA III


Image

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Sat Jan 12, 2008 1:07 pm

CUPA ROMANIEI => EDITIA a IX - a

Saisprezecimi de Finala(pana pe 16 noembrie)

barosanu(barosanu) - AFC RAPID BV(d3m0nb0y) 2 - 1
RAW2007(pirloronaldinhomutu) - FC U.Craiova(nepotu) 0 - 3
[REAL_MADRID](constantin) - echipa lui alin(marius alin) 0 - 1
CS Brica Bogdanesti(brica olteanul nr.1) - FK Partizan(Balcanic) 0 - 3
Real Madrid!('mosmartin') - URBANTM(daimon) 1 - 0
oNEE(oNEE) - Real Madrid 90(shadow-01) 0 - 3
F.C. Concordia Chiajna(Hamy) - Irina FC(croco)
poli stinta 1921 timisoara(mdm) - Fc STEAUA IASI(spawn_9) 1 - 7
F.C Avantul Prabusirea(f_mitroi) - A.S. minerul-Venus Motru(gatgolash)
Buffalo Braila(Buffalo) - Bunicii(bunicutzu) 2 - 6
Royal Syna Montevideo(Deportivo_TSK) - FCLogoj(Viola) 3 - 2
Poli MINASTHIRYT Iasi F.C.(minasthiryt) - Internazionale Iasi(bogdan.r) 0 - 1
FC Dinamo Bucuresti(CoolRain) - FC Cibernetica(Skulder) 1 - 1 & 2 - 3
Siro Ramnicu Valcea(dinamonumber1) - SARMIS(Scorillo) 0 - 3
Rapid F.C.(joe black) - F.C. Brasov(Viper^) 1 - 1 & 0 - 1
F.C. Corsica(Korsarul Negru) - Diavolo(dardar_3) 0 - 1

Optimi de Finala(pana pe 25 noembrie)

Royal Syna Montevideo(Deportivo_TSK) - Bunicii(bunicutzu) 1 - 3
F.C. Brasov(Viper^) - A.S. Minerul-Venus Motru(gatgolash) 0 - 1
Real Madrid 90(shadow-01) - Internazionale Iasi(bogdan.r) 1 - 0
Irina FC(croco) - FC Cibernetica(Skulder) 0 - 1
Diavolo(dardar_3) - SARMIS(Scorillo) 3 - 2
barosanu(barosanu) - FC U.Craiova(nepotu) 6 - 4
echipa lui alin(marius alin) - Fc STEAUA IASI(spawn_9) 0 - 3(N)
Real Madrid!('mosmartin') - FK Partizan(Balcanic) 5 - 4

Sferturi de Finala(Turul:28 Noembrie ; Returul: 1 Decembrie 2007)


FC Cibernetica(Skulder) - Real Madrid 90(shadow-01) 2 - 0 3 - 0(N)
A.S. Minerul-Venus Motru(gatgolash) - barosanu(barosanu) 2 - 1 2 - 3
Bunicii(bunicutzu) - Diavolo(dardar_3) 2 - 3 1 - 1
Fc STEAUA IASI(spawn_9) - Real Madrid!('mosmartin') 1 - 1 0 - 1


Semifinale(Turul:5 Decembrie 2007 ; Returul:8 Decembrie 2007)

A.S. Minerul-Venus Motru(gatgolash) - Diavolo(dardar_3) 1 - 1 0 - 1
FC Cibernetica(Skulder) - Real Madrid!(mosmartin) 2 - 2 0 - 3

FINALA

Real Madrid!(mosmartin) - Diavolo(dardar_3) 3 - 2 3 - 2


Image

User avatar
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt » Sat Feb 23, 2008 11:48 am

CUPA REGELUI Ed. 1 : CAMPION : Echipa ~ Goshpy Fc Manager ~ Balcanic
Image

CUPA REGELUI
ed I
Organizator: minasthiryt

HALL OF FAME


ImageCAMPION : Goshpy Fc

ImageFINALIST : Scorpyo

SEMIFINALISTI : echipa lui alin / CRAIOVA MAXIMA

SFERTFINALISTI : Valencia Club / F.C. Corsica / URBANTM / bandithos

STATISTICA

Durata competitie: 24.11.2007 ~ 22.02.2008

Numar echipe participante: 29

Numar meciuri jucate: 99 ~ total
76 ~ meciuri programate si jucate
23 ~ meciuri neprogramate (V/I la masa verde)

