Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

KajTeK
Team Board Member
Posts: 384
Joined: Mon Aug 06, 2007 7:27 pm
Location: Zabrze POL

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by KajTeK »

Mam pytanie gram juz troche i zdziwil mnie bardzo jeden mecz powinienem go wygrac min 2 golami a ja remisuje , nie pisal bym o tym gdy by suma formacji byla rowna , a ja mam wiecej az o 7 to jest duzo a o notach zawodnikow nie wspomne. Atmosfere mam 98 . niech mi ktos wytlumaczy ! Jezeli o mnie chodzi to mi sie podoba ze sa niespodzianki bo nie zawsze lepszy wygrywa ale jak patrze na te statystyki to nie wieże.Czekam !!!

http://www.soccerproject.com/spnewl_gam ... &season=26
Manager - KajTeK
Team - F.C. Zabijaki G.311
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

Jesli juz to wygralbys jednym golem, ale zauwaz ze:
1) grales na wyjedzie wiec przeciwnik dostal za to bonus,
2) gosc mial wiecej agresji o 30% za co rowniez dostal do formacji,
3) twoja atmosfera jest o 2 mniejsza niz max, wiec to zawsze troszke ci odejmuje.
Jesli to wszystko zsumujesz wtedy wynik jest bardziej prawdopodobny.
Suma formacji decyduje o wygranej w 90-98%, ale nie w 100. Tak naprawde to na wynik jest inny przelicznik.
P.S. Co do taktyki to nie jestem pewien, ale chyba lepiej byloby ci zastosowac "dluga pilka", zamiast "kopnij i biegnij".
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
KajTeK
Team Board Member
Posts: 384
Joined: Mon Aug 06, 2007 7:27 pm
Location: Zabrze POL

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by KajTeK »

Masz trochę racji ale popatrz na to ze on gral tą samą taktyką i ustawieniem mial 30 wiecej agresji , a zobacz noty zawodników i o az 7 wiecej oceny formacji. I czemu dluga pilka byla by lepsza
Manager - KajTeK
Team - F.C. Zabijaki G.311
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

KajTeK wrote:Masz trochę racji ale popatrz na to ze on gral tą samą taktyką i ustawieniem mial 30 wiecej agresji , a zobacz noty zawodników i o az 7 wiecej oceny formacji. I czemu dluga pilka byla by lepsza
Jak juz mowilem na koncowy wynik jest inny przelicznik, anizeli suma formacji, jest on zapewne bardziej zlozony, mozliwe takze ze wystepuje w nim zmienna losowa (mozemy nazwac ja np. szczesciem) i to ona czasami odpowiada za "niewiarygodne" wyniki (tzw niespodziewane remisy, porazki). Zapewne skladaja sie na niego zawodnicy grajacy w meczu, ich ustawienie, oraz formacja, kapitan zespolu, agresja, styl gry zespolu (ofensywny/defensywny), atmosfera w druzynie, liczba kartek (zwlaszcza czerwone), mecz grany w domu/wyzjezd, mozliwe ze istnieje tez jakas zmienna losowa wspomniana wczesniej. Jednak nikt chyba nie wie jaki wzor jest naprawde (poza tworca gry).
Niespodzianki sa tak jak wspomniales i dzieki temu gra jest bardziej atrakcyjna, nie zdazaja sie one bardzo czesto.
Nie pamietam abym spotkal sie z meczem, w ktorym gdy gosc ma wieksza sume formacji o minimum 10-11 od przeciwnika, to przegrywa ten mecz. Taktyka "dluga pilka" dawalaby ci chyba wieksza sume (oczywiscie przy zastosowaniu tych samych zawodnikow z takimi samymi notami). To sa tylko moje przypuszczenia (nie sprawdzone), jednak to jak grasz (ustawiasz sklad) zalezy tylko od ciebie.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by mcmagik »

7 oczek... A teraz moje:
BKS Lechia Gdañsk 0 - 0 lodz utd
4 - 3 - 3 Formation 3 - 4 - 3
Long ball Tactics Passing
100% Style 65%
85% Aggression 70%
63% Defence 40%
32% Midfield 50%
35% Attack 31%
to było jakiś czas temu, napisałem o tym na forum Globalnym i dostałem taką odpowiedz:

And you think you've got problems...

