Dyskusje, pytania, propozycje (Liga Polska)

Polish League and Polish Cup

Moderator: Polish Moderators

Adas =)
Team Manager
Posts: 243
Joined: Sat Sep 02, 2006 6:50 pm
Location: Warszawa Mur(P)anów
Contact:

Post by Adas =) »

Chcia³ bym jeszcze stwierdziæ ¿e NIKOGO NIE BRONIE !!!! stwierdzam fakty. Pozdro for FC Wodna (nie bulwersuj sie)

Defensor =) s±dze i¿ wszyscy wiedza ¿e to ty prowadzisz lige III =) a to ¿e sprawa posz³a odrazu wy¿ej wynika³o z tego ¿e i tak ty by¶ by³ zobowi±zany daæ j± wy¿ej =P =) PS- jak ty awansujesz do ligii II to dalej bêdziesz prowadzi³ lige III ? =) Du¿a odpowiedzialno¶æ na tobie spoczywa...ja bym sie chyba nie podjo³ =) Samo robienie lóg ju¿ tworzy mi jakie¶ komplikacje =/ =)
Pozdro for all and Trzymka =)
Manager: Rodrigo
Team: Caramel Vanilla
National Manager: Image

Strona Caramel Vanilla : www.caramelvanilla.futbolowo.pl


Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Muszê siê wtr±ciæ :
widzê, ¿e albo co¶ zosta³o niedopowiedziane, albo kto¶ próbuje czytaæ miêdzy wierszami. Wyja¶nijmy sprawê : po pierwsze za LP, nie tylko za tabele, terminarze, klasyfikacje itd, ale te¿ za przestrzeganie regulaminu przez zespo³y uczestnicz±ce w LP odpowiadaj± organizatorzy LP. W w±tku z regulaminem wyra¼nie jest napisane jakie osoby s± organizatorami. Nie podoba mi siê, ¿e okaza³o siê ¿e decyzj± w tej sprawie nie zapad³a najpierw w ich gronie (w 100% sk³adzie). Bo widzê, ¿e ryba161 jest przeciwny karaniu obu zespo³ów. Osobi¶cie zosta³em o tej sprawie poinformowany i przekazana mi zosta³a decyzja co nale¿a³o by zrobiæ w tej sprawie, a ¿e przekrêt by³, a regulamin dok³adnie mówi co w takiej sprawie zrobiæ nale¿y, dlatego przychyli³em siê do tej decyzji.
Oba zespo³y z³ama³y regulamin, co do tego osobi¶cie nie mam w±tpliwo¶ci, regulamin kiedy powstawa³, zak³ada³ za takie przewinienie surow± karê.
Proszê o Wasze opinie, mo¿e kara jest zbyt surowa, albo w ogóle j± znie¶æ ?
I nie podoba mi siê, ¿e w³adza os±dza sam± siebie. Poza tym zespo³y oskar¿ane nie wypowiedzia³y siê w tej sprawie, przynajmniej ja tego nie zauwa¿y³em. Mam nadziejê, ¿e uda siê to wszystko jako¶ wyja¶niæ i podj±æ odpowiedni± decyzjê, co nale¿y zrobiæ. Je¶li jednak nie ukaramy zespo³ów, potrzebna bêdzie zmiana regulaminu.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
kret94
Assistant Manager
Posts: 86
Joined: Thu Jul 13, 2006 7:41 pm
Location: Rogo¼no POLAND

Post by kret94 »

