Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Moderator: Czech Moderators

PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by PaToM »

Mne sa zdá, ale už som si tým neni istý, že pred pár sezónami, keď som bol na tom finančne horšie, mal som pôžičku a tuším tam nebolo to tlačidlo Splatiť pôžičku. Asi sa to dá len ak máš tú požadovanú celú sumu na účte.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Hadis
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4716
Joined: Sat Jun 03, 2006 8:59 pm
Location: Boskovice
Contact:

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Hadis »

PaToM wrote:Mne sa zdá, ale už som si tým neni istý, že pred pár sezónami, keď som bol na tom finančne horšie, mal som pôžičku a tuším tam nebolo to tlačidlo Splatiť pôžičku. Asi sa to dá len ak máš tú požadovanú celú sumu na účte.

Jo jistě, půjčku můžeš splatit jen, pokud máš peníze na účtě.

Logické vyústění vzniklé situace :)
AC Had Bozak

Kimi007
Team Manager
Posts: 162
Joined: Thu Jan 06, 2011 11:39 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Kimi007 »

Hadis wrote:
PaToM wrote:Mne sa zdá, ale už som si tým neni istý, že pred pár sezónami, keď som bol na tom finančne horšie, mal som pôžičku a tuším tam nebolo to tlačidlo Splatiť pôžičku. Asi sa to dá len ak máš tú požadovanú celú sumu na účte.

Jo jistě, půjčku můžeš splatit jen, pokud máš peníze na účtě.

Logické vyústění vzniklé situace :)
Ideální je mít alespoň 1 M na účtě a hlavně navyšovat kapacitu stadionu. Např. ve skupině E pokud je člověk na sestupovém místě, tak nejen sbírá zkušenosti, ale má i velký výnos ze vstupného 8)
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by PaToM »

Kimi007 wrote:Ideální je mít alespoň 1 M na účtě a hlavně navyšovat kapacitu stadionu. Např. ve skupině E pokud je člověk na sestupovém místě, tak nejen sbírá zkušenosti, ale má i velký výnos ze vstupného 8)
Čo ti ja viem, minulú sezónu som celú strávil v pásme zostupu, mám 25'000-ový štadión, fanúšikov mi na každý zápas (pri 20%-nej spokojnosti) chodilo takých 8 - 10000 a pri vstupnom 13 € mi to hodilo vždy okolo 100K, čo mi akurát tak stačilo na pokrytie nákladov za zamestnancov, centra a splácanie pôžičky (čo je vyše 200K, v lige hrám doma väčšinou 2-krát týždenne, čo mi vynesie asi 200K, spolu cca. 0 € zisk).
Tak som vlastne rád, že mi fans zase chodia v hojnejšom počte na zápasy a, že mám konečne aj nejaký zisk (aj napriek vyplácaniu platov hráčom za ligu).
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
tosa_CZ
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2200
Joined: Wed Jul 16, 2008 8:53 am
Location: Vysoké Mýto

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by tosa_CZ »

Azor wrote:
Lanzikk wrote:Mám dotaz
Záleží u brankáře na agresivitě stejně jako u hráčů v poli nebo může být vyšší a nemusím se bát vykartování
...
Brankáři to mají jinak, je tam můžeš dát i o něco vyšší agr., o kolik to přesně nwm, ale prostě můžeš do zápasu dát agresivnějšího gólmana, ale né zas nějak o moc. :wink:
Přesně tak. Já mám v A-týmu branaře s jednou tak velkou agresivitou než hráči v poli a dostává jen jednu žlutou, někdy nic. Když ho zkusmo dám do pole, hned má žlutý dvě a jde ven. Takže je to třeba tak, že se agresivita branaři dělí dvěma či podobně...
m: tosa_CZ
t: 1.FC PSCHDS Vysoké Mýto (SP)
Kimi007
Team Manager
Posts: 162
Joined: Thu Jan 06, 2011 11:39 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Kimi007 »

