SPEL & SPEC: We're waiting for recovery...

Moderator: Czech Moderators

simi8
Team Board Member
Posts: 259
Joined: Mon Jul 03, 2006 8:45 am
Contact:

Re: SPEL

Post by simi8 »

Pánové, kolegové,

výborné nápady a návrhy, ale...
Pojďme se dohodnout - Češi a Slováci, vždyť je to naše "dítě" - na nějakém systému.

1. Jak dlouhé má trvat jeden ročník?
2. Je vhodné, aby mezi sezónami byla přestávka 1 ročník SP?
3. Kolik bude předkol a kolik bude postupovat týmů ze skupin? Vejdeme se do Termínovky?
4. Co chybí v Pravidlech?
5. Je ještě někdo, kdo by chtěl pomoci (čímkoli)?
6. Myslíte, že by bylo vhodné oslovit evropské země (koho?), aby si zvolili své zástupce do soutěže?
7. Jak vymyslet (podle čeho) pravidla pro účast v soutěži?

Nevím, jestli je ještě nějaké dilemno, co bychom měli řešit.


simi8
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

oslicek: Nie som si istý, čo si tým chcel presne povedať, mám pocit, ako keby si si poplietol tímy a kolá, ale možno mám len ja uvarený mozog, tak mi to nepáli... :)

Každopádne, ak by sme mali skupiny v skupinovej fáze po 5 tímov, tak aj tak sa v každej skupine odohrá 5 kôl. Plus ďalších 5 kôl v play-off, čo je dokopy 10 asociačných termínov a víkendov je len 8, takže naozaj by to do tej jednej sezóny nesadlo. Ale prečo by sa to nemohlo natiahnuť do polovice druhej sezóny, že? :)
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

Docela souhlasím s oslíčkem. Ačkoli je termínovka hodně napráskaná, myslím, že jeden ročník přes dvě sezóny soutěži uškodí.

Pro jednu z variant jsem se inspiroval Víkendovou ligou, kterou hraju. Za ni stihneme za sezónu 18 hracích dní: Všechny soboty a neděle + dva pátky v týdnech, kdy v pátku není liga - tedy čtvrtém a osmém. Je pravda, že nemáme striktní data pro zaslání a přijetí přihlášky a minimálně v prvním týdnu by si to museli manažeři hodně ohlídat, výsledek za to stojí:

18 termínů = 6 pro základní skupinu + 8 (7 - je-li finále na jeden zápas) pro playoff a další 4-5 mohou být pro předkola, nebo tam může být rezerva na začátku sezóny, atd...

Jedna z výhod tohoto systému, která podle mě i zvýší prestiž je, že se hraje ve dny, kdy každý tým může zahrát TOP výkony, protože není ranní simulace (kromě jedné dvou sobot, kdy někdo může být v poháru). Samozřejmě - někdo může upřednostnit pondělní ligu místo nedělní SPEL, ale to tak bude vždy. VL běží 12.ročníkem a běží s minimálním množstvím kontumací, takže je to herní systém, který je i prověřený.

to simi: Vím, že jsem byl část času "out", ale pak jsem zase "začal fungovat" a přesto jste se na mě nikdo neobrátili s žádnou žádostí o pomoc, atd. Rád se toho ujmu, i když nezaručím, jak to v průběhu budu mít s časem. Docela rád se ujmu čehokoli co bude souviset s počty - koeficienty, atd... Myslím, že zástupci pro Holandsko a Belgii by být určitě mohli - evidentně to holandsko-belgickou komunitu zaujalo a bude-li někdo, kdo to tam rozdmýchá (pomůže udržet při životě), tak naše 4 země dokážou soutěž udržet při životě. Pauza: Kdyby se to dokázalo bez ní, bylo by to ideální, ale myslím, že bude pochopitelné, pokud si ji následující sezónu vyberete (vybereme). Posléze už by bylo fajn, aby to běželo bez pauzy...
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Môj názor je takýto:

1. Ja som za to, aby ročník trval 2 sezóny, pretože viac sa to natlačiť ani nedá (možno ešte na jeden a pol sezóny), ak chceme zachovať len víkendové termíny. Ak by sme chceli dĺžku ročníka stlačiť na jednu sezónu, museli by sme pridať ďalšie termíny. To by jednak vyžadovalo asi aj ďalšie „pomocné sily“ v úlohe komisárov a jednak aj väčšiu disciplinovanosť manažérov. Budú sa (najmä tí zahraniční; verím, že CZ/SK manažéri sú na to už dostatočne „zrelí“) musieť naučiť posielať a prijímať včas pozvánky, ale tiež - čo bol asi hlavný problém tohto ročníka - lepšie si strážiť termíny, aby mali vždy cez víkendy (alebo v iných určených termínoch) 2 - 3 voľné miesta, aby mali so súperom v prieniku vždy aspoň jeden voľný termín.