Gladiator wrote:Muszê siê wtr±ciæ :
widzê, ¿e albo co¶ zosta³o niedopowiedziane, albo kto¶ próbuje czytaæ miêdzy wierszami. Wyja¶nijmy sprawê : po pierwsze za LP, nie tylko za tabele, terminarze, klasyfikacje itd, ale te¿ za przestrzeganie regulaminu przez zespo³y uczestnicz±ce w LP odpowiadaj± organizatorzy LP. W w±tku z regulaminem wyra¼nie jest napisane jakie osoby s± organizatorami. Nie podoba mi siê, ¿e okaza³o siê ¿e decyzj± w tej sprawie nie zapad³a najpierw w ich gronie (w 100% sk³adzie). Bo widzê, ¿e ryba161 jest przeciwny karaniu obu zespo³ów. Osobi¶cie zosta³em o tej sprawie poinformowany i przekazana mi zosta³a decyzja co nale¿a³o by zrobiæ w tej sprawie, a ¿e przekrêt by³, a regulamin dok³adnie mówi co w takiej sprawie zrobiæ nale¿y, dlatego przychyli³em siê do tej decyzji.
Oba zespo³y z³ama³y regulamin, co do tego osobi¶cie nie mam w±tpliwo¶ci, regulamin kiedy powstawa³, zak³ada³ za takie przewinienie surow± karê.
Proszê o Wasze opinie, mo¿e kara jest zbyt surowa, albo w ogóle j± znie¶æ ?
I nie podoba mi siê, ¿e w³adza os±dza sam± siebie. Poza tym zespo³y oskar¿ane nie wypowiedzia³y siê w tej sprawie, przynajmniej ja tego nie zauwa¿y³em. Mam nadziejê, ¿e uda siê to wszystko jako¶ wyja¶niæ i podj±æ odpowiedni± decyzjê, co nale¿y zrobiæ. Je¶li jednak nie ukaramy zespo³ów, potrzebna bêdzie zmiana regulaminu.
Powinni oni te¿ zostaæ ukarani jak mówi regulamin jestem z tym ¿e by ich ukarano co oni kim¶ lepszym bo zajeli czo³owe miejsca w lidze.
Bez przesady.
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

kret94 wrote:
Gladiator wrote:Muszê siê wtr±ciæ :
widzê, ¿e albo co¶ zosta³o niedopowiedziane, albo kto¶ próbuje czytaæ miêdzy wierszami. Wyja¶nijmy sprawê : po pierwsze za LP, nie tylko za tabele, terminarze, klasyfikacje itd, ale te¿ za przestrzeganie regulaminu przez zespo³y uczestnicz±ce w LP odpowiadaj± organizatorzy LP. W w±tku z regulaminem wyra¼nie jest napisane jakie osoby s± organizatorami. Nie podoba mi siê, ¿e okaza³o siê ¿e decyzj± w tej sprawie nie zapad³a najpierw w ich gronie (w 100% sk³adzie). Bo widzê, ¿e ryba161 jest przeciwny karaniu obu zespo³ów. Osobi¶cie zosta³em o tej sprawie poinformowany i przekazana mi zosta³a decyzja co nale¿a³o by zrobiæ w tej sprawie, a ¿e przekrêt by³, a regulamin dok³adnie mówi co w takiej sprawie zrobiæ nale¿y, dlatego przychyli³em siê do tej decyzji.
Oba zespo³y z³ama³y regulamin, co do tego osobi¶cie nie mam w±tpliwo¶ci, regulamin kiedy powstawa³, zak³ada³ za takie przewinienie surow± karê.
Proszê o Wasze opinie, mo¿e kara jest zbyt surowa, albo w ogóle j± znie¶æ ?
I nie podoba mi siê, ¿e w³adza os±dza sam± siebie. Poza tym zespo³y oskar¿ane nie wypowiedzia³y siê w tej sprawie, przynajmniej ja tego nie zauwa¿y³em. Mam nadziejê, ¿e uda siê to wszystko jako¶ wyja¶niæ i podj±æ odpowiedni± decyzjê, co nale¿y zrobiæ. Je¶li jednak nie ukaramy zespo³ów, potrzebna bêdzie zmiana regulaminu.
Powinni oni te¿ zostaæ ukarani jak mówi regulamin jestem z tym ¿e by ich ukarano co oni kim¶ lepszym bo zajeli czo³owe miejsca w lidze.
Bez przesady.
Niestety ich nie zajeli...odjeto im wszytskie punkty wiec sa na koncu :)
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Post by mcmagik »