Cel mai bun golaveraj +/-: Goshpy Fc ~ 26/10 ~ +16

Cel mai bun atac: CRAIOVA MAXIMA ~ 30 goluri marcate

Cea mai buna aparare: Scorpyo ~ 4 goluri primite

Cea mai mare diferenta de scor: Etapa 6: 12/13.01.2008-Grupa C- KF Poli Timisoara - Goshpy Fc 1-8

Cel mai frumos meci: Etapa 7: 19/20.01.2008-Grupa B- Valencia Club – sageata 3-3 (1-0~min20/1-1~min50/1-2~min66/2-2~min68/2-3~min81/3-3~min86.)

Total goluri marcate: 332
312 ~ in faza grupelor
20 ~ in faza eliminatorie

Media golurilor marcate/meci: 3,35 goluri/meci

GOLGETER: Eduard Ion (CRAIOVA MAXIMA) ~ 13 goluri
BEST GK: Pascal Sikora (Scorpyo) ~ goluri primite/meciuri jucate ~ 4/6

~~~~~~~~~~~~~~~

SFERTURI:
bandithos 2-4 Goshpy Fc
Valencia Club 3-4 CRAIOVA MAXIMA
URBANTM 0-1 Scorpyo
echipa lui alin 1-0 F.C. Corsica

SEMIFINALE:
Goshpy Fc 1-0 echipa lui alin
Scorpyo 1-0 CRAIOVA MAXIMA

FINALA:
Goshpy Fc 2-1 Scorpyo
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer

User avatar
sir.alex.ferguson
Team President
Posts: 504
Joined: Tue Jan 01, 2008 8:45 pm
Location: ROMANIA
Contact:

Post by sir.alex.ferguson » Fri Feb 29, 2008 6:57 pm

Cupa Prieteniei(Diviziile E,F,G,H) Editia I:

Semifinalisti: F.C. Apateu si oradea
Finalist: Fc Steaua Bucharest***
Marele Castigator:Diavolo
Team:Fc Manchester Pitesti
Manager:sir.alex.ferguson

25=>H.1392-(?)

User avatar
sir.alex.ferguson
Team President
Posts: 504
Joined: Tue Jan 01, 2008 8:45 pm
Location: ROMANIA
Contact:

Post by sir.alex.ferguson » Sat Mar 08, 2008 7:00 pm

Cupa Romaniei Editia a X-a

Sferturile de Finale
SARMIS - S.S.Lazio 1-0 1-0
Diavolo - [REAL_MADRID] 2-2 1-0
Bunicii - echipa lui alin 0-0 2-1
URBANTM - Royal Syña Móntevidéo 1-1 2-1

Semifinalele
URBANTM - Diavolo 2-3 0-1
Bunicii - SARMIS 2-1 4-3

Finala
Tur: Bunicii(A)* 3~2 Diavolo(E.12)* Vineri Ora 22:00
Retur: Diavolo(E.12)* 0-0 Bunicii(A)* Sambata Ora 18:00


Statisticile Editiei X

Cupa Romaniei Editia a X-a

Perioada ~ 13.01.2008 - 08.03.2008

Echipe

au fost inscrise ~ 22 de echipe:
H ~ 4 echipe
G ~ 1 echipa
F ~ 7 echipe
E ~ 6 echipe
D ~ 1 echipa
C ~ 1 echipa
B ~ 1 echipa
A ~ 0 echipe

Cel mai bun atac ~ Diavolo:24 goluri
Cea mai buna aparare ~ echipa lui alin :3 goluri primite


Meciuri

total ~ 52 meciuri
jucate ~ 43 meciuri
neprogramate ~ 9 meciuri
Team:Fc Manchester Pitesti
Manager:sir.alex.ferguson

25=>H.1392-(?)

User avatar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6337
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin » Wed Mar 12, 2008 7:15 pm

CAMPIONATUL ROMANIEI DE SOCCERPROJECT - EDITIA IV

Image

Post Reply

Return to “Amicale/Cupe Amicale (ro)”