Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Polish League and Polish Cup

Moderator: Polish Moderators

pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Pasuje, tylko jesli chodzi o mnie to moge to zrobic w czasie swiat (jesli nie wyjade) bo teraz to nie bardzo mam na to czas, w kolko cos musze robic, chyba, ze WojT mnie wyreczy :)
"If you hate something don't you do it too..."
JaceKPlatini
Team Manager
Posts: 159
Joined: Tue May 22, 2007 7:24 am
Location: Ma³opolska

Sezon XI w III Lidze !!!

Post by JaceKPlatini »

Moment tego wpisu jest jasny jak. s³oñce. Mam ubrane okulary s³oneczne i ono mnie nie razi.

Z wpisów i historii wygl±da na to, ¿e prowadzacym rozgrywki III ligi jest Rotii.
Pytam zatem Pana - Panie Rotii, gdzie i w którym miejscu s± sk³ady uczestników III Ligi w nadchodzacym XI sezonie???
Pytam zatem jego ekselencje Rotiego , gdzie jest terminarz III ligi.

Gdyby Pan Panie Rotii o tym nie wiedzia³ to juz od paru dni jest og³oszony terminarz kolejek i wszystkie Ligii go opublikowa³y. Pan oczywiscie tego nie zrobi³ bo zajmuje sie Pan pisaniem pierdu³ w IV lidze.

Jak Pan potrzebuje pomocy to Panu pomoge.

Ps. poniewaz pisanie Panu idzie lepiej jak praca to jak juz Pan ten terminarz zrobi, to badz Pan uprzejmy mnie poinformowaæ.
C i a c h o
Team Board Member
Posts: 451
Joined: Sat Feb 17, 2007 1:22 pm
Location: Bia³ystok 19[J]20

Re: Sezon XI w III Lidze !!!

Post by C i a c h o »

JaceKPlatini wrote:Moment tego wpisu jest jasny jak. s³oñce. Mam ubrane okulary s³oneczne i ono mnie nie razi.

Z wpisów i historii wygl±da na to, ¿e prowadzacym rozgrywki III ligi jest Rotii.
Pytam zatem Pana - Panie Rotii, gdzie i w którym miejscu s± sk³ady uczestników III Ligi w nadchodzacym XI sezonie???
Pytam zatem jego ekselencje Rotiego , gdzie jest terminarz III ligi.

Gdyby Pan Panie Rotii o tym nie wiedzia³ to juz od paru dni jest og³oszony terminarz kolejek i wszystkie Ligii go opublikowa³y. Pan oczywiscie tego nie zrobi³ bo zajmuje sie Pan pisaniem pierdu³ w IV lidze.

Jak Pan potrzebuje pomocy to Panu pomoge.

Ps. poniewaz pisanie Panu idzie lepiej jak praca to jak juz Pan ten terminarz zrobi, to badz Pan uprzejmy mnie poinformowaæ.
:lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :shock: :shock: :shock:
Zdecydowanie termianrz by sie przydal ;]
Image
Image FamaS - W@rzywa Team
Roti
Team Manager
Posts: 169
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:50 pm
Location: Gdañsk
Contact:

Post by Roti »

Czekam na info od Woj'T na temat dru¿yn.
Dru¿yna : New Port City
Sezon 22 : H.410 (6) / LP III A (10)
Sezon 23 : H.410 (3) / LP IV A (2)
Sezon 24 : H.410 (1) / LP III A (?)
JaceKPlatini
Team Manager
Posts: 159
Joined: Tue May 22, 2007 7:24 am
Location: Ma³opolska

Wojt !!!!

Post by JaceKPlatini »

No to Cie Wojt mamy !!! Utrudniasz prace niew±tpliwie chêtnemu do niej wybitnemu fachowcowi. ¦ci±gasz na niego gromy i insynuacje.

