Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

Pietraszenko wrote:Ale macie problem. ja wole wystawiać na środku obrony w ustawieniu 4-4-2 dwóch niezłych stoperów niż przeciętnego CB. Poza tym, SW sa do kupienia za grosze, a CB średniej klasy kilka razy więcej. Stoper może tez grać w ustawieniu 3-4-3!

mam inne pytanie. Ile dni moge byc na minusie z kasą ( nie chce brać pożyczki)? dziś mam 1 dzień, a za 3 dni koniec ligi i chyba wpłynie mi kasa za 3-4 lokatę.
1) W ustawieniu 3-4-3 nie gra SW tylko CB.
2) Jezeli uwazasz ze SW jest tanszy od CB, to zwroc uwage ze jezeli chcesz miec oceny meczowe po 68, to musisz miec CB ktory ocene meczowa ma 68, zas SW ktory ocene meczowa ma 73, a ceny takich grajkow beda na podobnym poziomie.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
kacper987
Coach
Posts: 34
Joined: Sat Nov 29, 2008 12:54 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by kacper987 »

Mam pytanie ile dostaje kasy za miejsca w lidze H czyli od 5 do pierwszego bo ludzie mówia ze za 1 miejsce w h to 1,5 inni ze 600k a inni jeszcze inne tam sumy to podajcie mi jak to jest ale po kolei
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

kacper987 wrote:Mam pytanie ile dostaje kasy za miejsca w lidze H czyli od 5 do pierwszego bo ludzie mówia ze za 1 miejsce w h to 1,5 inni ze 600k a inni jeszcze inne tam sumy to podajcie mi jak to jest ale po kolei
Odsylam do FAQ (tam masz rozpiske wszystkich lig).
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Smok1993
Coach
Posts: 39
Joined: Wed Jul 09, 2008 11:43 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Smok1993 »

Dlaczego w tym sezonie nie gram w pucharze? Ostatnio zajołem 5 miejsce w G.
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by mcmagik »

Zapewne zagrasz dopiero od drugiej rundy.
Dewiza Gdañska:
Nec temere, nec timide
(Bez strachu, ale z rozwag±)
Pietraszenko
Team Manager
Posts: 121
Joined: Tue Nov 18, 2008 6:14 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Pietraszenko »

Zauważyłem już, że do taktyki 4-3-3 najlepiej sprawdza mie sie opcja gry "Kopnij i Biegnij". jak sprawa wygląda przy grze 4-4-2 i 4-5-1?
mój klub ---> FC Czarnków
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

Pietraszenko wrote:Zauważyłem już, że do taktyki 4-3-3 najlepiej sprawdza mie sie opcja gry "Kopnij i Biegnij". jak sprawa wygląda przy grze 4-4-2 i 4-5-1?
Zapraszam do FAQ, tam sa "+" i "-" taktyk.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by mcmagik »

Odniosę się jeszcze raz do wątku poruszonego wcześniej, tzn o zależności miedzy sumą formacji a wynikiem meczu.
Udało mi się zremisować kilka "wygranych" i "przegranych" meczy, ale wygrać "przegrany" teoretycznie mecz to pierwszy raz mi się zdarzyło:
Link
Jak widać odpowiednia taktyka i dużo szczęścia ma jednak wielki wpływa na wynik meczu.

Warto dodać, że mimo iż mój skład względem ocen nie ustępował wiele przeciwnikowi, to wpływ na niskie oceny formacji miał niski TS (w meczu w okolicach 90) oraz niska (w porównaniu do przeciwnika) agresja.
Dewiza Gdañska:
Nec temere, nec timide
(Bez strachu, ale z rozwag±)
filus
Team Manager
Posts: 111
Joined: Sat Sep 22, 2007 2:11 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by filus »

A od czego zależy kolejność miejsc w ligowej tabeli, przy równej liczbie punktów? Ostatnio miałem taką sytuację, że byłem na trzecim miejscu, a miałem tyle samo punktów i lepszy bilans bramkowy niż drużyna z drugiego miejsca (bezpośredniego meczu jeszcze nie graliśmy).
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

filus wrote:A od czego zależy kolejność miejsc w ligowej tabeli, przy równej liczbie punktów? Ostatnio miałem taką sytuację, że byłem na trzecim miejscu, a miałem tyle samo punktów i lepszy bilans bramkowy niż drużyna z drugiego miejsca (bezpośredniego meczu jeszcze nie graliśmy).
Przeczytaj FAQ tam znajdziesz odpowiedz.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
gazuu
Fan
Posts: 2
Joined: Tue Dec 23, 2008 5:40 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by gazuu »

Jak parametr "agresja" wpływa na gre zawodnika podczas meczu?
Czym różni się agresja jako parametr zawodnika od tej co sie ustawia przy taktyce?
filus
Team Manager
Posts: 111
Joined: Sat Sep 22, 2007 2:11 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by filus »

Każdy zawodnik ma stałą agresję. Im wyższa tym zawodnik jest bardziej podatny na kartki. Agresję drużyny na każdy mecz możesz ustawić inną i dotyczy ona całego zespołu. Zespół wtedy gra agresywniej, a skutkiem tego jest lepsza gra, ale też większe prawdopodobieństwo złapania kartki. Jednak zawodnik z wysoką agresją ma duże prawdopodobieństwo na kartkę, nawet jeśli agresja zespołu jest niska, a zawodnik z niską indywidualną agresją, ma małe szanse zostać ukaranym nawet przy wysokiej agresji zespołu. Trzeba też pamiętać, że szanse na złapanie kartek są też zależne od surowości sędziego.
gazuu
Fan
Posts: 2
Joined: Tue Dec 23, 2008 5:40 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by gazuu »

To znaczy, ze zawodnik majacy 80%agr gra tak samo jak zawodnik 10%agr, tylko ze czesciej lapie kartki?
Pietraszenko
Team Manager
Posts: 121
Joined: Tue Nov 18, 2008 6:14 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Pietraszenko »

jakie znaczenie ma wzrost i waga? W czołowych ligach w drużynach z czołówki sa bramkarze po 162-165cm wzrostu i traca mało bramek. Jakie znaczenie ma waga? czy np gracz 170cm/75kg czyli na sposób nasz ludzki z nadwaga, w grze też jest ociężały, czy nie ma to większego znaczenia, lub może byc np. masa mięśniowa?
mój klub ---> FC Czarnków
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

gazuu wrote:To znaczy, ze zawodnik majacy 80%agr gra tak samo jak zawodnik 10%agr, tylko ze czesciej lapie kartki?
Tak
Pietraszenko wrote:jakie znaczenie ma wzrost i waga? W czołowych ligach w drużynach z czołówki sa bramkarze po 162-165cm wzrostu i traca mało bramek. Jakie znaczenie ma waga? czy np gracz 170cm/75kg czyli na sposób nasz ludzki z nadwaga, w grze też jest ociężały, czy nie ma to większego znaczenia, lub może byc np. masa mięśniowa?
Nie ma to zadnego znaczenia.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”