na hlavu

Moderator: Czech Moderators

Post Reply
User avatar
steblohaf
Groundsman
Posts: 9
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:12 am

na hlavu

Post by steblohaf » Thu Nov 23, 2017 11:35 am

Zdar,soccerproject hraji deset let a nenechává mě klidným situace kolem přestupů.Neuvěřitelná inflace a neschoplnost tvůrců nějak zasáhnout.Ve hře,kde vítěz nejvyšší soutěže dostává odměnu 3 mil Euro se cena hráčů běžně pohybuje na úrovni 3 - 8 mil. Lepší hráč stojí klidně 20 mil.Spousta manažerů,která se podílí na vyhnání cen do závratných výšek posléze zkrachuje a hru opouští..Žádám o posouzení 80 % všech přestupů,hráči jsou prodáváni za přehnané částky a odporuje to přímo pravidlům.Cituji :Obchody s nereálnými částkami mohou být upraveny nebo zrušeny a mohou zapříčinit potrestání zúčastněných manažerů. Pokud obdržíte přemrštěnou nabídku na Vašeho hráče, kontaktujte nás a předejděte svému případnému potrestání.Nenechte soccerproject zcela zemřít a pokud už je mrtvý a nikdo se o jeho chod pořádně nestará,nemá už co pohledávat na internetu.

Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4983
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: na hlavu

Post by Hippopotamus » Fri Nov 24, 2017 8:55 am

Kiežby lepší hráči stáli len 20M. V každom prípade, odmena za víťazstvo v áčku je ok, keby bola tak vysoká, aby pokrývala výdaje na udržiavanie tímu, tímy by ostávali extrémne dlho na najvyšších pozíciách a to by bola v celku nuda - podľa mňa je pekné, keď víťazi áčka sa striedajú a ten, čo je dnes v éčku, môže o 5 sezón vyhrať áčko. A je aj ľahšie sa dostať do toho áčka, čo je lepšie pre všetkých manažérov v hre (okrem tých 16, čo zrovna áčko hrá). Lepšie ako v realite, kde sa točí možno 10 top tímov bez takmer nulovej šance, aby sa pridal niekto ďalší.
Čo sa týka cien hráčov: Manažérov je málo, hráčov je málo, menšia konkurencia na trhu a tým pádom vyššie ceny. Nehovoriac o tom, že dnes má priemerný manažér oveľa viac peňazí ako kedysi (nováčikovia dostávajú 20x viac na začiatok, dlhohrajúci manažéri majú úžasné príjmy zo vstupeniek, keďže fanbase stále len rastie). Z toho všetkého vyplýva, že v hre je neúmerne veľa peňazí a ceny sú tak vysoké a budú rásť. Ale prečo to všetko kontrolovať? Ceny neurčuje battle-strategy, ani SPinfo, ani história. Cenu určuje aktuálna situácia, aktuálny dopyt a ponuka. Ak sa za sezónu predá 50 cca rovnakých hráčov po 30M, asi to bude cena takého hráča (bez ohľadu na to, že kedysi bola 3M alebo 5M). Ak bude potom skupina napr. 20 hráčov, ktorí hrajú o triedu vyššie, a predajú sa po 50M, tak to bude asi ich cena. Nakoniec možno prídeš k hráčovi, ktorý sa predá len 1 za sezónu a to za 100M, avšak hrá o 2 triedy vyššie ako tí za 50M, tak asi aj jeho cena je ok, keď si to porovnáš s tými slabšími hráčmi. Hoci niekomu sa to môže zdať uletené - no je, ale zároveň nie je, keďže je to logickým vyústením aktuálnej situácie. Zbytočné plakať, že kedysi tie ceny boli 5x alebo 10x nižšie a tieto všetky sú zlé. Nie sú zlé, sú skrátka aktualizované. Pozor si musíme dávať (my, šerifovia) vtedy, keď sa hráč, ktorý spadá do tej skupiny po 30M, predá zrazu za 60M. Vtedy to môžme skúmať, prečo. Takže buď si istý, že kontrolovať 80% transferov nik nebude, keďže drvivá väčšina z nich je v absolútnom súlade s pravidlami.

(btw.: keby rovno ich 80% podozrivých bolo, tak: za sezónu sa urobí cca 8000 trasferov, 80% z toho je 6400. Sezóna má 63 dní, to je cca 100 "podozrivých" transferov denne - fungujúcich šerifov je 2,5 (to je presné číslo, nie napísaná sranda). Takže na dvoch aktívnych šerifov to je 40 transferov denne, na toho poloaktívneho 20. 40 transferov denne skúmať by boli tak 3-4 hodiny tipujem (minimálne), čo je už čas, za ktorý môžem robiť reálnu prácu na polovičný úväzok, ak som šikovný a mám normálneho zamestnávateľa, tak aj na plný úväzok. A to už je čas, kedy to nie je pre mňa ani zábava, ani hra, ani oddych, ale reálna povinnosť ako keď idem ráno do roboty. Takže, keby rovno podozrivé boli, kým by mi niekto neplatil min. 500€ mesačne, tak to nerobím (aj to by bolo málo, keďže pracovalo by sa v sobotu aj nedeľu). Aktuálne môj "šerifský plat" je cca 12€ ročne, keďže mám SPFA zadarmo.

Ale v jednom máš pravdu - tvorcovia na to strašne jebú a je to škoda, pretože stačili by veľmi malé úpravy v hre (aby tu bolo menej peňazí), propagácia hry na nete a mobilná appka (aby tu bolo viac manažérov) a všetko by bolo úplne iné.

EDIT: Prehodil som konverzáciu sem :arrow: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 7#p1619597
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 - on the top of the SP :-)

User avatar
steblohaf
Groundsman
Posts: 9
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:12 am

Re: na hlavu

Post by steblohaf » Fri Nov 24, 2017 1:01 pm

To je všechno hezké,ale rázem jsme někde jinde u důležitosti toho,co ti přijde z juniorky.Tam by tedy v tom případě neměl být poměr šance získání mladého hráče na náhodě,ale jasně daný pro každého manažera stejně.Vždyť můžeš mít 100% akademii a 100% trenéra mládeže,přez to nedostaneš třeba čtyřikrát za sebou nového hráče.Šťastnější kolega je rázem třeba o 60 milionů jinde,než ty.Prostě ta hra jde do kopru a spíš,než že nové hráče získá,tak nás věrné odradí definitivně.

Post Reply

Return to “Přestupy (cz/sk)”