zajimavosti

Moderator: Czech Moderators

Ataner
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7464
Joined: Sat Apr 17, 2010 11:55 am
Contact:

Re: zajimavosti

Post by Ataner »

Juros89 wrote:Tak já jsem taky narazil na jednoho poměrně dobrého mladíka, který se u mě vytrénoval, ale už šel pryč:

http://www.soccerproject.com/spnewl_spe ... ewWindow=1

Jen škoda, že to nebyl CB!
Tak tak až na ten post teda .. :lol: :wink:
JPD - B.3
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: zajimavosti

Post by Hippopotamus »

steblohaf wrote:Zdar,soccerproject hraji deset let a nenechává mě klidným situace kolem přestupů.Neuvěřitelná inflace a neschoplnost tvůrců nějak zasáhnout.Ve hře,kde vítěz nejvyšší soutěže dostává odměnu 3 mil Euro se cena hráčů běžně pohybuje na úrovni 3 - 8 mil. Lepší hráč stojí klidně 20 mil.Spousta manažerů,která se podílí na vyhnání cen do závratných výšek posléze zkrachuje a hru opouští..Žádám o posouzení 80 % všech přestupů,hráči jsou prodáváni za přehnané částky a odporuje to přímo pravidlům.Cituji :Obchody s nereálnými částkami mohou být upraveny nebo zrušeny a mohou zapříčinit potrestání zúčastněných manažerů. Pokud obdržíte přemrštěnou nabídku na Vašeho hráče, kontaktujte nás a předejděte svému případnému potrestání.Nenechte soccerproject zcela zemřít a pokud už je mrtvý a nikdo se o jeho chod pořádně nestará,nemá už co pohledávat na internetu.
Kiežby lepší hráči stáli len 20M. V každom prípade, odmena za víťazstvo v áčku je ok, keby bola tak vysoká, aby pokrývala výdaje na udržiavanie tímu, tímy by ostávali extrémne dlho na najvyšších pozíciách a to by bola v celku nuda - podľa mňa je pekné, keď víťazi áčka sa striedajú a ten, čo je dnes v éčku, môže o 5 sezón vyhrať áčko. A je aj ľahšie sa dostať do toho áčka, čo je lepšie pre všetkých manažérov v hre (okrem tých 16, čo zrovna áčko hrá). Lepšie ako v realite, kde sa točí možno 10 top tímov bez takmer nulovej šance, aby sa pridal niekto ďalší.
Čo sa týka cien hráčov: Manažérov je málo, hráčov je málo, menšia konkurencia na trhu a tým pádom vyššie ceny. Nehovoriac o tom, že dnes má priemerný manažér oveľa viac peňazí ako kedysi (nováčikovia dostávajú 20x viac na začiatok, dlhohrajúci manažéri majú úžasné príjmy zo vstupeniek, keďže fanbase stále len rastie). Z toho všetkého vyplýva, že v hre je neúmerne veľa peňazí a ceny sú tak vysoké a budú rásť. Ale prečo to všetko kontrolovať? Ceny neurčuje battle-strategy, ani SPinfo, ani história. Cenu určuje aktuálna situácia, aktuálny dopyt a ponuka. Ak sa za sezónu predá 50 cca rovnakých hráčov po 30M, asi to bude cena takého hráča (bez ohľadu na to, že kedysi bola 3M alebo 5M). Ak bude potom skupina napr. 20 hráčov, ktorí hrajú o triedu vyššie, a predajú sa po 50M, tak to bude asi ich cena. Nakoniec možno prídeš k hráčovi, ktorý sa predá len 1 za sezónu a to za 100M, avšak hrá o 2 triedy vyššie ako tí za 50M, tak asi aj jeho cena je ok, keď si to porovnáš s tými slabšími hráčmi. Hoci niekomu sa to môže zdať uletené - no je, ale zároveň nie je, keďže je to logickým vyústením aktuálnej situácie. Zbytočné plakať, že kedysi tie ceny boli 5x alebo 10x nižšie a tieto všetky sú zlé. Nie sú zlé, sú skrátka aktualizované. Pozor si musíme dávať (my, šerifovia) vtedy, keď sa hráč, ktorý spadá do tej skupiny po 30M, predá zrazu za 60M. Vtedy to môžme skúmať, prečo. Takže buď si istý, že kontrolovať 80% transferov nik nebude, keďže drvivá väčšina z nich je v absolútnom súlade s pravidlami.

