Divizia A

Aici se poate invita si organiza meciuri si cupe

Moderator: Romanian Moderators

Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

sircos wrote:mai, baieti, mai ... parca ar fi in joc titlul mondial ... eu zic s-o rezolvam repede, cat mai repede: kosmin este organiztorul, el hotareste sistemul de departajare. punct ! ce tot o intoarcem cu lpf, prm, tvr ... ma doare capul :cry: hotarati-va mai repede, ca eu deja mi-am aranjat 2 meciuri din noua editie a campionatului. si nu vreau sa fie singurele, vreau sa le joc pe toate. sper ca-ti priceput mesajul. punct :!:
lasa sircos , ca o sa joci toate meciurile campionatului :D :D , cu privire la sistemul de departajare va fi cel care l-am postat mai sus si cules dupa situl lpf. sincer si pe mine ma luat durerea de cap :( :( , am plecat sa-mi iau o pastila ca simt ca-mi explodeaza capu :x :x
sircos
Team President
Posts: 525
Joined: Mon Mar 27, 2006 2:46 pm
Location: Bucharest, Romania

Post by sircos »

Kosmin wrote:PROGRAMUL COMPETITIONAL AL TURULUI :
kosmin, nu se juca miercuri si sambata ? acum jucam miercuri si duminica ? :?
Drumul de la stadion e ieftin. Imparti taxiul cu toata galeria!
La noi la stadion sunt multe locuri libere!
Pentru ca sunt putini spectatori, ai sansa sa te vezi la televizor!
VINO IN REGIE!
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

sircos wrote:
Kosmin wrote:PROGRAMUL COMPETITIONAL AL TURULUI :
kosmin, nu se juca miercuri si sambata ? acum jucam miercuri si duminica ? :?

:oops: :oops: :oops: miercurea si sambata , o sa modific datele :D :D :D offfff cu durerea asta de cap :twisted: :twisted:
EDIT : am modificat datele :D :D
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

bizone wrote:mai multi inteleg asa, dar probabil sunt(em) incordat(i) in gandire :lol: Este exact regulamentul care l-am postat si eu. Deci cum am mai spus, am un prieten ce lucreaza la prosport, e redactor, si mi-a spus ca asa se procedeaza. Adevarul e ca acolo nu specifica, dar se subintelege.
ma baiatule, cum adica nu scrie da se subintelege? unde scrie "in deplasare"??? uite aici ce scrie (preluat de pe frf.ro):
"În cazul meciurilor jucate conform sistemului cupã, dacã douã echipe au marcat acelaºi numãr de goluri la sfârºitul celor douã meciuri, echipa care a înscris mai multe goluri în deplasare va fi calificatã la turneul final."
aici ce mama dracului mai intelegi? hai ca deja esti ridicol cu pretenii tai "subintelesi". si daca e sa ne batem in prieteni, eu am vorbit cu mitica de la liga care a facut regulamentul si a zis ca se intelege doar ce scrie :twisted: :wink:
tu chiar nu vrei sa intelegi ca nu se scrie niciunde gol in deplasare in ceea ce intelegi tu. mai bine las-o moarta
Image
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

cat esti de batut in cap, jur :roll: bah, am zis ca nu scrie clar ca se i-a golul in deplasare, dar eu asa inteleg, cum au inteles si altii, ce tot o arzi aiurea? Si lasa glumele cu prieteni si gesturi, deja te-ntreci. :wink:
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
Scorillo
Team Manager
Posts: 142
Joined: Sun Mar 05, 2006 2:33 pm
Location: Constanta

Post by Scorillo »

Am vazut ca aveti in program si o liga a doua
Daca supravietuieste campionatul trece-ma pe mine ca un prim candidat la promovare (avind in vedere ca sint singurul din liga a doua, hi, hi, hi :twisted: )
Si o propunere ca sa nu va mai certati - aplicati regulamentul din Italia: la egalitate de puncte in final de campionat se joaca meci de baraj pentru desemnarea campioanei
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

bizone wrote: am zis ca nu scrie clar ca se i-a golul in deplasare, dar eu asa inteleg, cum au inteles si altii, ce tot o arzi aiurea? Si lasa glumele cu prieteni si gesturi, deja te-ntreci. :wink:
ana are mere...dar tu vezi nuci. :lol: :D ...eu tocmai de asta am vrut sa vorbim cu kosmin, ca in campionatul ce va incepe curand sa eliminam genul asta de "intelegeri" in regulament :wink:

de la inceput am zis ca editia I e istorie, lasam asa cu semnul intrebarii, exclamarii (treba ta daca te multumesti cu de astea) si sa facem un regulament ok ptr toti si fara loc de interpretari. chiar faptul ca ne contrazicem deja aiurea pe aici imi da dreptate. regulamentul ce a fost lasa loc de interpretari si trebuie refacut. crezi ca e ceva personal ca vreau sa refacem REGULAMENTUL, si mai ales ca toata lumea e de acord ca trebuie schimbat? :cry:
Last edited by napoleonard on Wed Jul 11, 2007 11:27 am, edited 1 time in total.
Image
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

