Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Moderator: Czech Moderators

User avatar
HugoBoss
Team Manager
Posts: 181
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by HugoBoss » Thu Nov 07, 2019 11:45 am

Ahojte,

viem, že si týmto príspevkom asi znepriatelím veľa ľudí ale ja sa na to už jednoducho nemôžem viac pozerať. Pravidlá platia pre všetkých rovnako a keď vidím, že niekto podvádza, malo by sa to riešiť bez ohľadu na to o koho ide. Je to predsa aj na samotnej stránke:

Pristupuje sa k všetkým manažérom rovnako? K členom SPFA ako aj k známejším manažérom?
Áno.


Jedná sa o šerifa pupajdiho. Ten kedysi vytvoril tím pre svojho syna FC Letenská šlechta Juniors. Svedčí o tom detské logo tímu, udaný vek manažéra (12 rokov) ale hlavne samotný názov tímu. V dnešnej interaktívnej dobe je však viac než isté, že jednoduchá online hra akou je SP 12-ročné dieťa neosloví. Taktiež je nemožné aby sa 12-ročné dieťa prihlasovalo na SP po nociach alebo v dopoludňajších hodinách. Ale najmä je nemysliteľné aby 12-ročné dieťa robilo na SP 20-30 transferov za sezónu za účelom zisku. Je úplne evidentné, že tento tím neovláda pupajdiho syn ale pupajdi sám. Ako hovoria pravidlá, vlastniť viac ako 1 tím je zakázané:

Je prísne zakázané na SoccerProjecte vlastniť viac ako jeden tím. Manažéri, u ktorých bude zistená táto bigamia, budú bez milosti vyhodení, rovnako ako ostatní chytráci, snažiaci sa podvádzať inak.

Čo je ale horšie je, že tento tím je pupajdim využívaný ako farma. Urobil som si tú námahu a preveril som si históriu transferov týchto tímov a našiel som viacero dôkazov keď hráč prestúpil z tímu Juniors obkľukou cez iný tím do pupajdiho (hlavného) tímu. Tu sú dôkazy:
https://postimg.cc/wRc6tKhS
https://postimg.cc/8sVfCTGX
https://postimg.cc/0byQ6QBn
https://postimg.cc/G830MBYS

Pupajdi to síce robil šikovne keď vždy využil tretiu stranu na obchod ale aj tak to nemôžeme považovať za fér. Je predsa nepopierateľnou výhodou vlastniť dva tímy so 70 hráčmi a z nich si vyberať najlepších do hlavného tímu oproti poctivým manažérom, ktorí túto nekalú výhodu nemajú.

Manažérom používajúcim rovnaký počítač nie je povolený vzájomný obchod s hráčmi alebo spoločná účasť v bohato dotovaných priateľských turnajoch.

Ďalším prehreškom je, že obidva pupajdiho tímy hrávajú nespočetné množstvo turnajov spolu, jeden bol dokonca za pomerne vysoké štartovné. Účasť dvoch tímov riadených jedným manažérom v turnaji ho nepochybne značne ovplyvňuje. Toto je ďalší priestupok ktorý sa v pravidlách zakazuje.
https://postimg.cc/Wq49ZgrT

Rovnako nekalé je, že tím Juniors využíva pupajdi na hranie priateľákov doma v maximálnej možnej miere. Každú jednu sezónu hral pupajdiho tím doma 21 priateľákov proti Juniors. Tu je úryvok z pravidiel:

Môžete pozvať akýkoľvek tím na odohranie priateľského zápasu. ... Prosíme ale, aby ste si uvedomili, že zneužívanie tejto možnosti, napríklad využívaním iného tímu, bude považované za podvádzanie.

A na záver, je zaujímavé, že hráči Juniors majú úplne identické rozpätie agresivity ako hlavný pupajdiho tím. Je tak viac než pravdepodobné, že títo hráči sú v budúcnosti naplánovaný na presun do hlavného pupajdiho tímu z tejto farmy.

