Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Moderator: Czech Moderators

mouven
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Wed Apr 09, 2008 9:58 pm
Location: Mladá Boleslav

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by mouven »

koster wrote:Takže např. rozhodčí je 55- agresivitu dám 45=100. No koukl sem na základní jedenáctku a průměr agresivity je tak 25, ale zas rozptyl hráče s nejvyšší a nejnižší je 60. Asi bude nejlepší zkoušet a zkoušet, občas to napálit i přes nepříznivýho sudího a pak se modlit.
Jo tady ti kazdej napise neco, ale zaklad je dobre znat svuj tym.. takze zkousej, zkousej a zkousej.. agresivita je hodne dulezita vec a musis se naucit ji nejakym zpusobem ovladat, i kdyz to je casto o stesti. Zaklad je mit, co nejmensi rozptyl, aby se ty karty daly rozlozit a samozrejme mit, co nejmene agresivni hrace, jenze to je tezke ziskat. Takze kdyz budes mit celou jedenactku 0-3 tak muzes hrat na soucet 200 a mas velkou pravdepodobnost, ze cervenou kartu nedostanes.
U tebe mas prumer 25, ale nejagresivnejsi hrac ma 60. Vis, ze treba na soucet 130 dostanes s tim prumerem kolem 6 zlutych, ale ty mas v jedenactce 7 borcu s agr do 30 z toho 4 do 10 a u tech 4 je velka pravdepodobnost, ze kartu nedostanou a u zbylych 3 je mensi.. No a pak mas 4, u kterych je ta karta skoro jasna. Jenze ty jich dostanes 6, takze ti 2 prebyvaji a je solidni pravdepodobnost, ze 1 z tech 3 v rozmezi 10-30 ji dostane. No jenze ti porad jedna karta zbyva a na hristi mas hovado s 60, u kteryho je velka pravdepodobnost, ze dostane druhou.. Tak se vyplati hrat mensi agr na 5 karet, ale to vsechno musis ozkouset a vypozorovat, samozrejme taky hraje faktor nahody, ze muzes to mit vymysleny, jak chces a pak mas 5 hracu s agr 20 a dostanes 2 karty a obe ten samy hrac.. proste smula a to nevymyslis ani nevykoumas:-)
Vyzkouseny je, ze kdyz mas hrace s malym rozptylem, muzou byt treba kolem 40, tak v klidu muzes hrat treba na 160 a vyjde ti to bez cerveny pac se ty karty rozdeli.. Fakt zaklad je mit, co nejmensi rozptyl..
Moje zkusenost.. snad s tim zkusenejsi manazeri souhlasi.. kdyz tak me opravte, ale rikal jsem si, ze je vhodny to sem napsat, aby zacatecnici pochopili nejaky ten "system"

Jeste sem doplnim priklad z praxe. Muj dnesni ligovy zapas s Bizonem. Rozhodci byl 28 a moje sestava byla s agr 4,23,15,72,0,2,4,29,88,1,23.. Hral jsem na maximalni agr takze soucet 128 a dostal jsem 5 zlutych. U hracu 4,0,2,4,1 je strasne mala pravdepodobnost, ze by dostali zlutou a taky nikdo nedostal.. Pak mas dalsi partu 23,15,29,23.. a tady jsem psal, ze je solidni moznost, ze jeden kartu dostane a taky dostal:-) A pak tam jsou 2 hovada, u kterych byla jedna karta samozrejmost a jelikoz jsem mel smulu a z druhe skupiny zlutou dostal jen 1 hrac, tak oba dostali jeste po karte a sli do sprch..
Vzdycky to je random a mozna bych to prirovnal, jak ve finale AZ-kvizu projizdis pole a vyhravas castky, tak Sjarel to dela podobne, akorat na ty pyramide jsou hraci z prvni skupiny jednou, ze druhy skupiny tak trikrat a ty 2 hovada.. kazdy aspon 30krat mozna i vic..
Last edited by mouven on Tue Jan 12, 2010 11:45 am, edited 1 time in total.
FK Bolka FOREVER
koster
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1384
Joined: Tue Nov 17, 2009 1:32 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by koster »