2. Jednoznačne áno - ako som už ja aj šimi písal vyššie - za týždeň to nie je možné stihnúť všetko pripraviť. Nehovoriac o tom, že SPEL nie je naša jediná starosť na SP a tobôž nie v reálnom živote.

3. Myslím si, že najvhodnejší by bol postup 2 tímov z každej skupiny. Argumenty padli už vyššie. Počet predkôl závisí od toho, koľko tímov sa rozhodneme zobrať. Ak toľko, koľko tento ročník, tak by som to nemenil a zostal pri 3 predkolách. No a tomu by som potom prispôsobil termínovku.

4. Neviem o ničom, čo by v pravidlách chýbalo, problémom bola skôr nedôslednosť niektorých manažérov. Systém súťaže by som do pravidiel nezahŕňal. Mohol by stáť samostatne, ale tiež by sme ho zverejnili pred začiatkom súťaže, tak aby bolo jasné, kto a za akých podmienok postupuje a ako sa bude hrať.

5. Toto je otázka pre iných, ale dúfam, že sa zopár ľudí nájde. Alebo aspoň zostanú tí, ktorí to s nami začali.

6. Nedávno ma napadla jedna vec. Pred začiatkom ročníka som uvažoval osloviť manažérov cez herné oznámenie na SP. Lenže to by sa mohol prihlásiť „hocikto“, napr. aj úplni začiatočníci, ktorí sa ešte len oboznamujú so základným fungovaním SP. No a to, čo ma napadlo, je tentokrát napísať herné oznámenie (cez Sjarela), ale osloviť v ňom (nie konkrétne) krajiny resp. ich osobnosti alebo nejakých ich lídrov s ponukou, aby zorganizovali internú kvalifikáciu/turnaj prípadne priamo určili tímy, ktoré by sa zúčastnili SPEL. Ak by sa nikto neozval z niektorej krajiny, pozvali by sme opäť tímy na základe počtu bodov manažérov.

7. Pre počet zúčastnených z danej krajiny by sme vytvorili koeficient krajín podľa ich úspešnosti v tomto ročníku. Rovnako by podľa toho mali dané krajiny zastúpenie v jednotlivých kolách, teda tie najlepšie by mali najviac účastníkov v SPEL aj napr. v skupinovej fáze. Prípadne by sa to skombinovalo s klubovým koeficientom.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

Jinak ještě jedno podotknutí... ...při rané fázi jsme uvažovali o zavedení karet od dalších ročníků. Myslím, že od toho by mělo být upuštěno. Zejména pokud by jste přijali např. termínovku jakou jsem navrhoval výše, protože to by vyžadovalo příliš rychlou reakci a spočítání karet ze dne na den. A navíc - zejména zahraniční manažeři na to nejsou zvyklí a bude dobře, když to udržíme co nejjednodušší - evidentně jsou potíže už i jen se zasíláním pozvánek, jak jsem pochopil...
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

El: Absolútne súhlasím! :wink:
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Foxir
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2146
Joined: Thu Dec 29, 2005 4:37 pm
Location: Praha, Czech Republic

Re: SPEL

Post by Foxir »