Scorillo wrote:Am vazut ca aveti in program si o liga a doua
Daca supravietuieste campionatul trece-ma pe mine ca un prim candidat la promovare (avind in vedere ca sint singurul din liga a doua, hi, hi, hi :twisted: )
Si o propunere ca sa nu va mai certati - aplicati regulamentul din Italia: la egalitate de puncte in final de campionat se joaca meci de baraj pentru desemnarea campioanei
unora le e frica ca pierd si nu accepta :twisted: am avut in sustinerea acestei idei la un moment dat 4 sau 5 manageri din 11 participanti, si acum nu mai sunt multi :roll:
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

mai oameni buni ma luat durerea de cap de-abinelea , simt ca-mi explodeaza , am vrut sa decideti voi ce sistem de departajare doriti dar se pare ca nu va intelegeti deloc.Problema cu meciurile directe fiecare le interpreteaza cum doreste.Si de aceea am hotarat ca noul sistem de departajare pentru editia viitoare este :
1.numarul de puncte
2.golaverajul general
3.cel mai bun atac
4.cea mai buna aparare
5.daca dupa cele 4 criterii nu se pot departaja 2 echipe se va disputa un meci de baraj tur-retur.


am ales acest sistem pt ca nu mai lasa dreptul la interpretari ci pe cifre concrete. Nu am vrut sa impun sistemul de departajare dar indecizia voastra si diferitele interpretari , m-au determinat sa fac acest lucru
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

napoleonard wrote:
bizone wrote: am zis ca nu scrie clar ca se i-a golul in deplasare, dar eu asa inteleg, cum au inteles si altii, ce tot o arzi aiurea? Si lasa glumele cu prieteni si gesturi, deja te-ntreci. :wink:
regulamentul ce a fost lasa loc de interpretari si trebuie refacut. crezi ca e ceva personal ca vreau sa refacem clasamentul, si mai ales ca toata lumea e de acord ca trebuie schimbat? :cry:
am ajuns unde voiam :wink: ti-e ciuda rau pentru prima editie, dar na, greu e sa recunosti :lol: Tu ti-ai urmarit doar interesul, nu faptul ca vrei sa avem un regulament mai bun. Si care toata lumea e de acord? Dupa cate stiu eu, voturile erau de 5 la 3 ptr varianta I.
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

@kosmin...felicitari ptr decizia luata, indiferent ca-mi place sau nu. cel care conduce campionatul asta trebuia sa faca. sa stea, sa asculte si sa ia o hotarare.

...dar... :twisted: nu vrea sa fiu carcotas, ar trebui sa scoti afara pct 4 ptr ca este un non-sens
Image
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

bizone wrote:
napoleonard wrote:
bizone wrote: am zis ca nu scrie clar ca se i-a golul in deplasare, dar eu asa inteleg, cum au inteles si altii, ce tot o arzi aiurea? Si lasa glumele cu prieteni si gesturi, deja te-ntreci. :wink:
regulamentul ce a fost lasa loc de interpretari si trebuie refacut. crezi ca e ceva personal ca vreau sa refacem clasamentul, si mai ales ca toata lumea e de acord ca trebuie schimbat? :cry:
am ajuns unde voiam :wink: ti-e ciuda rau pentru prima editie, dar na, greu e sa recunosti :lol: Tu ti-ai urmarit doar interesul, nu faptul ca vrei sa avem un regulament mai bun. Si care toata lumea e de acord? Dupa cate stiu eu, voturile erau de 5 la 3 ptr varianta I.
bah sacalule :twisted: ...nu scrie dar se intelege regulament
cu clasamentu ed I nu am nici o treaba :wink:
Last edited by napoleonard on Wed Jul 11, 2007 11:21 am, edited 1 time in total.
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

napoleonard wrote:@kosmin...felicitari ptr decizia luata, indiferent ca-mi place sau nu. cel care conduce campionatul asta trebuia sa faca. sa stea, sa asculte si sa ia o hotarare.

...dar... :twisted: nu vrea sa fiu carcotas, ar trebui sa scoti afara pct 4 ptr ca este un non-sens
si de ce pct 4 e non-sens ????????????????
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

Kosmin wrote:
napoleonard wrote:@kosmin...felicitari ptr decizia luata, indiferent ca-mi place sau nu. cel care conduce campionatul asta trebuia sa faca. sa stea, sa asculte si sa ia o hotarare.

...dar... :twisted: nu vrea sa fiu carcotas, ar trebui sa scoti afara pct 4 ptr ca este un non-sens
si de ce pct 4 e non-sens ????????????????
vreai sa ma faci si pe mine cu niste dureri de cap? :twisted:
pct 2...golaveraj general ...dau ex. 60-50 respectiv 50-40,,,deci trecem la punctul 3
pct 3... cel mai bun atac...deci castiga ala cu 60 gol marcate...daca aveau amandoi golaveraj egal si atac egal inseamna ca ar fi trebuit si al doliea sa aiba 60 gol marcate...si in caz asta sarim peste pct 4, pe care oricum nu ai cum sa-l pui in aplicare...sper ca is destul de clar in explicatii ca ma doare capul :wink:
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

bine mah , se scoate pctul 4 , si aici se incheie discutia privind sistemu de departajare. Acum trimiteti-va jucatorii in vacanta ,la munte ,la mare , ca trebuie si ei sa se relaxeze , pentru ca-i asteapta un campionat foarte disputat , poate chiar mai disputat ca precedentu.

PS: sper ca nu ti-am dat prae m,ari dureri de cap :twisted: :twisted:
Post Reply

Return to “Amicale/Cupe Amicale (ro)”