SPEL & SPEC: We're waiting for recovery...

Moderator: Czech Moderators

Post Reply
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

SPEL & SPEC: We're waiting for recovery...

Post by Hippopotamus »

Vítam Vás v topicu určenom pre SPEL (Soccerproject European League) a nižšej súťaže SPEC (Soccerproject European Cup) organizovanej československými manažérmi:
simi8 - sparta mratín
PaToM - FC Hostage
Foxir - Bohemians 1905
MilanSLOVAKIA - FC DAC
oslicek - Totemo Baka

Všetky doležité informácie ohľadom pravidiel, zápasov, výsledkov (atď) nájdete na stránkach:
:arrow: http://spwl.webnode.cz/ pre SPEL
:arrow: http://specup.webnode.cz/ pre SPEC
(zatiaľ nie je kompletne aktualizovaná)

TROCHU O HRE:
SPEL a SPEC si dali za cieľ nadviazať na tradíciu niekdajších veľmi úspešných európskych súťaží na SP, v ktorých svojho času súťažili najlepšie tímy naprieč celým SoccerProjectom. Zároveň je snahou týchto súťaží naplno zatiahnuť do hry nových manažérov a dať nový impulz a motiváciu skúseným manažérom, ktorým práve tieto aspekty hry v posledných rokoch v oficiálnych súťažiach na SP mohli chýbať.
Obe súťaže nepatria k oficiálnym súťažiam na SP a priebehajú na úrovni priateľských zápasov. Pozvánky na zápasy posielajú a prijímajú samotní manažéri podľa vopred stanoveného harmonogramu. Najprv sa hrá skupinová fáza, následuje K.O. systém len na jeden zápas. Nasadzovanie tímov do súťaže a do jednotlivých skupín je založené na usporiadateľmi vypočítaných koeficientoch.
Hra začala nultým ročníkom SPEL-u v 47. sezóne, ktorý bol hlavne skúšobným. SPEC sa nehrala. Od 1.ročníka sa budú obe súťaže po sezónach striedať a to následovne:
- hlavná časť SPEL-u sa bude konať vždy v párnej sezóne, v nepárnej sa hrá jej kvalifikácia
- hlavná časť SPEC-u sa bude konať vždy v nepárnej sezóne, v párnej sa hrá jej kvalifikácia


HISTÓRIA SPEL (meno manažéra - názov tímu - jeho národnosť - zápas/y, v ktorom/ých skončil účinkovanie...všetky kolónky sú odkazmi)

0.ROČNÍK (sezóna 47 - kvalifikácia, sezóna 48 - hlavná súťaž)

víťaz :arrow: Meangreen - FC Meangreen (Holandsko)
porazený finalista :arrow: j.schroter - Šutrteam (Česko) .......... finálový zápas č.1 - finálový zápas č.2
1. porazený semifinalista :arrow: boho - buhal (Bulharsko) .......... semifinále č.1 - semifinále č.2
2. porazený semifinalista :arrow: jukkoo - neonica (Chorvátsko) .......... semifinále č.1 - semifinále č.2

1.ROČNÍK (sezóna 50 - bez kvalifikácie)

víťaz :arrow: Mccgrady - Mccgrady City Football team (Česko)
porazený finalista :arrow: Meangreen - FC Meangreen (Holandsko) .......... finále
1. porazený semifinalista :arrow: Jante5 - Elrios CF (Belgicko) .......... semifinále
2. porazený semifinalista :arrow: Rohalt - rogiboys (Belgicko) .......... semifinále

HISTÓRIA SPEC (meno manažéra - názov tímu - jeho národnosť - zápas/y, v ktorom/ých skončil účinkovanie...všetky kolónky sú odkazmi)

1.ROČNÍK (sezóna 50 - kvalifikácia, sezóna 51 - hlavná súťaž)

víťaz :arrow: Ray Ben - Traxtorm and Avitane Hardcore (Belgicko)
porazený finalista :arrow: FK_Vetra - FK Vilniaus Vetra (Litva) .......... finále
1. porazený semifinalista :arrow: jobo - azrael (Slovensko) .......... semifinále
2. porazený semifinalista :arrow: Scorillo - SARMIS (Rumunsko) .......... semifinále

Súťaž sa akosi prerušila, možno navždy, možno načas, nik netuší...
Last edited by Hippopotamus on Sun Jun 01, 2014 10:31 pm, edited 6 times in total.
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: SPEL

Post by Big El »

Hippopotamus wrote:Dnes sa dohráva tretie (posledné) predkolo Soccerproject European League, a tak za chvíľu budú jasní všetci účastníci základných skupín...
Je dobře, že tu má SPEL topic, díky zaň...
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: SPEL

Post by Hippopotamus »

Po minulovíkendovej výhre u Baldu a dnešnej výhre u Undertakera sa mi podarilo dostať do skupiny C.

