SPEL & SPEC: We're waiting for recovery...

Moderator: Czech Moderators

Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

Teda hlídám teď tým Palovi a přiznám se, že z Šimiho tabulek bych nepoznal, že postupuje jen jeden tým. Vůbec mě netrklo a nevšiml jsem si, že jeden tým je silně vyznačený. V Tvých tabulkách je to naprosto jednoznačné, to uznávám. Stejně tak beru i Tvoje vysvětlení.

PaToM wrote:A teraz budem trochu schizofrenický (resp. nekonzistentný), pretože aj ja som za, aby ešte tento ročník (alebo aspoň nasledujúci) postúpili (aspoň) dva tímy.
:?: :?: :?:

Ale co je tohle :?: :?: :?: :shock:

Chápal bych, kdybys napsal, že jsi pro zavedení postupu dvou (tří) týmů od příštího ročníku. Ale ještě tento? :shock: Co mi uniká?
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Jednoducho by sa ešte teraz zmenila termínovka a namiesto štvrťfinále by sa začínalo osemfinálovými zápasmi. Čiže by postupovali dva tímy z každej skupiny. Presne ako píšeš.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: SPEL

Post by Hippopotamus »

PaToM wrote:Jednoducho by sa ešte teraz zmenila termínovka a namiesto štvrťfinále by sa začínalo osemfinálovými zápasmi. Čiže by postupovali dva tímy z každej skupiny. Presne ako píšeš.
Navrhol som to v predošlom príspevku a určite som stále za, aby to tak bolo už tento ročník:)
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

PaToM wrote:Jednoducho by sa ešte teraz zmenila termínovka a namiesto štvrťfinále by sa začínalo osemfinálovými zápasmi. Čiže by postupovali dva tímy z každej skupiny. Presne ako píšeš.
No dobře, ale nenapsal jsi sám, že by to bylo nefér vůči těm, kteří to pochopili správně? Tím jednak popíráš svoje vlastní slova a jednak byste popírali i své vlastní činy, tedy to, že jste vyznačili první týmy a o dalších ani zmínka, ani náznak...
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Hej, hej, veď som to priznal...
PaToM wrote:A teraz budem trochu schizofrenický (resp. nekonzistentný), pretože aj ja som za, aby ešte tento ročník (alebo aspoň nasledujúci) postúpili (aspoň) dva tímy.
:mrgreen:

Jednoducho som si neni istý tým ako to vyriešiť. Mohli by sme poškodiť niektorých tým, že to zmeníme a postúpia dvaja, ale aj tým, že to nezmeníme. To sú také dva pohľady na tento problém - aj jedno aj druhé má svoje pozitíva aj negatíva.
Zároveň by som si ale želal, aby postupovali dva tímy z každej skupiny. Po tom, čo to šimi takto navrhol, veľmi som neprotestoval, ale možno sme to mali nastaviť od začiatku na postup dvoch z každej skupiny.

Takže preto ten rozdvojený názor. :)
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

PaToM wrote:Hej, hej, veď som to priznal...
PaToM wrote:A teraz budem trochu schizofrenický (resp. nekonzistentný), pretože aj ja som za, aby ešte tento ročník (alebo aspoň nasledujúci) postúpili (aspoň) dva tímy.
:mrgreen:

Jednoducho som si neni istý tým ako to vyriešiť. Mohli by sme poškodiť niektorých tým, že to zmeníme a postúpia dvaja, ale aj tým, že to nezmeníme. To sú také dva pohľady na tento problém - aj jedno aj druhé má svoje pozitíva aj negatíva.
Zároveň by som si ale želal, aby postupovali dva tímy z každej skupiny. Po tom, čo to šimi takto navrhol, veľmi som neprotestoval, ale možno sme to mali nastaviť od začiatku na postup dvoch z každej skupiny.

Takže preto ten rozdvojený názor. :)
No, ještě že je to nultý ročník a je po títo soutěži hlad - to vám jistě mnozí prominou všelijaké obraty :lol:

No je to na vás. Logické by bylo to dotáhnout tak, jak jste to začali. Už jen proto, že to máš ve svých skupinách napsané jasně - advancing team. Ale myslím, že naštvané po sobě zanecháte v obou případech, takže je to celkem jedno (i když v tom při postupu tří týmů by jich mohlo být nejméně, to je pravda).
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Hlavne by som ešte počkal, ako sa k tomu vyjadrí šimi. Samozrejme, mohol by aj Foxir, ale ten sa tu veľmi často neukazuje.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
simi8
Team Board Member
Posts: 259
Joined: Mon Jul 03, 2006 8:45 am
Contact:

Re: SPEL

Post by simi8 »

Také já bych do diskuse trošku přispěl. V první řadě si, prosím, prohlédněte termínovku:

Image.

