Despre sectiune

Sugestii pentru imbunatatirea jocului./Daca descoperiti o eroare anuntati.

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
Jeee_rau18
Fan
Posts: 2
Joined: Sat Jun 23, 2007 9:07 pm
Location: Galati
Contact:

rezolvarea!

Post by Jeee_rau18 »

Nu am facut absolut nik ..si vad ca totul sa rezolvat ... :D >>>ma bucur ..dar nu numai de asta ..ma bucur ca am luat si oralu la romana ! :D 8)
tudor
Team Manager
Posts: 108
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:23 pm
Location: romania
Contact:

idee

Post by tudor »

Nu s ar putea face un algoritm asa incat tacticile sa conteze la deznodamantul unei partide? Din cate am observat tacticile nu conteaza decat la numarul de goluri marcate si o echipa mai slaba nu bate o echipa mai buna decat datorita
agresivitatii, team spiritului ,etc...
emotion microcontroller
tudor
Team Manager
Posts: 108
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:23 pm
Location: romania
Contact:

Re: rezolvarea!

Post by tudor »

Jeee_rau18 wrote:..si vad ca totul sa rezolvat ... :
Ma bucur si eu pt tine ... noroc ca nu era in scris :).
emotion microcontroller
tudor
Team Manager
Posts: 108
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:23 pm
Location: romania
Contact:

inca ceva

Post by tudor »

Un motiv pt care imi place jocul e ca e simplu...dar sunt niste chestiuni care ar trebui macar puse in discutie. E bine ca membrii staffului sa aiba valoare 100% dupa numai cateva cursuri? Practic sunt degeaba... toata lumea are o copie a antrenorului perfect,maseorului perfect, etc.Parerea mea e ca nu aduce deloc cu realitatea.
emotion microcontroller
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: inca ceva

Post by unicool »

tudor wrote:Un motiv pt care imi place jocul e ca e simplu...dar sunt niste chestiuni care ar trebui macar puse in discutie. E bine ca membrii staffului sa aiba valoare 100% dupa numai cateva cursuri? Practic sunt degeaba... toata lumea are o copie a antrenorului perfect,maseorului perfect, etc.Parerea mea e ca nu aduce deloc cu realitatea.
NU INSEAMNA CA DACA E LA 100% E PERFECT.e la 100% si isi face treaba atat cat stie el de bine.de aia sunt echipe care au cate 7-8 accidentati pe saptamana si altele deloc.100% ala reprezinta maximul respectivului membru din staff dar asta nu inseamna PERFECT.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
tudor
Team Manager
Posts: 108
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:23 pm
Location: romania
Contact:

daca e asa...

Post by tudor »

Ar trebui sa se introduca o masura a valorii unui membreu din staff. Ca altfel nu ai cum sa ti dai seama pe cine angajezi. Nu mi se pare normal sa mergi numai pe incercari.
emotion microcontroller
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Post by alex_raul07 »

dak ar fi sa se complice un pic jocu da...
ar putea ca fiecare manager de ex sa aiba ca si jucatorii ...calitatea sa depinda de echipa si sa creasca pe meci castigat... sa se antreneze cum ar veni.... :D :D
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: daca e asa...

Post by unicool »

tudor wrote:Ar trebui sa se introduca o masura a valorii unui membreu din staff. Ca altfel nu ai cum sa ti dai seama pe cine angajezi. Nu mi se pare normal sa mergi numai pe incercari.
e absurd ce vrei.pai ar mai angaja cineva staff slab valoric?toti ar vrea pe cei mai buni.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

stafful tehnic e oarecum de forma acolo. conteaza ce faci tu, ca de-aia esti manager.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: daca e asa...

Post by kennyanu »

unicool wrote:
tudor wrote:Ar trebui sa se introduca o masura a valorii unui membreu din staff. Ca altfel nu ai cum sa ti dai seama pe cine angajezi. Nu mi se pare normal sa mergi numai pe incercari.
e absurd ce vrei.pai ar mai angaja cineva staff slab valoric?toti ar vrea pe cei mai buni.

in plus...ar creste salariile enorm...
Revenit :)
tudor
Team Manager
Posts: 108
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:23 pm
Location: romania
Contact:

Re: daca e asa...

Post by tudor »

unicool wrote:
tudor wrote:Ar trebui sa se introduca o masura a valorii unui membreu din staff. Ca altfel nu ai cum sa ti dai seama pe cine angajezi. Nu mi se pare normal sa mergi numai pe incercari.
e absurd ce vrei.pai ar mai angaja cineva staff slab valoric?toti ar vrea pe cei mai buni.
Nu e absurd ca toti sa vrea cel mai bun staff cum nu e absurd ca vor si cei mai buni jucatori. Fiecare si ar angaja stafful pe care si l ar permite. Sa se liciteze salariul si antrenorul sa si aleaga cea mai buna oferta.
emotion microcontroller
tudor
Team Manager
Posts: 108
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:23 pm
Location: romania
Contact:

Post by tudor »

Daimon wrote:stafful tehnic e oarecum de forma acolo. conteaza ce faci tu, ca de-aia esti manager.
Manager bun inseamna si sa decizi sa investesti sa zicem intr un antrenor bun in loc sa ti faci stadion mai mare si sa ti iasa.E un exemplu. Sau sa ti iei un doctor bun ca nu ti place sa ai jucatori accidentati si sa renunti la un coordonator de tineret bun ca nu ti i permiti pe amandoi.
emotion microcontroller
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Sa se liciteze salariul si antrenorul sa si aleaga cea mai buna oferta.
astfel jocul s-ar dezechilibra pentru ca cel mai bun staff ar fi in A si B.nu poti concura la buget cu o echipa care are 20 mil in cont.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
tudor
Team Manager
Posts: 108
Joined: Sat Mar 31, 2007 2:23 pm
Location: romania
Contact:

Post by tudor »

unicool wrote:
Sa se liciteze salariul si antrenorul sa si aleaga cea mai buna oferta.
astfel jocul s-ar dezechilibra pentru ca cel mai bun staff ar fi in A si B.nu poti concura la buget cu o echipa care are 20 mil in cont.

Nu privesti in ansamblu. Asa, ca sa nu fie dezechilibrat sa se faca toti jucatorii
sa aiba aceeasi valoare pentru ca un manager din H nu poate sa se bata cu unul din A pentru un jucator de 20 mililoane...Oricum eu as vrea doar sa se faca un sistem de tactici mai avansat...pana la urma jocul asta inseamna doar cumpararea de jucatori buni. De exemplu : ordinul individual e bine sa l pui asa incat jucatorul sa scoata performanta cat mai mare, niciodata nu te gandesti sa l pui in asa fel incat sa profiti de anumite puncte slabe ale echipei
adverse sau din contra sa blochezi partile bune.
emotion microcontroller
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

unicool wrote:
Sa se liciteze salariul si antrenorul sa si aleaga cea mai buna oferta.
astfel jocul s-ar dezechilibra pentru ca cel mai bun staff ar fi in A si B.nu poti concura la buget cu o echipa care are 20 mil in cont.

50-60 ai vrut sa zici! :wink:
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
Post Reply

Return to “Sugestii pentru joc/Erori in joc (ro)”