1.predkolo: free
2.predkolo: F.C Technica Praha 2 - 3 Noldor (výkony: 133-139)...(7. v D12 - 1. v D19)
3.predkolo: FC Zarnov 2 - 3 Noldor (výkony: 133-137)...(2. v D15 - 1. v D19)

Základná skupina C:
Ploeg A (SCK, Belgicko, 3. v C7) - bez predkôl
F. C. Tornado (MrVycka, Litva, 1. v C5) - bez predkôl
Stratovarius (Palo, Česko, 3. v C6) - 2. a 3. predkolo
Noldor (Finrod Felagund, Švédsko, 1. v D19) - 2. a 3. predkolo

Skupinka v celku zaujímavá a nebyť mňa, účastníci potvrdili, že divízia má právom písmeno C. Okrem trochu známejšieho Belgána Ploega sa stretnem s akýmsi Litovčanom, o ktorom neviem vôbec nič a s dosť známou tvárou CZ/SK fóra - Palom, ktorý sa (podobne ako ja) tiež musel predierať džunglou dvoch predkôl. To som zvedavý, čo v takejto skupinke dokážem uhrať, ale rád by som postúpil z 1.miesta :twisted:
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
tomkycz
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5269
Joined: Sat Jan 05, 2008 10:05 pm
Location: Litoměřice, Czech Republic

Re: SPEL

Post by tomkycz »

nějak jsem nezachytil začátek této soutěže, tak se zeptám tady. Do soutěže jdou týmy, které hrají CZ, SK ligy, nebo se někde dalo přihlásit. Chápu, že některé ( asi téměř všechny ) státy nemají vlastní ligu, takže jdou dle umístění v SP. Jak je to u našich týmů ? Všem našim, tj. i slovenským týmům držím palce :wink:
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Ďakujem Hippovi za založenie topiku.
Pôvodne sme chceli mať podobný topik na globál fóre, dvakrát sme sa o to pokúšali, ale vždy nám bol zmazaný, takže zdá sa, že to necháme na kompetencii jednotlivých krajín, aby si ich vytvorili vo svojej časti fóra, ak chcú.

Všetko podstatné k súťaži nájdete na stránke: http://spwl.webnode.cz/

Začali sme na tom pracovať piati - simi8, Foxir, El, Milan a ja, ale postupne sa záujem ostatných vytratil, možno majú málo času, každopádne už sme na to sami len Šimi a ja, ale zatiaľ to, myslím, celkom zvládame.

Mimochodom, náš projekt sa začal tu: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 0&t=148076

Do súťaže boli zaradené tímy z Česka a Slovenska na základe výsledkov z národných súťaží (či už ligových alebo pohárových), ostatní boli nasadení na základe rebríčka manažérov. Neskôr sa remedy ujal organizácie kvalifikačného turnaja pre Belgicko a Holandsko (zvlášť pre obe krajiny). Vzhľadom na nízky počet záujemcov z ďalších oslovených krajín sme počet doplnili českými, slovenskými, belgickými a holandskými tímami a preto sa SPEL nakoniec zúčastnili všetci kvalifikanti z belgicko-holandského turnaja.
Teší aj fakt, že tento kvalifikačný turnaj sa zúčastneným páčil a zorganizovali si spoločnú národnú súťaž - Beneligu (BE - Belgicko, NE - Holandsko) :arrow: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 2&t=151818

Takže dnes po 22:00 už budú na stránke výsledky všetkých zápasov a potom bude známe aj kompletné zloženie skupín.