puzzle wrote:
koster wrote:Takže např. rozhodčí je 55- agresivitu dám 45=100. No koukl sem na základní jedenáctku a průměr agresivity je tak 25, ale zas rozptyl hráče s nejvyšší a nejnižší je 60. Asi bude nejlepší zkoušet a zkoušet, občas to napálit i přes nepříznivýho sudího a pak se modlit.
POZOR! Přepálení tě může stát zápas, ale za zkoušku nic nedáš.
Teď jsem zatím bez nějakých velkých ambicí takže ideální čas na to zkoušet.
Wellweak
koster
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1384
Joined: Tue Nov 17, 2009 1:32 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by koster »

mouven wrote:
koster wrote:Takže např. rozhodčí je 55- agresivitu dám 45=100. No koukl sem na základní jedenáctku a průměr agresivity je tak 25, ale zas rozptyl hráče s nejvyšší a nejnižší je 60. Asi bude nejlepší zkoušet a zkoušet, občas to napálit i přes nepříznivýho sudího a pak se modlit.
Jo tady ti kazdej napise neco, ale zaklad je dobre znat svuj tym.. takze zkousej, zkousej a zkousej.. agresivita je hodne dulezita vec a musis se naucit ji nejakym zpusobem ovladat, i kdyz to je casto o stesti. Zaklad je mit, co nejmensi rozptyl, aby se ty karty daly rozlozit a samozrejme mit, co nejmene agresivni hrace, jenze to je tezke ziskat. Takze kdyz budes mit celou jedenactku 0-3 tak muzes hrat na soucet 200 a mas velkou pravdepodobnost, ze cervenou kartu nedostanes.
U tebe mas prumer 25, ale nejagresivnejsi hrac ma 60. Vis, ze treba na soucet 130 dostanes s tim prumerem kolem 6 zlutych, ale ty mas v jedenactce 7 borcu s agr do 30 z toho 4 do 10 a u tech 4 je velka pravdepodobnost, ze kartu nedostanou a u zbylych 3 je mensi.. No a pak mas 4, u kterych je ta karta skoro jasna. Jenze ty jich dostanes 6, takze ti 2 prebyvaji a je solidni pravdepodobnost, ze 1 z tech 3 v rozmezi 10-30 ji dostane. No jenze ti porad jedna karta zbyva a na hristi mas hovado s 60, u kteryho je velka pravdepodobnost, ze dostane druhou.. Tak se vyplati hrat mensi agr na 5 karet, ale to vsechno musis ozkouset a vypozorovat, samozrejme taky hraje faktor nahody, ze muzes to mit vymysleny, jak chces a pak mas 5 hracu s agr 20 a dostanes 2 karty a obe ten samy hrac.. proste smula a to nevymyslis ani nevykoumas:-)
Vyzkouseny je, ze kdyz mas hrace s malym rozptylem, muzou byt treba kolem 40, tak v klidu muzes hrat treba na 160 a vyjde ti to bez cerveny pac se ty karty rozdeli.. Fakt zaklad je mit, co nejmensi rozptyl..
Moje zkusenost.. snad s tim zkusenejsi manazeri souhlasi.. kdyz tak me opravte, ale rikal jsem si, ze je vhodny to sem napsat, aby zacatecnici pochopili nejaky ten "system"
Pěkně popsaný. Díky moc
Wellweak
xixor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2074
Joined: Mon Oct 02, 2006 3:21 pm
Location: Havířov

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by xixor »

Mouvene - tohle by chtělo do do FAQ. Velmi dobře napsáno. :wink:
FCB Shucadlo, stále v propadlišti dějin,
Sraz české a slovenské SP kumunity http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 01&start=0
Azor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9226
Joined: Mon Feb 25, 2008 3:27 pm
Contact:

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Azor »

Když hráč nesouhlasí s prodloužením smlouvy, tak u mě vždycky to bylo z důvodu peněz. Je někdy hráč nespokojen třeba s délkou smlouvy, nebo je to vždycky jen o pěnezích?
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Big El »

