Dyskusje, pytania, propozycje (Puchar Polski)

Polish League and Polish Cup

Moderator: Polish Moderators

Który system rozgrywania PP by³by najlepszy ?

Poll ended at Thu Feb 01, 2007 10:02 pm

Rozgrywanie TTow dla 32 zespo³ów
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 32 zespo³ów, bez fazy grupowej, graj± wszystkie zespo³y oprócz 4 ostatnich w ka¿dej z III lig)
2
7%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, grupy losowane za pomoc± programiku)
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, bez losowania grup, ustalimy na sztywno kto gdzie gra wg. miejsca w ubieg³ym sezonie w LP)
2
7%
 
Total votes: 28

michalekb
Team Manager
Posts: 131
Joined: Tue Dec 05, 2006 8:04 pm

Post by michalekb »

Ja mógłbym prowadzić PP. Ale musiałbym otrzymać jakieś wskazówki. Ale jestem bardzo chętny.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

michalekb wrote:Ja móg³bym prowadziæ PP. Ale musia³bym otrzymaæ jakie¶ wskazówki. Ale jestem bardzo chêtny.
Spoko. Musimy ustaliæ system rozgrywek w PP, chyba na forum ju¿ co¶ takiego by³o wcze¶niej przedstawiane, poszukam zatem.

Rola prowadz±cego - podawanie na forum przed dan± rund± PP par zespo³ów graj±cych w danej rundzie, potem czekanie na wyniki, zebranie ich i ustalenie zgodnie z przyjêtym systemem rozgrywek, par do kolejnej rundy itd. Je¶li PP mia³by jak±¶ rundê wstêpn± - np. grupow± - to tak¿e trzeba by by³o ustaliæ terminarz rozgrywek w takich grupach i tworzyæ dla nich tabele. Mam nadziejê, ¿e o niczym nie zapomnia³em :D

---------------------------------- EDIT -----------------------------------
Kilka informacji, które zd±¿yli¶my ustaliæ kiedy¶ w w±tku o PP :

System rozgrywek (by Tha_Don)

Uwagi do rozgrywek grupowych :

Zespo³y maj±ce zagraæ w rozgrywkach grupowych te¿ planujemy jako¶ rozstawiæ, np. stworzyæ 'koszyki' z których bêdzie siê losowaæ zespo³y do grup, np :
Koszyk I:
- pozosta³e zespo³y z Ekstraklasy (miejsca 8,9,10) + 5 zespo³ów z II ligi (miejsca 2,3,4,5,6)
Koszyk II:
- pozosta³e zespo³y z II ligi (miejsca 7,8,9,10) + 2 najlepsze zespo³y z obu III lig (miejsca 1A,1B,2A,2B).
Koszyk 3
- pozosta³e zespo³y z III ligi z miejsc od 3 do 10, co daje 2x8=16 zespo³ów.

Grupy losowano by w ten sposób, ¿e dobierano by do ka¿dej grupy po jednym zespole z koszyka I i koszyka II i po 2 zespo³y z koszyka 3.

Tylko czy uda³oby siê zmie¶ciæ z takim systemem w naszym napiêtym kalendarzu rozgrywek :P
Last edited by Gladiator on Wed Jan 31, 2007 3:32 pm, edited 1 time in total.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
kamilw89
Assistant Manager
Posts: 61
Joined: Tue Nov 14, 2006 4:58 pm
Contact:

Post by kamilw89 »

ja byłem w lidze 3B na miejscu 7...czyli akurat 4 od końca....to mam rzumieć, ze jestem jako 2 na łwce rezerowywch ??:]
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

kamilw89 wrote:ja byłem w lidze 3B na miejscu 7...czyli akurat 4 od końca....to mam rzumieć, ze jestem jako 2 na łwce rezerowywch ??:]
dokladnie...jesli byloby tylko 1 miejsce wolne to ew. rozegrasz baraz z druzyna z 3A..jesli wogole bedzie taki puchar...bo jesli znalazl sie ktos do prowadzenia normalnego..


