= = Translations = =

Moderator: Czech Moderators

Ugochukwu
Team Manager
Posts: 129
Joined: Sat Dec 08, 2007 1:19 pm

Post by Ugochukwu »

Cesky jazyk mi dela problem a slovenky uz skoro nerozumim ale myslim si ze jsem to zvladul prelozit :)

i have been writing that i dont have anything to do with the transaction (vlad tonkovic) and i assure you i never had another team as you people wrote, but i now have created a new team. Please if you unblock my team, i promiss not to login the new team(fc tatran). I will wait for your decision and promiss to fullfill what i just wrote, as well as making sure i will not go against the rules and regulation. Id really love to have my old team back(fc sekcov) i worked 6 months on it. and as the sheriff said that both teams had the same password, its really not my fault.There are about 30000 people playing this lovely game, i believe its a coincidence for i never had 2 teams at a time. You must have noticed we have different IPs. I believe you are fair-minded and will decide justly.
fifina.5
Team President
Posts: 826
Joined: Thu Dec 27, 2007 6:47 pm
Contact:

Post by fifina.5 »

sice se to netýka sp ale potøeboval bych tohle pøeložit woèko nebo nekdo podobnej by to zvladl hnedka taky bych to se slovníkem dal ale asi by to trvalo a potøeboval bych to celkem pøesnì.... diky moc

Dear Tom,

Thanks for your last letter. Sorry, I haven't written you for a long time because of some problems around me. Now I'm a free to write. I've just come back from a holiday.

I went with my friends to a cottage village that is a 30 km from the turistic centre of Èeský ráj. When we arrived at our destination, we were very amazed by the local sights; it was beautiful everywhere.

But, the main surprise was the appearance of my former girlfriend. She was my first and real love.
I was always searching, I wanted her to talk to, to listen to, to look into her eyes; if it had happened, I would have been the happiest man in the world. Can you imagine whats happened? I was successfulled. It was in the forest near the village; she was walking alone. She wanted the same as mine. We stood for a long time without saying any words. She was smiling, and when I wanted to come and take her hands, she turned around me and........however you know.
On the following day, in the early morning, she left the cottage village without separation.
I was very unhappy, but she gave me her call number, but I don´t know if I call her

Anyway I must finish this letter because that is all I want to write you.



I'm looking forward to hearing from you

John

EDITnebo ne pøeklad.... spíše by mi staèilo jesi tam jsou nejaky zasadní chyby nebo nesmyslny vìty... moc tu ajinu nedavam tak nevim jesi jsem to splodil nejak aspon trochu sprváne
Ugochukwu
Team Manager
Posts: 129
Joined: Sat Dec 08, 2007 1:19 pm

Post by Ugochukwu »

mas tam drobne chybicky ale tvuj kamarad te rozumet bude. myslim si ze na to ze anglicina neni tvuj rodili jazyk, jsi to docela napsal dobre. a opravovat to je zbytecne pac original je vzdycky nejlepsi :D
kdy by to bylo hrozny tak bych ti to opravil ale, mas to celkem ok. :wink:
fifina.5
Team President
Posts: 826
Joined: Thu Dec 27, 2007 6:47 pm
Contact:

Post by fifina.5 »

Ugochukwu wrote:mas tam drobne chybicky ale tvuj kamarad te rozumet bude. myslim si ze na to ze anglicina neni tvuj rodili jazyk, jsi to docela napsal dobre. a opravovat to je zbytecne pac original je vzdycky nejlepsi :D
kdy by to bylo hrozny tak bych ti to opravil ale, mas to celkem ok. :wink:

ok pohoda díky
fifina.5
Team President
Posts: 826
Joined: Thu Dec 27, 2007 6:47 pm
Contact:

Post by fifina.5 »

Ugochukwu wrote:mas tam drobne chybicky ale tvuj kamarad te rozumet bude. myslim si ze na to ze anglicina neni tvuj rodili jazyk, jsi to docela napsal dobre. a opravovat to je zbytecne pac original je vzdycky nejlepsi :D
kdy by to bylo hrozny tak bych ti to opravil ale, mas to celkem ok. :wink:

ok pohoda díky za s!(z?)kouknutí
Ugochukwu
Team Manager
Posts: 129
Joined: Sat Dec 08, 2007 1:19 pm

Post by Ugochukwu »

neni zac :wink:
alonzo1977
Team Manager
Posts: 117
Joined: Mon Sep 24, 2007 3:05 pm

poprosim o preKLAD

Post by alonzo1977 »

mne to prekladaju na soccerforum.com v teme preklad ako to ze nerozumiete co prekladaju .?
X-Tenzo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1619
Joined: Sun Apr 15, 2007 1:12 pm
Location: The Netherlands

Post by X-Tenzo »

hodně šteští v poháru mitrů z h ligy
Wanted: Youthplayers, Hiddenskill and mainskills minimum 280 together, aggression <20%
Image
Woko
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1619
Joined: Wed Nov 08, 2006 3:12 pm
Contact:

Post by Woko »

X-Tenzo wrote:hodnì šteští v poháru mitrù z h ligy
Good luck in cup of h-division champions...
Jantar FC
Největší úspěch v minulém působení - 18.sezona - 1. v E.43
Nyní - boj v D.9
elrik
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1124
Joined: Thu Aug 17, 2006 11:26 am
Location: Czech republic
Contact:

