Dyskusje, pytania, propozycje (Puchar Polski)

Polish League and Polish Cup

Moderator: Polish Moderators

Który system rozgrywania PP by³by najlepszy ?

Poll ended at Thu Feb 01, 2007 10:02 pm

Rozgrywanie TTow dla 32 zespo³ów
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 32 zespo³ów, bez fazy grupowej, graj± wszystkie zespo³y oprócz 4 ostatnich w ka¿dej z III lig)
2
7%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, grupy losowane za pomoc± programiku)
12
43%
Prowadzenie PP podobnie jak LP (dla 40 zespo³ów, faza grupowa, bez losowania grup, ustalimy na sztywno kto gdzie gra wg. miejsca w ubieg³ym sezonie w LP)
2
7%
 
Total votes: 28

Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Mario wrote:Ja tez jestem chetny!

Druzyna:Gamebookers
Team: Mario

LIGA I !!!
Chêtny do prowadzenia PP ?
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
chujumuju
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Dec 17, 2006 5:33 pm

Post by chujumuju »

Cóż, myślałem, że puchar to puchar i tak już w nim jest, że słabsze drużyny odpadają. Ja osobiście lubię ostrą, męską rywalizację. Słaby gracz ma okazję wziąć udział w czymś takim i czegoś się nauczyć analizując ustawienia przeciwników. Biorąc pod uwagę, iż puchar rozgrywany jest w długim czasie nie wydaje mi się , aby była to duża kwota. druga, być może bardziej brutalna prawda to to, że słabe drużyny niech grają jak umieją, a chodzi o to aby grały jak najlepsze teamy. Prawdopodobnie ktoś z ligi b czy c nie wystawi najlepszego składu, bo po co. A słabe drużyny... cóż, takie jest życie. Ja też nie mam silnej ekipy. Ale nie boję się i 300K bym postawił. oczywiście to tylko pomysł, nie będe więcej obstawał przy swoim. Poddaję to dalszym przemyśleniom. Pozdrowienia!
Ostra rywalizacja jest wtedy gdy szanse są w miarę równe a nie gdy "Twardziel" bije "Frajera". W takiej wersji PP te 300k od drużyny to duża kwota nie dla jednego… a dla słabszych drużyn to w sumie wyrzucanie kasy w błoto bo po co ma sponsorować innych. Analizować taktyki to sobie można w innych TTow za mniejszą stawkę. Chociaż jest druga strona medalu(jak chyba zawsze). Większa kwota wpisowego zawężyła by grono chętnych do gry i w ten sposób poziom rozgrywek był by większy i atrakcyjniejszy.
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Re: Różne takie moje przemyślenia

Post by Zakarish »

bassmaniak wrote:Wciąż uważam, że zarówno za wygranie ligi jak i pucharu powinna przysługiwać wysoka nagroda pieniężna. Wszyscy, którzy gramy w te gierki prowdzimy z uporem maniaka swoje drużyny w swoich ligach, w lisdze polskiej, pucharze etc. Angażujemy w to wiele pokładów swojej energii.
Nikt cie nie zmusza do spedzania przed ta gra calych godzin /dni etc

bassmaniak wrote: Propozycja wygranej w wysokości 800K jest moim zdaniem niedorzeczna. Za 800K możemy sobie kupić słabego pomocnika w średnim wieku. Za tę kwotę nie wybudujemy nawet 1000 miejsc na trybunach. A przecież gdyby można było wygrać porządną kasę, którą każdy mógłby zainwestować w rozwój swojego klubu walka byłaby bardziej zażarta, a przez co ciekawsza i emocjonująca. 50K i umówmy się 300K nie są to wielkie sumy. porządna reklama na stadionie kosztuje reklamodawcę ponad 100K. A to jest puchar. Wyobraźcie sobie gdyby PZPN za wygranie pucharu polski honorował zwycięzcę kwotą odpowiadającą 8 kontraktom reklamowym na czas 20 dni. E... Nieważne.
1) Zeby zrobi turniej w ktorym wpisowe jest 300k to kazdy zawodnik musi miec przynajmniej w kasie klubu 2,4kk ( do turniejow mozna jedynie wchodzic za 12,5% swojego budzetu, wiec juz na samym wstepie odpadnie masa zespolu
2)W ligach zachodnich wplywy za reklamy z 1/3 sezonu(20 dni w tej grze to prawie 1/3 sezonu) sa o wiele wieksze niz za wygranie pucharu. U ans wyglada to neico inaczej , ale jaka gospodarka takie naklady na reklame
3) NIE KAZDY ..tylko CZTERY OSOBY a to juz jest wielka roznica

