Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Moderator: Czech Moderators

bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

jasně, je to taková mírnější forma trestu. Uděluje se spíše v případech, kdy se sám prodávající udá pro vysokou částku - ta je pak snížena tím, že se upraví cena a dá pokuta ve výši rozdílu mezi cenou běžnou a cenou prodejní. Kupující většinou v takových případech dostává automatický ban.
dawron
Team President
Posts: 806
Joined: Sat Mar 17, 2007 4:31 pm
Location: Praha, Czech republic
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by dawron »

bono25 wrote:jasně, je to taková mírnější forma trestu. Uděluje se spíše v případech, kdy se sám prodávající udá pro vysokou částku - ta je pak snížena tím, že se upraví cena a dá pokuta ve výši rozdílu mezi cenou běžnou a cenou prodejní. Kupující většinou v takových případech dostává automatický ban.
Odemčením tohoto topicu a navozením této problematiky jsi, bono25, otevřel Pandořinu skřínku.

Já byl před cca 2 lety (kdo si to má pamatovat) krátkodobě zabanován poté, co jsem velmi úspěšně prodal hráče. Byl to nějaký agresivní hráč, na jehož čísla si již nevzpomínám. Udal jsem ho výhodně na základě velmi tvrdé práce: dal jsem ho na TL za 1,- Euro a pomocí Ctrl-C/Ctrl-V jsem obeslal s dobře formulovanou nabídkou věru hodně přes 200 hráčů, kteří byli zrovna online. Cena hráče se v přehazovacím souboji asi 10 manažerů notně vyšvihla, nedošlo však k nerealistickému ustřelení mimo realitu. Faktem je, že jsem ho prodal draze, ale zcela spravedlivě.
Ten přestup mě pak stál několik hodin času, nervů a dokonce i peněz navíc. Bylo totiž zrovna léto, já byl na jihu Čech v kempu a nejbližší internet byl pár kilometrů vedle ve vsi za penízky. No a řeš takhle s Holanďanem-šerifem něco po mailu.

A teď se dostávám k pointě: nakonec mi ten účet odblokoval, ale odebral mi značnou částku z účtu. Kompenzace, která v důsledku znamenala, že jsem toho hráče prodal dle mého názoru pod cenou. Dodnes to nesu jako křivdu, kterou mi svévolně způsobil šerif.
Tatran Střešovice
Image
My máme slabý kádr jak hovado!
puzzle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2622
Joined: Fri Jul 17, 2009 10:18 am

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by puzzle »

Kdysi jsem tu četl, že když nabídka na hráče se vyšvihne na nějakou sumu přehazováním, tak by v tom problém být neměl.
(1.FC Krvavý Prapor C.2 ;-))

Nevěř na zázraky - spoléhej na ně...
kopeckar
Member of the Soccer Project Association
Posts: 12719
Joined: Sat Feb 03, 2007 8:26 am
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by kopeckar »

puzzle wrote:Kdysi jsem tu četl, že když nabídka na hráče se vyšvihne na nějakou sumu přehazováním, tak by v tom problém být neměl.
Nejlepší zkušenost je vlastní. Já mám tu samou co dawron. :mrgreen:
ŇOUMÍCI
55.sezóna, divize A, ???

52.+53.sezóna - 2x finále SP cupu
19.8.2013 - 152
Sokol Cejc
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3655
Joined: Wed Oct 25, 2006 7:36 am

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by Sokol Cejc »

kopeckar wrote:
puzzle wrote:Kdysi jsem tu četl, že když nabídka na hráče se vyšvihne na nějakou sumu přehazováním, tak by v tom problém být neměl.
Nejlepší zkušenost je vlastní. Já mám tu samou co dawron. :mrgreen:
No jo, ale u Tebe to bylo trošičku jinak, jestli si pamatuju. Však ses pak taky kál.... :mrgreen:
Andrew - Sokol Čejč
bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

Neplatí obecně to, co řekl puzzle, ale samozřejmě je na tom něco pravdy. Pokud zjistí kdokoli z šerifů, že i ostatní přihazující jsou ve spojení s těmi dvěma manažery (kteří uzavřeli přestup), tak by teoreticky dostal ban i on.
Jinak pokud je cena opravdu vysoká a nad poměry, tak nepomůžou ani 2-3 přehazující se manažeři - je povinností prodávajícího přestup vždy oznámit, pokud se vymyká poměrům.