Ps. hahahahahahahahahahahahaha - ??????????????????????????????
w zasadzie trudno wybraæ ¶miaæ sie czy p³akaæ. Myslê, ¿e go przytulisz, pog³aszczesz po g³ówce, poca³ujesz i wezmiesz sie do zrobienia terminarza.
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

1) Forum nie jest do klotni.
2) Oczywiscie przy jakichs watpliwosciach konsultuj Roti swoje zdanie z prowadzacymi, ale ucz sie takze samemu interpretowac zasady, bo inaczej nasi prowadzacy beda mieli duzo pracy.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Post by WojT »

A mo¿e panowie zastanowicie siê dlaczego nie by³o do tej pory terminarza i zamiast urz±dzaæ pyskówki wspólnie pomogliby¶cie ustaliæ co i kto ma gdzie graæ.
Sprawa nieaktualna - ekipy do poszczególnych lig 3 s± ju¿ wpisane. Terminarz praktycznie te¿ ju¿ jest - tak wiêc bez ¿adnych uwag tego typu i be ¿adnych obraz bo to nie pomaga a tylko wprowadza ferment w¶ród u¿ytkowników.
JacekPlatini i Roti - podajcie sobie wirtualnie rêce i raczej starajcie siê wspó³pracowaæ w przysz³o¶ci nad Lig± polsk± i nie tylko bo liczê na Was :)
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
JaceKPlatini
Team Manager
Posts: 159
Joined: Tue May 22, 2007 7:24 am
Location: Ma³opolska

Re.

Post by JaceKPlatini »

Forum nie jest od pyskówki. Ja jej nie zacz±³em. Ja j± tylko skoñczy³em.
Niech nie wypisuje bzdur na forum. Koniec.
Mieszkogeo
Assistant Manager
Posts: 78
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:41 pm

Re: Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Post by Mieszkogeo »

Drodzy Managerowie :)

W zwiazku z zamieszaniem jakie mialo miejsce ostatnio w Lidze Polskiej, proponuje:

1. Wprowadzenie licencji dla druzyn chcacych uczestniczyc w Lidze Polskiej (tj. okreslic minimalny staz gry w SP, przemyslana i powazna deklaracja uczestnictwa, oraz moze to zabrzmi dziwnie ale pozytywnie zdany test z regulaminu)

2. Zorganizowanie wyborów na prowadzącego(lub prowadzacych) lige (biorac pod uwage ich doswiadczenie oraz zaangazowanie-glosowali by uczestnicy danej ligi)

3. Promocja Ligi Polskiej wśród doswiadczonych managerow (mamy wielu z lig np E i F ktorzy nie uczestnicza a mysle ze wielu by chcialo). Mozna by przywrocic IV lige.

Uwazam ze Liga Polska to bardzo dobry pomysl ale niestety jak wszystko zawiera bledy i minusy. Dlatego warto sie doskonalic i ulepszac, zeby przyciagnac wieksza liczbe doswiadczonych managerow i tym samym podniesc wartosc Ligi. Pisze to bo mi zalezy na tym zeby Polska spolecznosc sie rozwijala. Gdy WojT mnie zapraszal do ligi to sie zastanawialem, bylem 1 z 3 ktorzy mogli grac w Lidze Mistrzow... nie moglem odmowic. Zastanawialem sie poniewaz juz wczesniej chcialem sie zapisac do LP ale te problemy "na dole" w ligach powiem szczerze, ze nie zachecaly i niestety tak to wyglada. Pamietajcie, ze dla "nowych" managerow LP kariera zaczyna sie od dolu i jesli widza co tu sie dzieje to wizerunek III ligi rzutuje na cala LP... i niestety to zlewaja. A przeciez nie musi tak byc...

Pozdrawiam
Team: Geo Team
Manager: Mieszkogeo

Image
union
Team Manager
Posts: 217
Joined: Sat Mar 13, 2010 9:23 pm

Re: Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Post by union »

Mieszkogeo wrote:Drodzy Managerowie :)

W zwiazku z zamieszaniem jakie mialo miejsce ostatnio w Lidze Polskiej, proponuje:

1. Wprowadzenie licencji dla druzyn chcacych uczestniczyc w Lidze Polskiej (tj. okreslic minimalny staz gry w SP, przemyslana i powazna deklaracja uczestnictwa, oraz moze to zabrzmi dziwnie ale pozytywnie zdany test z regulaminu)

2. Zorganizowanie wyborów na prowadzącego(lub prowadzacych) lige (biorac pod uwage ich doswiadczenie oraz zaangazowanie-glosowali by uczestnicy danej ligi)

3. Promocja Ligi Polskiej wśród doswiadczonych managerow (mamy wielu z lig np E i F ktorzy nie uczestnicza a mysle ze wielu by chcialo). Mozna by przywrocic IV lige.