Po to s± zasady by ich przestrzegaæ. Kara musi zostaæ wymierzona, bo inaczej to by pokazywa³o niemoc oraz olanie wa¿nych spraw przez organizatorów...
W polskiej lidze przymykano na oczy i jak siê zabrano za czyszczenie to siê okaza³o jak wielu siê tym zajmowa³o i ³ama³o regulamin. We Serie A odebrano jeszcze punkty na nowy sezon...
I tak "Poszkodowani" mog± siê cieszyæ ¿e nie spadn± o ligi ni¿ej jak to mówi regulamin...
15.1 Obowi±zuje CA£KOWITY zakaz ustawiania meczy. Próby przekupstwa, oraz wszelkie dzia³ania maj±ce na celu wypaczenie wyniku meczu bêd± surowo karane. W najmniejszym wypadku zdegradowaniem do ligi ni¿szej wraz z odjêciem punktów.
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

mcmagik wrote:I tak "Poszkodowani" mog± siê cieszyæ ¿e nie spadn± o ligi ni¿ej jak to mówi regulamin...
Nie spadaj±, bo nie ma gdzie spa¶c...
Adas =)
Team Manager
Posts: 243
Joined: Sat Sep 02, 2006 6:50 pm
Location: Warszawa Mur(P)anów
Contact:

Post by Adas =) »

=))) no prosze a ja tylko poruszy³em kwestie wed³ug mnie dziwnego pkt regulaminu... o wychodzeniu na ka¿dy mecz najsilniejszym sk³adem" =)

PS- tak na marginesie wiecie co mi sie wydaje... ¿e polskie forum dzia³a najsprawniej...=) niestety opinia moja wynikaæ mo¿e z tego ¿e bardzo ¿adko odwiedzam inne fora...=PPP ale tak serio- fajnie sie tu z wami gada. Trzymka end pozdro for all. Thx.
Manager: Rodrigo
Team: Caramel Vanilla
National Manager: Image

Strona Caramel Vanilla : www.caramelvanilla.futbolowo.pl


Image
manro1
Team Board Member
Posts: 261
Joined: Mon Jul 04, 2005 7:23 am

Post by manro1 »

Gladiator wrote:Muszê siê wtr±ciæ :
widzê, ¿e albo co¶ zosta³o niedopowiedziane, albo kto¶ próbuje czytaæ miêdzy wierszami. Wyja¶nijmy sprawê : po pierwsze za LP, nie tylko za tabele, terminarze, klasyfikacje itd, ale te¿ za przestrzeganie regulaminu przez zespo³y uczestnicz±ce w LP odpowiadaj± organizatorzy LP. W w±tku z regulaminem wyra¼nie jest napisane jakie osoby s± organizatorami. Nie podoba mi siê, ¿e okaza³o siê ¿e decyzj± w tej sprawie nie zapad³a najpierw w ich gronie (w 100% sk³adzie). Bo widzê, ¿e ryba161 jest przeciwny karaniu obu zespo³ów. Osobi¶cie zosta³em o tej sprawie poinformowany i przekazana mi zosta³a decyzja co nale¿a³o by zrobiæ w tej sprawie, a ¿e przekrêt by³, a regulamin dok³adnie mówi co w takiej sprawie zrobiæ nale¿y, dlatego przychyli³em siê do tej decyzji.
Oba zespo³y z³ama³y regulamin, co do tego osobi¶cie nie mam w±tpliwo¶ci, regulamin kiedy powstawa³, zak³ada³ za takie przewinienie surow± karê.
Proszê o Wasze opinie, mo¿e kara jest zbyt surowa, albo w ogóle j± znie¶æ ?
I nie podoba mi siê, ¿e w³adza os±dza sam± siebie. Poza tym zespo³y oskar¿ane nie wypowiedzia³y siê w tej sprawie, przynajmniej ja tego nie zauwa¿y³em. Mam nadziejê, ¿e uda siê to wszystko jako¶ wyja¶niæ i podj±æ odpowiedni± decyzjê, co nale¿y zrobiæ. Je¶li jednak nie ukaramy zespo³ów, potrzebna bêdzie zmiana regulaminu.