Všetky tieto podvody sú dostatočne závažné na to, aby boli vyvedené sankcie. Čo je ale najhoršie je to, že sa ich dopúšťa osoba zastávajúca rolu šerifa v tejto hre - teda osoba, ktorá má za úlohu hľadať podvodníkov, trestať ich a dohliadať na férovosť v tejto hre. Kam sa táto hra uberá keď už aj šerifovia podvádzajú? A ako sa máme cítiť my obyčajní manažéri keď na regulérnosť hry dohliadajú podvodníci? Ako môžeme veriť, že aj ostatní šerifovia nepodvádzajú? A ako je možné, že si to doteraz nevšimli? Alebo ak to videli, prečo nič neurobili?

Pre úplnosť by bolo dobré preveriť šerifmi časy prihlásenia oboch tímov a ich IP-čky avšak myslím si, že dôkazov som dodal dosť. Pupajdi zneužíva tím svojho syna viacerými spôsobmi a mali by sa z toho vyvodiť dôsledky.

Nie je v tom nič osobné ani cielené, jednoducho som si to všimol a tak to tu teraz hlásim. Sám som dlho rozmýšľal či takto vystúpiť proti pupajdimu, navyše keď viem, že je dobrý kamarát s Hippom, ktorého ja poznám osobne. Mojim zámerom je len poukázať na nekalé praktiky šerifa, ktoré robí v tejto hre opakovane a v nemalej miere.

Žiadam z vyššie uvedených dôvodov aby pupajdi bol zbavený funkcie šerifa a minimálne tím jeho syna bol zablokovaný.
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy

User avatar
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7116
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by pupajdi13 » Thu Nov 07, 2019 4:50 pm

Velmi a nezvratně jsi nyní pošpinil moje jméno.
Nevím,jaký přesně důvod tě k tomu vedl,ale stalo se.
Začnu trochu ze široka.
Chtěl jsi zákaz pro Usiu za převod hráče od Deportivo - nakonec se tak nestalo.
Situaci jsme si vysvětlovali.
Poté jsi mi poslal požadavek na ban pro dva manažery,kteří sice nic nepodváděli,ale měli stejný čas přihlášení.
Chvíli jsme s tím banem otálel,ale nakonec jsem ti vyhověl a u toho jsem ti vysvětlil situaci s dalšími učty na IP adresách a jak je řešil Noldor.
Jestli tyhle dvě věci jsou důvod tvojí slohové práce na obvinění mého jména ,to nevím a ani mě to nezajímá.
Každopádně jsi se hodně snažil a nějaký důvod (osobní zřejmě) to má.

