Operatiunea 'moshu'

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Sa renunt?

Da, esti cel mai josnic om...
10
28%
Nu
16
44%
Ma doare la basca...
10
28%
 
Total votes: 36

Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

warchilde wrote:dar e trist sa vezi cum romanii isi dau in cap unul altuia...exact ca in bancul ala cu cazanul de romani din iad, care era nepazit :( :(
asta-i caracterizeaza pe romani, sa-si dea in cap unu altuia, sa fie invidiosi unu pe altul, si din cauza asta probabil nu vom avea niciodata un serif roman in SP.
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

asa..ca abea acum am citit postul lui rood din urma cu o pagina.... bv amice..te-ai prins de multe din jocul asta, chiar daca nu mai joci de luni bune, comparativ cu altii care joaca si habar nu au ce joaca :lol: :lol: :lol:

de votat...shtii cum am votat, ca doar gandim la fel, dupa cum am probat de multe ori :wink:

P.S. cred ca faza asta tocmai mi-a grabit decizia de transfer...nush de ce credeam ca oamenii de pe aici sunt altfel decat majoritatea romanilor...dreaq shtie de ce, asa mi se parea mie. exceptie, bineinteles blamatul lor, banatul mosmartin si cercel.
Faur
Team President
Posts: 720
Joined: Wed Oct 11, 2006 3:50 pm
Location: Cel mai frumos loc de pe pamant
Contact:

Post by Faur »

Maaammaaa ce e pe topicul asta ... si voi credeti ca eu am sa citesc atata ? :? dar incerc :x
Image ps:Image ImageImage
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

napoleonard wrote:cand vorbesti de mine ar fi bine sa fiu si eu de fatza. am tacut (ptr ca stiam care e adevarul si nu am vrut sa ma amestec; poate trebuia de atunci sa iau atitudine :? ), dar esti cam josnic. ai fraierit un forum intreg cu "moralitatea" ta si mai ai curaj sa acuzi pe cineva. in locul tau mi-ar fi rusine.
as vrea sa stiu si eu care is echipele alea multe pe care le-am avut :D :lol: si cu care am facut afaceri
:lol: :lol: :lol: :lol: ma faci sa rad draga napoleonard........asta am mai spus-o si eu si o stie tot forumul romanesc...sau cel putin ar trebui.....faptul ca am luat jucatori de la jar si studentul care spuneau ca se retrag dar ca am intrat de pe contul vreunuia dintre ei e total gresit.....eu eram cel care decidea cand pleaca jucatorii,dar nu eram asa cretin sa dau accept la toti odata,jar a fost cel care a facut-o si a fost o surpriza totala pt mine....si dezamagire in acelasi timp............cat despre mine eu ma stiu cu sufletul impacat,vad ca te afecteaza...de ce nu ai luat atitudine atunci?...iti zic eu...pentru ca daca vroiam eu erai banat odata cu mine si nu mai te laudai acum pe aici......unde ti-a fost moralitatea atunci cand ai acceptat sa iei jucatori de la jar?unde iti era moralitatea cand ma rugai insistent sa-ti zic despre ce manager e vb ?stiai la inceput doar ca un manager roman cu echipa bunicica se va retrage si isi vinde jucatorii....m-ai rugat insistent de vreo cateva ori sa-ti zic despre cine e vorba sa pescuiesti si tu ceva.......kennyanu a refuzat.....tu de ce nu ai facut-o?kenny nici nu avea bani,dar tu?ai sarit imediat.....eu mi-am recunoscut partea de vina si am zis ca stiam de vanzarea jucatorilor....dar vad ca tu nu ai puterea sa recunosti ce mi-ai zis in unirii cand am fost la bere cu cercel......si la fotbal ca ati avut cate 3-4 echipe de fiecare in birou si ati transferat la greu la inceput si apoi v-ati lasat cand ati vazut ca se ingroase gluma si incep sa fie stersi trisorii.


BTW:cei trei jucatori de care vb tu si pentru care am fost banat au fost luati la preturi apropiate de realitate .... cu 2-300k mai putin poate....unul singur a fost cu mai mult de 700k sub pretul real........dar am platit cu varf si indesat pt ei.

P.S:daca vrei sa facem pe justitiarii o sa facem...am renuntat la "hobby-ul" asta,dar pentru tine ma reapuc de el.....o sa reincep sa "vanez" ilegalitatile din SP.........si probabil stii ca pentru mine nu conteaza nationalitatea. :twisted: :twisted: :twisted:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

poate imi pun multi manageri in cap dar si eu am facut un raport mai demult despre mosmartin, red army si nu mai stiu ce echipa(sezonul trecut cred). dar atunci l-au gasit curat(desi a durat cam 2 zile pana au decis). si acum mai am documentul word.de atunci nu am mai comentat desi mi se parea ceva senzational ce preturi reusea sa scoata .nu comentez daca e vinovat sau nu dar mentionez asta ca fapt divers
Last edited by Black_eagle on Tue Jan 29, 2008 6:31 pm, edited 1 time in total.
Image
Image
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

si iti dai seama ca eu am facut profit minim 1M pe jucator, tot sezonul trecut..acum inteleg de unde vine invidia voastra..din incapabilitate.
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

warchilde wrote:si iti dai seama ca eu am facut profit minim 1M pe jucator, tot sezonul trecut..acum inteleg de unde vine invidia voastra..din incapabilitate.
ce ciudat ca numai voi 2 ii acuzati pe altii de invidie si de incapabilitate :lol: :lol: e ceva suspect aici :twisted: :twisted:
sergiu007
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1030
Joined: Sat Jun 09, 2007 12:49 pm
Location: Suceava
Contact:

Post by sergiu007 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mai bine sa taci si sa te creada lumea prost decat sa vorbesti si sa dovedesti ca esti !!!

