Despre sectiune

Sugestii pentru imbunatatirea jocului./Daca descoperiti o eroare anuntati.

Moderator: Romanian Moderators

Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Despre sectiune

Post by Razvanica »

jeicky wrote:Mai razvanica atunci cand am pierdut cu bot-managerul a fost pentru ca la reluarea simularii au intrat pe teren jucatorii cei mai slabi pe care ii aveam pregatiti pentru meciul amical programat, inteles?
Mai jeicky, atunci cand s-au repetat simularile s-a facut un back-up la baza de date, asa cum ai cerut tu acum. Da, back-up-ul era de dinainte sa faci tu setarile, dar nici atunci nu ti-a convenit. Tu ai vrea ca back-up-ul sa se faca din momentul in care iti convine tine. Am inteles sau nu?
Harder, better, faster, stronger
jeicky
Assistant Coach
Posts: 13
Joined: Thu Jan 25, 2007 4:13 pm
Location: Lupeni - HD

Re: Despre sectiune

Post by jeicky »

Nu este vorba de ce imi convine mie sau nu, asta este o problema generala pe care foarte multi manageri o au, dar nu vin sa posteze aici asa cum am facut eu acum.
Acesti manageri ar trebui informati sa-si faca echipele cu cel putin 72 de ore inainte ca nu se stie ce face jocul..."poate pica, poate nu pica" - ce zici este normal asa cum insinuezi tu?!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Despre sectiune

Post by Razvanica »

Bun, e o problema generala. Dar atunci cand s-a facut back-up au fost foarte multi care au protestat. Cand nu se face back-up tot nu e bine. Care ar fi solutia?

Cand s-a stiut ca se lucreaza la server s-a trimis mesaj in joc cu o zi inainte. Cand nu se stie ca vor fi probleme ce ai vrea sa faca Sjarel?

Mie mi se pare normal sa iti faci echipa din vreme, cel putin pentru meciurile din campionat. Nu cu 72 de ore inainte, dar in nici un caz dupa simularea de la 10 seara. Echipa pentru un joc de campionat trebuie sa o ai in cap cu cel putin 2 zile inainte, ca sa stii cum sa joci jucatorii ca sa fie in forma maxima, asa ca nu vad de ce ai astepta pana seara.

Plus ca problema ta initiala nu era cu setarea echipei, nici macar nu as fi comentat daca vorbeai despre asta. Problema ta era ca ti-a expirat contractul la un jucator, iar eu consider ca este o greseala de manager sa astepti pana in ultima seara ca sa prelungesti contractul.
Harder, better, faster, stronger
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Despre sectiune

Post by dragos »

Razvanica wrote:Plus ca problema ta initiala nu era cu setarea echipei, nici macar nu as fi comentat daca vorbeai despre asta. Problema ta era ca ti-a expirat contractul la un jucator, iar eu consider ca este o greseala de manager sa astepti pana in ultima seara ca sa prelungesti contractul.
Corect , sunt de acord cu Razvanica
Pentru greseala facuta de tine nu-i vad rostul la discutia asta cu back-up
Esti atentionat cu 20 de zile inainte de expirare si ai tot timpul sa iei o decizie asupra jucatorului
Dar chestia asta cu lasatul pana in ultima seara mi se pare o greseala mare si rusinoasa din partea unui manager, si , iar ma repet, nu ar trebui sa faca atata taraboi ptr. greseala lui
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Despre sectiune

Post by mate1976 »

am observat ca de la ultima problema aparuta pe server se intra foarte greu in joc, astept aproximativ 40s ca sa intru, am si testat dupa alte PC-uri.
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Despre sectiune

Post by Kosmin »

mate1976 wrote:am observat ca de la ultima problema aparuta pe server se intra foarte greu in joc, astept aproximativ 40s ca sa intru, am si testat dupa alte PC-uri.
daca acelasi pc-uri aveau aceeasi leg la net tot degeaba :mrgreen:
la mn dureazaa maxim 4-5 sec :mrgreen: sis tiu asa precis pt ca am un add-on de la mozilla care imi arata exact, deci nu mi se pare ceva in neregula :roll:
lazar_florian
Fan
Posts: 2
Joined: Sun Mar 28, 2010 9:44 am

Re: Despre sectiune

Post by lazar_florian »

F.C.R.A.P.I.D. 2 - 2 YoYo

45% Defensiva 35%


27% Mijloc 36%


38% Atac 36%

nu pot sa cred ca fac egal cand il bat clar p-asta si cu rezervele, uitativa la ce jucatori am eu si ce performanta scot fiecare si asta joaca cu SW in loc de CB si e egal cu mine si la mine acasa


poate ma ajuta cineva ms
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Despre sectiune

Post by cro1981 »

Ai avut + 3 pe linii. Au fost altii care au facut egal cu + 14 :D
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
hmmmm
Groundsman
Posts: 6
Joined: Tue Aug 17, 2010 8:13 am

Re: Despre sectiune

Post by hmmmm »

salut...poate reuseste sa mi explice si mie cineva de ce cu atacanti de 66 65 am 21 la atac
iar cel cu care joc la 64 si 61 are 29
echipa mea se numeste babanovac si nelamurirea provine din meciul cu big Hodonín
mentionez ca e prima data de cand joc cand patesc asa ceva...adica mereu cand aveam peste minim 65 la atacanti luam macar 28
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Despre sectiune

Post by cro1981 »

Pentru ca tu ai luat un cartonas rosu . Daca te uiti si la defensiva a fost acelasi lucru: ai avut +3 in conditiile in care el a avut un jucator de 26 bp. Cartonasele rosii te scadmult.
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
claudiojo
Fan
Posts: 2
Joined: Sat Jan 16, 2010 9:23 pm

Despre sectiune

Post by claudiojo »

dupa parerea mea ar trebui sa ne lasati sa facem contracte de pana la 5 ani, nu cum este acum, doar de 3 :wink:
claudiojo
Fan
Posts: 2
Joined: Sat Jan 16, 2010 9:23 pm

Despre sectiune

Post by claudiojo »

hai sa votam;) care sunteti pentru 5 sezoane???
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Despre sectiune

Post by Kosmin »

tre s-o faci pe global si apoi trebuie sa fi de acord sjarel :mrgreen: ce crezi ca se face asa usor ca ceausescu la congresul lui peste prajit :twisted:
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Despre sectiune

Post by cipriansimi »

eu as fi pentru daca cu aceasta optiune ar mai prelugi si performanta maxima a unui jucator de camp cu 2 ani. sa inceapa sa scada din performanta de la varsta de 32 ani sau intre varsta de 30-32 ani sa fie random. unii jucatori sa inceapa sa scada performanta la 30 altii la 31
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Despre sectiune

Post by kennyanu »

claudiojo wrote:dupa parerea mea ar trebui sa ne lasati sa facem contracte de pana la 5 ani, nu cum este acum, doar de 3 :wink:
a fost pe 5sezoane. si s-a redus la 3. nu cred ca ar mai baga 5sezoane inapoi.

era evident ca iti convenea sa platesti un jucator de 22ani cu 3mii si el sa aiba 86calitate (cazul meu) si sa il mai tii inca 3sezoane cu 3mii salariu...a fost introdusa ca o masura antiinflatie(daca nu ma insel)
Revenit :)
Post Reply

Return to “Sugestii pentru joc/Erori in joc (ro)”