Divize A

Moderator: Czech Moderators

Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Divize A

Post by Hippopotamus »

oliwapol wrote: Wed Sep 26, 2018 8:00 pm Koukám, že si hippo zase začíná dělat polský kámoše :lol:
Co mam robit, ked infantilne place do tlacovky ako kedysi Rumuni. No tak som mu odpovedal, hoc velmi nerad. Hadat sa ako curak cez tlacovky, ach jaj, to sme zase dopadli.
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
gregoric
Team President
Posts: 542
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:19 pm

Re: Divize A

Post by gregoric »

Nič, asi sa musím stať aj šerifom, nech mi random začne viac pomáhať :D

Inak zhodnotenie posledných dvoch týždňov bude asi v podobnom duchu, ako tie predošlé - s výsledkami veľká spokojnosť nie je. Posledný týždeň úvodnej polovice som vydoloval iba jediný bodík, na druhej strane súperi boli fakt ťažkí a moje dve prehry sa udiali pri mojom historicky najvyššom výkone - takže aspoň som robil, čo sa dalo..

Real Valterovice - FC Rovinka 1:0 (149 - 148)
Súper sa na úvodný zápas týždňa pripravil skvele, išiel na mňa v plnej sile. U mňa to bolo celkom podobné, no kúsoček výkonu mi chýbal a domov som sa vrátil s prázdnymi rukami.

FC Rovinka - Noldor 0:1 (148 - 148)
Táto prehra mrzí trochu viac, lebo pri ideálnej konštelácii som tu nejaký bodík uchmatnút mohol. V môj neprospech však zahrali dve veci - trochu prísna červená karta v zápase a predaj jedného hráča v pondelok, ktorý mi mierne znížil výkon - ten som však musel spraviť, keďže som bojoval o RM a urgentne som potreboval peniaze, inak by mi ho vyfúkol ..DEPORTIVO.. (to je inak ďalší malý detail, ktorým si Poliak nepomohol - keďže takto nepriamo pomohol svojmu najväčšiemu súperovi). Ale inak (až na ten výsledok) to bol super zápas :)

FCB Eruveo - FC Rovinka 0:0 (140 - 140)
Obaja sme v stredu hrali pohár, takže do zápasu sme nešli v ideálnej kondícii. Trochu som zvažoval výmenu trénera, ale napokon som odložil na horšie časy (na toto mám ja veľký talent, žolíka sa dlho zbytočne šetrím a nakoniec ho použijem v zápase, kde mi aj tak nepomôže - čoskoro sa k tomuto komentu vrátim :) Plány mi tu znovu skrížil rozhodca, opäť som dohrával v desiatich - a domáci tak udržali bezgólovú remízu.

Úvodný týždeň odvetnej časti mohol tiež skončiť lepšie, pôvodne som dúfal v plný bodový zisk, ale skončil som s bilanciou 3-1-0. Prvé dva zápasy boli celkom v pohode, začínal som s U.C.SAMPDORIOU, top hráči oddychovali a v takom tréningovom tempe sme vyhrali pohodlne 6:0 (139 - 65). V utorok som cestoval na pôdu AC Fiorentinna - súper ma teoreticky mohol trochu potrápiť, ale zápas vypustil, takže som domov niesol tri body za víťazstvo 3:1 (140 - 118).

FC TRENCIN STARS - FC Rovinka 1:1 (140 - 143)
Vo štvrtok som hral na ihrisku ďalšieho teamu, ktorý tuho bojuje o záchranu, a keďže nie som lakomý, domov som si zobral len bodík. Penalta ani červené karty v zápase neboli, súper do zápasu išiel odvážne s plnou agresiou, ja som to skúsil zahrať na istotu, myslel som, že rozdiel vo výkone bude stačiť na výhru, no ale asi budem musieť napísať tlačovku o šerifoch 8)

FC Rovinka - MŠK Žilina 1:0 (143 - 141)
Hugo ma v úvode sezóny obral o všetky tri body, takže do zápasu som išiel s plnou vážnosťou. Rozhodca mi úplne nesedel (ale keď pozerám na zvyšné zápasy sezóny, tak toto bol ešte celkom flegmatik), ale hráčov na ihrisku mi nepreriedil. Podobný zápas ako deň predtým, tentokrát ale s happyendom. Bol to inak aj súboj o priebežné piate miesto, to som udržal a navyše náskok som navýšil na 4 body. Rovnako 4 body strácam na štvrtý Real Valterovice, prvá trojka je už v nedohľadne.
Team: FC Rovinka