aha...tylko jak bylyby zespoly losowane?? przeciez tego sie nie da wylosowac...tego nie wiadomo czy nie beda poustawiane druzyny najwygodniej dla tych z I ligi...wg. mnie jednak TT lepszy, bo losuje automat...
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Dissident wrote:aha...tylko jak bylyby zespoly losowane?? przeciez tego sie nie da wylosowac...tego nie wiadomo czy nie beda poustawiane druzyny najwygodniej dla tych z I ligi...wg. mnie jednak TT lepszy, bo losuje automat...
Jasne, sam sobie wybiorê przeciwników :P - losowanie odbywa³oby siê przy u¿yciu jakiego¶ programiku, trzeba by jednak by³o "zaufaæ" osobie, która dokonywa³a by losowania, ale to nie jest wg. mnie problem, bo mo¿na na sztywno ustaliæ, w której grupie gra jaka dru¿yna (wg. zajêtego miejsca w LP w poprzednim sezonie). Jak tam chcecie, s± g³osy i za TTow, i za prowadzeniem PP w podobnej formie jak LP, ja tylko Wam przypomnia³em wszystko co najwa¿niejsze z dyskusji, która wygas³a ju¿ jaki¶ czas temu. Mo¿na stworzyæ inny system, taki jak proponowany do TTow, 4 ostatnie zespo³y z III lig odpadaj± i mamy 32 zespo³y - licz±c mecz i rewan¿ mamy FINA£ + 4 fazy pucharu, czyli 10 rund. Takie rozwi±zanie nawet pasuje do systemu, jaki zaproponowa³ mcmagik, tak wiêc czekam na decyzjê, w jakim systemie chcecie graæ i do dzie³a, niech ten PP wreszcie ruszy :D
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

Glad mo¿esz nap[isac jaki¶ programik... i osoba losuj±ca prze¶le screeny na uwiezytelnienie... i po k³opocie:P
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Leonardo wrote:Glad mo¿esz nap[isac jaki¶ programik... i osoba losuj±ca prze¶le screeny na uwiezytelnienie... i po k³opocie:P
Jasne, ale po sesji (miejmy nadziejê 7 lutego) :P bo teraz czasu brak - a to trochê pó¼no, wiêc mo¿e mcmagik, jak mia³by czas, móg³by napisaæ ma³e losowanie ? Mo¿na te¿ wybraæ wariant drugi, ¿e nie wszyscy graj± w PP, tylko te 32 zespo³y, dlatego na razie mo¿e siê nie ¶pieszmy z tym, poczekajmy na opinie graczy, który wariant im najbardziej pasuje. Mo¿na te¿, jak ju¿ mówi³em, na sztywno ustaliæ kto gra w której grupie. Dlatego macie 3 opcje, wybierajcie :D
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
nikedidas1
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Sat Oct 28, 2006 2:17 pm

Post by nikedidas1 »

ja bym byl za TTow lub losowaniem za pomocom programiku

ale pomysl super :D :D
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

nikedidas1 wrote:ja bym byl za TTow lub losowaniem za pomocom programiku

ale pomysl super :D :D
Zrobi³em w w±tku ankietê, zatem proszê ka¿dego o wys³anie swojego g³osu.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

Gladiator wrote:
nikedidas1 wrote:ja bym byl za TTow lub losowaniem za pomocom programiku

ale pomysl super :D :D
Zrobi³em w w±tku ankietê, zatem proszê ka¿dego o wys³anie swojego g³osu.
w sumie to 3 pasuje...ale zeby byly jakies screeny z losowan...
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Dissident wrote:w sumie to 3 pasuje...ale zeby byly jakies screeny z losowan...
Lepiej filmik :P no i trzeba za³atwiæ Komisje Kontroli Gier i Zak³adów :P ¿eby stwierdziæ, czy losowanie odby³o siê zgodnie z regulaminem.

Btw : Tylko jeszcze ten programik trzeba napisaæ ;)
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
bassmaniak
Coach
Posts: 31
Joined: Fri Nov 24, 2006 9:23 am

Kwota i system

Post by bassmaniak »

Witam!
Ja osobiście uważam, że kwota wpisowego powinna być duża n.p. 300000 Po pierwsze dlatego, że w takim wypadku jeśli ktoś postanowi wziąć udział w pucharze nie będzie go olewał, co często się zdarza. Poza tym zwycięzca zbierze wielką kasę za wygraną, która bądź co bądź wymaga dużo zachodu. Co do systemu nie mam zastrzeżeń.
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Post by mcmagik »

300K? Trochê przesada... Wolê t± kasê wydaæ po¿yteczniej. A olewanie, a mo¿liwo¶ci to dwie ró¿ne rzeczy... Nie wyobra¿am sobie ¿ebym jeszcze 3 razy w tygodniu gra³ Puchar w maksymalnym sk³adzie. My¶lê ¿e kwota 50K jest odpowiednia...
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Ludzie - oddano dopiero 10 g³osów w ankiecie, a zainteresowanych pucharem powinno byæ oko³o 40 osób ;) - przyda³oby siê wiedzieæ co o tej sprawie s±dzi pozosta³a czê¶æ ...
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
kret
Coach
Posts: 39
Joined: Wed Aug 23, 2006 2:57 pm

Post by kret »

czekam na zaproszenie :)
Season 13: 2 in H.1563
Season 14: 5 in G.551
Season 15: 2 in G.551
Post Reply

Return to “Liga Polska i Puchar Polski (pl)”