Nyní k podstatě problému,který popisuješ.
Já (pupajdi) vlastním pouze jeden tým,takový je fakt.
FC Letenská šlechta juniors (Martocci) patří mému synovi a já jsem ho všechno učil a učím.
Sice nejsem povinnen veřejně vysvětlovat každý detail existence naší rodiny,ale ty jsi mi svou slohovou prací ani nedal šanci jinak.
První a důležitá věc : myslíš si,že kdybych chtěl tvořit farmu,tak bych jí dával stejné jmeno jako má můj tým? opravdu si myslíš,že jsem takový hlupák?
Kdyby se tým mého syna jmenoval například : FC Nakousnuté jablko , tak by tato tvoje slohová práce ani nevznikla.
Konkrétně se podívej do historie mých tiskových prohlášení na 20.9.2007 - kdy se narodil můj první syn,poté si to skontroluj s inkriminovaným týmem.
Od začátku ho vše učím já,protože tahle hra,ač je jednoduchá,dává dítěti základy (ekonomiky,matematiky a obchodu).
Chci po něm,aby měl každou sezonu přestupy 50/50 nemá to nikdy.
Od uplného začátku to celou dobu hrajeme a učí se a já dohlížím na mém počítači,čili logicky jsou často časy identické.
Když přijdu v noci z práce (chodím pouze v noci),v případě tvého zájmu ti můžu nechat vyjet pracovní časy od provozní restaurace,tak je pravda,že se bud podívám,nebo zmáčknu trenink...to je pravda.
Každopádně od začátku mám náhled ,protože to jinak ani nejde,pokud chceš někoho něco naučit,ale to nemá nic společného s multiacountem ani zneužíváním.
Turnaje : z jednoho počítače není povoleno hrát vysoce dotované turnaje.....hrajeme spolu spousty turnajů a proto hlídám vstupné,ten jeden turnaj byl "VEŘEJNÝ" a evidentně si jeden z nás nevšiml že už tam ten druhý je.(za tento jeden turnaj mě můžeš potrestat)
Přátelské zápasy: je už několik let vytvořeno omezení na cca 20 zápasů za sezonu,je čistě na nás dvou,kde se bude hrát,do toho tobě vůbec nic není.
Přestupy : nemohu se svým synem obchodovat,když jsem stavěl tým a kupoval juniory,tak jsem měl neustále počet hráčů v týmu 34+ ,proto jsem někdy některé hráče předkládal jemu(tím se vysvětluje agresivita) a jak se mi uvolnilo místo,tak jsem musel složitě přes třetí osobu hráče překoupit ,stalo se to asi 4-5x ? cca.
Podstata věci ale byla v tom,že se vždy jednalo o mladé nevytrenované hráče a vždy jsem hlídal cenu tak,aby odpovídala ceně trhu a naopak jsem vždy zaplatil o něco více,díky tomu převodu a poplatku za převod....nikdy se nejednalo o nějaké skryté hráče v nějaké šedé zoně,jako šerif si nemůžu dovolit riskovat takovýto přestup.
Ohledně přestupů a cen hráčů jsem si 100% jistý ,ale jak jsem řekl na začátku,kdyby ten tým měl název FC Nakousnuté jablko,tak bys zde dnes nepsal o těchto převodech. (jak usměvné že)
Nevím ted,jestli jsem reagoval na uplně všechny tvé výtky,popřídapě mě opravíš.
Každopádně Tobě i Vám všem ostatním nyní řeknu jednu věc: v posledních měsících mě hra opravdu hodně nebaví,díky spoustě věcí kolem,které se staly a po tom,jak jsi ted nehezky pošpinil moje jméno (veřejně) ,než aby ses mě zeptal jako slušný člověk osobní poštou,tak tím jsi mi vzal i tu poslední chuť do této hry.
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image

User avatar
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7116
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by pupajdi13 » Thu Nov 07, 2019 5:51 pm

Ještě mě napadla taková humorná situace ted jak nad tím přemýšlím.

Tatíííí,podívej se tady na toho hráče prosím......nenenene Máťo,ani jedním očkem, pan Hugoboss mi to razantně zakázal,nepodívám a nepodívám se.

Je to celý směšný tohle cos tu vyplodil,jsou tu dvě osoby - jsou,k žádnému zneužívání nedochází a nikdy nedocházelo,jedinej problém je název týmu.
Jestli jsi Hippa opravdu osobní přítel a znáš ho osobně jako já,tak by ses měl spíš stydět za své výroky a velkohubé odebírání hvězd a banování týmů.
A pokud ti leží v žaludku(a já jsem přesvědčen že leží), ten přestup spadlého hráče z Deportiva do Madridu,tak jsi na to už tehdá měl taky založit anglické vlákno a bojovat si za to a ne se mi ted snažit veřejně mstít.
To je asi všechno co k tomu já jsem ochoten veřejně psát.
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image

User avatar
HugoBoss
Team Manager
Posts: 181
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by HugoBoss » Thu Nov 07, 2019 6:27 pm

Žiadny osobný dôvod to nemá ako som písal ani mi nič neleží v žalúdku. Na nejaké predchádzajúce reporty som už dávno zabudol a aj keby nie, nijak to nesúvisí. Všimol som si tieto tvoje aktivity ešte cca pred 1 sezónou kedy tie reporty ešte ani neboli ale kvôli časovej zaneprázdnenosti a dôležitejším veciam na SP, kedy som mal plnú hlavu starostí so záchranou v A som sa k tomuto nedostal skôr.