History:
First season: 51 - 1. in H.890; Winner of G (53), F (54), E (57, 63 & 78), D (64, 70 & 79), C (65) and B (81). Played 2 seasons in A division (73 & 82).
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Divize A

Post by HugoBoss »

Ahojte,

tak síce trocha s oneskorením ale pridám svoj súhrn aj ja :)

:arrow: 3. týždeň

..DEPORTIVO.. 4-1 MŠK Žilina 146-104
Jeden z tímov top dvojky, rozhodol som sa šetriť kľúčových hráčov...

vc el bourgemestro 2-2 MŠK Žilina 139-139
Prvá remíza, matematicky spravodlivá, remízka vonku ma zo začiatku aj uspokojovala...ale s odstupom času si myslím, že som mohol aj vyhrať, súper spravil niekoľko taktických chýb a nebyť zranenia v mojom tíme už v 29. minúte, za ktorého išiel jeden z mojich slabších hráčov, výhra by možno aj bola...

MŠK Žilina 0-6 Noldor 90-142
Prvý vzájomný ligový zápas s Hippom, rozhodol som sa ho však opäť vypustiť a šetriť hráčov na piatok...

Real Valterovice 2-1 MŠK Žilina 138-138
Cieľom na pôde Valterovíc bolo totiž uhrať nejaký ten bodík, no napriek rovnakým výkonom sme odchádzali naprázdno.

:!: Bilancia: 0-1-3, teda očakávaný 1 bod.

:arrow: 4. týždeň

MŠK Žilina 5-1 U.C.SAMPDORIA 111-72
Povinné tri body...

FC TRENCIN STARS 1-2 MŠK Žilina 133-140
Tohto zápasu som sa trocha bál, pretože akákoľvek strata bodov by veľmi mrzela, keďže Trenčín je síce jeden zo súperov v boji o záchranu, avšak slabší. Našťastie to však bolo jednoznačné víťazstvo.

MŠK Žilina 1-2 Inter Bytom 142-146
V poslednom kole prvej časti sme privítali silného súpera, očakával som nejakú šťastnú remízu ale opäť nič...

:!: Bilancia: 2-0-1, teda 6 bodov.

:!: Bilancia po prvej časti súťaže: vyrovnaná 7-1-7, čiže 22 bodov a pekné 8. miesto ale iba 4 body náskok od pásma zostupu...

:arrow: 5. týždeň

MŠK Žilina 5-1 FC Wonder Who 125-81
Prvý zápas proti rozpredávajúcemu...

SAMPDORIA 1-4 MŠK Žilina 84-115
...druhý...

MŠK Žilina 6-0 The Last Mohycan 115-50
...a tretí

FC Rovinka 1-0 MŠK Žilina 143-141
Prvý ostrý zápas v tomto týždni, veľké nádeje som však nemal - gregoric má lepší tím, hral doma a bol namotivovaný :D Remízka sa opäť nekonala ale nejako ma to moc netrápi, gratulujem Michal :) Možno som mohol dať vyššiu agresivitu ale v pondelok hrám dôležitejší zápas proti Rotterdamu, ktorý rovnako ako ja bojuje o záchranu a nechcel som mať veľa hráčov v treste. Na 5. miesto naozaj nemám :D

:!: Bilancia: 3-0-1, 9 bodov.

Počas uplynulých týždňov som naďalej posilňoval tím a káder je, čo sa týka príchodov, uzavretý. Do tímu prišlo niekoľko futbalistov s TOP výkonmi, tak verím, že mi pomôžu udržať Áčko :) Súčasné 6. miesto je skresľujúce, keďže som hral hneď s tromi vypredanými tímami. Budúci týždeň to budú dobré, dôležité, ba priam rozhodujúce zápasy, hrám totiž proti deviatemu, dvanástemu vonku, desiatemu a siedmemu, tak držte palce :)
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
gregoric
Team President
Posts: 542
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:19 pm

Re: Divize A

Post by gregoric »

gregoric wrote: Fri Sep 28, 2018 8:56 am na toto mám ja veľký talent, žolíka sa dlho zbytočne šetrím a nakoniec ho použijem v zápase, kde mi aj tak nepomôže - čoskoro sa k tomuto komentu vrátim :)
Vid dnes rano :) vymenim trenera a v 3' sa mi zrani LB a zaskakovat musel stoper, good one :)
Team: FC Rovinka