Post by elrik »

Woko wrote:
X-Tenzo wrote:hodnì šteští v poháru mitrù z h ligy
Good luck in cup of h-division champions...
or "good luck in champions league from h-division" ?
elrik, M 11
IT'S LEGAL TO BE LOSER


S25 : 11. D.22 // S24 : 10. D.22 // S23 : 2. E.64 // S22 : 5. E.64 // S21 : 14. D.22 // S20 : 10. D.22 // ... // S12 : start in G
amoszamba
Team President
Posts: 545
Joined: Sat May 19, 2007 8:42 am
Location: Český Těšín
Contact:

životnì dùležité

Post by amoszamba »

moc vás prosím o pøeklad. Dìkuji

Dobrý den,
dostal jsem ban ale nevím za co? Neobchodoval jsem s nikým se stejnou ip adresou .V mé práci (Arcelormittal Ostrava) tuto hru hraje 7 kamarádù a necháváme si posílat výsledky na jeden firemní mail. Obèas si i pohlídáme navzájem týmy ale hráli jsme hodnì turnajkù spolu a nikdy z toho nebyl ban.

Jsme kamarádi a každý to hraje doma ze svého poèítaèe, jen nìkdy když nìkdo jede na dovolenou tak se mu nìkdo z nás postará o tým.
Soccer hraje v mém životì dùležitou roli tak vás moc prosím o prošetøení toho banu. Dìkuji Moc.

AmosZamba
FC Teschen
Grupa mocnego uderzenia FC Teschen
sezóna 36 - 5. v A
sezóna 37 - 2. v A

Momentálně na sestupu (kdoví až kam...)

Image
amoszamba
Team President
Posts: 545
Joined: Sat May 19, 2007 8:42 am
Location: Český Těšín
Contact:

Post by amoszamba »

ještì toto prosím:

možná jsem nìkdy udìlal chybu ale urèitì aniž bych o ní vìdìl. Nikdy jsem se nesnažil podvádìt a pokud jsem tedy nìjak chyboval tak vás prosím o prominutí s tím že to je má první chyba. Dejte mi prosím ještì šanci


.... to už nepøekládejte. Vím že podlízám jak nevím co ale soccer pro mne hodnì znamená a nedovedu si to ani bez nìj pøedstavit. Nejhorší je že vùbec nevím za co jsem mohl ten ban dostat. Díky moc za pøeklad a pokud by jste si s tím pospíšili , byl bych moc rád protože jsem docela nervózní a hodnì smutný. Dík moc pánové

:( :( :(
Grupa mocnego uderzenia FC Teschen
sezóna 36 - 5. v A
sezóna 37 - 2. v A

Momentálně na sestupu (kdoví až kam...)

Image
Woko
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1619
Joined: Wed Nov 08, 2006 3:12 pm
Contact:

Post by Woko »

amoszamba wrote:moc vás prosím o pøeklad. Dìkuji

Dobrý den,
dostal jsem ban ale nevím za co? Neobchodoval jsem s nikým se stejnou ip adresou .V mé práci (Arcelormittal Ostrava) tuto hru hraje 7 kamarádù a necháváme si posílat výsledky na jeden firemní mail. Obèas si i pohlídáme navzájem týmy ale hráli jsme hodnì turnajkù spolu a nikdy z toho nebyl ban.

Jsme kamarádi a každý to hraje doma ze svého poèítaèe, jen nìkdy když nìkdo jede na dovolenou tak se mu nìkdo z nás postará o tým.
Soccer hraje v mém životì dùležitou roli tak vás moc prosím o prošetøení toho banu. Dìkuji Moc.

AmosZamba
FC Teschen
Hello,
i was banned, but don´t know why... I didn´t have any trade with someone with the same ip... In my work (Arcelormittal Ostrava) play this game 7 friends and we let our match results be sent to one company mail... Sometimes someone looks after someone else´s team (when on vacation), otherwise everyone plays on his own computer... We played a lot of cups together, but we were never banned...
Maybe i made a mistake, but don´t know about it... I have never tried to cheat... if i did a mistake, i ask for a remission of a sentence... Give me a chance...
Soccerproject plays an important role in my life, so i ask you for verification of this ban...

AmosZamba
FC Teschen


Máš tam i ten pøídavek...
Snad to k nìèemu bude...
Jantar FC
Největší úspěch v minulém působení - 18.sezona - 1. v E.43
Nyní - boj v D.9
amoszamba
Team President
Posts: 545
Joined: Sat May 19, 2007 8:42 am
Location: Český Těšín
Contact:

Post by amoszamba »

Díky moc Pane.
Grupa mocnego uderzenia FC Teschen
sezóna 36 - 5. v A
sezóna 37 - 2. v A

Momentálně na sestupu (kdoví až kam...)

Image
mantel
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3340
Joined: Sun May 27, 2007 4:23 pm

Post by mantel »

amoszamba wrote:Díky moc Pane.
Přestan tu trotlit a už to posílal šerifům.
Post Reply

Return to “Pokec o všem možném (cz/sk)”