Sprawa jest troche trudna, szczerze mowiac nie wiem do konca co zrobic
Z gory zaznaczam ze nikogo tutaj nie bronie. Z jednej strony jesli faktycznie byl przekret to popieram decyzje w 100% z drugiej strony bardzo trudno udowodnic ze sie dogadali.
Ja na przyklad chcialem wygrac lige ale przegapilem pierszy mecz i nie "wiedzialem" ze juz zaczela sie liga bo niestety za czesto nie mam czasu wchodzic na forum jak i logowac sie do ligi wiec wystawilem jakis sklad i przegralem bo myslalem ze to typowy towarzyski. Z 2,3 kolejki temu znowu sie pomylilem i myslalem ze to znowu jakis towarzyski wiec wystawilem cienki sklad - bez obrazy dla przeciwnika ( wstawilem do skladu chyba 4 bramkarzy bo oszczedzalem sklad na jakis puchar) i oczywiscie przegralem (ponowne gratulacje dla FC Car(L)os za mistrzowstwo i konsekwencje).
Wystawianie do kazdego meczu w LP najlepszych zawodnikow nie jest koniecznym punktem regulaminu, jesli np tego dnia ktos gra final jakiegos pucharu to chcac uniknac kontuzji wystawi do LP gorszy sklad a do pucharu lepszy jesli uzna ze ten jest wazniejszy.Reasumujac, kazdy powinien liczyc na siebie i na swoja druzyne, powinien obrac sobie priorytety i co jest dla niego w SP wazniejsze. Mysle ze po 2,3 sezonach liga sie wyrowna i chcac awansowac wyzej trzeba bedzie wystawiac najlepszy sklad, wysylac zaproszenia jak i je akceptowac. Komu bedzie na tym zalezalo to bedzie to robic. Osobiscie z checia biore udzial w LP bo wkoncu powstalo cos co nas Polakow laczy i jest z kim czy to podyskutowac czy podpowiedziec i na forum i wiadomosciami. Moze nawet w przyszlosci zorganizujemy jakies spotkanie nie tylko w sieci bo znamy sie z ligi a moze nawet mieszkamy klatke obok siebie
Moim zdaniem powinni wypowiedziec sie zainteresowani, jesli do tej pory tego nie zrobili to albo faktycznie umyslnie nie zagrali tego meczu badz nawet nie wiedza ze zostali zdegradowani.. Decyzja organizatorow LP jest najwazniejsza, jesli zdecydowali o degradacji to tak powinno zostac, bo to oni poswiecaja swoj czas abysmy mogli wspolnie grac w LP. A zdegradownai powinni wypowiedziec sie w tej kwesi jesli czuja sie poszkodowani. Po to jest forum aby warazac swoje opinie
Ps.LP jest fajnie zorganizowana, jest duzo chetnych przez co przekrety i podejrzenia sa nie uniknione ale z niecierpliwoscia czekam na kolejny miejmy nadzieje "czysty" sezon!
pozdro
manro1
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