Azor wrote:Když hráč nesouhlasí s prodloužením smlouvy, tak u mě vždycky to bylo z důvodu peněz. Je někdy hráč nespokojen třeba s délkou smlouvy, nebo je to vždycky jen o pěnezích?
No, myslím, že mu nemůžeš nabídnout novou smlouvu kratší, než kolik mu zbývá. Nebo možná jo, ale pak bys mu musel zaplatit hoooodně. A pokud mu zbývá např. 2-40, a ty mu nabídneš 3 roky, tak ti to zatrhne představenstvo. Jinak je to o penězích. Ty jsou vždy až na prvním místě :wink:
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
MošnaM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2644
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:19 pm
Location: Kolín

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by MošnaM »

Azor wrote:Když hráč nesouhlasí s prodloužením smlouvy, tak u mě vždycky to bylo z důvodu peněz. Je někdy hráč nespokojen třeba s délkou smlouvy, nebo je to vždycky jen o pěnezích?
Je to vždycky jen o penězích :wink: . A od délky navrhované smlouvy se odvíjí výše platu, jakou bude hráč požadovat. Tedy čím kratší smlouva, tím vyšší plat bude chtít.
A Samozřejmě má Big El pravdu, že už tu nějakou chvíli platí omezení, že nová smlouva se dá podepsat až půl sezóny (32 dní) po podpisu té minulé. Bez ohledu na délku.
FC Kolíkov - 1/2 s14.-4 v H; s15.-3 v H; s.16.-1 v H; s.17.-1 v G; s.18.-3 v F; s.19.-1 v F; s.20.-1 v E; s.21.-8 v D; s.22.-7 v D; s.23.-2 v D; s.24.-4 v C; s.25.-12.v C; s.26.-1 v D; s.27.-4 v C; s.28.-2 v C; s.29.-9 v B; s.30.-4 v B
s.31. - ? v B3
MošnaM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2644
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:19 pm
Location: Kolín

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by MošnaM »

xixor wrote:Mouvene - tohle by chtělo do do FAQ. Velmi dobře napsáno. :wink:
Naprostý souhlas :wink: . Jen bych tam doplnil informaci, že při přehnané agresi týmu vzhledem k přísnosti rozhodčího hrozí přímá červená karta, kterou může obdržet náhodně (random) vybraný hráč, tedy i hráč s nejnižší vlastní agresivitou.
FC Kolíkov - 1/2 s14.-4 v H; s15.-3 v H; s.16.-1 v H; s.17.-1 v G; s.18.-3 v F; s.19.-1 v F; s.20.-1 v E; s.21.-8 v D; s.22.-7 v D; s.23.-2 v D; s.24.-4 v C; s.25.-12.v C; s.26.-1 v D; s.27.-4 v C; s.28.-2 v C; s.29.-9 v B; s.30.-4 v B
s.31. - ? v B3
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Big El »

MošnaM wrote:
xixor wrote:Mouvene - tohle by chtělo do do FAQ. Velmi dobře napsáno. :wink:
Naprostý souhlas :wink: . Jen bych tam doplnil informaci, že při přehnané agresi týmu vzhledem k přísnosti rozhodčího hrozí přímá červená karta, kterou může obdržet náhodně (random) vybraný hráč, tedy i hráč s nejnižší vlastní agresivitou.
Fakt??? Myslel jsem, že přímá redka je úplně náhodná. Něco jako trefení a zahození penalty nebo tahání delších a kratších sirek :lol:
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
MošnaM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2644
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:19 pm
Location: Kolín

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by MošnaM »

Big El wrote: Fakt??? Myslel jsem, že přímá redka je úplně náhodná. Něco jako trefení a zahození penalty nebo tahání delších a kratších sirek :lol:
Fakt??? Já měl pocit, že už tady nějakou dobu hraješ a že už jsi zjistil, za jakých okolností dostáváš redku :lol: :lol: :lol: .
FC Kolíkov - 1/2 s14.-4 v H; s15.-3 v H; s.16.-1 v H; s.17.-1 v G; s.18.-3 v F; s.19.-1 v F; s.20.-1 v E; s.21.-8 v D; s.22.-7 v D; s.23.-2 v D; s.24.-4 v C; s.25.-12.v C; s.26.-1 v D; s.27.-4 v C; s.28.-2 v C; s.29.-9 v B; s.30.-4 v B
s.31. - ? v B3
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Big El »