Tiež všetkým Čechom a Slovákom želám veľa šťastia. :wink:
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
palo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 7868
Joined: Sat Jun 12, 2010 2:05 pm
Location: Zlín

Re: SPEL

Post by palo »

Big El wrote:
Hippopotamus wrote:Dnes sa dohráva tretie (posledné) predkolo Soccerproject European League, a tak za chvíľu budú jasní všetci účastníci základných skupín...
Je dobře, že tu má SPEL topic, díky zaň...
jo,jo - aspoň máš kam umístit ten oslavný epos ! :mrgreen:

Nám se podařilo prokousat přes dvě předkola:
2.předkolo: Stratovarius - k.v. Club Brugge 1:0 (140:137)
3.předkolo: FC Sevilla Atletico - Stratovarius 2:3 (136:140)

Skupinu už tu posal Hippo,budeme se snažit jít co nejdál,bude to ale těžké - o síle Noldoru netřeba pochybovat a oba další soupeři jsou staří SP pardálové,kteří začínali ve stejném roce jako já - 2006.
Image
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Ostávajú posledné 4 zápasy predkôl a potom už spoznáme kompletné zloženie skupín. Otáznych je ešte 5 miest.

Skupina A

Domino (UK)
Bohemians 1905 (CZ)
FC Sampilione (NL)
Catia Marques (PT)

Skupina B

FC Meangreen (NL)
MFK Magicianko (SK)
No Boost (CZ)
Daltons FC (BE)

Skupina C

Ploeg A (BE)
F.C. Tornado (LT)
Noldor (SE)
Stratovarius (CZ)

Skupina D

Ravnice11 (CR)
andromeda (RO)
tvaltnietmee (NL)
Rusnaci z Labirce (SK)

Skupina E

AquaAzzurri (LT)
buhal (BG)
ManUtd07 (RO) / Máraramrosszigeti CIL (HU)
rogiboys (BE) / Pigemas (BE)


Skupina F

100 Anni Inter (UK)
Spicy's all-star (BE)
SAMPDORIQ (BG) / FC Jancefalogram (SK)
Primisimo FC (CZ)

Skupina G

Since 1903 (NL)
Totemo Baka (CZ)
neonica (CR) / Elrios CF (BE)
Pink Devils (SK)

Skupina H

"najlepší tím" *
Sora All Stars (IT)
Šutrteam (CZ)
FC The White Caps (BE)

* - tím, ktorý nepostúpil a v predkolách zahral najvyšší výkon (namiesto tímu DaaG United, ktorý na SP skončil)

Takže z jednotlivých krajín do hlavnej fázy postúpili (... počet tímov, ktoré postúpili do skupiny, v zátvorke počet tých, ktorí ešte môžu postúpiť a za lomkou počet tímov na začiatku súťaže):

Česko - 6 / 8
Belgicko - 5 (+1) / 10
Holandsko - 4 / 9
Slovensko - 3 (+1) / 8
Veľká Británia - 2 / 4
Litva - 2 / 5
Bulharsko - 1 (+1) / 2
Rumunsko - 1 (+1) / 2
Portugalsko - 1 / 3
Švédsko - 1 / 3
Taliansko - 1 / 3
Chorvátsko - 1 (+1) / 4
Estónsko - 0 / 1
Grécko - 0 / 1
Španielsko - 0 / 1
Turecko - 0 / 1
Maďarsko - 0 (+1) / 2
Nórsko - 0 / 2
Nemecko - 0 / 3
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
MilanSLOVAKIA
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4199
Joined: Sun May 31, 2009 9:01 pm
Location: Dunajská Streda

Re: SPEL

Post by MilanSLOVAKIA »

Tento topic sa aj mne velmi paci. Ani ma nenapadlo ho sem dat ani neviem preco :mrgreen:
Rebríček formy:

Posledných 5 sezón

63. sezóna divízia C.1 7. miesto
64. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
65. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
66. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto
67. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto


NAJ 60. sezóna - B1
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: SPEL

Post by Hippopotamus »

Na úvod sa zdá, že Litovci ma radi mať nebudú! Už tento víkend mám hrať vonku u Litovca MrVycku a keďže v pondelok v lige mám ľahkého súpera, v sobotu sa mi s ním hrať nechce, keď je na výber aj nedeľa. Tak som si tie 2 voľné sobotné termíny blokol a jemu sa to moc nepáči, no :mrgreen:
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
simi8
Team Board Member
Posts: 259
Joined: Mon Jul 03, 2006 8:45 am
Contact:

Re: SPEL

Post by simi8 »

Hippopotamus wrote:Na úvod sa zdá, že Litovci ma radi mať nebudú! Už tento víkend mám hrať vonku u Litovca MrVycku a keďže v pondelok v lige mám ľahkého súpera, v sobotu sa mi s ním hrať nechce, keď je na výber aj nedeľa. Tak som si tie 2 voľné sobotné termíny blokol a jemu sa to moc nepáči, no :mrgreen:

Chápu tvoje argumenty. Problém je však v tom, že tým z Litvy tě vyzývá na zápas. A prosím pochop, že tento tým má výhodu domácího prostředí a tedy volí i termín. Faktem je, že toto není ošetřeno v Pravidlech (je tam více věcí, které tam chybí). Pravděpodobně se ti to nebude líbit, ale uvědom si, že je to nultý ročník. Ročník, kde se snažíme tyto chyby vychytat a bude-li zájem, začít hrát 1. ročník s opravenými změnami (problémy), které se vyskytly. Proto tě žádám, aby jsi pozvánku, kterou ti soupeř posílá přijal.