Práve naopak, ide mi o čistotu v tejto hre, preto sa o rôzne nekalé praktiky intenzívne zaujímam. Keď niečo vidím, tak to riešim - tak ako s tými troma tímami čo sme riešili cez správy, tak ako s Halom a ako aj s ďalšími prípadmi. Všimol som si tvoje podozrivé správanie tak to riešim.

Čo sa týka tvojho syna, neverím tomu, že by 12-ročný chalan vedel obchodovať s hráčmi tak aby bol ziskový. To nedokáže ani väčšina dospelých a vyštudovaných manažérov. Sledovať hráčov a odhadovať ich ceny podľa veku, agresivity, skúseností, postov, výkonov pri 100 xp, ind. pokynov atď. S tým mám mnohokrát problém aj ja.

Práve naopak, myslím si, že tvoj syn túto hru nehrá a ty využívaš jeho identitu ako zámienku pre tvoje praktiky. Keď je nejaký problém, vieš to ľahko otočiť na to, že to urobil tvoj syn, prípadne ty mu na tím len dohliadaš.

Tiskovky som pozeral všetky ešte pred postnutím na fórum a nič konkrétne čo by malo zmeniť môj názor tam nebolo. Píšeš tam len, že dáš jednému hráčovi prezývku.

Prestupy - v žiadnom prípade sa nejedná o juniorov, všetci tí hráči by vedeli hrať v A a pár z nich máš stále v tíme, s ktorým postupuješ do A. Sám Remedy sa vyjadril, že sú podozrivé. A určite by som takých prestupov našiel viac ako 4 ale fakt sa mi už nechcelo toľko snoriť v histórii tvojho tímu.

A k špineniu mena? Ak podvádzaš tak si ho špiníš sám, za to ja nemôžem. Ja len poukazujem na podozrivé veci, k tomu tu predsa toto vlákno existuje.

Ak niekomu dohliadaš na tím, mala by tam byť predsa prakticky nulová interakcia. A nie že sa zúčastňuješ rovnakých turnajov, uskutočňuješ medzi nimi prestupy a využívaš jeden tím na hranie priateľákov doma.
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy

User avatar
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7116
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by pupajdi13 » Thu Nov 07, 2019 6:49 pm

Už jsem se kompletně vyjádřil a ty nepíšeš nic nového,jen opakuješ to na co jsem už odpověděl.
Napsal jsem i že jsem ho vše učil a učím já,tak logicky nechápu proč ty nechápeš.
Řekl jsem ve všem pravdu a i jsem ti dokonce přiznal,že mu tam v noci kouknu nebo zmáčknu trenink,to jsem vůbec přiznávat nemusel.
Stejně tak jsi to neudělal ty,neraguješ na to co píšu já o názvu týmu atd.
Moje jméno jsi pošpinil ty,já ne,já nic neporušuju a do výchovy mých dětí ti nic není.
Každý kdo si tohle přečte už si bude myslet svoje a tím jsi zase o kus dál degradoval tuhle hru.
Myslíš si jak jsi mě chytil za ruku,ale spíš by ses sám měl chytit za nos....ne proto co jsi napsal,já logicky chápu jak to může vypadat a že si tohle myslíš,ale chytit za nos by ses měl za to jakým způsobem jsi to prezentoval a kde.
Mohl jsi mě kontaktovat osobně a na stejné věci se zeptat,tohle dělají slabí lidé,že jdou a takhle to vykřiknou,ale to Tobě asi nedochází.
Aniž bys prošel se mnou nějakou diskuzí,tak tady vykřikuješ hesla typu "odebrat hvězdu" - "zabanovat" ,to zase něco vypovýdá o Tobě.
Kdyby ti šlo o čistou hru,tak bys zvolil jiný způsob,nejdříve by sis ověřil své doměnky a dal to do souvislostí a pak s tím někam lezl.
Už k tomu opravdu více psát nebudu,já se tímhle veřejným diskutováním neukájím a hlavně jsi se prostě zmýlil.
Vlastně ano : pokud máš zájem,můžu Tě pozvat k nám domů v Praze a nechat ti názorně předvedst syna v akci jeho znalosti o SP.
Abys tady mohl napsat veřejnou omluvu a vrátil mi odebranou hvězdu :D
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image

Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”