Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

PatrykSWATA
Team Board Member
Posts: 310
Joined: Thu Aug 28, 2008 6:39 pm
Location: Łódź/Ipswich
Contact:

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by PatrykSWATA »

jerrry wrote:1) Co to za program i skąd go zaczerpnąć?
SPMT, to program który pomoże ci ustawić najlepszy skład, pokaże prawdopodobne oceny zawodników po wytrenowaniu, których posiadasz, i wiele wiele innych.
Pobierzesz go tu: http://www.mediafire.com/?zntb4czxmye
jerrry wrote:2) Na jakiej pozycji ustawiacie stoperów? na skrzydłach czy w środku ? Gdzie im lepiej lub jaka jest ich nominalna pozycja ?
SW, czyli inaczej stoperzy, są używani tylko w sytuacjach kiedy masz ustawienie z pięcioma obrońcami.
Dajesz ich wtedy na sam środek, czyli: obr-obr-stoper-obr-obr. Nie poleca się umieszczać ich gdzie indziej.
Image

First time played: 28.08.2008, but then left the game for a while.
Started again: 17.05.2009 and still playing.

Season 29 4th in H 1103
Season 30 1st in H 1103
Rik
Fan
Posts: 2
Joined: Fri Sep 18, 2009 5:45 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Rik »

Mam jedno pytanie :D

Jak się wyzywa inne drużyny na sparingi ??
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

Rik wrote:Mam jedno pytanie :D

Jak się wyzywa inne drużyny na sparingi ??
Mecz>Towarzyski>Mecz>Lista chetnych
lub jesli chcesz wyzwac konkretnego menadzera to wchodzisz na zespol i na dole jest button "zapros".
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Rik
Fan
Posts: 2
Joined: Fri Sep 18, 2009 5:45 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Rik »

I jeszcze jedno pytanie xD
Jak mam ustalić pierwszą jedenastke na mecze?
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

Rik wrote:I jeszcze jedno pytanie xD
Jak mam ustalić pierwszą jedenastke na mecze?
Walkowane setki razy.
Skorzystaj z programu SPMT, ASPT, oraz informacji.
Programy znajdziesz na forum. Informacje na forum, oraz w grze.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: slaby trener

Post by janektm »

Dissident wrote:Ja np. mialem trenera mlodzikow juz 100% i zwolnilem go by zatrudnic 42% :P
Pytanie po co ??

A propos trenerów miałem trenera 100% płaciłem mu 14000 tygodniowo ale chciał więcej za przedłużenie kontraktu
więc go nie przedłużyłem, zatrudniłem trenera 78%, któremu płace tygodniowo 7793
co daje 70137 za sezon, za 3 sezony 210411 koszy kursów 68830 z 78% do 94% plus 23740 do 100%
co plus pensja za 3 sezony daje 302981.
Staremu trenerowi musiałbym zapłacić minimum 378000 za 3 sezony. Zatem w moim przypadku nie
opłacało mi się przedłużać kontraktu bo straciłbym 75019 niby niewiele jak na 3 sezony ale jak to mówią:
"ziarnko do ziarnka zbierze się miarka".

Nie rozumiem zatem dlaczego, ktoś chce zwalniać trenera co dodatkowo wiąże się z zapłata kary za zwolnienie, zatrudniać
nowego płacić mu więcej a nie chce kształcić dotychczasowego.

PS. Chyba że wy płacicie mniej 100% trenerowi ?
Team: FC Czarni
Manager: janektm
feno
Fan
Posts: 3
Joined: Sat Nov 07, 2009 12:33 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by feno »

siema, jaki sztab zatrudnić na początek? jakiego trenera itd.? mój początkowy budżet to 1,9 M
Jerzor
Groundsman
Posts: 7
Joined: Sat Aug 01, 2009 12:45 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Jerzor »

Witam ;) mam pytanie...

Za ile mniej wiecej mógłbym sprzedac takiego zawodnika? Bo ja sie wogole nieorientuje...

CF, 19 lat, najlepszy wystep 26, ocena ogolna 63%, agresja 79%, doswiadczenie 7%,wytrzym 70%, szyb 67%, pan nad piłką 60%, podania 79%, odbior piłki 71%, przeglad gry 76%, sila 63%, gra glowa 60%, strzal 73%, kondycja fizyczna 100%

Prosze o podanie mi ceny za takiego zawodnika...
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

Jerzor wrote:Witam ;) mam pytanie...

Za ile mniej wiecej mógłbym sprzedac takiego zawodnika? Bo ja sie wogole nieorientuje...