History:
First season: 51 - 1. in H.890; Winner of G (53), F (54), E (57, 63 & 78), D (64, 70 & 79), C (65) and B (81). Played 2 seasons in A division (73 & 82).
gregoric
Team President
Posts: 542
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:19 pm

Re: Divize A

Post by gregoric »

Ďalší týždeň za nami, pokračujem v nastolenom trende, kedy očakávania prevýšili realitu :)

RAIDERS - FC Rovinka 0:0 (144 - 141)
Úvod týždňa ma nezastihol v najlepšej forme - niektorí hráči boli vykartovaní a cez víkend sa mi zranil brankár, takže chytať musel až môj tretí brankár, ktorému som ešte v nedeľu narýchlo dvíhal morálku, aby ten výkon nebol úplný prepadák. Kvôli prísnemu rozhodcovi som do zápasu išiel s nižšou agresivitou, aj tak som jednu ČK inkasoval. Takže na pondelok trochu slabý výkon, ale na druhej strane som ukopal šťastnú remízu.

FC Rovinka - ..DEPORTIVO.. 0:1 (147 - 150)
Na úradujúceho majstra som si trochu veril, podľa mojich kalkulácii som mohol zahrať mierne vyšší výkon - takže som vymenil trénera. Plány mi však skrížilo zranenie môjho LB hneď v úvode zápasu, zaskakoval stopér - a ten zahral iba 62. Druhá šťastná remíza po sebe by bola trochu prekvapením, predsa len nie som šerif, dokonca ani Mr. Random :D Takže s Poliakom som prehral aj druhý zápas - skúsim mu to vrátiť v budúcej sezóne.

Ďalšie dva zápasy príliš rozpisovať netreba, hral som proti rozpredávajúcim celkom. Hoci - na ihrisku vc el bourgemestro som si nebol úplne istý tým, ako na mňa zahrá, keďže Belgičan s predajom začal len nedávno a káder bol ešte relatívne schopný niečo uhrať. Prvýkrát v sezóne som schytal priamu redku, aj napriek tomu mi výkon 134 stačil na hladké víťazstvo 5:0. Proti SAMPDORII som poslal ešte slabšiu zostavu, prí výkone 130 som zaknihoval výhru 8:1.

Sedem kôl pred koncom sa so 42 bodovým ziskom držím v prvej päťke, s náskokom 5 bodov na dvojicu FCB Eruveo a MŠK Žilina. Do konca sezóny ma čakajú už len prísni rozhodcovia (v priemere 87), ktorých veľmi v láske nemám. Aj napriek tomu by som rád potrápil zopár súperov z prvej päťky, ktorí ma v najbližších dvoch kolách čakajú :)
Team: FC Rovinka

History:
First season: 51 - 1. in H.890; Winner of G (53), F (54), E (57, 63 & 78), D (64, 70 & 79), C (65) and B (81). Played 2 seasons in A division (73 & 82).
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Divize A

Post by Hippopotamus »

Tak máme po lige. Moc sa mi to komentovať nechce, ten uplakaný debil v tabuľke hneď podomnou mi celkom zobral chuť. No čo, srať na neho, 8. titul a k nemu 88 bodov, nie zlé :-)

Gratulujem všetkým štyrom česko-slovenským manažérom, čo sú nad čiarou, len škoda, že Valteroviciam to nakoniec na bronz nevydalo a Trenčín sa nakoniec neudržal.

Tak sa vidíme v budúcej sezóne. Severania sa ešte idú pokúsiť o niečo v pohári...
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
gregoric
Team President
Posts: 542
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:19 pm

Re: Divize A

Post by gregoric »

@Hippo, gratulujem k titulu!

FC Rovinka má za sebou historicky najlepšie umiestnenie a splnený základný cieľ byť v Top 5. V posledných dvoch týždňoch to so mnou vypadalo takto:

V úvode a závere minulého týždňa som hral proti outsiderom, takže som pripísal svoje posledné dve vysoké víťazstva v sezóne - 10:1 na pôde FC Wonder Who a 8:1 doma s The Last Mohycan. Medzitým sa mi podaril v podstate prvý naozaj dobrý výsledok v sezóne - domáce víťazstvo 1:0 nad tretím Interom Bytom (144 - 140). Hneď v ďalšom zápase som však pustil body za bezgólovú remízu u SC Rotterdam (137 - 138). V úvode tohto týždňa som zaknihoval ďalší cenný skalp - s Realom Valterovice som doma vyhral 2:1, aj vďaka dvom červeným kartám na súperovej strane (ja som tiež videl jednu). V utorok ma čakal čerstvý šampión súťaže, do zápasu nešiel úplne najlepší káder, ale zato plná agresivita pri celkom prísnom rozhodcovi. Tomu sa moja taktika veľmi nepáčila, odmenil ma dvomi ČK - vonku som tak zahral slabučkých 131 (môj najhorší ligový výkon v uplynulej sezóne) a prehral som 1:3. Sezónu som dnes zakončil víťazstvom nad FCB Eruveo 2:0 (134 - 129), rozdiel vo výkonoch nebol veľký, ale môj brankár zlikvidoval jednu penaltičku.