(btw.: keby rovno ich 80% podozrivých bolo, tak: za sezónu sa urobí cca 8000 trasferov, 80% z toho je 6400. Sezóna má 63 dní, to je cca 100 "podozrivých" transferov denne - fungujúcich šerifov je 2,5 (to je presné číslo, nie napísaná sranda). Takže na dvoch aktívnych šerifov to je 40 transferov denne, na toho poloaktívneho 20. 40 transferov denne skúmať by boli tak 3-4 hodiny tipujem (minimálne), čo je už čas, za ktorý môžem robiť reálnu prácu na polovičný úväzok, ak som šikovný a mám normálneho zamestnávateľa, tak aj na plný úväzok. A to už je čas, kedy to nie je pre mňa ani zábava, ani hra, ani oddych, ale reálna povinnosť ako keď idem ráno do roboty. Takže, keby rovno podozrivé boli, kým by mi niekto neplatil min. 500€ mesačne, tak to nerobím (aj to by bolo málo, keďže pracovalo by sa v sobotu aj nedeľu). Aktuálne môj "šerifský plat" je cca 12€ ročne, keďže mám SPFA zadarmo.

Ale v jednom máš pravdu - tvorcovia na to strašne jebú a je to škoda, pretože stačili by veľmi malé úpravy v hre (aby tu bolo menej peňazí), propagácia hry na nete a mobilná appka (aby tu bolo viac manažérov) a všetko by bolo úplne iné.
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
steblohaf
Assistant Coach
Posts: 10
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:12 am

Re: zajimavosti

Post by steblohaf »

To je všechno hezké,ale rázem jsme někde jinde u důležitosti toho,co ti přijde z juniorky.Tam by tedy v tom případě neměl být poměr šance získání mladého hráče na náhodě,ale jasně daný pro každého manažera stejně.Vždyť můžeš mít 100% akademii a 100% trenéra mládeže,přes to nedostaneš třeba čtyřikrát za sebou nového hráče.Šťastnější kolega je rázem třeba o 60 milionů jinde,než ty.Prostě ta hra jde do kopru a spíš,než že nové hráče získá,tak nás věrné odradí definitivně.To o kontrole 80 % přestupů bylo samozřejmě nadsazené,ale trvám na tom,že platit za nevytrénovaného 18 letého hráče 20milionů je holý nesmysl,dělá to jen naprostý ignorant a vede to hru jen do kopru.Už se nehrají ani turnaje,kde byla možnost vydělat si na nákup hráčů.Každý na to kašle,hra se omezila na náhodu dostat z juniorky hráče.S tím hra žije a padá,vše ostatní není podstatné.
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: zajimavosti

Post by Hippopotamus »

Aj keby si si mohol vybrať hráča a chodili by vždy - mne potom čisto náhodne natrénuje na výkon 75 a predám ho za 100M, tebe natrénuje na výkon 65 a predáš ho za 5M. A som 95M v pluse. Náhoda tu bola aj bude. Z dlhodobého hľadiska sa aj tak príchodovosť mladíkov u každého blíži k tým 75%, čiže traja zo štyroch. Mne aktuálne neprišiel už 5x za sebou, čo už je teda trošku sila, ale štatisticky som na tom podobne ako iní. A neviem, prečo by si mal byť obmedzený len na juniorku - tím ti proste musí zarábať aj sám o sebe. Ja mám mimo obchodov zisk z ekonomiky klubu cca 40M za sezónu. Aj s tým sa dá pracovať. Plus k tomu kupuj rozumne, predávaj rozumne. A dá sa všeličo dosiahnuť a nielen zúfalo čakať na CMko z juniorky.
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
steblohaf
Assistant Coach
Posts: 10
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:12 am

