Divizia A

Aici se poate invita si organiza meciuri si cupe

Moderator: Romanian Moderators

mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Mama ce s-a aprins lumea pe aici.
Poate nu ar trebui sa ma bag aici, dar la editia urmatoare probabil voi participa si eu.
Mi se pare logic ca in caz de egalitate de puncte sa se ia meciurile directe si golaverajul in meciurile directe. Asa este normal, asa este si in fotbalul real in multe campionate din lume: spania, anglia, ...

Ar veni cam asa:
Egalitate la puncte
1. Meciuri directe(V,E,I)
2. Golaveraj in meciurile directe(cate esti pe plus)
3. eventual gol marcat in deplasare in meciuri direct in caz ca se mentine echilibrul dupa primele 2...desi asta e de cupe si nu cred ca se va ajunge pana aici.

Treaba cu golaverajul general nu e un criteriu bun pentru ca unii vor juca cu rezervele in meciuri cu cei mai slabi clasati sa isi menajeze titularii pentru liga.
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

mosmartin wrote:Mama ce s-a aprins lumea pe aici.
Poate nu ar trebui sa ma bag aici, dar la editia urmatoare probabil voi participa si eu.
Mi se pare logic ca in caz de egalitate de puncte sa se ia meciurile directe si golaverajul in meciurile directe. Asa este normal, asa este si in fotbalul real in multe campionate din lume: spania, anglia, ...

Ar veni cam asa:
Egalitate la puncte
1. Meciuri directe(V,E,I)
2. Golaveraj in meciurile directe(cate esti pe plus)
3. eventual gol marcat in deplasare in meciuri direct in caz ca se mentine echilibrul dupa primele 2...desi asta e de cupe si nu cred ca se va ajunge pana aici.

Treaba cu golaverajul general nu e un criteriu bun pentru ca unii vor juca cu rezervele in meciuri cu cei mai slabi clasati sa isi menajeze titularii pentru liga.
pai la prima editie , meciurile directe a fost primu criteriu de departajare , dar fiecare a interpretat dupa propriul interes.
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Mda...acum am vazut mai exact despre ce e vorba.Mi se pare foarta corecta abordarea de la primul campionat si regulamentul ar trebui sa ramana la fel.
Voi incercati sa copiati aigi Liga I si este bine daca s-ar pastra acelasi regulament.

Faza aia cu in caz de egalitate sa fie meci de departajare e absurda. Chiar daca o dam noi ca jucam soccer si nu fotbal aici, pana la urma jucam soccer pentru ca ne place fotbalul, altfel nu am avea ce cauta aici.

Din partea mea sistemul de departajare de la prima cupa este foarte bun si trebuie pastrat. Sper ca la editia urmatoare sa ma bag si eu pentru ca acum nu este cazul.
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

Kosmin wrote: Acum trimiteti-va jucatorii in vacanta ,la munte ,la mare , ca trebuie si ei sa se relaxeze , pentru ca-i asteapta un campionat foarte disputat , poate chiar mai disputat ca precedentu.
ce vacanata?!?!?! daca erau atenti in teren, nu veneau unii manageri cu pretenti si interpretari la regulament, ca sa avem noi durere de cap. la munca cu ei...ca si asa incepe campania de cumparaturi si sa vezi ce zboara unii care nu fac fatza presiunilor :wink:
Image
Scorillo
Team Manager
Posts: 142
Joined: Sun Mar 05, 2006 2:33 pm
Location: Constanta

Post by Scorillo »

Va dati seama ca in proportie de 99% va certati de pomana, nu?
Dupa 18 meciuri este greu de crezut ca se poate ajunge la o departajare la al "n"-spelea criteriu!
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

Scorillo wrote:Va dati seama ca in proportie de 99% va certati de pomana, nu?
Dupa 18 meciuri este greu de crezut ca se poate ajunge la o departajare la al "n"-spelea criteriu!
nu-ti vine sa crezi dar s-a ajuns :wink: ...egal puncte general, egal pct meci direct, egal golaveraj direct...
@kosmin...e cam liniste, nu mai schimbam nimic in regulament...mai bine acum decat la urma sa ne trezim sa are "bube"? :twisted: :D
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

napoleonard wrote:
Scorillo wrote:Va dati seama ca in proportie de 99% va certati de pomana, nu?
Dupa 18 meciuri este greu de crezut ca se poate ajunge la o departajare la al "n"-spelea criteriu!
nu-ti vine sa crezi dar s-a ajuns :wink: ...egal puncte general, egal pct meci direct, egal golaveraj direct...
@kosmin...e cam liniste, nu mai schimbam nimic in regulament...mai bine acum decat la urma sa ne trezim sa are "bube"? :twisted: :D
cred ca o sa am eu "bube" daca incepeti iar :twisted: :twisted: :twisted:
jully
Team President
Posts: 640
Joined: Tue May 29, 2007 7:41 pm
Location: BEST COACH!

Post by jully »

cred ca daca nu esti sigur pe ce sa postat pana acum ar trebui sa mai faci un chestionar , sa-i pui sa voteze in doua zile, tragi linie si cu asta basta.
''orice ROMAN poate fi si campion si poate ajunge mai sus de locul doi''
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

jully wrote:cred ca daca nu esti sigur pe ce sa postat pana acum ar trebui sa mai faci un chestionar , sa-i pui sa voteze in doua zile, tragi linie si cu asta basta.
sunt foarte sigur si nui nevoie sa mai fac un chestionar
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

PROGRAMARILE ETAPEI 1 :

18.07 - 10:00 Castle Club - Buffalo Braila
18.07 - 10:00 A.S. Minerul-Venus Motru - F.C. Brasov
18.07 - 10:00 Blascovici Viola - Juvenardus FC
NEPROGRAMAT TmBase - Supersonicii Soveja
18.07 - 10:00 Bizone TM - FIAT LUX !
Last edited by Kosmin on Fri Jul 13, 2007 8:21 am, edited 1 time in total.
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Mie 18 Iul 2007 (10:00 CET) Inv TmBase - Supersonicii Soveja
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

unicool wrote:Mie 18 Iul 2007 (10:00 CET) Inv TmBase - Supersonicii Soveja
OK , am vazut si eu invitatia
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

bizone si juvenardus, sunteti de groaza :lol: .

as vrea si eu sa particip la editia urmatoare, ori aici ori in Liga II. acum am pierdut startul din pacate.
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

Daimon wrote:bizone si juvenardus, sunteti de groaza :lol: .

as vrea si eu sa particip la editia urmatoare, ori aici ori in Liga II. acum am pierdut startul din pacate.
pai te poti inscrie in Liga II si daca promovezi te vom lua si pe tine in "cercul nostru"...deocamdata kosmin e putin obosit si cu dureri de cap :D :lol: :D
Image
sircos
Team President
Posts: 525
Joined: Mon Mar 27, 2006 2:46 pm
Location: Bucharest, Romania

Post by sircos »

-vati lamurit cum e cu departajarea la final de sezon ? nu de alta dar miercuri incepe "dansul" si nu vrea sa sar iarasi pagini din forum cu discutii aprinse despre clasamente ... :|
Drumul de la stadion e ieftin. Imparti taxiul cu toata galeria!
La noi la stadion sunt multe locuri libere!
Pentru ca sunt putini spectatori, ai sansa sa te vezi la televizor!
VINO IN REGIE!
Post Reply

Return to “Amicale/Cupe Amicale (ro)”