1. Jak dlouhé má trvat jeden ročník?
2. Je vhodné, aby mezi sezónami byla přestávka 1 ročník SP?
3. Kolik bude předkol a kolik bude postupovat týmů ze skupin? Vejdeme se do Termínovky?
4. Co chybí v Pravidlech?
5. Je ještě někdo, kdo by chtěl pomoci (čímkoli)?
6. Myslíte, že by bylo vhodné oslovit evropské země (koho?), aby si zvolili své zástupce do soutěže?
7. Jak vymyslet (podle čeho) pravidla pro účast v soutěži?
1. Ideální by bylo hrát lichou sezónu SPWL a sudou SPEL, ale vše bych upravil hlavně s ohledem na naše československé ligy - aby nám to do sebe tak nějak nenásilně zapadlo.
2. viz 1.
3. Tohle je tvoje kolbiště, Šimi :)
4. Pár věcí se určitě najde, ale tak to bylo i u českých soutěží, možná jsme všichni příliš rozmazlení tím, jak české soutěže beží prakticky bez organizačních problémů a teď přišlo rozčarování :) Ale dalo se to čekat, začalo se s něčím novým, o dost masitějším... Možná jsme to pod dojmem "pohody" i trochu podcenili a uspěchali, ale hrát už bylo potřeba začít, i když to trochu vrže. Pomalu bych pravidla nabalovat, dobrušoval. To nejdůležitější - dobrý rozjezd - všichni zvládli na 1 podtrženou (poplácejme se :) ).
5. Snažím se, co čas dovolí :(
6. Toto bych nechal převážně v československých rukou, národními kvalifikacemi bych pověřoval maximálně dobře prověřené "domorodce".
7. To se může odvíjet od toho, kolik pohárů vlastně rozjedeme (SPWL, SPEL, Intertoto?). Může, ale vůbec nemusí... Nasazení klidně podle pořadí v kvaldě - bez ohledu na divizi na SP. V reálu nejde do LM také vždycky ten "papírově nejsilnější".
Bohemians forever !!!

Statistiky Českomoravských SoccerProject soutěží na http://cmspl.webnode.cz/

Hrajete Memoriál Tomáše Pospíchala ???
Foxir
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2146
Joined: Thu Dec 29, 2005 4:37 pm
Location: Praha, Czech Republic

Re: SPEL

Post by Foxir »

Jo a karty bych stejně časem přidal, až si týmy vychováme :) Aspoň rudý.
Bohemians forever !!!

Statistiky Českomoravských SoccerProject soutěží na http://cmspl.webnode.cz/

Hrajete Memoriál Tomáše Pospíchala ???
oslicek
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1153
Joined: Fri Oct 20, 2006 6:15 pm

Re: SPEL

Post by oslicek »

simi8 wrote:Pánové, kolegové,


1. Jak dlouhé má trvat jeden ročník?
2. Je vhodné, aby mezi sezónami byla přestávka 1 ročník SP?
3. Kolik bude předkol a kolik bude postupovat týmů ze skupin? Vejdeme se do Termínovky?
4. Co chybí v Pravidlech?
5. Je ještě někdo, kdo by chtěl pomoci (čímkoli)?
6. Myslíte, že by bylo vhodné oslovit evropské země (koho?), aby si zvolili své zástupce do soutěže?
7. Jak vymyslet (podle čeho) pravidla pro účast v soutěži?

simi8
1. jednu sezónu
2. ne. pokud bude předkvalifikace, tak se stejně bude hrát v předchozí sezóně (tj. půl sezóny na přípravu). pokud předkvalifikace nebude (preferoval bych), tak je tam k dispozici 10 dnů před zahájením nové sezóny
3. tohle stejně nejlíp namyslí simi. ale abych měl nějaký konstruktivní návrh, tak mě by se líbil systém bez předkvalifikace se 40 týmy (osm skupin po pěti), jednokolově, každý 2x doma a 2xvenku, pak play-off 16 týmů (nasazení doma venku podle koeficentu týmu nebo země - viz např. http://www.coen.wz.cz/ligamistru.htm) nebo i nějak jinak. do termínovky se to vejde.
4. je super, že jsou takhle krátké, mě tam chybělo jen v jednom bodě jednoznačně systém postupů. karty, jak píše foxir, časem určitě ano, aspoň ty červené.
5. ok, když bude potřeba, tak rád pomůžu.
6. zeptal bych se, jestli mají nějaké domácí soutěže a pokud ne, tak bych je nevolil, ale bral podle divize nebo nasbíraných bodů na SP (žebříček)
7. domácí soutěže + postavení v divizích - pokud bych měl navrhnout (už to tu jednou bylo myslím, že LM byla domácí soutěže + doplnění z divizí, UEFA cup - divize A-C a Intertoto Cup - divize D-H) - nebo podle dosažených bodů na SP (žebříček) - opět bych tohle rozhodnutí spíš nechal na simim
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: SPEL