Uwazam ze Liga Polska to bardzo dobry pomysl ale niestety jak wszystko zawiera bledy i minusy. Dlatego warto sie doskonalic i ulepszac, zeby przyciagnac wieksza liczbe doswiadczonych managerow i tym samym podniesc wartosc Ligi. Pisze to bo mi zalezy na tym zeby Polska spolecznosc sie rozwijala. Gdy WojT mnie zapraszal do ligi to sie zastanawialem, bylem 1 z 3 ktorzy mogli grac w Lidze Mistrzow... nie moglem odmowic. Zastanawialem sie poniewaz juz wczesniej chcialem sie zapisac do LP ale te problemy "na dole" w ligach powiem szczerze, ze nie zachecaly i niestety tak to wyglada. Pamietajcie, ze dla "nowych" managerow LP kariera zaczyna sie od dolu i jesli widza co tu sie dzieje to wizerunek III ligi rzutuje na cala LP... i niestety to zlewaja. A przeciez nie musi tak byc...

Pozdrawiam
Liga Polska.....cos bardzo fajnego dla kazdego z menagerow , ktorzy na codzien rywalizują w swych ligach z reprezentantami roznych nacji.Liga ktorej zamiarem byloby zdobycie najwyzszych z laurow w polskiej spolecznosci SP....ale nie tylko....mozliwosc konsolidacji naszego tu spoleczenstwa.....mozliwosc dyskusji........mozliwosc doradzania tym ktorzy dopiero poznają arkana gry na SP....Jak bardziej skonsolidujemy sie jesli nie poprzez wewnatrznarodowe rozgrywki ?.Jak gdzies juz ten temat zapoczątkował janektm...dlaczego jest tak slabo ?......bo nie umiemy sie zjednoczyc.....nasi nowowchodzacy menagerowie nie potrafią pozadnie ustalic skladu,dobrac taktyki,nie mowiac juz o odpowiednich transferach....bo nie wspomne juz o bardziej zaawansowanych opcjach ktore zapewne kazdy z doswidczonych menagerow zna.....ba oni nie wiedza jak ustawic mecz towarzyski(spotkalem sie z czyms takim)...czy zaakceptowac zaproszenie do turnieju towarzyskiego (zapewne Mieszko potwierdzi).Jako Polacy zajmujemy 4 miejsce(WYSOKIE) w rankingu menagerow dzialajacych na SP, jak to sie przeklada na wyniki ?......Tragedia....3 zespoly w lidze C i bodajze 22 W ligach D......Co do obecnej formuly LP...podam przyklad ktory niech posluzy za komentarz......zastanawiajac sie nad tresc upublicznionej korespondencji ( sprawa nieszczesliwych walkowerow) WojTa z jednym menagerow cytuje "Re: Liga polska 15 Mar (05:29)
siema,tak poznalem terminarz a gdzie bedziem ustawiac taktyke bo tam niema funkcji ustaw taktyke,a patrzalem na soocerproject tak tam tego meczu niema w terminarzu,pozdrawiam".................................................................................wywnioskowalem iz szukal on mozliwosci ustawaienia taktyki na mecz na stronie SP POLSKA ( tak mi sie przynajmniej wydaje )
