Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Moderator: Czech Moderators

HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by HugoBoss »

vladis_46 wrote:
vladis_46 wrote:Zdravím chcel by som sa spýtať pár otázok, s ktorými si lámem hlavu.

1. keď kúpim hráča alebo nejakého budem mať z akadémie, tak ako zistím jeho potenciál? resp. že na koľko % sa môže dostať jeho celkové hodnotenie.
2. akú rolu hrá to, že koľko % má skúsenosti?
3. keď má môj hráč všetky vlastnosti už v červenom, tak z neho už viac nedostanem? je na maxime?
4. tímová nálada ovplyvňuje výkony hráčov alebo niečo?
5. rozdelenie vstupeniek 85% : 15% je rozdelenie vstupeniek ja voči súperovi, nie príjem z nich?
6. viacerí tú spomínali nejaké skryté vlastnosti, viete mi to bližšie vysvetliť? lebo nejak tomu nechápem.
7. ako môžem ovplyvniť výkon mojich hráčov, aby mali lepšie výkony? lebo väčšina sa ustálila ba niektorí hráči sa nevedia vyrovnať ani svojmu najlepšiemu výkonu. A to majú morálku aj fyzičku vždy okolo 95% čo mávali aj predtým.
8. mám hráčov, ktorých som kúpil a ich celkové hodnotenie vôbec nerastie a pritom nemajú ani moc skúseností , sú mladí a stagnujú aj na výkonoch počas celej sezóny žiadny nárast, už sa to nezmení?

Za odpovede veľmi pekne ďakujem :)
a ešte taká vec na porovnanie čo neviem pochopiť...
mám dvoch brankárov:
jeden má 19 rokov -->hodnotenie 77% -->agresivita 6% -->skúsenosti 14% a výkon dal max 52 a bežne dáva 51
druhý má 22 rokov -->hodnotenie 78% -->agresivita 16% -->skúsenosti 14% a výkon dal max 59 a bežne dáva 58

viete mi to vysvetliť?
Ahoj, som rád, že sú tu aj nejakí noví manažéri :) Odporúčam na fóre prečítať sekciu FAQ - často kladené otázky, nájdeš odpovede na všetky tvoje otázky a mnoho ďalších užitočných informácií. Takže k tvojím otázkam:

1. Používaj stránku http://spinfo-tool.com/ Do kolónky hráč skopíruj všetky vlastnosti hráča tak ako je vpravo v návode a dozvieš sa ako je/bude dobrý. Ak je nevytrénovaný, tak ti hodí rozptyl napr. že celkové hodnotenie bude 74-82%, ak je vytrénovaný, tak ti vráti presné číslo. Systém však nevie, či hráč má vlastnosť na maxime, takže ak trénuješ mladíka, ktorý má nejakú vlastnosť na 55%, tak ju považuje za vytrénovanú na max aj keď to tak nemusí byť. Zároveň sa tu dozvieš jeho individuálny pokyn a skrytú vlastnosť.

2. Každý hráč má 0-100% skúseností. Tie sa získavajú len hraním zápasov. Keď sú na nule, môže sa hráč ešte veľa zlepšovať, keď má 100% skúseností, už lepší nikdy nebude. Vždy maj v zápase ako kapitána hráča s najväčšími skúsenosťami.

3. Áno, keď má všetko v červenom, už sa môže zlepšiť len o tie skúseností, to je akokeby ďalšia vlastnosť, ktorú "trénuje" a keď ju "natrénuje" na 100% tak už nikdy lepší nebude.