Informace pro Dawrona a Kopečkáře - ano, pokud je přestup dost vysoký a je snížen šerifem, dost často je snížen na průměrnou cenu, která může být samozřejmě pod vašimi představami (vzpomínám si živě na případ frka, který tu loboval za svého brankáře za 30 mega).
kopeckar
Member of the Soccer Project Association
Posts: 12719
Joined: Sat Feb 03, 2007 8:26 am
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by kopeckar »

Sokol Cejc wrote:No jo, ale u Tebe to bylo trošičku jinak, jestli si pamatuju. Však ses pak taky kál.... :mrgreen:
No řekl bych, že ne. U mě se do finále dostali 2 zájemci (předtím jich bylo vzhledem k tomu, že dávám vyvolávací cenu 1 EURO, daleko víc) a ti o něj vážně stáli. S jedním jsem byl ve spojení přes ICQ a s druhým přes poštu SP. Když mi napsal jeden z nich, že už bude muset skončit, že nemá víc peněz, tak jsem se ho zeptal, jestli má půjčku. Zeptal se jestli se to vyplatí a já mu napsal, že já mám půjčku od začátku a dle mě se vyplatí. Tak si ji vzal. No a za pár minut se to samé opakovalo s tím druhým. Vzhledem k tomu, že na peníze, za které jsem ho prodal čekal prodejce jednoho hráče, tak jsem ho prodal a hned koupil toho dalšího hráče. Pak jsem to chtěl oznámit, ale to už jsem měl BAN. Hráč se prodal za něco přes 4M a tržní cenu měl cca 2,5-3M. Byl jsem víc jak 3 týdny bez přístupu a když mi tým šerif vrátil, tak bylo 14 hráčů bez fyzičky a ostatní bez morálky. Cena za přestup byla snížena na 1M. Takže jsem na tom prodělal kalhoty a ty nervy, za ty to taky nestálo. Dle mě podobný případ jako Dawronův. :mrgreen:
bono25 wrote:Informace pro Dawrona a Kopečkáře - ano, pokud je přestup dost vysoký a je snížen šerifem, dost často je snížen na průměrnou cenu, která může být samozřejmě pod vašimi představami (vzpomínám si živě na případ frka, který tu loboval za svého brankáře za 30 mega).
No u mě byla cena o hodně menší, ale nepíšu to tady, abych si stěžoval. Já byl tehdy rád, že jsem tým dostal zpátky, i když mě to stálo postup a ty nervy. Píšu to zde proto, aby se ostatní vyvarovali toho co se přihodilo mě. :mrgreen:
ŇOUMÍCI
55.sezóna, divize A, ???

52.+53.sezóna - 2x finále SP cupu
19.8.2013 - 152
bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

ber to jako ponaučení, že je lepší vrabec v hrsti :lol: v podobě menších peněz bez problémů
kopeckar
Member of the Soccer Project Association
Posts: 12719
Joined: Sat Feb 03, 2007 8:26 am
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by kopeckar »

bono25 wrote:ber to jako ponaučení, že je lepší vrabec v hrsti :lol: v podobě menších peněz bez problémů
No delší dobu jsem pak hlásil skoro každej svůj přestup. :mrgreen: Sakra, kde já mohl být, kdyby mi to nevrátil. Novej účet bych nezakládal. Kolik volného času jsem mohl mít. :mrgreen:
ŇOUMÍCI
55.sezóna, divize A, ???

52.+53.sezóna - 2x finále SP cupu
19.8.2013 - 152
dawron
Team President
Posts: 806
Joined: Sat Mar 17, 2007 4:31 pm
Location: Praha, Czech republic
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by dawron »

kopeckar wrote:Dle mě podobný případ jako Dawronův.
Nemyslím si, já nebyl s nikým z těch zájemců v přímém kontaktu. Obeslal jsem kupu lidí do pošty a pak jsem týden nechal běžet dražbu. S jejím výsledkem jsem byl spokojen a z postupu šerifa naprosto rozčarován. Postupoval dle mého zcela neoprávněně, nespravedlivě a veden nějakým obskurním či zkratovitým motivem (byla to doba, kdy kluci zjistili, že mají na SP nějak moc lidí z ČR a toho východního regionu kolem). Dodnes se tím cítím bezprecedentně poškozen a čekám na omluvu a náhradu škod.
Tatran Střešovice
Image
My máme slabý kádr jak hovado!
kopeckar
Member of the Soccer Project Association
Posts: 12719
Joined: Sat Feb 03, 2007 8:26 am
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by kopeckar »

dawron wrote:
kopeckar wrote:Dle mě podobný případ jako Dawronův.
Nemyslím si, já nebyl s nikým z těch zájemců v přímém kontaktu. Obeslal jsem kupu lidí do pošty a pak jsem týden nechal běžet dražbu. S jejím výsledkem jsem byl spokojen a z postupu šerifa naprosto rozčarován. Postupoval dle mého zcela neoprávněně, nespravedlivě a veden nějakým obskurním či zkratovitým motivem (byla to doba, kdy kluci zjistili, že mají na SP nějak moc lidí z ČR a toho východního regionu kolem). Dodnes se tím cítím bezprecedentně poškozen a čekám na omluvu a náhradu škod.
No podobný je podle mě podobný a ne stejný. :mrgreen:

Já i ty jsme dostali BAN za podle šerifa vysokou cenu hráče.
Já i ty jsme ji nenahlásili.
Já i ty jsme z toho vyvázli se snížením ceny hráče hluboko pod jeho tržní cenu

Důvod našich nenahlášení byl v zásadě podobný. Já obeslal všechny co měli v té době nabídku na stejně dobrého či horšího hráče na stejém postu. Mohla jich být tak polovina počtu co jsi obeslal ty. Jedinný rozdíl je v tom, že já napsal nafóru v sekci přestupy, že hráče na 100% prodám po simulaci v 22.00 a dva vážní zájemci se o něj porvali. Takže neříkám stejný, ale podobný případ. :mrgreen:
ŇOUMÍCI
55.sezóna, divize A, ???

52.+53.sezóna - 2x finále SP cupu
19.8.2013 - 152
Sokol Cejc
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3655
Joined: Wed Oct 25, 2006 7:36 am

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by Sokol Cejc »

Nechtěl jsem už do toho zasahovat, ale když furt diskutuješ, tak mám takový pocit Kopečku, že oba byli háčkaři a oboum jsi "poradil" aby si vzali půjčku, když už na toho tvého superplejera nemají :mrgreen:

To mi připadne jako diametrálně odlišné od Dawrona. Ale pokud se pletu a s něčím sem si to pomotal, tak se omlouvám.
Andrew - Sokol Čejč
kopeckar
Member of the Soccer Project Association
Posts: 12719
Joined: Sat Feb 03, 2007 8:26 am
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by kopeckar »

Sokol Cejc wrote:Nechtěl jsem už do toho zasahovat, ale když furt diskutuješ, tak mám takový pocit Kopečku, že oba byli háčkaři a oboum jsi "poradil" aby si vzali půjčku, když už na toho tvého superplejera nemají :mrgreen:

To mi připadne jako diametrálně odlišné od Dawrona. Ale pokud se pletu a s něčím sem si to pomotal, tak se omlouvám.
Už je to dávno, ale myslím že jeden byl z H a jeden z G-divize, ale ruku za to do ohně nedám. Oba ho chtěli a oba ho potřebovali na druhý den na ráno. Takže když mi napsali, že je to štve, ale už na něj nemají prachy, ta sem se jich natu půjčku zeptal. Já si ji taky bral už v H-divizi a beru si ji stejně jako spousta z vás stále, což znamená, že jsem jim nedoporučoval něco co bych sám nepovažoval za dobrou věc. V době kdy si tu půjčku vzali, byla cena hráče ještě pod tržní cenou. No a nějak si nedokážu nikoho z vás představit, jak při dražbě, když neznát ani jednoho z kupců, jednoho z nich zvýhodníte a druhému řeknete dost, už nepřihazuj. Samozřejmě tohle Dawron nedělal, v tomhle ohledu to bylo odlišné. Nedá se ovšem říci, jak by se situace vyvíjela, kdyby nebyl na té dovolené bez netu a dotl se do stejné situace jako já. :wink:
ŇOUMÍCI
55.sezóna, divize A, ???

52.+53.sezóna - 2x finále SP cupu
19.8.2013 - 152
bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

Myslím, že oba máte máslo na hlavě. Pokud bych se dostal do pozice toho šerifa a věděl tyhle informace (o spamování a dokonce přemlouvání k půjčce na zbytečného hráče), já osobně bych vám tým nevrátil...
berte jako svoji velkou výhodu, že ačkoliv jste dostali ban, tak můžete ještě hrát. Šerifové neudělají ban nadarmo a vždycky jsou tam aspoň 2 souvislosti, nejen jedna. Samozřejmě je zbytečné hledat souvislost u hráče, který byl prodán za pětkrát až desetkrát vyšší cenu.
Schválně jestli si ještě pamatujete na toho hráče, jeho hodnocení a prodejní cenu (určitě vám to utkvělo v paměti), tak šup sem s tím.
Papa Bouba Diop
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2924
Joined: Sat Jan 13, 2007 1:36 pm
Location: Chomutov,Czech republic
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by Papa Bouba Diop »

no být kopečkářem tak to tady znova asi moc nevytahuju :)
Papa Bouba Diop - Valcíři Chomutov C.F. - na cestě za chybějícími trofejemi :lol:
Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”