sugerujac sie iz zapewne jest to cos podobnego do SP ...ale tez innego ...nie wiedzac iz to tylko strona poswiecona tym rozgrywką....a taktyke jak i rowniez akceptacje terminarza jak i ustawienia meczowe nalezy ustawiac wlasnie na SP.....smieszne...tak ....ale i tragiczne......dlaczego ....bo nie zostal o tym zapewne odpowiednio poinformowany tak jak zapewne wielu menagerow nie zostalo odpowiednio wprowadzonych w te rozgrywki, co skutkowalo stopniową z nich rezygnacją.Oto przyklad jak potrafimy interpretowac cos nowego...a gdzie tu mowic o regulaminie........Ze swej strony proponuje dotarcie do WSZYSTKICH EKIP.....zrzeszonych w polskiej spolecznosci SP......Mozemy zaangazowac sie w to wszyscy obecni menagerowie LP i poprzez wykaz druzyn w rankingu Polskich menagerow.... (dobor okreslonej liczby dla kazdego z obecnych menagerow LP np menager x pozycje w rankingu od 1-50, menager Y 50-100 menager Z 100 -150 itd ) dotrzec do nich poprzez informacje o SPLP wysylajac info poprzez pw.Praca żmudna ale czy nie warto ?....rozkladajac to oczywiscie w czasie np dwa tygodnie.
Zapewne wiele ekip zglosi sie ,wiele odmowi.....wowczas dla druzyn ktore zglosily akces z lig H.....mozna by zorganizowac szereg TT aby przysfoic im podstawy obracania sie w SP.Jak rowniez wzmoc chec "normalnej " rywalizacji jak wiemy w SP ligi H wiele meczy to mecz z kompem...i przewaznie zakonczone wysokimi zwyciestwami.....i w tym wlasnie jest problem iz nie ma rywalizacji z normalnym przeciwnikiem.....a co za tym idzie nie ma gdzie i jak uczyc sie podstaw tej gry......najlepsza z ekip start w intertoto.....
Dla ekip z lig F - G ktore zglosily chec uczestnictwa ,proponowalbym ustawic cykl turnieji w ktorych najlepszy mialby zagwarantowane miejsce w intertoto....zapewne wielu chetnych zglosi akces......
druzyny z lig E rywalizacja w turniejach majacych na celu wyłonienie nowej 14 druzynowej III ligi....pozostale tworza IV z najlepszymi wedlug rankingu zespolami z lig F -G......
II LIGA - w dwoch grupach w skaldzie obecnych 8 drugoligowcow , 16 zespolow
obecnie III ligowych...dwie gr po 12 zespolow....
I LIGA - wszyscy obecni pierwszoligowcy, dwoch beniaminkow z II ligi oraz zespoly GeoTeam i Czarni....ze wzgledu iz wystepuja obecnie w ligach C co jest rownoznaczne z wystepami w Lidze Mistrzow SP...moim zdaniem awans nalezy im sie automatycznie.Przyszly sezon opieralby sie na funkcjonowaniu dwoch lig z wyselekcjonowaniem trzeciej ,jak byc moze pozostalych....
Obeny sezon bylby wiec dla obecnych menagerow LP sezonem przejsciowym, bez degradacji z opcja awansu do ekstraklasy dwoch najlepszych zespolow z polozeniem nacisku aby wszystkie ekipy zapoznaly sie dokladnie z regulaminem....co mozna by egzekwowac poprzez "suche" wpisywanie wynikow jak rowniez wysylanie jak i akceptacje meczy na forum SP....bez walkowerow ....metoda ciaglego przypominania......trudne,zmudne pracochlonne.....ale wydaje mi sie iz w znacznym stopniu podnoszace range naszych mistrzostw........
oto moja propozycja odnosnie ksztaltu LP....oczywiscie ilu menagerow tyle wizji....wszystkie zapewne warte przeanalizowania....bo obecny ksztalt ( III liga)
to porazka a tak jak juz zaznaczyl Mieszko od tego zaczynamy i wiekszosc konczy :/....ze swej strony dodam ze nie przestalem w niej grac dzieki ciaglym namowom Mieszka abym pozostal......
W jednosci sila :).....a ponoc my jako Narod potrafimy jednoczyc sie jesli zajdzie taka potrzeba :)....