It's not a bug; simply put, it's the random effect. The better team doesn't always win the match; that was what occurred in your game. It has happened before and it will happen again. Around 8% of all matches with a difference of 9 points in line ratings end up drawn anyway. And I've seen teams lose with an advantage greater than that.
Today you got penalised by it, tomorrow you will benefit from it. If it had happened the other way round you wouldn't even come here. But this is how the game works and it makes it more interesting. You should know it by now.

(Team Spirit, aggression and home advantage are already reflected in the line ratings, so you can't use that as an argument)
Jak widać tam było różnicy 18 oczek... takie rzeczy sa na porządku dziennym...
Dewiza Gdañska:
Nec temere, nec timide
(Bez strachu, ale z rozwag±)
Smok1993
Coach
Posts: 39
Joined: Wed Jul 09, 2008 11:43 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Smok1993 »

Taka mała zmiana tematu. Czym rózni sie SW od CB? Mam juniora SW, którego nikt nie chce kupić. Czyżby był slabszy od zwykłego CB? Może SW jest do innej taktyki czy cos?
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

Smok1993 wrote:Taka mała zmiana tematu. Czym rózni sie SW od CB? Mam juniora SW, którego nikt nie chce kupić. Czyżby był slabszy od zwykłego CB? Może SW jest do innej taktyki czy cos?
walkowane bylo wiele razy, poszukaj w tym temacie lub faq!
"If you hate something don't you do it too..."
Patrick11
Team Manager
Posts: 198
Joined: Fri Sep 05, 2008 6:19 pm
Location: Poland

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Patrick11 »

Jaki jest przydział kasy za wygranie ligi na ten sezon :?:
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

mcmagik wrote:Jak widać tam było różnicy 18 oczek... takie rzeczy sa na porządku dziennym...
No widzisz 8% meczow w ktorych suma lini formacji jest wieksza o 1-9, to niekoniecznie wygrane lepszych zespolow.
A co do tych 18 oczek to styl i formacja swiadczyly jasno ze gospodarz tego meczu sie broni. Jak wspominalem wczesniej o wygranej tak naprawde nie swiadczy suma formacji i chyba nikt tak naprawde nie wie jaki jest prawidlowy przelicznik, skladowe ktore moim zdaniem w to wchodza (oczywiscie nie sa one sprawdzone) podalem pare postow wyzej.
Patrick11 wrote:Jaki jest przydział kasy za wygranie ligi na ten sezon :?:
Zerknij do FAQ.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by mcmagik »

Kiedyś już chyba o tym pisałem że dobór taktyki do przeciwnika również ma wpływ na wynik, chodzi mi głównie że istnieje jakaś optymalna taktyka na ustawienie przeciwnika i teoretycznie przegrany mecz można zremisować.
Podobny wątek był prowadzony na Globalu, tyle że pojawił się on by właśnie zwiększyć przypadkowe wyniki:
The "luck" factor
Jest tam podany przykład meczu, o różnicy sum formacji 19 oczek i zremisowanym 1:1. To co nasuwa się na myśl kiedy przejrzy się taktykę, oraz indywidualne rozkazy, to że ten mecz musiał się skończyć remisem w rzeczywistości, więc w grze również się tak skończył. Powód:
-Zespół A, teoretycznie słabszy, grał ustawieniem bardziej ofensywnym (4-3-3) niż zespół B (5-3-2).
-Zespół B, mimo że posiadał silniejszy skład, to ustawił zgodnie z taktyką styl na niższą wartość (bliżej defensywnego) niż zespół A.
-Agresja nie ma wpływu na styl zespołów, jest tylko bonusem do poszczególnych formacji.
-Obie drużyny grały Taktyką "Długa piłka", a patrząc na ustawienie, większy bonus do ataku dostanie zespół A(4-3-3), zaś zespół B (5-3-2) dostanie większy bonus do obrony.
-I ostatni moim zdaniem powód, otóż menadżer zespołu B, pomimo tego iż mógł wydać pomocnikom indywidualne rozkazy typu, podawanie czy gra skrzydłami, postanowił dać dwóm pomocnikom nastawienie defensywne (zwiększając ocenę defensywy, a zmniejszając ataku) i jednemu ofensywny. Ma to nieznaczny wpływ na ocenę formacji. Zresztą mam też trochę mieszane uczucia co do doboru tych rozkazów do poszczególnych zawodników. Otóż jakiś czas temu zauważyłem że pomocnik z wyższą wartością strzału, szybciej strzeli bramkę niż pomocnik który ma tą wartość niską (oczywiście zakładając że grają w linii pomocy, w ataku nie sprawdzałem jak będzie to wyglądać).