bassmaniak wrote:Cóż, myślałem, że puchar to puchar i tak już w nim jest, że słabsze drużyny odpadają.
i dlatego ,ze sa slabe maja bulic na te silniejsze ?
bassmaniak wrote: Słaby gracz ma okazję wziąć udział w czymś takim i czegoś się nauczyć analizując ustawienia przeciwników. Biorąc pod uwagę, iż puchar rozgrywany jest w długim czasie nie wydaje mi się , aby była to duża kwota. druga, być może bardziej brutalna prawda to to, że słabe drużyny niech grają jak umieją, a chodzi o to aby grały jak najlepsze teamy.
Nauczyc sie czegos ? Ej ...ty chyba zartujesz w tym momencie. Wiesz zdradze ci taki maly sekret jak nauczyc sie czegos bez bulenia 300k. Tylko pssstttt .... bierzesz lige A i przegladasz taktyki i ustawienia druzyn ( jak graly z konkretnym rywalem , jak rotuja starszymi zawodnikami) ,kiedy np Westel gra swoim 5-3-2 defensywna sciane ,a kiedy bez taktyki)
widzisz jaka nauka i do tego nie za 300k




PS nie traktuj posta jako atak an twoja osobe, jedynie chcialem sie ustosunkowac do twoich argumentow.

PS2 Chcecie grac puchar za 300k a grajcie sobie ;) , tylko zobaczymy czy znajdziecie 32 zawodnikow ktorzy nie maja co robic z pieniedzmi i maja budzet 2,4 mln (tak tak jeszcze raz powtarzam , mzoesz postawic jedynie 1/8 budzetu w turnieju)
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

Zakarish, tego chca 2-3 osoby...poza tym na 100% to nie przejdzie...jesli bedzie to TTow to bedzie 10-50k nie wiecej...
nikedidas1
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Sat Oct 28, 2006 2:17 pm

Post by nikedidas1 »

wedlug mnie 50k starczy tak czy siak wychodzi sporo kasy dla wygranego
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Post by Zakarish »

A i jeszcze jedno W Turniejach prywatnych max wejsciowe to 50k
bassmaniak
Coach
Posts: 31
Joined: Fri Nov 24, 2006 9:23 am

Ok

Post by bassmaniak »

Ok, Zakarish. Przekonałeś mnie. Ale po to jest przecież forum.
Pozdrawiam!
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Czas podj±æ ostateczn± decyzjê - TTow i opcja z programikiem id± ³eb w ³eb, co¶ trzeba wybraæ. Druga wiod±ca opcja jednak, przy 10 mo¿liwych do rozegrania rundach PP, bêdzie chyba trudna do przeprowadzenia. Trzeba by graæ po jednym meczu w grupach (tzn. bez rewan¿ów) i tak samo pó¼niej, w systemie pucharowym (te¿ po jednym meczu), wtedy wyjdzie 8 rund. Problem te¿ jak ustaliæ, kto gra na wyje¼dzie itd. Ma kto¶ jaki¶ konkretny pomys³, jakby to rozwi±zaæ, mo¿e która¶ z osób które zg³osi³y siê do prowadzenia PP ma jaki¶ pomys³ ? Bo je¶li nie, to trzeba bêdzie rozegraæ PP w formie TTow.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Mysle ze mecze kto gra na wyjezdzie to najmniejszy problem gdy¿ to zawsze mozna losowo wybrac a przy meczach towarzyskich to nie traci sie az tak duzo. Innego wyjscia chyba nie ma, albo mozna ustalic ze hmmm no nie wiem np. mocniejsza gra zawsze na wyjezdzie czy na odwrót.
michalekb
Team Manager
Posts: 131
Joined: Tue Dec 05, 2006 8:04 pm