Re: zajimavosti

Post by steblohaf »

o.k. konečně mi někdo otevřel oči.Začnu po těch deseti letech už konečně rozumně a to že ta hra 7 let chrápe na místě nebudu řešit stejně jako ti ostatní..Před deseti lety,kdy byl internet rozšířen možná z 60 % dneška,jsem začínal háčko asi s pěti dalšími reálnými hráči.V Gečku byly asi čtyři boti,F už bylo kompletně hráčské(samozřejmě semtam někdo odpadl).To svědčí o mnohém.Ano sere mne,že tak jak říkáš jsem se x let snažil vše dělat co nejrozumněji a vydělat základ na postup výš a udržení pozic.Vydělal jsem nějaké peníze a během tak roku dvou se mi neuvěřitelně zdevalvovali,že za ně koupím tak jedno CB a jedno CF pro Ačko..Chyba je ve mě,tak hurá,že jsem se to dozvěděl :-)
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: zajimavosti

Post by Hippopotamus »

Nechápem, prečo si tu berieš niečo osobne. Snažím sa ti len vysvetliť, že nik z nás hru nezmení. Tvorcovia na to serú, takže ak ju chceme hrať, musíme sa s tým zmieriť a prispôsobiť sa podmienkam, ktoré sú. Ceny hráčov nevzrástli zo dňa na deň, ale behom mnohých sezón.

Btw. v A divízii je manažér, ktorý tam je už tuším 24. sezónu, pričom už asi 28 sezón dozadu, keď len do toho áčka šiel, mal na účte nulu. Takže ak máš na účte na nejaké výborné CB a CF, tak tam musíš mať dosť na to, aby to stačilo na A divíziu, keďže na to proste úspory nepotrebuješ absolútne žiadne. Tak veľa šťastia.
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
mantel
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3340
Joined: Sun May 27, 2007 4:23 pm

Re: zajimavosti

Post by mantel »

Za 10 let hraní musí mít takovou fanouškovskou základnu, že jen na vstupném musí vydělat majlant. Já jsem byl vždycky mizerný obchodník, nebavilo mně hledat na transferu hráče na výhodný prodej se ziskem, takže mi na postup do Áčka vždycky museli vydělat diváci. A v Áčku už jsem myslím popáté. Hra jde do řiti, to víme všichni, ale hrajeme to pořád dále, i když už nás tady není ani desetina původních počtů. A až to nebude majitele vynášet vůbec nic, tak to tady zavře a taky s tím nic nenaděláme :-(
gregoric
Team President
Posts: 542
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:19 pm

Re: zajimavosti

Post by gregoric »