Díky za pochopení.

simi8
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: SPEL

Post by Hippopotamus »

simi8 wrote:
Hippopotamus wrote:Na úvod sa zdá, že Litovci ma radi mať nebudú! Už tento víkend mám hrať vonku u Litovca MrVycku a keďže v pondelok v lige mám ľahkého súpera, v sobotu sa mi s ním hrať nechce, keď je na výber aj nedeľa. Tak som si tie 2 voľné sobotné termíny blokol a jemu sa to moc nepáči, no :mrgreen:

Chápu tvoje argumenty. Problém je však v tom, že tým z Litvy tě vyzývá na zápas. A prosím pochop, že tento tým má výhodu domácího prostředí a tedy volí i termín. Faktem je, že toto není ošetřeno v Pravidlech (je tam více věcí, které tam chybí). Pravděpodobně se ti to nebude líbit, ale uvědom si, že je to nultý ročník. Ročník, kde se snažíme tyto chyby vychytat a bude-li zájem, začít hrát 1. ročník s opravenými změnami (problémy), které se vyskytly. Proto tě žádám, aby jsi pozvánku, kterou ti soupeř posílá přijal.

Díky za pochopení.

simi8
Ja som jeho prihlášku neodmietol, termíny som si blokol skôr, než mi on poslal pozvánku. Keby to bolo naopak, určite ju nezruším, nakoľko by mi už nemusel poslať ďalšiu a bola by moja vina, že som tú prvú neprijal. V každom prípade, pred chvíľkou mi poslal na nedeľu a už som ju prijal...
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: SPEL

Post by PaToM »

Hippopotamus wrote:V každom prípade, pred chvíľkou mi poslal na nedeľu a už som ju prijal...
No, tak tým je to už asi vyriešené... :)
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: SPEL

Post by Hippopotamus »

Chlapci zo švédska zahájili skupinovú časť vo veľkom štýle. Nielenže porazili vonku Litovca MrVycku, aktuálne okupujúceho 2.priečku divízie C.5, ale hlavne podali v Litve neočakávaný výkon 146, ktorý len o bod zaostal za tímovým rekordom, ktorý však bol zahraný pred vlastnými divákmi.

F.C. Tornado 2 - 3 Noldor
výkony: 138 - 146
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
Papa Bouba Diop
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2924
Joined: Sat Jan 13, 2007 1:36 pm
Location: Chomutov,Czech republic
Contact:

Re: SPEL

Post by Papa Bouba Diop »

Hippopotamus wrote:Chlapci zo švédska zahájili skupinovú časť vo veľkom štýle. Nielenže porazili vonku Litovca MrVycku, aktuálne okupujúceho 2.priečku divízie C.5, ale hlavne podali v Litve neočakávaný výkon 146, ktorý len o bod zaostal za tímovým rekordom, ktorý však bol zahraný pred vlastnými divákmi.

F.C. Tornado 2 - 3 Noldor
výkony: 138 - 146
gratulace, to už je hezkej výkon :)
Papa Bouba Diop - Valcíři Chomutov C.F. - na cestě za chybějícími trofejemi :lol:
Mazzy
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1576
Joined: Wed Jun 02, 2010 5:05 pm
Location: U Sparty

Re: SPEL

Post by Mazzy »

No parada, taky jsem chtel zalozit SPEL na forum, ale koukam, ze uz me Hipo predbehl. :mrgreen:
SPEL je pro me momentalne na prvnim miste a tak doufam, ze se nam zadari dobre reprezentovat. Prvni zapas dopadl vyborne.
MFK Magicianko - No Boost = 2:3 (129:138)

Jen me jeste zajima jedna vec. Tyka se to pravidel. Kdyz nejaky hrac dostane cervenou, muze nastoupit v nasledujicim zapase, nebo ma stopku?
No Boost


Image
Post Reply

Return to “Přáteláky/Turnaje (cz/sk)”