pozdrawiam
abcd-ultras union
___________________
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Re: Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Post by WojT »

Jak słusznie zauważyłeś ilu menadżerów tyle wizji :)
Oczywiście wszystkie koncepcje możemy przedyskutować i przeanalizować - szczególnie że mamy trochę czasu do następnego sezonu.
Co do obecnego kształtu rozgrywek w ramach LP. Nie znam początków i jak się tworzyły - ja zacząłem w nich uczestniczyć chyba od 10 sezonu w takiej formie jak jest obecnie przyjęta. Faktycznie w najlepszym czasie działalności LP było tych lig 5 - łącznie 50 menadżerów, ale szybko się wykruszali.
Co do ilości ekip w ligach - u Nas jest 10 ekip - związane to jest z terminarzem - rozgrywamy mecze w środy - terminy pucharowe soccerproject i soboty - wolne dni. Dodatkowo rozgrywamy jeszcze 2 piątki (8 i 17 kolejka) - jest to spowodowane tym aby zmieścić się z terminarzem wraz z terminarzem soccerproject a ostatni tydzień poświęcić na mecze barażowe.
Czesi mają 12 ekip ale nie znam ich rozpiski ligowej.
Regulamin i daty rozgrywania meczów myślę że musiałyby jak najszybciej powstać aby był czas do zapoznania się wszystkich zainteresowanych.
Co do licencji :) - tu może być drobny kłopot bo przypuszczalnie żaden z menadżerów nie będzie zainteresowany zdobyciem takiego świstka :)
Co do prowadzących - z tym zawsze był problem - największa ilość menadżerów, które zajmowały się poszczególnymi ligami wynosiła 4 szt. Obecnie teoretycznie też mamy 4 osoby - w tym że nie zawsze mają one czas na prowadzenie danych rozgrywek (przykład obecnie Lubczyk ma kłopoty z czasem i statystyki ekstraklasy nie są prowadzone na bieżąco). Ja wraz z Kubikiem staramy się usprawnić skryptu i wygląd - obecnie cierpi na tym troszkę II liga - ale do świąt postaram się nadrobić zaległości.
Bacior również się stara - jest z Nas najmłodszy i najpóźniej zaczął wdrażać się w prace ze skryptem - co powoduje jeszcze powstawanie pomyłek - ale mam nadzieję że to szybko opanuje i nie będzie już problemów.
Prowadzących zawsze chętnie przyjmiemy i postaramy się wytłumaczyć co i jak - jeżeli chodzi o prace na joomleague (skrypt do prowadzenia lig) - możecie się zastanawiać dlaczego ten a nie inny - zanim go wprowadziłem testowałem kilka innych, ale najłatwiej i najprościej pracowało mi się na joomla i joomleague - zresztą zapraszam do odwiedzenia strony http://www.joomleague.de i zobaczenia jakie ma możliwości.
Co do atrakcyjności III lig - dlatego staraliśmy się wprowadzić statystyki aby ligi były atrakcyjniejsze - jeżeli znalazł by się jeszcze jakiś grafik, który byłby chętny aby tworzyć jakieś dodatki do logów danych ekip - np. przyklejając puchar do loga klubu, który zdobył Mistrza polski ewentualnie jakieś emblematy za wygranie ligi, itp. (np. król strzelców, największy brutal, fair play) to myślę że to również podniosło by atrakcyjność.
Co do zjednoczenia - ja co jakiś czas staram się wysyłać zaproszenia do ekip, które grają już kilka sezonów w soccerproject - proponując im udział w LP - Wy dwaj jesteście tego dobrym przykładem.
Wy zaczęliście tworzyć turniej sympatyków Lecha Poznać - szczytna idea - mam nadzieję, że kilka tych ekip zacznie również brać udział w LP - wtedy może wreszcie te statystyki co wypisał Mieszkogeo zaczną się zmieniać na korzyść Polski :)
Tak, że teraz proponuję burzę mózgów, wyznaczenie osób, które chętnie zaczęły by się udzielać w LP, wyznaczenie zadań i do pracy :)
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
kubik
Team Manager
Posts: 192
Joined: Mon Mar 08, 2010 10:20 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Post by kubik »

Miło mi Was powitać i wziąć udział dyskusji. Zacznę od strony technicznej Soccer Project Polska, a mianowicie: Nasza strona opiera się na Joomla 1.5.15 Jest to system zarządzania treścią. Jest to prosty a zarazem rozbudowany system na jakim pracuje nasza strona. Bazujemy na nim bo potrzebujemy chętnych do współpracy, jest nas kilku, a obsługę Joomli naprawdę może nauczyć się każdy "chętny" (dałem w cudzysłów bo to bardzo rzadkie słowo :wink: ) Jako, że znam się troszeczkę na robieniu stronek to najlepszym dodatkiem ligowym do silnika naszej strony jest JoomLeague jak już WojT nadmienił. Powstaje właśnie nowa wersja tego dodatku, która powali na kolana pod względem różnorakich statystyk i jest prostsza w obsłudze.
Mimo tego, że tak ładnie tu opisuję jak to wszystko działa od strony serwera pojawia się druga strona medalu...
Managerowie... otóż po pierwsze: brakuje nam przede wszystkim ludzi do współpracy, po drugie to samo co po pierwsze itd....
Zobaczcie jak wyglądają ligi... WojT stara się ogarnąć jak najwięcej może, ja ogarniam tylko 3 Ligę B i brakuje czasu na to. Łatwo jest krytykować i wygląda to tak jak wygląda, więc zjednoczmy się najpierw od strony organizacyjnej, gdzie jeden wesprze drugiego, a nie "najedzie" na niego bo coś źle wpisał albo się pomylił, a raczej nie zrobił tego celowo bo się uczy. Nie każdy z Was musi znać zaplecze strony, więc... czas je poznać :twisted: , ale najważniejsze jest wsparcie w nas samych.
Jeśli chcemy stworzyć coś na kształt Wymarzonej Ligi Polskiej zacznijmy od siebie i przyłączmy się do Polskiego Projektu aby to piłkarsko chociaż z nas brano przykład. Może to i moje marzenie, ale jeśli Czesi potrafią czy inni Słowianie, nie mówiąc o reszcie świata to dlaczego nie my? Bo musimy sobie pomagać a nie wymagać :roll:
TEAM: LZS Skałągi