4. Hráči podávajú výkony. Výkon tímu závisí od výkonu hráčov, tímovej nálady, taktiky, kapitána, agresivity...Takže keď máš nízku náladu, hráči ti zahrajú rovnako kvalitne čo sa individuálnych výkonov týka ale nebudú si na ihrisku rozumieť, takže ako tím zahrajú horšie :D

5. Toto je tiež vysvetlené na sp-infe v sekcii Štadión.

6. To som ti už zodpovedal v 1.

7. Maj hráčov vytrénovaných, vo veku 20-30 rokov, so 100% morálkou a 100% fyzičkou, nasadzuj ich na správne posty, dávaj im individuálne pokyny a zahrajú ti najlepšie ako vedia :)

8. Ak sú hráči vytrénovaní, už sa budú zlepšovať len skúsenosťami, tie im zvýšia celkové hodnotenie aj výkony.

9. Brankári hrajú maximálny výkon až od 23 rokov, tu som si nie celkom istý ale asi čím mladší (pod 23 rokov), tým zahrá horšie.

Tu ti ešte dám link na tie FAQy a študuj a vzdelávaj sa :)
http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 0&t=131665
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
vladis_46
Fan
Posts: 3
Joined: Fri May 19, 2017 10:12 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by vladis_46 »

HugoBoss wrote:
vladis_46 wrote:
vladis_46 wrote:Zdravím chcel by som sa spýtať pár otázok, s ktorými si lámem hlavu.

1. keď kúpim hráča alebo nejakého budem mať z akadémie, tak ako zistím jeho potenciál? resp. že na koľko % sa môže dostať jeho celkové hodnotenie.
2. akú rolu hrá to, že koľko % má skúsenosti?
3. keď má môj hráč všetky vlastnosti už v červenom, tak z neho už viac nedostanem? je na maxime?
4. tímová nálada ovplyvňuje výkony hráčov alebo niečo?
5. rozdelenie vstupeniek 85% : 15% je rozdelenie vstupeniek ja voči súperovi, nie príjem z nich?
6. viacerí tú spomínali nejaké skryté vlastnosti, viete mi to bližšie vysvetliť? lebo nejak tomu nechápem.
7. ako môžem ovplyvniť výkon mojich hráčov, aby mali lepšie výkony? lebo väčšina sa ustálila ba niektorí hráči sa nevedia vyrovnať ani svojmu najlepšiemu výkonu. A to majú morálku aj fyzičku vždy okolo 95% čo mávali aj predtým.
8. mám hráčov, ktorých som kúpil a ich celkové hodnotenie vôbec nerastie a pritom nemajú ani moc skúseností , sú mladí a stagnujú aj na výkonoch počas celej sezóny žiadny nárast, už sa to nezmení?

Za odpovede veľmi pekne ďakujem :)
a ešte taká vec na porovnanie čo neviem pochopiť...
mám dvoch brankárov:
jeden má 19 rokov -->hodnotenie 77% -->agresivita 6% -->skúsenosti 14% a výkon dal max 52 a bežne dáva 51
druhý má 22 rokov -->hodnotenie 78% -->agresivita 16% -->skúsenosti 14% a výkon dal max 59 a bežne dáva 58

viete mi to vysvetliť?
Ahoj, som rád, že sú tu aj nejakí noví manažéri :) Odporúčam na fóre prečítať sekciu FAQ - často kladené otázky, nájdeš odpovede na všetky tvoje otázky a mnoho ďalších užitočných informácií. Takže k tvojím otázkam:

1. Používaj stránku http://spinfo-tool.com/ Do kolónky hráč skopíruj všetky vlastnosti hráča tak ako je vpravo v návode a dozvieš sa ako je/bude dobrý. Ak je nevytrénovaný, tak ti hodí rozptyl napr. že celkové hodnotenie bude 74-82%, ak je vytrénovaný, tak ti vráti presné číslo. Systém však nevie, či hráč má vlastnosť na maxime, takže ak trénuješ mladíka, ktorý má nejakú vlastnosť na 55%, tak ju považuje za vytrénovanú na max aj keď to tak nemusí byť. Zároveň sa tu dozvieš jeho individuálny pokyn a skrytú vlastnosť.

2. Každý hráč má 0-100% skúseností. Tie sa získavajú len hraním zápasov. Keď sú na nule, môže sa hráč ešte veľa zlepšovať, keď má 100% skúseností, už lepší nikdy nebude. Vždy maj v zápase ako kapitána hráča s najväčšími skúsenosťami.

