Dyskusje, pytania, propozycje (Puchar Polski)

Polish League and Polish Cup

Moderator: Polish Moderators

Który system rozgrywania PP by³by najlepszy ?

Poll ended at Thu Feb 01, 2007 10:02 pm

Rozgrywanie TTow dla 32 zespo³ów
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 32 zespo³ów, bez fazy grupowej, graj± wszystkie zespo³y oprócz 4 ostatnich w ka¿dej z III lig)
2
7%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, grupy losowane za pomoc± programiku)
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, bez losowania grup, ustalimy na sztywno kto gdzie gra wg. miejsca w ubieg³ym sezonie w LP)
2
7%
 
Total votes: 28

klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Witam wszystkich. Chcia³em sie dowiedzieæ czy juz jest organizowany puchar Polski czy jeszcze nie, bo je¶li nie to moge zorganizowac. Mam nawet jeden pomys³:]
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

klivers wrote:Witam wszystkich. Chcia³em sie dowiedzieæ czy juz jest organizowany puchar Polski czy jeszcze nie, bo je¶li nie to moge zorganizowac. Mam nawet jeden pomys³:]
Kolejka osób chêtnych do prowadzenia PP :
michalekb
klivers

lub
Dissident - je¶li PP bêdzie rozgrywany jako TTow.

Tego jeszcze nie by³o, ¿eby by³a konkurencja na pozycji prowadz±cego ;) przez 2 sezony nikt nie chcia³ prowadziæ, teraz narobili¶my wszystkim smaku na PP ;) i prawid³owo.

Dobra ludzie musimy powoli podejmowaæ decyzjê co do PP, na razie prowadzi opcja TTow - ale prawie ³eb w ³eb idzie opcja z programikiem losuj±cym ;) - co w takim razie robimy ? Wypowiedzia³o siê 21 osób, czyli nieco ponad 50% zainteresowanych.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Co do mojej wizji to widze to tak. Bedzie runda przedwstepna gdzie z 20druzyn ligi III wy³onimy 12 zespo³ów. Mo¿na podzielic ich losowo na 6 grup po 3,3,3,3,4,4 i z kazdej grupy awansuja po 2 zespo³y. Pozniej 1/32 gdzie odbedzie sie mecz i rewanz, nastepnie 1/16, 1/8 az do fina³u. Wszystkie ustawienia meczów odbeda sie losowa. Plan jest takie zeby w rundzie wstepnej nie by³o rewazów i odby³a sie bardzo szybko(wiecej niz 1 mecz w tygodniu) poxniej kolejne rundy odbeda sie normalnie w kazda niedziele.
Co s±dzicie o tej wizji PP?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

klivers wrote:Co do mojej wizji to widze to tak. Bedzie runda przedwstepna gdzie z 20druzyn ligi III wy³onimy 12 zespo³ów. Mo¿na podzielic ich losowo na 6 grup po 3,3,3,3,4,4 i z kazdej grupy awansuja po 2 zespo³y. Pozniej 1/32 gdzie odbedzie sie mecz i rewanz, nastepnie 1/16, 1/8 az do fina³u. Wszystkie ustawienia meczów odbeda sie losowa. Plan jest takie zeby w rundzie wstepnej nie by³o rewazów i odby³a sie bardzo szybko(wiecej niz 1 mecz w tygodniu) poxniej kolejne rundy odbeda sie normalnie w kazda niedziele.
Co s±dzicie o tej wizji PP?
Mo¿e ju¿ teraz nie mieszajmy w formule PP, poczekajmy co wyka¿e ankieta i tego siê trzymajmy. Ewentualnie w przysz³ym sezonie ponownie przedyskutujemy t± sprawê.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Sorki Gladiator:]
A co sie stanie je¶li "Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, grupy losowane za pomoc± programiku)" wygra? To tylko pytanie jak cos;P Bo w mojej propozycji nie chcia³em tych 8 ostatnich zespo³ów odrazu odrzucac;)
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

klivers wrote:Sorki Gladiator:]
A co sie stanie je¶li "Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, grupy losowane za pomoc± programiku)" wygra? To tylko pytanie jak cos;P Bo w mojej propozycji nie chcia³em tych 8 ostatnich zespo³ów odrazu odrzucac;)
W tej opcji te¿ nie bêd± one od razu odrzucone ;)
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
nikedidas1
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Sat Oct 28, 2006 2:17 pm

Post by nikedidas1 »

TTOW byl by lepszym rozwiazaniem bo nie byloby walkowerow
Miodzio-Zidane
Team Board Member
Posts: 273
Joined: Mon Jun 12, 2006 6:39 pm

ww

Post by Miodzio-Zidane »

no wlasnie i dlatego tez bardziej pasuje mi ttow
bassmaniak
Coach
Posts: 31
Joined: Fri Nov 24, 2006 9:23 am

Różne takie moje przemyślenia

Post by bassmaniak »