A teraz trochę zboczę z tematu. Zauważyliście że coraz więcej graczy stosuje rozkazy typu "ofensywny/defensywny", pomimo tego ze zawodnicy mogą mieć bonusy za "podawanie" itd? I całkiem nieźle na tym wychodzą:)


Ps. Jak by ktoś nie zauważył linku do tego meczu:
Link
Dewiza Gdañska:
Nec temere, nec timide
(Bez strachu, ale z rozwag±)
Smok1993
Coach
Posts: 39
Joined: Wed Jul 09, 2008 11:43 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Smok1993 »

pearljammer wrote:
Smok1993 wrote:Taka mała zmiana tematu. Czym rózni sie SW od CB? Mam juniora SW, którego nikt nie chce kupić. Czyżby był slabszy od zwykłego CB? Może SW jest do innej taktyki czy cos?
walkowane bylo wiele razy, poszukaj w tym temacie lub faq!
W FAQ jest napisane tylko, że jest to stoper.
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

Smok1993 wrote:
pearljammer wrote:
Smok1993 wrote:Taka mała zmiana tematu. Czym rózni sie SW od CB? Mam juniora SW, którego nikt nie chce kupić. Czyżby był slabszy od zwykłego CB? Może SW jest do innej taktyki czy cos?
walkowane bylo wiele razy, poszukaj w tym temacie lub faq!
W FAQ jest napisane tylko, że jest to stoper.
Wiec w tym temacie powinno byc rozwiniecie, wiele osob o to pytalo...SW to stoper czyli do gry 5 obroncami i jako CB zagra slabiej o jakies 5 oczek.
"If you hate something don't you do it too..."
Smok1993
Coach
Posts: 39
Joined: Wed Jul 09, 2008 11:43 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Smok1993 »

Ehh to szkoda bo mam dobrze zapowiadającego się SW, który myslałem zastąpi mi mojego CB ;/
Szybkość: 82%
Podania: 72%
Wyprowadzanie piłki: 81%
Gra głową: 90%
Odbiór piłki: 95%
Ma dopiero 18 lat.

A reszta się jeszcze trenuje. Miał być gwiazdą a jak się okazuje na pozycji CB będzie grał słabiej a 5 obrońcami nie chce grac. Cóż jak sie wytrenuje do końca to albo go sprzedam albo zobacze jak mu będzie szło na pozycji CB.
Pietraszenko
Team Manager
Posts: 121
Joined: Tue Nov 18, 2008 6:14 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Pietraszenko »

Ale macie problem. ja wole wystawiać na środku obrony w ustawieniu 4-4-2 dwóch niezłych stoperów niż przeciętnego CB. Poza tym, SW sa do kupienia za grosze, a CB średniej klasy kilka razy więcej. Stoper może tez grać w ustawieniu 3-4-3!

mam inne pytanie. Ile dni moge byc na minusie z kasą ( nie chce brać pożyczki)? dziś mam 1 dzień, a za 3 dni koniec ligi i chyba wpłynie mi kasa za 3-4 lokatę.
mój klub ---> FC Czarnków
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

Pietraszenko wrote:Ale macie problem. ja wole wystawiać na środku obrony w ustawieniu 4-4-2 dwóch niezłych stoperów niż przeciętnego CB. Poza tym, SW sa do kupienia za grosze, a CB średniej klasy kilka razy więcej. Stoper może tez grać w ustawieniu 3-4-3!

mam inne pytanie. Ile dni moge byc na minusie z kasą ( nie chce brać pożyczki)? dziś mam 1 dzień, a za 3 dni koniec ligi i chyba wpłynie mi kasa za 3-4 lokatę.

Kasa Ci wplynie 1,5 tyg w sobote, wtedy kiedy skonczy sie sezon, i zacznie nowy, przyszly tydzien jest wolny od ligi, ale to nadal ten sezon, wystarczy poczytac faq lub ten temat, wszystko to bylo, o pozyczce rowniez, nawet kilka dni temu ktos pytal...
"If you hate something don't you do it too..."
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”