3. Áno, keď má všetko v červenom, už sa môže zlepšiť len o tie skúseností, to je akokeby ďalšia vlastnosť, ktorú "trénuje" a keď ju "natrénuje" na 100% tak už nikdy lepší nebude.

4. Hráči podávajú výkony. Výkon tímu závisí od výkonu hráčov, tímovej nálady, taktiky, kapitána, agresivity...Takže keď máš nízku náladu, hráči ti zahrajú rovnako kvalitne čo sa individuálnych výkonov týka ale nebudú si na ihrisku rozumieť, takže ako tím zahrajú horšie :D

5. Toto je tiež vysvetlené na sp-infe v sekcii Štadión.

6. To som ti už zodpovedal v 1.

7. Maj hráčov vytrénovaných, vo veku 20-30 rokov, so 100% morálkou a 100% fyzičkou, nasadzuj ich na správne posty, dávaj im individuálne pokyny a zahrajú ti najlepšie ako vedia :)

8. Ak sú hráči vytrénovaní, už sa budú zlepšovať len skúsenosťami, tie im zvýšia celkové hodnotenie aj výkony.

9. Brankári hrajú maximálny výkon až od 23 rokov, tu som si nie celkom istý ale asi čím mladší (pod 23 rokov), tým zahrá horšie.

Tu ti ešte dám link na tie FAQy a študuj a vzdelávaj sa :)
http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 0&t=131665

Ďakujem za užitočné informácie :) a chcem sa spýtať tá hidden skill sa môže meniť u hráča? lebo môj brankár mal včera 100% a dnes má 102%
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by HugoBoss »

vladis_46 wrote: Ďakujem za užitočné informácie :) a chcem sa spýtať tá hidden skill sa môže meniť u hráča? lebo môj brankár mal včera 100% a dnes má 102%
Nemáš za čo, kľudne sa ešte kedykoľvek pýtaj, radi ti tu pomôžeme :) Skrytá vlastnosť je stále rovnaká len pri jej výpočte dochádza k štatistickej chybe +/- 3,5%, ktorá vzniká napr. zaokrúhľovaním. Preto môže SP info napísať aj 102% ale viac ako 100%, podobne ako ostatné skilly, byť nemôže. Je to inak aj úplne dolu vo vysvetlivkách.
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
Abos
Groundsman
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2018 9:10 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Abos »

Hippopotamus wrote: Mon Apr 17, 2017 2:32 pm
michalbar wrote:Ahoj, já se chci spíše zeptat..., začal jsem s touto hrou až teď a koukám, že tady jsou hráči již od roku 2004 apod.., takže chápu, že tehdy byly ceny jinde... a teď mají nahrabáno třeba i několik miliard :D... Ale dá se s toutou hrou vůbec ještě začít? do začátku dostanu 50 milionů a 24 hráčů někteří mají skrytou vlastnost 90-100, takže po vytrénovaní by se dali slušně prodat, ale vzhledem k těm cenám, které vidím na marketu... Jak mám sakra docílít, abych toho mého hráče prodal za desítky milionů, abych pak měl desítky milionů na nákup dalšího... Když se podívám tak i hráč se skrytou vlastností 72 okolo roku 25 stejně stojí několik milionů.... Tato hra už nepočítá s nováčky nebo jak?
Nikto nemá nahrabaných niekoľko miliárd. Teda neviem o takom. Je tu viacero, čo má slušný majetok, ale zase mnoho z nich absolútne nič nerobí, len hnije niekde v spodných divíziách. Nehovoriac o tom, že na áčkový titul netreba ani miliardu, treba vedieť hrať túto hru. To, že niekto kúpi hráča za 200M neznamená, že ty nemôžeš kúpiť za tú sumu piatich a všetci budú lepší ako ten jeden. Prachy nie sú všetko. A samozrejme, ako nováčik nemusíš mať rovno cieľ vyhrať áčko, ak sa tam chceš napr. len dostať, tak k tomu stačia len tie znalosti hry a základný majetok (príp. dostať sa do B a tak). Rozhodne je stále možné byť v áčku za 7 sezón od založenia klubu. Ak máš záujem hru hrať, treba sa o nej učiť...