Wciąż uważam, że zarówno za wygranie ligi jak i pucharu powinna przysługiwać wysoka nagroda pieniężna. Wszyscy, którzy gramy w te gierki prowdzimy z uporem maniaka swoje drużyny w swoich ligach, w lisdze polskiej, pucharze etc. Angażujemy w to wiele pokładów swojej energii. Propozycja wygranej w wysokości 800K jest moim zdaniem niedorzeczna. Za 800K możemy sobie kupić słabego pomocnika w średnim wieku. Za tę kwotę nie wybudujemy nawet 1000 miejsc na trybunach. A przecież gdyby można było wygrać porządną kasę, którą każdy mógłby zainwestować w rozwój swojego klubu walka byłaby bardziej zażarta, a przez co ciekawsza i emocjonująca. 50K i umówmy się 300K nie są to wielkie sumy. porządna reklama na stadionie kosztuje reklamodawcę ponad 100K. A to jest puchar. Wyobraźcie sobie gdyby PZPN za wygranie pucharu polski honorował zwycięzcę kwotą odpowiadającą 8 kontraktom reklamowym na czas 20 dni. E... Nieważne.
Ale gdyby kwota wpisowego wyniosła 6 krotnie więcej niż 50K to łatwo policzyć, że wygrana w pucharze wyniosłaby prawie 5M. W takim układzie jest o co walczyć! Tę sumę osoba, która wygra mogłaby już przeznaczyć na coś konkretnego. Pewnie nikt nie zdoła poczynić przełomu w swoim klubie za 5 M ale taką kwotę można na coś wydać.
Ta sama sytuacja dotyczy Ligi polskiej. Dzięki takim zabiegom polskie drużyny będą miały większe szanse na lepszą grę i dobre miejsca w klasyfikacji generalnej. Proszę pomyślcie o tym. Dzięki temu polskie drużyny będą mogły być mocniejsze na tle międzynarodowej gry ligowej.
Bardzo lubię naszą grę i ludzi, którzy tak jak Gladiator, Dissident i inni, prowadzą to wszystko. Jest przy tym kupa roboty. Pozdrawiam Was serdecznie! Uważam, że powinno się wymyślić sposób aby gratyfikować również tych graczy. Poświęcają kupę energii dla tej gry i warto byłoby jakoś to docenić!
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Post by mcmagik »

Popatrz ze w ¶wietle oficjalnych rozgrywek 800K jest to bardzo du¿o. Tyle dostaje zwyciê¿ca ligi C... I jako¶ nikt nie narzeka. A co do nagród w LP, to ciê¿ko bedzie to wprowadzic, poniewa¿ póki co s± to tylko rozgrywki nieoficjalne, towarzyskie. Jak dla mnie 300k jest to bardzo du¿o.
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

magik ma racje...to sa rozgrywki czysto towarzyskie, nie potrzeba nam tu nagrod po kilka mln, od tego sa oficjalne rozgrywki...poza tym jakbys chcial wyplacic nagrode za wygranie Ligi Polskiej? na dodatek nie wiele osob byloby chetnych do gry, przeciez ile druzyn jest dosc slabych..i wpusc takich na mecz z np. grabkiem czy manro...zadnych szans, wiec przy pierwszej lepszej okazji odpadaja z pucharu...LP i PP sa po to by sobie poprostu pograc...
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Podzielam zdanie moich przedmówców - s± zespo³y, z którymi wiêkszo¶æ graczy nie ma kompletnie szans, nie wiem czy s³absze zespo³y bêd± chcia³y wzi±æ udzia³ w turnieju, w którym wpisowe jest do¶æ wysokie i w którym nie maj± realnych szans na ¿adn± nagrodê pieniê¿n± (kasê otrzymuj± tylko 4 pierwsze zespo³y). Ja mogê daæ te 300k wpisowego, ale nie s±dzê, ¿e wszyscy bêd± chêtni wyrzuciæ tak± sumkê. Mo¿emy zrobiæ kolejn± ankietê, jakie wpisowe do PP odpowiada wiêkszo¶ci, bo tak na prawdê trudno mi siê wypowiadaæ za ogó³ w tej kwestii. Dziêki za opiniê, na pewno j± rozwa¿ymy, mi siê ona podoba, ale ustalaj±c takie rzeczy musimy pamiêtaæ o wszystkich graczach, i jest to trudne zadanie. Dziêki równie¿ za s³owa uznania ;).
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
chujumuju
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Dec 17, 2006 5:33 pm

Post by chujumuju »

300k to nie jest duzo ale i tak tyle bym nie dal bo wiem ze realnych szans nie mam ... puki nie bedzie dosyc wysokie i wyrownanego poziomu w dosyc duzej wiekszosci to takie wpisowe nie przejdzie ...
bassmaniak
Coach
Posts: 31
Joined: Fri Nov 24, 2006 9:23 am

Post by bassmaniak »

Cóż, myślałem, że puchar to puchar i tak już w nim jest, że słabsze drużyny odpadają. Ja osobiście lubię ostrą, męską rywalizację. Słaby gracz ma okazję wziąć udział w czymś takim i czegoś się nauczyć analizując ustawienia przeciwników. Biorąc pod uwagę, iż puchar rozgrywany jest w długim czasie nie wydaje mi się , aby była to duża kwota. druga, być może bardziej brutalna prawda to to, że słabe drużyny niech grają jak umieją, a chodzi o to aby grały jak najlepsze teamy. Prawdopodobnie ktoś z ligi b czy c nie wystawi najlepszego składu, bo po co. A słabe drużyny... cóż, takie jest życie. Ja też nie mam silnej ekipy. Ale nie boję się i 300K bym postawił. oczywiście to tylko pomysł, nie będe więcej obstawał przy swoim. Poddaję to dalszym przemyśleniom. Pozdrowienia!
Mario
Assistant Manager
Posts: 64
Joined: Tue Mar 22, 2005 9:24 pm

Post by Mario »

Ja tez jestem chetny!

Druzyna:Gamebookers
Team: Mario

LIGA I !!!
Post Reply

Return to “Liga Polska i Puchar Polski (pl)”