Celkovo teda 5. miesto s 58 bodmi, stratou 2 body na Real Valterovice a 5 bodov na Inter Bytom. Mohlo to byť aj lepšie, zopár zápasov som mohol poriešiť vhodnejšie, ale zas najhoršie to nie je. Sezóna bola trochu zvláštna, keďže až 5 teamov v jej priebehu začalo rozpredávať kádre, škoda, že ten jediný čierny Peter zostal v rukách Trenčína.
Na druhej strane MŠK Žilina uhral veľmi pekné šieste miesto, @Hugo, dobrá práca!
Team: FC Rovinka

History:
First season: 51 - 1. in H.890; Winner of G (53), F (54), E (57, 63 & 78), D (64, 70 & 79), C (65) and B (81). Played 2 seasons in A division (73 & 82).
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7123
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: Divize A

Post by pupajdi13 »

Gratulace "Lucky šerifovi" :D ke spanilé jízdě.

když koukám na tu tabulku,tak přemýšlím,jestli někdy někdo to udělal v Ačku 30-0-0

každopádně tohle je extra top výkon 29-1-0

ale tak zase na druhou stranu,nic jiného jsme ani od Hippa nečekali že 8)
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Divize A

Post by Hippopotamus »

pupajdi13 wrote: Thu Oct 18, 2018 1:08 pm když koukám na tu tabulku,tak přemýšlím,jestli někdy někdo to udělal v Ačku 30-0-0
Image
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7123
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: Divize A

Post by pupajdi13 »

Hippopotamus wrote: Thu Oct 18, 2018 3:55 pm
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: já jsem hlupák,že mě to nenapadlo hned :D , kdo jiný by už tenhle rekord mohl mít a pěkně uložený :idea: :wink:
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image
oliwapol
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1728
Joined: Fri Mar 12, 2010 7:25 pm
Location: Pardubice a okolí

Re: Divize A

Post by oliwapol »

Hippo velká gratulace k titulu :)
Když jsem Ačko občas tuhle sezonu sledoval,tak mě přišlo,že jsi to až na toho hlupáka měl docela snadný,... ale i v tom je síla tvého týmu.

Když počkáš 5 sezon tak se v Ačku potkáme :D
ACS Pardubice
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Divize A

Post by HugoBoss »

Pridávam súhrn mojich zápasov :) Pred 6. týždňom sezóny, ako som písal, som bol na 6. mieste avšak som mal za sebou jednoduché zápasy...Nasledujúce dva mali veľa čo povedať v boji o záchranu...

:arrow: 6. týždeň
MŠK Žilina 2-1 SC Rotterdam 148-144
Prvý rozhodujúci zápas v boji o záchranu sme zvládli a ešte aj vo veľkom štýle, keď sme zahrali rekordný výkon 148 :)

AC Fiorentinna 0-2 MŠK Žilina 126-140
Podarilo sa zvíťaziť aj v druhom dôležitom zápase proti Fiorentinne, čo už v tej dobe znamenalo prakticky istú záchranu v A divízii a ďalej mi išlo už len o čo najlepšie umiestnenie :)

MŠK Žilina 2-3 FCB Eruveo 139-142
Domáci zápas s Eruveom som mohol zvládnuť, prišlo však k podceneniu súpera, zápas ovplyvnili aj mnohé kartové tresty a zranenia na mojej strane. Strata v tomto šesťbodovom zápase znamenala dotiahnutie sa Eruvea na mňa...Od tohto momentu boli na 6.-9. mieste nahustené 4 tímy s max. 3-bodovým rozdielom. Cieľom bolo skončiť aspoň na 8. priečke a najlepšie pred Eruveom :)

RAIDERS 1-0 MŠK Žilina 142-136
Zápas u silného súpera vonku, zázrak sa nekonal...

:!: Bilancia: 2-0-2, 6 bodov.

:arrow: 7. týždeň
MŠK Žilina 1-10 ..DEPORTIVO.. 70-143
Pred týmto zápasom som urobil potrebných viacero predajov. Zápas som vypustil aj kvôli Poháru v stredu...