CF, 19 lat, najlepszy wystep 26, ocena ogolna 63%, agresja 79%, doswiadczenie 7%,wytrzym 70%, szyb 67%, pan nad piłką 60%, podania 79%, odbior piłki 71%, przeglad gry 76%, sila 63%, gra glowa 60%, strzal 73%, kondycja fizyczna 100%

Prosze o podanie mi ceny za takiego zawodnika...
Najpierw go wytrenuj do konca, bo wnioskuje, ze nie jest wytrenowany na max, a za takiego jak teraz to mozesz dostac ze 100-200k...
"If you hate something don't you do it too..."
feno
Fan
Posts: 3
Joined: Sat Nov 07, 2009 12:33 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by feno »

nie zatrudniłem jeszcze trenera, a z każdym dniem są oni coraz gorsi. Dlaczego tak się dzieje? czy już nie mam szansy żeby zatrudnić dobrego trenera? To tyczy się również pozostałych pracowników
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by WojT »

feno wrote:nie zatrudniłem jeszcze trenera, a z każdym dniem są oni coraz gorsi. Dlaczego tak się dzieje? czy już nie mam szansy żeby zatrudnić dobrego trenera? To tyczy się również pozostałych pracowników
Bo nie są trenowani i pewno możliwości im szybciej spadają.
Ponadto jak nie zatrudnisz np. opiekuna młodzieży to nie będziesz miał juniorów, tak samo dotyczy się opiekuna boiska - po pewnym dość krótkim czasie nie będziesz mógł rozgrywać meczy na swoim boisku - za to będziesz dostawał walkowery.
A co do pozostałych pracowników - każdy ma jakieś zadanie - trochę bardziej lub mniej potrzebne :)
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
drus
Coach
Posts: 26
Joined: Sun Nov 08, 2009 10:01 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by drus »

Witam, gram dopiero od 3 dni. Wertuję forum, ale tego jakoś nie zauważyłem. Moje pytanie dotyczy zawodnikow bezplatnych.

w Faq mozna poczytac o pensjach. I to doczytalem. Mam jednak problem z pozostalymi parametrami.
Czy ktos moze mi podac widelki jakimi powinno sie kierowac przy propozycji kontraktu dla odpowiednio gracza z oceną +60, 70, 80, 90? oczywiscie orientacyjnie.

Ja rozumiem, ze to wszystko zalezy od wielu czynnikow typu np liczba zainteresowanych klubow, ale jako poczatkujacy nie wiem czy premia za podpisanie kontraktu zawodnika o ocenie 70 w kwocie 10 000 to kwota astronomiczna czy smiesznie niska.
Pomozcie, bo z tym skladem, ktory dostalem zaraz bede mial szpital a nie zespol. A gram jeden mecz dziennie.
anthenat, team Sailors
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

drus wrote:Witam, gram dopiero od 3 dni. Wertuję forum, ale tego jakoś nie zauważyłem. Moje pytanie dotyczy zawodnikow bezplatnych.

w Faq mozna poczytac o pensjach. I to doczytalem. Mam jednak problem z pozostalymi parametrami.
Czy ktos moze mi podac widelki jakimi powinno sie kierowac przy propozycji kontraktu dla odpowiednio gracza z oceną +60, 70, 80, 90? oczywiscie orientacyjnie.

Ja rozumiem, ze to wszystko zalezy od wielu czynnikow typu np liczba zainteresowanych klubow, ale jako poczatkujacy nie wiem czy premia za podpisanie kontraktu zawodnika o ocenie 70 w kwocie 10 000 to kwota astronomiczna czy smiesznie niska.
Pomozcie, bo z tym skladem, ktory dostalem zaraz bede mial szpital a nie zespol. A gram jeden mecz dziennie.
jesli zawodnik ma 70% to pensja 2000 wg to za duzo, jesli ma bp czyli ocene meczowa 70 to 10 tys jak najbardziej, ale zeby byl przed 30stką...co do zawodnikow bezplatnych to nie bardzo sie oplaca ich sciagac, ludzie czesto daja astronomiczne pensje by takiego wyrwac, a potem placza, ze bankrutuja poprzez jego pensje...
"If you hate something don't you do it too..."
Jerzor
Groundsman
Posts: 7
Joined: Sat Aug 01, 2009 12:45 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Jerzor »

Witam wszystkich:)

Mam pytańko chce sprzedać jednego zawodnika ze swojego klubu i niewiem za jaka cene moge go sprzedac .....


RB, 28lat, forma28, najlepszy wystep 33, ocena ogólna 62%, agresja 91%, doświadczenie 9%, kondycja 100%, wytrzym 63%, szybkość 63%, panowanie nad piłką 74%, podania 58%, strzał 66%, wyprowadzenie piłki 63%, siła 67%, gra głową 99%, odbior piłki 59%,

Zawodnik jest w pełni wytrenowany!
Dlatego Prosze o odpowiedz i podanie mi ile on jest wart ...
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

Jerzor wrote:Witam wszystkich:)

Mam pytańko chce sprzedać jednego zawodnika ze swojego klubu i niewiem za jaka cene moge go sprzedac .....


RB, 28lat, forma28, najlepszy wystep 33, ocena ogólna 62%, agresja 91%, doświadczenie 9%, kondycja 100%, wytrzym 63%, szybkość 63%, panowanie nad piłką 74%, podania 58%, strzał 66%, wyprowadzenie piłki 63%, siła 67%, gra głową 99%, odbior piłki 59%,

Zawodnik jest w pełni wytrenowany!
Dlatego Prosze o odpowiedz i podanie mi ile on jest wart ...

Szczerze? Nic nie jest wart, wystaw go od 0 i sam zobaczysz za ile pojdzie, nie oczekuj wiele, 100k jak ktos da to uznaj za sukces :)
"If you hate something don't you do it too..."
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”