PaToM wrote:
Kimi007 wrote:Ideální je mít alespoň 1 M na účtě a hlavně navyšovat kapacitu stadionu. Např. ve skupině E pokud je člověk na sestupovém místě, tak nejen sbírá zkušenosti, ale má i velký výnos ze vstupného 8)
Čo ti ja viem, minulú sezónu som celú strávil v pásme zostupu, mám 25'000-ový štadión, fanúšikov mi na každý zápas (pri 20%-nej spokojnosti) chodilo takých 8 - 10000 a pri vstupnom 13 € mi to hodilo vždy okolo 100K, čo mi akurát tak stačilo na pokrytie nákladov za zamestnancov, centra a splácanie pôžičky (čo je vyše 200K, v lige hrám doma väčšinou 2-krát týždenne, čo mi vynesie asi 200K, spolu cca. 0 € zisk).
Tak som vlastne rád, že mi fans zase chodia v hojnejšom počte na zápasy a, že mám konečne aj nejaký zisk (aj napriek vyplácaniu platov hráčom za ligu).
V divizi E jsem byl na 12.místě a spokojenost fan. sem si držel okolo 90%, je potřeba občas vyhrát v lize a hlavně vyhrávat v poháru a taky v přátelácích a turnajích, aby ti neklesala spokojenost fan. a za domací zápas jsem větinou bral okolo 200 tis. čistý zisk.
Splácím také půjčku, ale chce to umět občas něco prodat výhodně a hlavně mít v pokladně zásobu na další sezónu, kdyby se nedařilo :mrgreen:
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by PaToM »

Kimi007 wrote:V divizi E jsem byl na 12.místě a spokojenost fan. sem si držel okolo 90%, je potřeba občas vyhrát v lize a hlavně vyhrávat v poháru a taky v přátelácích a turnajích, aby ti neklesala spokojenost fan. a za domací zápas jsem větinou bral okolo 200 tis. čistý zisk.
Splácím také půjčku, ale chce to umět občas něco prodat výhodně a hlavně mít v pokladně zásobu na další sezónu, kdyby se nedařilo :mrgreen:
No tak to ja som radšej v lige nevyhrával (kvôli vysokým bonusom), preto som mal fanúšikov na 20%, skončil som na 16. mieste. V Pohári som hneď vypadol a v turnajoch, keď som aj v nejakom bol, tak sa až tak nedarilo. Keď som aj vyhral, prišla liga a spokojnosť fans zase klesla na 20%.
A na výhodné predaje nemám veľmi šťastie. :roll:
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Kimi007
Team Manager
Posts: 162
Joined: Thu Jan 06, 2011 11:39 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Kimi007 »

Zajímalo by mne, jestli jsou někde uložené nejen výsledky zápasu v archivu, ale také tabulky jednotlivých divizí na konci sezóny. Pokud už začne nová sezóna, tak už nikde nevidím tabulku té minulé, pokud si ji člověk neuloží někam 8)
Darddy
Coach
Posts: 39
Joined: Tue Mar 03, 2009 12:55 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Darddy »

Ahoj, zaujímalo by ma, či je prednastavené, že pri odohraní zápasu v Pohári dostane súper automaticky polovicu peňazí zo všetkých lístkov, pretože mám nastavenú 20 a dostal som len toľko, akoby prišlo na môj zápas presne o polovicu menej ľudí alebo akoby som mal nastavenú cenu 10. Ako je to možné? Na ten zápas prišli len moji fanúšikovia (100%) a tak nechápem, prečo som dostal tak málo peňazí.