Zdravim, zacal som to hrat len cca mesiac dozadu, ale hra ma dost chytila. Zivim dokazom toho, ze sa da do acka dostat je El Pandos Brutos- jeho tym stal cca 350m co som dal relativne dokopy za sezonu a to som na zaciatku spravil niekolko predajov s prilis nizkou marzou. Na druhu stranu zlozit tym co vyhra acko pod miliardu je asi celkom impossible. Deportivo ma tym za 1,5 miliardy. Ty mas tusim kader za 1,3 miliardy a este ho nemas dobudovany. A kym sa taky novacik ako ja dostane k budovaniu kadru do acka, ceny budu zase niekde inde. Taktiez sa zvysuje limit na minanie penazi prilis pomaly na to, aby som mohol kupovat dakych rozumnych hracov.

A ked uz som sa rozpisal mal by som 2 otazky na skusenejsich manazerov.
1. Podla coho sa nastavuje styl? Jedine co som odpozoroval je, ze k betonu sa dava 0
2. Ma daky vplyv na kartovanie rozptyl v agresivite? Poviem priklad, ze skladam tym s agresivitou do 40 je lepsie mat hracov s agresivitou od 30 do 40 alebo od 0- do 40?
gregoric
Team President
Posts: 542
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:19 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by gregoric »

Abos wrote: Tue Jan 23, 2018 9:26 am
A ked uz som sa rozpisal mal by som 2 otazky na skusenejsich manazerov.
1. Podla coho sa nastavuje styl? Jedine co som odpozoroval je, ze k betonu sa dava 0
2. Ma daky vplyv na kartovanie rozptyl v agresivite? Poviem priklad, ze skladam tym s agresivitou do 40 je lepsie mat hracov s agresivitou od 30 do 40 alebo od 0- do 40?
Ahoj, vitaj v hre a dufam, ze ta to tu medzi nami bude bavit :)

Co sa stylu tyka, tak pokial si pamatam starsie diskusie, zmysel ma davat bud 100 alebo 0 s tym, ze 0 by som dal iba v pripade, ze vidim mensie sance na vitazstvo. Vraj 0 zvysuje sancu remizoveho vysledku. Skusenejsi manazeri maju mozno iny pohlad, parkrat som vydoloval remizu v zapasoch so silnejsimi teamami, ked ich vykon bol mierne vyssi ako moj - ale samozrejme nie vzdy to tak fungovalo (plus treba brat do uvahy zaokruhlovanie a random).

K tej druhej otazke, samozrejme najlepsie je mat priemernu agresivitu niekde okolo 5-10 a nizky rozptyl, co sa vsak vyrazne premietne do ceny kadra -vid Hippov team :)
Ak uz tahas priemernu agresivitu vyssie, snaz sa drzat mensi rozptyl - cize v tvojom priklade by som ja osobne isiel radsej do 30 - 40 ako do 0 - 40.
Team: FC Rovinka

History:
First season: 51 - 1. in H.890; Winner of G (53), F (54), E (57, 63 & 78), D (64, 70 & 79), C (65) and B (81). Played 2 seasons in A division (73 & 82).
Abos
Groundsman
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2018 9:10 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Abos »

Ahoj dakujem to za odpoved...... ten nizsi rozptyl ma aj konkretny dovod ci je to len kvoli cenam, aby som neplytval za menej agresivnych?
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Hippopotamus »

