Dyskusje, pytania, propozycje (Puchar Polski)

Polish League and Polish Cup

Moderator: Polish Moderators

Który system rozgrywania PP by³by najlepszy ?

Poll ended at Thu Feb 01, 2007 10:02 pm

Rozgrywanie TTow dla 32 zespo³ów
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 32 zespo³ów, bez fazy grupowej, graj± wszystkie zespo³y oprócz 4 ostatnich w ka¿dej z III lig)
2
7%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, grupy losowane za pomoc± programiku)
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, bez losowania grup, ustalimy na sztywno kto gdzie gra wg. miejsca w ubieg³ym sezonie w LP)
2
7%
 
Total votes: 28

klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Gladiator wrote:To s± zwyciêzcy grup z jednej strony i dru¿yny rozsawione (1-7 z Ekstraklasy i zwyciêzca II ligi) z drugiej. Do losowania grup napisa³em program, wiêc proszê o którego¶ z prowadz±cych o pw z adresem e-mail na jaki mam wys³aæ ten program, ¿eby¶cie mogli zrobiæ jako¶ to losowanie grup. Przy okazji tam na dole po prawej stronie jest ma³a legenda, która powinna nieco Wam pomóc.

Klivers ma teraz pewne problemy w grze, dlatego na razie proszê ¿eby michalekb zaj±³ siê wiêkszo¶ci± przygotowañ, ok?
Nie rozumiem jednego. W grupach kto gra? i kto do³±cza w 2 rundzie. Bo druzyn w I lidze jest 10.
Je¶li chodzi o program to chêtnie. Dam sobie jakos rade.
Tylko Gladiator napisz mi kto bedzie losowany w grupach a kto do³±czy:]



P.S. Dosta³em program wiec nie bawem pojawi± sie grupy PP
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Ludzie - pomó¿cie co¶ ! Co ja mam wszystko robiæ, wszystko wyja¶niaæ ! Jak ja oleje PP, to zapewne nikt siê nim nie zajmie, taka prawda, i znów bêd± pretensje, ¿e nie ma PP, albo ¿e za pó¼no powsta³ i nikt nie wiedzia³, ¿e PP ruszy³o !

@klivers : Postaram siê wyja¶niæ tak klarownie, jak to tylko mo¿liwe (poza tym to wszystko jest w tym w±tku !) :
Uwagi do rozgrywek grupowych :

Zespo³y maj±ce zagraæ w rozgrywkach grupowych te¿ planujemy jako¶ rozstawiæ, np. stworzyæ 'koszyki' z których bêdzie siê losowaæ zespo³y do grup, np :
Koszyk I:
- pozosta³e zespo³y z Ekstraklasy (miejsca 8,9,10) + 5 zespo³ów z II ligi (miejsca 2,3,4,5,6)
Koszyk II:
- pozosta³e zespo³y z II ligi (miejsca 7,8,9,10) + 2 najlepsze zespo³y z obu III lig (miejsca 1A,1B,2A,2B).
Koszyk 3
- pozosta³e zespo³y z III ligi z miejsc od 3 do 10, co daje 2x8=16 zespo³ów.
Reszta, czyli zespo³y z Ekstraklasy z miejsc od 1 do 7 + zwyciêzca II ligi graj± dopiero po fazie grupowej ze zwyciêzcami grup.
Powiedzmy, ¿e po fazie grupowej pierwszy zespó³ z Ekstraklasy gra ze zwyciêzc± pierwszej grupy, drugi w Ekstraklasie ze zw. 2 grupy ... zwyciêzca II ligi ze zwyciêzc± 8 grupy.
Wszystkie mecze bêd± rozgrywane bez rewan¿ów, bo nie ma na nie czasu, zatem bêdzie 8 rund PP, PP zacznie siê w niedzielê za tydzieñ i bêdzie rozgrywany w³a¶nie w niedziele.
- proszê o wylosowanie sk³adów grup oraz o ich podanie w tym w±tku, oraz o przygotowanie terminarza z datami i rozstawieniem meczów grupowych oraz datami kolejnych rund PP ju¿ w systemie pucharowym,
- proszê kogo¶, kto zrobi³by jaki¶ regulamin dla PP, albo zebra³ te wszystkie regu³y do kupy, tak ¿eby mo¿na by³o je daæ do osobnego w±tku,

Dobra na razie tyle ;) mam nadziejê, ¿e ta czê¶æ jest jasna.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Gladiator wrote:Ludzie - pomó¿cie co¶ ! Co ja mam wszystko robiæ, wszystko wyja¶niaæ ! Jak ja oleje PP, to zapewne nikt siê nim nie zajmie, taka prawda, i znów bêd± pretensje, ¿e nie ma PP, albo ¿e za pó¼no powsta³ i nikt nie wiedzia³, ¿e PP ruszy³o !