Mám ešte jednu otázku: prečo mi neprišli doteraz na žiadny zápas viacerí fanúšikovia ako je presne 12.450 (čo mi myslím prišli 2x takéto návštevy), ale mám ešte 4.550 voľných miest. Nesúvisí to s rozmiestnením sedadiel? Najviac-7000 sedadiel-mám na západe, potom 4000 na severe.
Last edited by Darddy on Wed Feb 02, 2011 2:35 pm, edited 1 time in total.
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by PaToM »

Darddy wrote:Ahoj, zaujímalo by ma, či je prednastavené, že pri odohraní zápasu v Pohári dostane súper automaticky polovicu peňazí zo všetkých lístkov, pretože mám nastavenú 20 a dostal som len toľko, akoby prišlo na môj zápas presne o polovicu menej ľudí alebo akoby som mal nastavenú cenu 10. Ako je to možné? Na ten zápas prišli len moji fanúšikovia (100%) a tak nechápem, prečo som dostal tak málo peňazí.
Príjem zo vstupného sa v Pohári vždy rozdeľuje 50:50 pre každý tím. :wink:
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Darddy
Coach
Posts: 39
Joined: Tue Mar 03, 2009 12:55 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Darddy »

Vďaka za rýchlu odpoveď, nevedel by si mi pomôcť aj s druhou?
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by PaToM »

Darddy wrote:Mám ešte jednu otázku: prečo mi neprišli doteraz na žiadny zápas viacerí fanúšikovia ako je presne 12.450 (čo mi myslím prišli 2x takéto návštevy), ale mám ešte 4.550 voľných miest. Nesúvisí to s rozmiestnením sedadiel? Najviac-7000 sedadiel-mám na západe, potom 4000 na severe.
Idem sa ti ešte pozrieť na tím, ale myslím, že to bude malým počtom parkovacích miest. :)
Príde ti vždy maximálne 3-násobne toľko divákov, koľko máš miest na parkovanie.
Takže ak chceš mať plný dom, v tvojom prípade potrebuješ aspoň 5667 miest, ale keďže pristavuješ na 22000, budeš potrebovať už aspoň 7334 miest.
Odporúčam najprv pristavať 750 miest a potom 1250.
Last edited by PaToM on Wed Feb 02, 2011 2:51 pm, edited 1 time in total.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Hippopotamus »

Kimi007 wrote:Zajímalo by mne, jestli jsou někde uložené nejen výsledky zápasu v archivu, ale také tabulky jednotlivých divizí na konci sezóny. Pokud už začne nová sezóna, tak už nikde nevidím tabulku té minulé, pokud si ji člověk neuloží někam 8)
Nikde nie je archív tabuliek...
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Hippopotamus »

Darddy wrote:Vďaka za rýchlu odpoveď, nevedel by si mi pomôcť aj s druhou?
Ako ti už PaTom napísal, máš málo parkovacích miest - len 4150 (4150*3=12450). Mimochodom, máš málo aj barov (a keďže rozširuješ, aj hajzlov budeš mať nedostatok). Pri kapacite 22k by si mal mať aspoň (už spomínaných) 7334 park.miest, 44 barov a 220 hajzlov. A potom (pri kapacite 22k) pôjde nadol aj optimálna cena lístkov na ligu - rozmedzie 13-17€ - podľa postavenia súpera v tabuľke (pri fan základni 25k a 100% spokojnosti fans).
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Kimi007
Team Manager
Posts: 162
Joined: Thu Jan 06, 2011 11:39 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Kimi007 »

Darddy wrote:Vďaka za rýchlu odpoveď, nevedel by si mi pomôcť aj s druhou?
Je potřeba se dívat, zda jsou fanoušci spokojeni, když klikneš třeba na bary nebo parkoviště, tak se ti to tam ukáže

Orientačně platí :

Potřebné vybavení stadiónu

Parkoviště: n/3
WC: n/80
Bary: n/200
n ... kapacita stadiónu

Př.: Má-li stadion 6.000 míst, mělo by vybavení vypadat takto:

Parkoviště: 2.000 (6.000 / 3)
WC: 75 (6.000 / 80)
Bary: 30 (6.000 / 200)
Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”