Post by michalekb »

Jeśli chcecie ja zajmę się losowaniami i ogólnie prowadzweniem PP.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

klivers wrote:Mysle ze mecze kto gra na wyjezdzie to najmniejszy problem gdy¿ to zawsze mozna losowo wybrac a przy meczach towarzyskich to nie traci sie az tak duzo. Innego wyjscia chyba nie ma, albo mozna ustalic ze hmmm no nie wiem np. mocniejsza gra zawsze na wyjezdzie czy na odwrót.
Mocniejsza w jakim sensie ? Oceny zespo³u, ligi ... ? Wszystko trzeba ustaliæ.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Gladiator wrote:
klivers wrote:Mysle ze mecze kto gra na wyjezdzie to najmniejszy problem gdy¿ to zawsze mozna losowo wybrac a przy meczach towarzyskich to nie traci sie az tak duzo. Innego wyjscia chyba nie ma, albo mozna ustalic ze hmmm no nie wiem np. mocniejsza gra zawsze na wyjezdzie czy na odwrót.
Mocniejsza w jakim sensie ? Oceny zespo³u, ligi ... ? Wszystko trzeba ustaliæ.
Ja bym mocniejsza procentowo, czyli wieksza ocena zespo³u. A w przypadku kiedy ocenty takie same to wyzsze liga a poxniej wyzsze miejsce. Ja rowniez moge sie zajac prowadzeniem tak jak na poczatku pisa³em lecz jesli sie nie myle jestem 2 w kolejce:]
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

klivers wrote:Ja bym mocniejsza procentowo, czyli wieksza ocena zespo³u. A w przypadku kiedy ocenty takie same to wyzsze liga a poxniej wyzsze miejsce. Ja rowniez moge sie zajac prowadzeniem tak jak na poczatku pisa³em lecz jesli sie nie myle jestem 2 w kolejce:]
Mo¿e byæ dwóch prowadz±cych, nie ma problemu - je¶li by¶cie siê jako¶ wspólnie dogadali ;)
Jednak dzi¶ ju¿ pi±tek, pierwsza kolejka PP musia³aby wypa¶æ za 2 dni, znów bêd± nieporozumienia i te sprawy, zwi±zane z tym, ¿e kto¶ móg³ nie zagl±daæ na forum w tych dniach i nie zauwa¿yæ, ¿e PP ruszy³o. Tak¿e nie wiem, mo¿na te¿ przesun±æ 1 kolejkê na za tydzieñ, bo rozegraæ mo¿emy 10 rund PP, a przedstawiona opcja (przy za³o¿eniu, ¿e gramy tylko po jednym meczu) przewiduje 8 rund. Ciê¿ko powiedzieæ, zdania s± podzielone i to równomiernie, wrêcz idealnie równo pomiêdzy zwolenników tej opcji i opcji TTow. Ale skoro jeste¶cie chêtni do prowadzenia, to mo¿e spróbujemy rozegraæ to tym "systemem Tha_Dona". Dlatego proszê Was o znalezienie w tym temacie posta, w którym przypomnia³em jak ten system wygl±da (gdzie¶ na pocz±tkowych 2 stronach), po zapoznaniu siê z ide± tego systemu, proszê aby¶cie przygotowali sk³ad "koszyków" z których bêd± losowane zespo³y (wraz z lig±, w której wystêpowa³y w poprzednim sezonie i miejscem jakie tam zajê³y, np. FC Vixa (Ekstraklasa 8m), oraz aby¶cie przygotowali równie¿ zespo³y, które nie graj± w fazie grupowej i automatycznie wchodz± do fazy pucharowej. Jak te informacje bêd± gotowe, to proszê o wklejenie ich w tym temacie. Jak rozgrywki maj± ruszyæ, to trzeba siê ostro wzi±æ za ich przygotowanie ;). Co do walkowerów, to zapewne bêdzie z nimi problem, ale my¶lê ¿e jedynie w fazie grupowej, która jak sito szybko przepu¶ci tylko te zespo³y, które naprawdê chc± graæ w tych rozgrywkach.