MŠK Žilina 2-0 vc el bourgemestro 122-105
Belgičan, s ktorým som v prvej časti súťaže remizoval, sa rozhodol rozpredávať, takže to boli povinné 3 body.

Noldor 6-1 MŠK Žilina 148-82
Opäť vypustenie s vyhliadkou na piatkový zápas...

MŠK Žilina 2-1 Real Valterovice 141-138
Na domácej pôde proti silným Valteroviciam sa nám podarilo vyhrať, hoci aj vďaka značnej miere šťastia - súperovi sa zranili hneď dvaja hráči. Vďaka tomuto cennému víťazstvu boli vyhliadky na 7.-8. priečku oveľa reálnejšie :)

:!: Bilancia: 2-0-2, 6 bodov.

:arrow: 8. týždeň
U.C.SAMPDORIA 0-9 MŠK Žilina 51-123

MŠK Žilina 2-1 FC TRENCIN STARS 141-137
Opäť zápas s Trenčínom, kde som očakával víťazstvo, no v SP človek nikdy nevie :D Našťastie to vyšlo :)

Inter Bytom 1-2 MŠK Žilina 139-141
A sezónu som zakončil, tak ako som aj začal, zvláštnym zápasom :D Tretí Inter, ešte aj doma, bol jasným favoritom a mal zahrať cca o 7 bodov viac ako ja, nejakých 148...Nejakým zázrakom však dal úplne nízku agresivitu a sezónu som tak ukončil vo veľkom štýle, keď vďaka senzačnému víťazstvu u tretieho som skončil na senzačnom šiestom mieste :) Pritom som bol presvedčený, že skončím siedmy, keďže som veril, že RAIDERS posledný zápas vyhrá a preskočí ma.

:!: Bilancia: 3-0-0, 9 bodov.
:!: Bilancia odvetnej časti súťaže: 10-0-5, 30 bodov

:!: Konečná bilancia: 17-1-12, parádnych 52 bodov a fantastické 6. miesto :)

Ako vidno, z tejto sezóny mám obrovskú radosť, pretože lepšie umiestnenie asi tak skoro nedosiahnem :) Potešujúce je posilnenie kádra, zníženie agresivity a zlepšenie tímu v odvetnej časti. Potešila aj účasť vo štvrťfinále Pohára, kde som vypadol s Hippom. Prioritný cieľ - udržanie sa - bol splnený celkom rýchlo a ľahko. Treba však uznať, že táto sezóna sa dala považovať za mimoriadne slabú v A divízii, keď rozpredávalo až 5 tímov. To zohralo v mojej záchrane a umiestnení veľkú rolu. Ďalšie sezóny budú určite náročnejšie, preto bude v budúcnosti opäť prioritou záchrana :)
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
oslicek
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1153
Joined: Fri Oct 20, 2006 6:15 pm

Re: Divize A

Post by oslicek »

dobrý den, jdu sem nesměle nakouknout se svým ragbyovým týmem.

koukám, že se tu moc od mojí poslední návštěvy nezměnilo. zase vyhraje noldor, straší tu resi a pár lidí to rozprodává.

jinak se asi měnila přísnost rozhodčích - koukám na prvních šest kol a nestíhám valit oči: 72, 87, 86, 80, 95, 66. No, alespoň na ty jednoznačné zápasy Bytom, Noldor, Fiorentinna mi to dalo rozhodčí okolo 30... cíl je tady jasný - nesestoupit.

držím všem palce a doufám, že se povedou po dlouhé době zase československé stupně vítězů, že felagunde, gregoricu a roofere?
roofer
Team President
Posts: 787
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:14 pm
Location: Carmel,NY,USA

Re: Divize A

Post by roofer »

Zdravim oslicka a vsechny jeste hrajici zavislaky🙂
Neuveritelny se stalo skutecnosti a skoro po 12 letech hrani teto hry jsem se ocitl v divizi A 🤣
Cil je skromny a to rozkoukat se a udrzet se. Nejake rady pro novice?
Btw. trenera kvuli moralce jsem nikdy nemenil a nehodlam to ani delat😎
Vsem preji hezkou hru a good luck
Image
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7123
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: Divize A

Post by pupajdi13 »

roofer wrote: Tue Oct 30, 2018 10:52 pm po 12 letech hrani teto hry jsem se ocitl v divizi A 🤣
no že sis dal na čas …..tak gratulace a udrž se :idea:
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image
Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”