http://www.lzs-skalagi.pl

http://sp-poland.com <== Soccerproject Polish League
union
Team Manager
Posts: 217
Joined: Sat Mar 13, 2010 9:23 pm

Re: Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Post by union »

WojT wrote:Jak słusznie zauważyłeś ilu menadżerów tyle wizji :)
Oczywiście wszystkie koncepcje możemy przedyskutować i przeanalizować - szczególnie że mamy trochę czasu do następnego sezonu.
Co do obecnego kształtu rozgrywek w ramach LP. Nie znam początków i jak się tworzyły - ja zacząłem w nich uczestniczyć chyba od 10 sezonu w takiej formie jak jest obecnie przyjęta. Faktycznie w najlepszym czasie działalności LP było tych lig 5 - łącznie 50 menadżerów, ale szybko się wykruszali.
Co do ilości ekip w ligach - u Nas jest 10 ekip - związane to jest z terminarzem - rozgrywamy mecze w środy - terminy pucharowe soccerproject i soboty - wolne dni. Dodatkowo rozgrywamy jeszcze 2 piątki (8 i 17 kolejka) - jest to spowodowane tym aby zmieścić się z terminarzem wraz z terminarzem soccerproject a ostatni tydzień poświęcić na mecze barażowe.
Czesi mają 12 ekip ale nie znam ich rozpiski ligowej.
Regulamin i daty rozgrywania meczów myślę że musiałyby jak najszybciej powstać aby był czas do zapoznania się wszystkich zainteresowanych.
Co do licencji :) - tu może być drobny kłopot bo przypuszczalnie żaden z menadżerów nie będzie zainteresowany zdobyciem takiego świstka :)
Co do prowadzących - z tym zawsze był problem - największa ilość menadżerów, które zajmowały się poszczególnymi ligami wynosiła 4 szt. Obecnie teoretycznie też mamy 4 osoby - w tym że nie zawsze mają one czas na prowadzenie danych rozgrywek (przykład obecnie Lubczyk ma kłopoty z czasem i statystyki ekstraklasy nie są prowadzone na bieżąco). Ja wraz z Kubikiem staramy się usprawnić skryptu i wygląd - obecnie cierpi na tym troszkę II liga - ale do świąt postaram się nadrobić zaległości.
Bacior również się stara - jest z Nas najmłodszy i najpóźniej zaczął wdrażać się w prace ze skryptem - co powoduje jeszcze powstawanie pomyłek - ale mam nadzieję że to szybko opanuje i nie będzie już problemów.
Prowadzących zawsze chętnie przyjmiemy i postaramy się wytłumaczyć co i jak - jeżeli chodzi o prace na joomleague (skrypt do prowadzenia lig) - możecie się zastanawiać dlaczego ten a nie inny - zanim go wprowadziłem testowałem kilka innych, ale najłatwiej i najprościej pracowało mi się na joomla i joomleague - zresztą zapraszam do odwiedzenia strony http://www.joomleague.de i zobaczenia jakie ma możliwości.
Co do atrakcyjności III lig - dlatego staraliśmy się wprowadzić statystyki aby ligi były atrakcyjniejsze - jeżeli znalazł by się jeszcze jakiś grafik, który byłby chętny aby tworzyć jakieś dodatki do logów danych ekip - np. przyklejając puchar do loga klubu, który zdobył Mistrza polski ewentualnie jakieś emblematy za wygranie ligi, itp. (np. król strzelców, największy brutal, fair play) to myślę że to również podniosło by atrakcyjność.
Co do zjednoczenia - ja co jakiś czas staram się wysyłać zaproszenia do ekip, które grają już kilka sezonów w soccerproject - proponując im udział w LP - Wy dwaj jesteście tego dobrym przykładem.
Wy zaczęliście tworzyć turniej sympatyków Lecha Poznać - szczytna idea - mam nadzieję, że kilka tych ekip zacznie również brać udział w LP - wtedy może wreszcie te statystyki co wypisał Mieszkogeo zaczną się zmieniać na korzyść Polski :)Tak, że teraz proponuję burzę mózgów, wyznaczenie osób, które chętnie zaczęły by się udzielać w LP, wyznaczenie zadań i do pracy :)