Táto téma sa tu opakuje celkom často - počet aktívnych hráčov postupne klesá, autori sa ďalšiemu vývoju nevenujú - je to trochu škoda a väčšina aktívnych hráčov by nejaké novinky určite uvítala, ale to už asi nikto nezmení. Osobne si myslím, že jedna z mála vecí, ktorá by hre pomohla, je mobilná apka, ale aj tam je ťažko povedať, koľko nováčikov by to prinieslo.
Ceny hráčov asi nemá zmysel riešiť, pretože v tomto vlastne SP celkom kopíruje reálny vývoj vo svete - a jednoducho to treba zobrať ako fakt. Očakávať, že môžem aplikovať rovnakú stratégiu ako pred 10 rokmi nie je reálne - ja toto ale vidím celkom zaujímavé, pretože to vnáša kopec nových elementov. Postupom času proste musíš svoju stratégiu upravovať aktuálnym podmienkam a kráčať s dobou. Pretože vysoké ceny hráčov znamenajú aj to, že môžeš veľmi rýchlo zarobiť peniaze, o akých sa to 10 rokov dozadu dalo iba snívať. Kým v minulosti ti možno gro príjmov išlo z hrania zápasov a nejakých bonusov za víťazstvá, teraz takto za sezónu vygeneruješ peniaze možno na 1 dobrého hráča (ak vôbec).
Ja som sa k hre vrátil pred cca 4 rokmi po dlhšej pauze a taktiku som musel meniť, keďže ceny hráčov išli výrazne hore. Ale zasa platí aj to, že nepotrebuješ hráčov, ktorí hrajú 75+ na to, aby si mútil vodu v áčku, celkové výkony sú trochu nižšie. A stále tu vidno viacero prípadov, ako manažéri vytiahli team do A pomerne v krátkom čase (porovnateľne s minulosťou), prípadne ako Hippo spomínal, Remedy hrá v áčku 4 roky nepretržite, a to na účte veľa prostriedkov nemal. Ak si dobre pamätám, Hippo mal tiež úspešnú sériu titulov a posledný získal nákupom starších hráčov za prijateľné ceny v čase, keď jeho pôvodný káder bol prestarnutý a na titul by už nemal. Alebo sú tu manažéri, ktorí pár sezón zabijú obchodovaním a vygenerujú 500M+, za ktoré aj pri dnešných cenách dokážeš vyskladať zaujímavý team.
Takže netreba to brať zas tak tragicky :)
Team: FC Rovinka

History:
First season: 51 - 1. in H.890; Winner of G (53), F (54), E (57, 63 & 78), D (64, 70 & 79), C (65) and B (81). Played 2 seasons in A division (73 & 82).
steblohaf
Assistant Coach
Posts: 10
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:12 am

Re: zajimavosti

Post by steblohaf »

Neberu to nijak tragicky,dík za názory...
Tigerinho
Team Manager
Posts: 245
Joined: Mon Jan 07, 2013 9:00 pm

Re: zajimavosti

Post by Tigerinho »

Ono by dost pomohlo snižit počet přestupu z 50/50 na 20/20... Pak by ceny klesly, protože teď to tu je samý překupník...
Tigerinho - SPC Czech Tigers
sexy kote
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1028
Joined: Sat Jun 05, 2010 1:52 pm

Re: zajimavosti

Post by sexy kote »

Doba se prostě mění :D Při první cestě do A stačil chrochtík být vykrmen na slabejch 20M, při druhé nedotažené asi na 45M. Po restartu na hraní v top 5 stačilo necelých 300M, teď prostě na tým do top 5 z agresivnějších hráčů bude nutná víc než miliarda :mrgreen:
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7123
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: zajimavosti

Post by pupajdi13 »

Hippopotamus wrote: fungujúcich šerifov je 2,5 (to je presné číslo, nie napísaná sranda)..
Hippo...doufám,že ta "půlka" nejsem v tvých očích já :mrgreen:
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: zajimavosti

Post by HugoBoss »

som rád, že sa tu otvorila táto téma, ktorú sme pred pár týždňami s Hippom rozoberali v správach...takisto hlboko nesúhlasím s tým, kam to celé zašlo a už je naozaj nutné nejaké opatrenie...súhlasím s príspevkom nado mnou - treba obmedziť limit prestupov za sezónu, pretože to je tá najjednoduchšia zmena, ktorú netreba nejako zložito implementovať...ja by som však uvítal aj drastickejšiu zmenu v podobe 10/10 :D

celé to tu je totiž už len o obchodovaní - zatiaľ čo kedysi to robilo pár jedincov, dnes sú tu takýchto priekupníkov už desiatky, možno aj stovka a miesto futbalového manažéra to začína pripomínať nejakú burzu - a to asi z tejto hry nechceme spraviť...