SP National Teams

Image
jully
Team President
Posts: 640
Joined: Tue May 29, 2007 7:41 pm
Location: BEST COACH!

Post by jully »

dardar_3 wrote:Cu parere de rau(pe urma am aflat ce mare circ a iesit), vreau sa lamuresc si managerii romani de ce a fost banat mosmartin.
De multi o sa fiu considerat tradator, bulangiu, pervers... etc...

Imi pare foarte rau pentru mosmartin, care imi e prieten insa e mai bine acum decat mai tarziu...
esti de cacao :x :x :x



sper ca intelegi votul meu din acest post, nu de alta dar poate te iti vei face o situatie la sfarsit si nu vei sti care din ''prietenii'' tai au votat contra ta :?
cred ca din maxim 15 useri nu stiu cum au reusit sa iasa 24 de voturi
poate ar fi o idee buna ca cei care voteaza sa si lase un post pe aici
''orice ROMAN poate fi si campion si poate ajunge mai sus de locul doi''
Image
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

jully wrote:
dardar_3 wrote:Cu parere de rau(pe urma am aflat ce mare circ a iesit), vreau sa lamuresc si managerii romani de ce a fost banat mosmartin.
De multi o sa fiu considerat tradator, bulangiu, pervers... etc...

Imi pare foarte rau pentru mosmartin, care imi e prieten insa e mai bine acum decat mai tarziu...
esti de cacao :x :x :x



sper ca intelegi votul meu din acest post, nu de alta dar poate te iti vei face o situatie la sfarsit si nu vei sti care din ''prietenii'' tai au votat contra ta :?
cred ca din maxim 15 useri nu stiu cum au reusit sa iasa 24 de voturi
poate ar fi o idee buna ca cei care voteaza sa si lase un post pe aici
eu am votat ca ma doare-n basca de ce face el.....ideea e ca si-a facut cel putin un dusman pe SP si pe forum .... unul de ala care ii va urmari indeaproape miscarile si il va taxa ori de cate ori face vreo greseala.

@mosmartin......daca asta ti-e prieten.......doamne...n-as vrea sa-ti cunosc dusmanii!
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

da nu-i e prieten, nu-ti face griji...tu crezi ca prietenii fac asa ceva??? :shock: :x :evil:
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Am votat prima varianta. :D
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

warchilde wrote:da nu-i e prieten, nu-ti face griji...tu crezi ca prietenii fac asa ceva??? :shock: :x :evil:
mai stii :twisted: :twisted: :twisted:
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Unicool: nu stii ma cum e aia cu tineti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape. Ideea e ca lui i-am spus tot ce stiam despre joc, ca si lui warchilde sau kenny. Pentru mine este si va ramane doar un joc si nimic mai mult. Daca trisam ii spuneam fara probleme nu ma feream de el si cred ca ar fi trebuit sa stie asta. :lol: :lol: :lol:

@Black_eagle: N-ai omule de ce sa-ti faci dusmani ca ai facut raport. Nu vreau sa ma ierti ca sunt roman, ne cunoastem de pe forum, etc. Probabil ai facut raport chiar pe unul din transferurile alea atunci pe loc, cand se puteau verifica mesajele trimise, timpii cand eram online amandoi si mai multe chestii.

Ca vii tu dupa 6 luni si prezinti faptele in cu totul alta natura si alegi ca dovada suprema sa gasesti o data la care aia au fost logati la interval de timp minute mi se pare de un penibil dus le extrem.

Caterinca asta obosita o aveau si pe forumul celalalt cum ca trisez si ii invitam frumos sa faca raport. Pana nu s-a trezit dardar cu fata la perna n-a facut unul si inca n-am aflat toata povestea care a ajuns la Sjarel.

Kosmin: Mah nu acuz pe nimeni de invidie in afara de dardar, nici macar nu ma intereseaza de restul. Am cateva posturi in care ii incurajam de pe atunci(acum 6 luni) sa faca raport, asta e singurul lucrur care m-a deranjat nu faptul ca a facut el raport. Putea sa fie si mama lui daca lui i se parea ca triseaza e liber sa faca, dar nu ceea ce a facut el.

In fine, le-am scris azi serifilor, probabil ca acum investigheaza ceea ce le-am spus, daca mai au acess la anumite informatii isi vor da si singuri seama ca n-am trisat.

Partea care ma mira si mai mult, e ca la transferurile astea am castigat foarte putin in comparatie cu ce am cumparat(in momentul ala) pe cand la alte transferuri care au fost pe bune fabuloase pentru mine nici macar nu se regasesc pe aici.
mircea_
Team President
Posts: 801
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:32 am

Post by mircea_ »

mosmartin wrote:Daca CB-ul asta nu merita 4M atunci te rog frumos sa te uiti la RM-ul Karel Vlèek vandut pe 4.5M, exact folosind acelasi sistem. Vezi ca a fost furat cuiva de pe aici de pe forum jucatorul asta.
Ca sa te ajut mai departe este vorba despre echipa ACS Forever , ar trebui sa o treci si pe ea la clone ca pe asta ai ratat-o si cu asta am mai si ajuns in F. :roll:
Mda. Eu nu cred ca mosmartin a trisat(parerea mea). Daca ar fost genul de om care sa incerce sa scoata mai mult decat era cazul pe un jucator probabil ar fi incercat sa ma convinga sa maresc si eu oferta pentru acel jucator de care a spus, insa chiar el mi-a sugerat sa nu mai bidez mai mult ca nu se merita. :wink:

Mie personal nu prea imi vine sa cred ca mosmartin a trisat.
Referitor la votul meu este acelasi c si a lui unicool: ma doare in basca :lol: :lol: :lol: (recunosc ca e tare haioasa farianta asta)
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”