15.2 Zespo³y s± zobowi±zane do wystawienia jak najmocniejszego sk³adu na mecz.
Pragnê zauwa¿yæ, ¿e w regulaminie jest tylko takie stwierdzenie, nie ma tu zaznaczone, ¿e za wystawienie drugiego sk³adu s± jakie¶ kary - wiadomo, ¿e kto¶ kto gra w wy¿szej lidze, i nie tylko, oszczêdza swój pierwszy sk³ad na mecze ligowe, na Puchar SP, czêsto te¿ w weekend daje wypocz±æ swoim gwiazdom, aby nabrali kondycji na kolejne mecze. Jest to sprawa kontrowersyjna. Moim zdaniem, je¶li nasz drugi sk³ad znacz±co nie odbiega poziomem od pierwszego sk³adu, to je¶li nim bêdziemy sobie grali mecze w LP, to nie powinno to mieæ dla nas ¿adnych konsekwencji w postaci kar za podk³adanie meczy, olewanie LP itd. Inaczej jakby kto¶ sobie gra³ jakim¶ ¶miesznym sk³adem.
Wiadomo, ¿e ciê¿ko jest wykryæ wszelkie "przekrêty", dlatego cieszê siê ¿e sprawa jaka mia³a miejsce poruszy³a nieco dyskusjê, co proponujecie zatem w sprawie punktu 15.1 regulaminu Ligi? Olaæ przekrêty, przymkn±æ oko i niech nasza Liga wygl±da jak nasza rzeczywista liga? Czy mo¿e powo³aæ jak±¶ osobê, której zadaniem bêdzie "¶ciganie" zespo³ów robi±cych wa³ki ? Sprawa jest ciê¿ka i na prawdê osoby, które podjê³y decyzjê w cytowanej w tym w±tku sprawie nie mia³y ³atwego zadania. Jak widzê wiêkszo¶æ z Was popiera jednak podjêt± decyzjê. Mo¿e jednak kilka sformu³owañ nale¿a³o by poprawiæ w regulaminie, co¶ bardziej sprecyzowaæ, proszê zatem o Wasze opinie na ten temat.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
CarLos_Wallace
Team Board Member
Posts: 274
Joined: Sat Sep 23, 2006 4:24 pm

Post by CarLos_Wallace »

Czy znajdzie się chętny do prowadzenia klasyfikacji najlepszych strzelców dla 2 ligi?
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

CarLos_Wallace wrote:Czy znajdzie się chętny do prowadzenia klasyfikacji najlepszych strzelców dla 2 ligi?
skoro prowadze 2 lige to i moge strzelcow :) tylko mi niech ktos przypomni po 1 kolejce bo moze mi z glowy wypasc :P
ryba161
Team Board Member
Posts: 308
Joined: Fri Oct 06, 2006 6:13 pm
Location: Nasielsk (Poland)
Contact:

Post by ryba161 »

Mam pytanie:

w III lidze ktora organizuje, jest druzyna FC Hellboys a jej manager ostatnio logowal sie na SP 16 listopada wiec nie sadze zeby bral udzial w lidze. Prosze o odpowiedz.
I sez. - 9 miejsce (H)
II - 4 miejsce (H)
III - 1 miejsce (H)
IV - 1 miejsce(G)
V - ? miejsce(F)

Image
ryba161
Team Board Member
Posts: 308
Joined: Fri Oct 06, 2006 6:13 pm
Location: Nasielsk (Poland)
Contact:

Post by ryba161 »

Przed chwilka dostalem wiadomosc od zespolu LG ze tez nie gra. Co robimy??
I sez. - 9 miejsce (H)
II - 4 miejsce (H)
III - 1 miejsce (H)
IV - 1 miejsce(G)
V - ? miejsce(F)

Image
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

ryba161 wrote:Przed chwilka dostalem wiadomosc od zespolu LG ze tez nie gra. Co robimy??
mysle, ze kolejni z ławki moga dołaczyc...
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Post by mcmagik »

Mam pytanie odno¶nie FC Gowidlino:
Dru¿yna ta przesta³a graæ jeszcze przed ukoñczeniem po³owy pierwszego sezonu i menager jako¶ nie dawa³ znaków ¿ycia. Czy ta dru¿yna powinna byæ nadal w Lidze?

"14.2 Dru¿yna klubu, która w trakcie rozgrywek nie rozegra trzech wyznaczonych spotkañ, zostaje automatycznie wyeliminowana z rozgrywek i zostanie zdegradowana o dwie klasy ni¿ej, bez wzglêdu na liczbê zdobytych punktów. "
Post Reply

Return to “Liga Polska i Puchar Polski (pl)”