A nyní několik vysvětlení.

V první řadě si uvědomte, že toto je tzv. „nultý ročník“. Ročník, kdy v první řadě byla otázka, jestli to vůbec někoho bude bavit a bude tuto soutěž chtít hrát. Domnívám se, že to snad někoho baví. A pokud bude zájem o další ročník(ky), budu jen rád, že se tato soutěž uchytila.

Věřte, že bylo opravdu velmi složité vymyslet, nebo lépe řečeno, vytvořit nějaký model, podle kterého by se nasazovalo do jednotlivých kol, skupin a utkání. V předkolech jsem se snažil, aby spolu nehrály týmy ze stejné země. Jak dalece se mi to podařilo jsem nezjišťoval. Faktem ovšem je, že některé země, které byly osloveny, se neozvaly. Proto byla jednotlivá kola doplněna o týmy (ČR, SR, Belgie, Holandsko), které měly zájem se zúčastnit. A vzhledem k tomu, že soutěž je jakási pyramida, potom mohlo dojít, že ta či ona skupina je lehčí/těžší. To už jsem prostě neovlivnil.

A jsme u těch postupujících. Domníval jsem se, že soutěž by měla trvat dvě sezóny SP (což tak je). Pak – viz. Termínovka – není opravdu čas na další kolo. Z toho tedy vyplynulo, že ze skupin bude postupovat jen jeden tým. Tak to tedy vyšlo na dvě sezóny SP. Znovu podotýkám, že je to „nultý ročník“ a z tohoto pohledu bych vše nechal tak jak je. Avšak je to jen můj názor.

Idea zprvu byla, že by souběžně s touto soutěží mohla probíhat ještě další – jakási obdoba Evropské ligy. To však zatím nebylo možné z časových důvodů. Ona kvalifikace do jednotlivých soutěží (opět jen a jen sen, zbožné přání) by probíhala na úrovni jednotlivých zemí. Potom by se v soutěži SPEL mohlo hrát třeba jen jedno předkolo a byl by čas na postup ze skupiny 2 nebo třeba i 3 týmů. Asi by to i časově na 2 sezóny SP vycházelo.

Také zde píšete o Pravidlech. Ano, jsou jen velice stručná. Stručná proto, že vše je jen začátek a bylo by asi složité, aby si je všichni manažeři přečetli, ale měli by. Že se tak neděje je již vidět při plánování jednotlivých utkání. V Pravidlech je psáno, že utkání se hrají v sobotu a neděli - všechny termíny (8 termínů). A některá utkání se hrála v pátek, čtvrtek, ale i v pondělí po termínu. A ať nikdo neříká, že si neudělá čas a týmy se netrefí do oněch 8 termínů. Ale to jen jako vsuvka a přiblížení toho, co vše je třeba v Pravidlech opravit. A je toho opravdu mnoho - viz seznámení manažerů s počtem postupujících ze skupin, atd., atd. Ale Pravidla nesmějí byt až moc složitá a hlavně pochopitelná pro všechny.

Pokud bych to měl vše shrnout – pak jsem pro to, aby se současný ročník dohrál tak, jak je.


PS: A ještě jedna otázka: Je vhodné, aby mezi jednotlivými ročníky byla přestávka jeden ročník SP? Důvod: Příprava následujícího ročníku (za týden to nelze stihnout a začínat uprostřed SP ročníku by asi nebylo vhodné). A v tomto vakuu by jednotlivé země mohly uspořádat kvalifikační turnaje a nominovat své týmy (asi opět sen).


simi8
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Budem stručný - som za, aby sa tento ročník dohral tak, ako je, teda s 1 postupujúcim zo skupiny. Už si to nekomplikujme, na ďalší ročník to môžeme zmeniť.

Myslím, že tá jednosezónna prestávka by padla vhod. Bude toho treba veľa prehodnotiť, spočítať koeficienty, osloviť manažérov, spraviť novú termínovku, upraviť model/formát súťaže atď. Naozaj by sa to nedalo stihnúť za týždeň.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Mazzy
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1576
Joined: Wed Jun 02, 2010 5:05 pm
Location: U Sparty

Re: SPEL

Post by Mazzy »

Kluci vse co tu paslo je naprosto srozumitelne vsem si myslim. Pokud by se to dotahlo do takove faze jak pise Simi, ze by se to hralo celou sezou a melo by to podobou urove jako E.L. tak by to byla uzasna vzpruha dosavadniho SP.
Drzim vam palce kluci. A urcite semnou pocitejte do dalsiho rocniku, protoze tento jsem uspesne dokoncil na druhem miste ve skupine B. Po vcerejsim zavahani s tymem Daltons FC jiz na favorizovany Meanreen bodove nedosahnu. Ale i tak jsem dokazal projit celou kvalifikaci az malem na postup. Jsem spokojen. Doufam, ze alespon nekdo z CZ se tam protahne a bude hajit nase barvy.
No Boost