Abos wrote: Wed Jan 24, 2018 9:18 am Ahoj dakujem to za odpoved...... ten nizsi rozptyl ma aj konkretny dovod ci je to len kvoli cenam, aby som neplytval za menej agresivnych?
Hra je na piču nastavená, takže to nie je o peniazoch, ale o tom, že s nižším rozptylom máš oveľa väčšiu šancu za inak rovnakých podmienok dostať menej rediek (resp. žiadnu).
Čo sa týka môjho tímu, resp. toho, koľko potrebuješ na výhru v áčku - ani 10 miliárd ti nezaručí výhru a zároveň aj za niekoľko stovák miliónov môžeš poskladať tím, ktorý ti prinesie áčkový titul. Nikde nie je napísané, že musíš minúť takmer miliardu za pár 20ročných sráčov, ako som to urobil ja. Rozhodne to nie je jediná cesta.
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Abos
Groundsman
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2018 9:10 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Abos »

To znamena, ze moze byt efektivnejsi rozptyl 40-50 ako 0-40?
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Hippopotamus »

Abos wrote: Wed Jan 24, 2018 9:34 am To znamena, ze moze byt efektivnejsi rozptyl 40-50 ako 0-40?
Aj 80-90 je asi lepšie ako 0-40 :-)
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Abos
Groundsman
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2018 9:10 am

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by Abos »

Heh, no tak to je dost nestastne nastavenie a asi aj nieje sranda rozumny kader vobec zlozit. Kazdopadne dakujem za ochotu pani.
gregoric
Team President
Posts: 542
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:19 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by gregoric »

Abos wrote: Wed Jan 24, 2018 9:45 am Heh, no tak to je dost nestastne nastavenie a asi aj nieje sranda rozumny kader vobec zlozit. Kazdopadne dakujem za ochotu pani.
To nastavenie je trochu zvlastne, ale svoju logiku ma. Cize, rozptyl dolezity je, ale urcite by som skor isiel cestou radsej trochu vyssieho rozptylu ale stale nizsej priemernej agresivity, teda povedzme radsej 20 - 40 ako 80 - 90.
Team: FC Rovinka

History:
First season: 51 - 1. in H.890; Winner of G (53), F (54), E (57, 63 & 78), D (64, 70 & 79), C (65) and B (81). Played 2 seasons in A division (73 & 82).
oliwapol
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1728
Joined: Fri Mar 12, 2010 7:25 pm
Location: Pardubice a okolí

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by oliwapol »

Že by nějaká novinka na SP? :D nebo neví někdo proč se mě nezobrazují ceny na okamžitý přestup?
ACS Pardubice
malantajari
Team Manager
Posts: 238
Joined: Thu Mar 06, 2014 3:05 pm

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by malantajari »

oliwapol wrote: Tue Apr 17, 2018 8:00 pm Že by nějaká novinka na SP? :D nebo neví někdo proč se mě nezobrazují ceny na okamžitý přestup?
Že by Sjarelova inovace? :-)
FC Žďár nad Sázavou - D.25
palo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7868
Joined: Sat Jun 12, 2010 2:05 pm
Location: Zlín

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by palo »

malantajari wrote: Wed Apr 18, 2018 10:17 am
oliwapol wrote: Tue Apr 17, 2018 8:00 pm Že by nějaká novinka na SP? :D nebo neví někdo proč se mě nezobrazují ceny na okamžitý přestup?
Že by Sjarelova inovace? :-)
spíš nějaké mongolsko - ta částka na okamžitý přestup jde normálně nastavit i se to u toho hráče po rozkliknutí zobrazuje...
Image
pupajdi13
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7123
Joined: Mon May 26, 2008 10:10 pm
Location: Tunel Blanka :-)

Re: Jsi na SoccerProjectu novy? Potrebujes pomoci?

Post by pupajdi13 »

malantajari wrote: Wed Apr 18, 2018 10:17 am spíš nějaké mongolsko - ...
:lol: :lol: :lol: :lol:
asi to vede nějaký mongol a podle toho vypadají ty jeho upravy. :roll:
Image Šlechtická Mince-zde...FC Letenská šlechta - pupajdi -Sheriff Image
Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”