@klivers : Postaram siê wyja¶niæ tak klarownie, jak to tylko mo¿liwe (poza tym to wszystko jest w tym w±tku !) :
Uwagi do rozgrywek grupowych :

Zespo³y maj±ce zagraæ w rozgrywkach grupowych te¿ planujemy jako¶ rozstawiæ, np. stworzyæ 'koszyki' z których bêdzie siê losowaæ zespo³y do grup, np :
Koszyk I:
- pozosta³e zespo³y z Ekstraklasy (miejsca 8,9,10) + 5 zespo³ów z II ligi (miejsca 2,3,4,5,6)
Koszyk II:
- pozosta³e zespo³y z II ligi (miejsca 7,8,9,10) + 2 najlepsze zespo³y z obu III lig (miejsca 1A,1B,2A,2B).
Koszyk 3
- pozosta³e zespo³y z III ligi z miejsc od 3 do 10, co daje 2x8=16 zespo³ów.
Reszta, czyli zespo³y z Ekstraklasy z miejsc od 1 do 7 + zwyciêzca II ligi graj± dopiero po fazie grupowej ze zwyciêzcami grup.
Powiedzmy, ¿e po fazie grupowej pierwszy zespó³ z Ekstraklasy gra ze zwyciêzc± pierwszej grupy, drugi w Ekstraklasie ze zw. 2 grupy ... zwyciêzca II ligi ze zwyciêzc± 8 grupy.
Wszystkie mecze bêd± rozgrywane bez rewan¿ów, bo nie ma na nie czasu, zatem bêdzie 8 rund PP, PP zacznie siê w niedzielê za tydzieñ i bêdzie rozgrywany w³a¶nie w niedziele.
- proszê o wylosowanie sk³adów grup oraz o ich podanie w tym w±tku, oraz o przygotowanie terminarza z datami i rozstawieniem meczów grupowych oraz datami kolejnych rund PP ju¿ w systemie pucharowym,
- proszê kogo¶, kto zrobi³by jaki¶ regulamin dla PP, albo zebra³ te wszystkie regu³y do kupy, tak ¿eby mo¿na by³o je daæ do osobnego w±tku,

Dobra na razie tyle ;) mam nadziejê, ¿e ta czê¶æ jest jasna.
Wszystko ok jest. Ale te zespo³y ktorych juz nie ma to zastapic losowo? To wszystkie z 3go koszyka wiec chyba tak mozna zeby juz problemow nie robic. Mam juz terminarz zaraz go wpisze. Ten drugi organizator niech zrobi regó³y bo ja nie dam rady. Terminarz do jutra wieczora powinien sie pojawic.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Ok, ju¿ na pw napisa³em co i jak ;)
Fakt, trochê problemu z tymi zespo³ami, które nie graj±. Dlatego powtarzam, ¿e trzeba siê za to wzi±æ, bo potem takie sprawy wychodz± w trakcie pracy nad takimi rozgrywkami i trzeba je jako¶ rozwi±zaæ ...
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
michalekb
Team Manager
Posts: 131
Joined: Tue Dec 05, 2006 8:04 pm

Post by michalekb »

Sory.. długo nie zaglądałem : klivers to czym mam się zająć?
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

michalekb wrote:Sory.. d³ugo nie zagl±da³em : klivers to czym mam siê zaj±æ?
utwórz regulamin PP
szef bartek
Assistant Manager
Posts: 53
Joined: Thu Jan 04, 2007 11:40 am

Post by szef bartek »

jaki jest terminarz?
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

szef bartek wrote:jaki jest terminarz?
Jest osobny post do tego: Terminarz PP
lami
Assistant Manager
Posts: 61
Joined: Thu Dec 07, 2006 3:10 pm

Post by lami »

O mi³o sie zaskoczylem ze jednak udalo mi sie zalapaæ do PP :) wszystkim uczestnika zyce powodzenia
PARKER-Team
michalekb
Team Manager
Posts: 131
Joined: Tue Dec 05, 2006 8:04 pm

Post by michalekb »

@klivers i jak ci sie podoba regulamin?

co mam dalej robic?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

michalekb wrote:@klivers i jak ci sie podoba regulamin?

co mam dalej robic?
Na razie czekamy do rozpoczêcia rozgrywek ;) - chyba ¿e wcze¶niej pojawi± siê jakie¶ niespodziewane problemy.

Przy okazji : ten w±tek bêdzie teraz s³u¿y³ jako w±tek do dyskusji dotycz±cej Pucharu Polski (zosta³ zmieniony jego tytu³), podobnie jak ten do dyskusji dot. LP, poniewa¿ poprzedni topic : http://forum.soccerproject.com/viewtopic.php?t=61392 na pewno zawiera³ mniej informacji dot. tych rozgrywek i zosta³ zamkniêty i odklejony.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
michalekb
Team Manager
Posts: 131
Joined: Tue Dec 05, 2006 8:04 pm

Post by michalekb »

Z kliversem zrobilismy watki PP Wyniki - Grupa A, PP Wyniki - Grupa B itd.
W tych tematach macie zamieścić wyniki ze wszystkich 3 kolejek.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

michalekb wrote:Z kliversem zrobilismy watki PP Wyniki - Grupa A, PP Wyniki - Grupa B itd.
W tych tematach macie zamie¶ciæ wyniki ze wszystkich 3 kolejek.
S³ysza³em, ¿e równie¿ tam maj± siê pojawiaæ tabele dla danej grupy, prawda ? Bo my¶lê, ¿e to dobra opcja. W±tki z wynikami dla PP zostan± zaraz przyklejone.

Inna sprawa :
Stworzy³em w±tek do dyskusji dla ligi 3B, dla pozosta³ych lig równie¿ powstan± takie w±tki. W topicach z tabelami zatem bêd± siê pojawiaæ wy³±cznie tabele i ew. do nich w±tpliwo¶ci pytania i podpowiedzi dot. b³êdów itd. Inn± dyskusjê proszê prowadziæ w nowo powsta³ych w±tkach "Dyskusja - ? liga"
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
michalekb
Team Manager
Posts: 131
Joined: Tue Dec 05, 2006 8:04 pm

Post by michalekb »

No OK, właściwie tabele mogą być w tych samych wątkach co wyniki.
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Tabele beda oddziela³y kolejki:]
Post Reply

Return to “Liga Polska i Puchar Polski (pl)”