Dzieki za szybką odpowiedz :)
Na początku proponowałbym aby obrac kształt ligi ,chodzi glownie o liczbe zespolow w poszczegolnych ligach.Co do terminow niektore cykle mozna by grac systemem 3 meczy w tygodniu (sroda,piatek,sobota).Pozostają rowniez terminy po zakonczeniu lig na SP. Co do barazy mozna by bylo zrezygnowac z ich rozgrywania promujac i degradujac zespoly wedlug z gory obranego klucza (tyle spada,tyle awansuje).Ze swej strony mogę Cie zapewncic iz wysylajac powtorne zapytanie odnosnie ostatecznego potwierdzenia uczestnictwa w Mistrzostwach Lecha, z wielką przyjemnoscią poinformują wszystkich o LP jak rowniez bede gorąco namawiał do wstepowania w jej szeregi jesli zmieni ona kształt ( sory ale jesli pozostanie w takim jak teraz ,mowie o III lidze z gory mowie nie licz na mnie....dlaczego ?....zapewne sie domyslasz ). Ze swej strony bede obstawał :), przy swojej wersji jako jednej z propozycji. Zdaje sobie sprawe iz wymagac bedzie ogromnego wysilku wszystkich , ze swej strony ofiaruje jakomkolwiek pomoc nie przekraczajacą mej wiedzy :).Tak jak pewnie kazdemu z nas zalezy mi by byl to produkt jak najlepszy, skupiajacy najlepszych menagerow,pomagajacych najmlodszym z nas jak rowniez abysmy tworzyli spolecznosc ktora wspomaga sie a nie kloci.Pracy bedzie ogrom ale mam nadzieje ze za jakis czas powiemy sobie ze bylo warto :)......Tylko wszyscy musimy tego chciec i wierzyc ze sie uda :).Pozdrawiam wszystkich i z ciekawoscia bede wypatrywal nowych propozycji abysmy szybko doszli do wspolnego konsenusu i zaczeli dzialac :)

pozdrawiam
abcd-ultras union
___________________
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Re: Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Post by WojT »

Rozwijając dalej temat techniczny.
Główny silnik portalu - joomla 1.5.15 (wspominał kubik)
silnik odpowiedzialny za rozgrywki - joomleague 0.93 - obecnie trwają prace nad joomleague 1.5.0 - obaj z kubikiem zajmujemy się polonizacją tego skryptu. W najbliższych dniach zaczniemy testować ten skrypt na serwerze testowym ze wszystkimi danymi z sp-poland.
forum - Kunena obecnie w wersji 1.5.9 - i tu teraz pojawił się problem z uszkodzeniem połączenia linku: "Przedyskutuj mecz na forum" podczas upgrade kunena padło przejście na forum i zakładanie posta - walczę z tym :)

Można jeszcze wrzucić kilka rzeczy - myślę intensywnie nad np. Captcha - zabezpieczeniem przez botami bo coraz więcej usuwam botów.
Pozostałe dodatki - zależnie od wyboru użytkowników - myślimy np. o ładniejszych modułach logowania na portal.
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
union
Team Manager
Posts: 217
Joined: Sat Mar 13, 2010 9:23 pm

Re: Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Post by union »

Niestety nie znam sie wcale na tym co mowicie :oops: :D ......nigdy nie bylo to mym hobby....to pozostawiam expertom :)
Bo czy bedzie to na tym czy na tym .....ja i tak sie nie znam :)
abcd-ultras union
___________________
Post Reply

Return to “Liga Polska i Puchar Polski (pl)”