dosť čo je reálny futbal dosratý peniazmi nemusí to tak byť aj tu...radšej by som bol za romantickú predstavu, že každý klub si dokáže svojím vlastným fungovaním zarobiť na kúpu hráčov...miesto toho je to naopak - neobchoduješ = nemáš šancu zložiť tím...týmto sa hra ešte viacej vzďaľuje nováčikom, pretože tí o obchodovaní netušia a keď vidia, že majú na účte povedzme 40 M a kúpia si za to jedného poriadneho hráča, tak ich to veľmi rýchlo omrzí a odídu...

a čo sa týka tejto myšlienky: Cenu určuje aktuálna situácia, aktuálny dopyt a ponuka. - ja si myslím, že cenu určuje hlavne fakt, že kopec manažérov má množstvo peňazí na účte, najmä obchodníci, ktorým potom nič nebráni v tom oplieskať 220 M na jediného hráča...keby bol limit na prestupy, nevygeneruje niekto zisk 300 M za sezónu a nedá tým pádom takúto sumu za hráča

ja by som navrhoval spísať nejakú petíciu, ktorá by sa mohla preložiť aj do rumunčiny, holandčiny a litovčiny, hodila by sa na tieto fóra a keby ju podpísalo možno 500 manažérov, mohlo by sa to poslať Sjarelovi...pretože toho pár jedincov nepresvedčí a verím tomu, že táto situácia prekáža viacerým

táto hra by mala byť o futbale a nie o obchodovaní a najúspešnejší manažéri by mali byť tí, ktorí sú najšikovnejší v taktike či skladbe mužstva a nie v obchodovaní...
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7123
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: zajimavosti

Post by pupajdi13 »

HugoBoss wrote:...ja by som však uvítal aj drastickejšiu zmenu v podobe 10/10 :D

.
Tos mě pobavil.... :lol: ,mohli by jste navrhnout třeba 3/3 za sezonu....hlavně ti co už mají naobchodováno na učtě 1-2-3 miliardy :mrgreen:

Je to celé hloupost i petice je hloupost.....nejde upravit jen jednu věc (obchodování) , musela by se upravit a aktualizovat celá hra směrem dopředu včetně třeba i těchto věcí.....ale pouze jako celek a ne vytrhnout jednu věc z kontextu........jak bys pak obhájil to,že někteří tu mají ty miliardy na kontě a manažer,který by chtěl začít s určitým obchodováním,tak by neměl šanci díky této blokaci vyobchodovat peníze.....tím by jsi vlastně vrazil klín mezi momentálně bohaté a ty co mají prázdná konta a těm miliardářům bys dal do ruky moc,že je prakticky nemá kdo ohrozit ve finančním světě......jak říkám,blbost ....jediná varianta je vyrvat tu hru Sjarelovi z drápů ,zaplatit mu odstupný a pak udělat upravy dle návrhů dlouhohrajících manažerů , včetně apky ,propagace na FB atd.....jinak je to utopie a před lety se tady popsaly tuny stránek na tohle téma a nikdy se to nikam neposunulo....musel by mít někdo "koule" a finance zároveň - začít jednat na urovni se Sjarelem o odkoupení hry.
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: zajimavosti

Post by Hippopotamus »

pupajdi13 wrote:
Hippopotamus wrote: fungujúcich šerifov je 2,5 (to je presné číslo, nie napísaná sranda)..
Hippo...doufám,že ta "půlka" nejsem v tvých očích já :mrgreen:
Nie, to mal byť Remedy, my dvaja sme mali byť tí "plnohodnotní" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nechcel som sa hrať na zaujímavého, tak som to dal takto jednoducho, inak by som musel dať Remedymu tak 0,1 a nám tak po 0,4. Takže sme tu vlastne za jedného Razvu s chrípkou zo starých čias :mrgreen:
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”