Image
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

V F-skupine má už po 4. kole istý postup Primo, v H-skupine takmer naisto postúpi aj Šutrík.
Zo slovenských tímov sa ďalej, žiaľ, nikto nepozrie. :|

Mimochodom, chalani, prečo sa zápas Noldor - Stratovarius tento víkend neodohral?
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

PaToM wrote:V F-skupine má už po 4. kole istý postup Primo, v H-skupine takmer naisto postúpi aj Šutrík.
Zo slovenských tímov sa ďalej, žiaľ, nikto nepozrie. :|

Mimochodom, chalani, prečo sa zápas Noldor - Stratovarius tento víkend neodohral?
Bohužel Hippo na zápas zapomněl a vzpomněl si na něj až v neděli kolem poledne, kdy už měl plno. Takže asi nezbude jiná možnost, než kontumace. Hippo mi - Palovi - psal, že to poněkud prováhal...
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
oslicek
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1153
Joined: Fri Oct 20, 2006 6:15 pm

Re: SPEL

Post by oslicek »

simi8 wrote: Pokud bych to měl vše shrnout – pak jsem pro to, aby se současný ročník dohrál tak, jak je.
jednoznačný souhlas. měnit to v průběhu je blbost - já sem tam nikde nenašel, že postupuje jen jeden, ale ty i patom jste mi to tam ukázali.

z hlediska hráče: myslím, že od toho je tu nultý ročník, aby se sebraly odezvy od manažerů a příp. se pravidla podle toho pro oficiální první ročník upravily. pokud bych si tedy do prvního ročníku mohl dovolit připomínku - tak bych navrhl, aby postupovali dva v případě čtyřčlenných skupin (pokud by postupovali tři, tak by se to jen neúměrně prodlužovalo - to sem si teď zpětně uvědomil), protože tím eliminuješ to, že nalosuješ nějaké silnější a nějaké slabší skupiny. jinak z pohledu viability projektu - je to excelentně namyšleno i zrealizováno, ale aby to mělo nějakou dynamiku, tak by systém měl být takový, aby jeden ročník netrval déle než sezónu. tj. jeden ročník - jedna sezóna (i za cenu nějakých předkol v předcházející sezóně).

berte to, prosím, jako názor, ne jako kritiku. naopak, moc si vážím, kolik toho pro komunitu děláte a obdivuju to. pokud bude v příštím ročníku potřebná nějaká pomocná ruka, tak se hlásím.
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Ak by postupovali traja natiahlo by sa to o 2 kolá. Všetky oslickove argumenty beriem, dvaja postupujúci sa už osvedčili aj v iných súťažiach.

Žiaľ, ak chceme zachovať víkendové termíny, nie je možné jeden ročník odohrať za jednu sezónu. Jedna sezóna má len 8 víkendov počas ktorých je možné hrať, čiže už pri 6 kolách v skupine a 4 v play-off je jasné, že to nevyjde. Možno by v tom prípade stálo za to pouvažovať aj o zmene resp. pridaní asociačných termínov, napr. na stredu alebo ktorýkoľvek iný deň/dni počas týždňa.

Oslicek sa zatiaľ činí, má výborné postrehy. :wink: A čo ostatní? :mrgreen:
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
oslicek
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1153
Joined: Fri Oct 20, 2006 6:15 pm

Re: SPEL

Post by oslicek »

PaToM wrote:
Žiaľ, ak chceme zachovať víkendové termíny, nie je možné jeden ročník odohrať za jednu sezónu. Jedna sezóna má len 8 víkendov počas ktorých je možné hrať, čiže už pri 6 kolách v skupine a 4 v play-off je jasné, že to nevyjde. Možno by v tom prípade stálo za to pouvažovať aj o zmene resp. pridaní asociačných termínov, napr. na stredu alebo ktorýkoľvek iný deň/dni počas týždňa.
já si myslím, že tohle dycky nějak vymyslet lze a myslím, že šimi je na tohle dobrý a určitě to nějak vymyslí a vymyslí to dobře.


pokud bys hrál třeba jen na jeden zápas, tak máš při 80 týmech šestnáct skupin po pěti - což při následném play-off 32 týmů pak dává finále v pátek ve stejný den jako finále SP - vyvrcholení sezóny - už tím bys tomu dodal další a větší vážnost a prestiž.

dvoukolově to dá při jednom postupujícím ze skupiny (což se mi moc nelíbí) maximálně 16 týmů (samozřejmě při zápasech poslední týden), při dvou postupujících je to na jednu sezónu dokonce jen osm týmů - to je myslím o ničem...
Post Reply

Return to “Přáteláky/Turnaje (cz/sk)”