MošnaM wrote:
Big El wrote: Fakt??? Myslel jsem, že přímá redka je úplně náhodná. Něco jako trefení a zahození penalty nebo tahání delších a kratších sirek :lol:
Fakt??? Já měl pocit, že už tady nějakou dobu hraješ a že už jsi zjistil, za jakých okolností dostáváš redku :lol: :lol: :lol: .
No, když dostanu redku po dvou žlutých, tak to beru jako random, případně svoje velké riziko - z mé strany. A když dostanu přímou, tak to beru jako pech. :lol:

Možná jsem si někdy přeložil něčí slova špatně. Že psal, že je random, jaký hráč ji schytá a já si to přeložil, že je random, že ji schytám :lol: Máš třeba vychytaná nějaká čísla co se týče frekvence? Většinou hrávám tak 170 součet, tak by mě jenom zajímalo, jestli hrozí, že ji schytám 1 za 5, 10 nebo 20 zápasů (častěji ji asi nemívám - to bych si asi všiml) :mrgreen:

A jinak - ano hraju tu dlouho. Asi tak ještě před 3 měsíci jsem se považoval za zkušeného manažera, který spolkl drtivou většinu moudrosti světa (nebo alespoň SP) 8) Teď mám dojem, že nevím vůbec nic. :P Poslední dobou se toho dozvídám spoustu. Ale zase je to pozitivní - mám nejlepší kvalifikaci pro A divizi :mrgreen: :lol: 8)
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
mouven
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Wed Apr 09, 2008 9:58 pm
Location: Mladá Boleslav

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by mouven »

Tak pro uspech programu jsem to jeste poupravil a dal pribeh z praxe a kdyby jste to chteli dat na faq, tak bych to jeste nejak doupravil, aby to davalo smysl a pripsal bych i interpunkci:-) Jen teda nevim, jak to chcete dat na faq
Jinak Ele svym zpusobem pravdu mas, ale jak psal Mosna, tak prehnanou agresivitou tu nahodu zmensujes az to skoro neni nahoda:-) Kazdopadne nekdy v B se mi stalo, ze jsem hral na soucet 130, dostal jsem 2 zluty a primou cervenou.. a to je nahoda jak prase..
FK Bolka FOREVER
Proluxis
Team President
Posts: 860
Joined: Sun Dec 13, 2009 11:21 pm
Location: ...Ustecko...
Contact:

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Proluxis »

Tak to budu muset informovat mladase protoze to je reznik jak .... :mrgreen:
Meloon team -Bruins (G60)
..Meloon Cup..
ps2512
Member of the Soccer Project Association
Posts: 13990
Joined: Wed Feb 21, 2007 10:20 am
Location: Oleksovice
Contact:

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by ps2512 »

mouven wrote:Tak pro uspech programu jsem to jeste poupravil a dal pribeh z praxe a kdyby jste to chteli dat na faq, tak bych to jeste nejak doupravil, aby to davalo smysl a pripsal bych i interpunkci:-) Jen teda nevim, jak to chcete dat na faq
Jinak Ele svym zpusobem pravdu mas, ale jak psal Mosna, tak prehnanou agresivitou tu nahodu zmensujes az to skoro neni nahoda:-) Kazdopadne nekdy v B se mi stalo, ze jsem hral na soucet 130, dostal jsem 2 zluty a primou cervenou.. a to je nahoda jak prase..
konec u příběhu z praxe je super!!!! :mrgreen:
Start 16S H.1403 (6.,2.)
MAX36-37S A (9.,14.), 52S A (5.)
Konec 74 sezóna SC Hämeenlinna, začátek 115 sezóna
Všichni jste Hajdalaci
Image
MošnaM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2644
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:19 pm
Location: Kolín

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by MošnaM »

Big El wrote:A jinak - ano hraju tu dlouho.....
To jsem si dělal srandu :lol:
Big El wrote: No, když dostanu redku po dvou žlutých, tak to beru jako random, případně svoje velké riziko - z mé strany. A když dostanu přímou, tak to beru jako pech. :lol:

Možná jsem si někdy přeložil něčí slova špatně. Že psal, že je random, jaký hráč ji schytá a já si to přeložil, že je random, že ji schytám :lol: Máš třeba vychytaná nějaká čísla co se týče frekvence? Většinou hrávám tak 170 součet, tak by mě jenom zajímalo, jestli hrozí, že ji schytám 1 za 5, 10 nebo 20 zápasů (častěji ji asi nemívám - to bych si asi všiml) :mrgreen:
Ano, to sis ty slova přeložil špatně :wink: . Ale celkově - jelikož je podíl randomu veliký, můžeme upravovat pouze pravděpodobnost. Mouven krásně popsal pravděpodobnost rozložení žlutých karet a já k tomu přidal jen možnost získání přímé červené. Ale je to všechno opravdu jen pravděpodobnost a i přes přesně spočítané riziko může random ulétnout a ta červená karta přijde. Nebo dvě žluté pro jednoho hráče. Ptáš se na frekvenci, ale to se nedá ani odhadnout. Soubor dat je natolik malý, že se neprojeví skutečné a správné rozdělení. Klidně můžeš dostat červenou pětkrát po sobě a pak celou sezónu už vůbec.
On si to opravdu musí osahat každý sám a na svém týmu. Já si vzpomínám, že když jsem na začátku konečně pochopil aspoň trošku k čemu ta agresivita je, hrál jsem na součet přísnosti rozhodčího a týmové agrese 100, při hráčích s agresivitu 0-100%. A dostával minimum červených karet (šance dostat červenou je vždy, jedině při týmové agresi 0 ne :wink: ). Teď, když mám hráče v rozmezí 0-20%, vím, že součet 150 je naprosto bezpečný. Hraji samozřejmě i na vyšší součty s vědomím toho, že riziko obdržení červené karty stoupá.
Ono zase to má drobné nuance - nemůžu tvrdit, že to platí obecně, ale u svého týmu mám vypozorováno, že rozhodčí nad 80% přísnosti kupodivu nedávají tolik červených karet. Nejhorší jsou pro mne rozhodčí s přísností 40-60%, tam nikdy nevím, co udělají. A pod 40% samozřejmě jedu na 100% agrese - ale i tam se občas redka objeví. A právě přímá.
A poslední věc - taky je strašně důležité, proti jakému týmu hraješ. Jakou má soupeř agresivitu hráčů a jakou týmovou nastaví. Podle mého názoru systém nejdříve na základě přísnosti rozhodčího, týmových agresivit a agresivit hráčů, určí, kolik karet (žlutých i červených) padne a teprve poté je rozděluje mezi týmy a nakonec mezi hráče. Abych teda uvedl rámcový příklad možnosti taktického využití této vlastnosti - tvůj soupeř má agresivnější tým a ty zjistíš, že výkony se 100% týmové agrese jsou vyrovnané. Tedy remíza. Ale rozhodčí má třeba 70% přísnost, tudíž je jistá šance, že nějakou červenou soupeř dostane a ty vyhraješ. Nebo nedostane a jsme zpátky u remízy.
Na druhou stranu můžeš risknout stav, kdy dáš menší týmovou agresi (třeba 90%) a budeš věřit, že systém vygeneruje přidělení červené karty, a v tom případě s největší pravděpodobností tu červenou dostane hráč tvého soupeře, jelikož má agresivnější tým a nastavenou vyšší týmovou agresivitu. Jenže taky systém tu červenou vygenerovat nemusí a ty prohraješ s výkonem o bod nižším. A teď babo raď :mrgreen: . Tohle je prostě jedna z těch částí SP, kdy se můžeš pokusit taktikou ovlivnit výsledek utkání - ovlivnit pomocí pravděpodobnosti výsledek vyrovnaného zápasu ve svůj prospěch.
FC Kolíkov - 1/2 s14.-4 v H; s15.-3 v H; s.16.-1 v H; s.17.-1 v G; s.18.-3 v F; s.19.-1 v F; s.20.-1 v E; s.21.-8 v D; s.22.-7 v D; s.23.-2 v D; s.24.-4 v C; s.25.-12.v C; s.26.-1 v D; s.27.-4 v C; s.28.-2 v C; s.29.-9 v B; s.30.-4 v B
s.31. - ? v B3
Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”