Post by Hippopotamus »

Tak toto je haluz! Po prvých 3 zápasoch v skupine som mal 7 bodov (jedna remíza proti Palovi, čo mu random trošku prial). Potom niekedy som začal rozpredávať tím. V 4.zápase som dal do toho ešte max, čo to šlo, ale predsalen, tím už bol hodne oslabený a výkon 135 nestačil na súperových 137 a teda ani na bod. Vtedy som vedel, že už nemám šancu ani 2.miesto (to som si ešte myslel, že je postupové), nakoľko v ďalších dvoch zápasoch bolo jasné, že uhrám 0 bodov s vysoko negatívnym skóre. Mal som i tak zaplnenú termínovku, na SPEL som v podstate zabudol a tak som pozvánku na 5.kolo neposlal. Prehral som kontumačne 3:0. A práve mi prišla od Simiho správa, že som vyhral skupinu a hrám štvrťfinále proti neonice, čo je chorvátsky dosť dobrý béčkar :mrgreen: Ploeg z mojej skupiny sa na to vysral asi podobne ako ja, posledný zápas som mal hrať u neho a keďže mi neposlal pozvánku, vyhral som kontumačne ja :mrgreen:

Síce ma daná situácia dosť pobavila, zároveň ma trochu mrzí, keďže som postúpil na úkor Pala, ktorý mohol niečo ešte dokázať. Ja aktuálne možno zahrám tak výkon 110 a keďže mám stále plné termíny, beztak prehrám kontumačne oba zápasy...
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

Hippopotamus wrote:Tak toto je haluz! Po prvých 3 zápasoch v skupine som mal 7 bodov (jedna remíza proti Palovi, čo mu random trošku prial). Potom niekedy som začal rozpredávať tím. V 4.zápase som dal do toho ešte max, čo to šlo, ale predsalen, tím už bol hodne oslabený a výkon 135 nestačil na súperových 137 a teda ani na bod. Vtedy som vedel, že už nemám šancu ani 2.miesto (to som si ešte myslel, že je postupové), nakoľko v ďalších dvoch zápasoch bolo jasné, že uhrám 0 bodov s vysoko negatívnym skóre. Mal som i tak zaplnenú termínovku, na SPEL som v podstate zabudol a tak som pozvánku na 5.kolo neposlal. Prehral som kontumačne 3:0. A práve mi prišla od Simiho správa, že som vyhral skupinu a hrám štvrťfinále proti neonice, čo je chorvátsky dosť dobrý béčkar :mrgreen: Ploeg z mojej skupiny sa na to vysral asi podobne ako ja, posledný zápas som mal hrať u neho a keďže mi neposlal pozvánku, vyhral som kontumačne ja :mrgreen:

Síce ma daná situácia dosť pobavila, zároveň ma trochu mrzí, keďže som postúpil na úkor Pala, ktorý mohol niečo ešte dokázať. Ja aktuálne možno zahrám tak výkon 110 a keďže mám stále plné termíny, beztak prehrám kontumačne oba zápasy...
No, trochu mě to jako zastupujícího manažera Stratovariusu štve, zejména proto, že u Tvého zápasu s Ploegem hodně dlouho svítilo - a svítí stále - 3:0K, tedy kontumační výhra Ploega, takže jsem se už radoval z toho, že jsme s Palem postoupili.

Ale gratuluju. Zkus tam něco ukopat.

A tímto tedy upozornění pro šimiho, že toto stále je v oné tabulce uvedené špatně.
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
palo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7871
Joined: Sat Jun 12, 2010 2:05 pm
Location: Zlín

Re: SPEL

Post by palo »

Big El wrote:
Hippopotamus wrote:Tak toto je haluz! Po prvých 3 zápasoch v skupine som mal 7 bodov (jedna remíza proti Palovi, čo mu random trošku prial). Potom niekedy som začal rozpredávať tím. V 4.zápase som dal do toho ešte max, čo to šlo, ale predsalen, tím už bol hodne oslabený a výkon 135 nestačil na súperových 137 a teda ani na bod. Vtedy som vedel, že už nemám šancu ani 2.miesto (to som si ešte myslel, že je postupové), nakoľko v ďalších dvoch zápasoch bolo jasné, že uhrám 0 bodov s vysoko negatívnym skóre. Mal som i tak zaplnenú termínovku, na SPEL som v podstate zabudol a tak som pozvánku na 5.kolo neposlal. Prehral som kontumačne 3:0. A práve mi prišla od Simiho správa, že som vyhral skupinu a hrám štvrťfinále proti neonice, čo je chorvátsky dosť dobrý béčkar :mrgreen: Ploeg z mojej skupiny sa na to vysral asi podobne ako ja, posledný zápas som mal hrať u neho a keďže mi neposlal pozvánku, vyhral som kontumačne ja :mrgreen:

Síce ma daná situácia dosť pobavila, zároveň ma trochu mrzí, keďže som postúpil na úkor Pala, ktorý mohol niečo ešte dokázať. Ja aktuálne možno zahrám tak výkon 110 a keďže mám stále plné termíny, beztak prehrám kontumačne oba zápasy...
No, trochu mě to jako zastupujícího manažera Stratovariusu štve, zejména proto, že u Tvého zápasu s Ploegem hodně dlouho svítilo - a svítí stále - 3:0K, tedy kontumační výhra Ploega, takže jsem se už radoval z toho, že jsme s Palem postoupili.

Ale gratuluju. Zkus tam něco ukopat.

A tímto tedy upozornění pro šimiho, že toto stále je v oné tabulce uvedené špatně.
Tak já už zase nepostupuju ? :shock: (odvolávám,co jsem odvolal,slibuji co jsem slíbil... :| )
No ten závěr se moc nepovedl... :roll:
Image
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

palo wrote:
Big El wrote:
Hippopotamus wrote:Tak toto je haluz! Po prvých 3 zápasoch v skupine som mal 7 bodov (jedna remíza proti Palovi, čo mu random trošku prial). Potom niekedy som začal rozpredávať tím. V 4.zápase som dal do toho ešte max, čo to šlo, ale predsalen, tím už bol hodne oslabený a výkon 135 nestačil na súperových 137 a teda ani na bod. Vtedy som vedel, že už nemám šancu ani 2.miesto (to som si ešte myslel, že je postupové), nakoľko v ďalších dvoch zápasoch bolo jasné, že uhrám 0 bodov s vysoko negatívnym skóre. Mal som i tak zaplnenú termínovku, na SPEL som v podstate zabudol a tak som pozvánku na 5.kolo neposlal. Prehral som kontumačne 3:0. A práve mi prišla od Simiho správa, že som vyhral skupinu a hrám štvrťfinále proti neonice, čo je chorvátsky dosť dobrý béčkar :mrgreen: Ploeg z mojej skupiny sa na to vysral asi podobne ako ja, posledný zápas som mal hrať u neho a keďže mi neposlal pozvánku, vyhral som kontumačne ja :mrgreen:

Síce ma daná situácia dosť pobavila, zároveň ma trochu mrzí, keďže som postúpil na úkor Pala, ktorý mohol niečo ešte dokázať. Ja aktuálne možno zahrám tak výkon 110 a keďže mám stále plné termíny, beztak prehrám kontumačne oba zápasy...
No, trochu mě to jako zastupujícího manažera Stratovariusu štve, zejména proto, že u Tvého zápasu s Ploegem hodně dlouho svítilo - a svítí stále - 3:0K, tedy kontumační výhra Ploega, takže jsem se už radoval z toho, že jsme s Palem postoupili.

Ale gratuluju. Zkus tam něco ukopat.

A tímto tedy upozornění pro šimiho, že toto stále je v oné tabulce uvedené špatně.
Tak já už zase nepostupuju ? :shock: (odvolávám,co jsem odvolal,slibuji co jsem slíbil... :| )
No ten závěr se moc nepovedl... :roll:
To jsem Tě já uvedl omyl - mea culpa, mea maxima culpa - ale podle toho, jak byla psaná ta kontumace to tak vypadalo, no...
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
simi8
Team Board Member
Posts: 259
Joined: Mon Jul 03, 2006 8:45 am
Contact:

Re: SPEL

Post by simi8 »

Pro Big El

Podívej se do své SP pošty.


simi8
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

simi8 wrote:Pro Big El

Podívej se do své SP pošty.


simi8
Už nezastupuji... Ale Palovi to napíšu. :wink:
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
Post Reply

Return to “Přáteláky/Turnaje (cz/sk)”