Przypominam - prowadz±cymi s± : michalekb i klivers.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Gladiator wrote:
klivers wrote:Ja bym mocniejsza procentowo, czyli wieksza ocena zespo³u. A w przypadku kiedy ocenty takie same to wyzsze liga a poxniej wyzsze miejsce. Ja rowniez moge sie zajac prowadzeniem tak jak na poczatku pisa³em lecz jesli sie nie myle jestem 2 w kolejce:]
Mo¿e byæ dwóch prowadz±cych, nie ma problemu - je¶li by¶cie siê jako¶ wspólnie dogadali ;)
Jednak dzi¶ ju¿ pi±tek, pierwsza kolejka PP musia³aby wypa¶æ za 2 dni, znów bêd± nieporozumienia i te sprawy, zwi±zane z tym, ¿e kto¶ móg³ nie zagl±daæ na forum w tych dniach i nie zauwa¿yæ, ¿e PP ruszy³o. Tak¿e nie wiem, mo¿na te¿ przesun±æ 1 kolejkê na za tydzieñ, bo rozegraæ mo¿emy 10 rund PP, a przedstawiona opcja (przy za³o¿eniu, ¿e gramy tylko po jednym meczu) przewiduje 8 rund. Ciê¿ko powiedzieæ, zdania s± podzielone i to równomiernie, wrêcz idealnie równo pomiêdzy zwolenników tej opcji i opcji TTow. Ale skoro jeste¶cie chêtni do prowadzenia, to mo¿e spróbujemy rozegraæ to tym "systemem Tha_Dona". Dlatego proszê Was o znalezienie w tym temacie posta, w którym przypomnia³em jak ten system wygl±da (gdzie¶ na pocz±tkowych 2 stronach), po zapoznaniu siê z ide± tego systemu, proszê aby¶cie przygotowali sk³ad "koszyków" z których bêd± losowane zespo³y (wraz z lig±, w której wystêpowa³y w poprzednim sezonie i miejscem jakie tam zajê³y, np. FC Vixa (Ekstraklasa 8m), oraz aby¶cie przygotowali równie¿ zespo³y, które nie graj± w fazie grupowej i automatycznie wchodz± do fazy pucharowej. Jak te informacje bêd± gotowe, to proszê o wklejenie ich w tym temacie. Jak rozgrywki maj± ruszyæ, to trzeba siê ostro wzi±æ za ich przygotowanie ;). Co do walkowerów, to zapewne bêdzie z nimi problem, ale my¶lê ¿e jedynie w fazie grupowej, która jak sito szybko przepu¶ci tylko te zespo³y, które naprawdê chc± graæ w tych rozgrywkach.

Przypominam - prowadz±cymi s± : michalekb i klivers.
Chodzi Ci o to: http://img294.imageshack.us/img294/3179 ... ps4vo8.jpg
Je¶li tak to jak wybrac te 8 druzyn które dochodza w 2 etapie? Losowo czy procentowo po ocenach? Czy sami mamy zdecydowac?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

To s± zwyciêzcy grup z jednej strony i dru¿yny rozsawione (1-7 z Ekstraklasy i zwyciêzca II ligi) z drugiej. Do losowania grup napisa³em program, wiêc proszê o którego¶ z prowadz±cych o pw z adresem e-mail na jaki mam wys³aæ ten program, ¿eby¶cie mogli zrobiæ jako¶ to losowanie grup. Przy okazji tam na dole po prawej stronie jest ma³a legenda, która powinna nieco Wam pomóc.

Klivers ma teraz pewne problemy w grze, dlatego na razie proszê ¿eby michalekb zaj±³ siê wiêkszo¶ci± przygotowañ, ok?
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Post Reply

Return to “Liga Polska i Puchar Polski (pl)”