Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Baciorek
Team Manager
Posts: 135
Joined: Tue Dec 01, 2009 6:16 pm
Location: Katowice

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Baciorek »

zle ja miałem 4000 miejsc a miałem 5 banerów nie znasz sie
Image

Manager:Bacior_Pl
Team:Borussia Dortmunders

Season:31-35 Fc Dortmund
Season:36- Borussia Dortmunders
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

Hehe, Ty napewno znasz sie najlepiej, ale tylko na krytykowaniu :P. Poza tym to chyba czytac ze zrozumieniem tez nie potrafisz, bo jak wol napisane jest, iz:
Czyli majac 9 tys pojemnosci masz 9 banerow, majac 10tys pojemnosci masz 10 banerow, majac 12 tys pojemnosci masz 11 banerow, majac 14tys pojemnosci masz 12 banerow, itd.)
Wiec chyba nie trudno wydedukowac, ze jest wyjatek, iz ilosc banerow nie rosnie, podczas powiekszania pojemnosci z 4tys, na 5tys (bo majac 5tys pojemnosci masz 5 banerow). Zas fakt ktory napisales, ze majac 4tys pojemnosci miales 5 banerow, to normalne, bo kazdy nowo zalozony zespol ma stadion z 4tys pojemnosci i 5 banerami.

P.S. Skoro takim znawca jestes i zauwazyles blad, to na przyszlosc zamiast nic nie wnoszacego postu z krytyka, napisz poprawna odpowiedz :P.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
jendrek8
Fan
Posts: 3
Joined: Sat Jan 02, 2010 4:52 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by jendrek8 »

Witam , jestem początkującym grajkiem i mam do bardziej doświadczonych graczy kilka pytań :
1. Czy trening zalicza się gdy zawodnik zagra jakiś mecz ? Czy bez meczu też trenuje
2. Jakie na początek ustawić ceny biletów ?
3. Czy po tym jak będę mógł kupować i sprzedawać zawodników to od razu zacząć kupować (jak tak to jakich) ?
4. Co ile można rozgrywać sparing ? I czy jest to opłacalne
5. Czy jest na forum ktoś kto za free robi logo klubu ?
6. Ile mniej więcej trwa wytrenowanie jakiegoś skilla przez zawodnika ? I od czego to zależy
7. Czy jak jakiś zawodnik wytrenuje jakiegoś skilla na maxa tzn. będzie na czerwono to czy może pogorszyć się i jego skill może polecieć w dół ?
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

jendrek8 wrote:Witam , jestem początkującym grajkiem i mam do bardziej doświadczonych graczy kilka pytań :
1. Czy trening zalicza się gdy zawodnik zagra jakiś mecz ? Czy bez meczu też trenuje
2. Jakie na początek ustawić ceny biletów ?
3. Czy po tym jak będę mógł kupować i sprzedawać zawodników to od razu zacząć kupować (jak tak to jakich) ?
4. Co ile można rozgrywać sparing ? I czy jest to opłacalne
5. Czy jest na forum ktoś kto za free robi logo klubu ?
6. Ile mniej więcej trwa wytrenowanie jakiegoś skilla przez zawodnika ? I od czego to zależy
7. Czy jak jakiś zawodnik wytrenuje jakiegoś skilla na maxa tzn. będzie na czerwono to czy może pogorszyć się i jego skill może polecieć w dół ?
1. Trenuje zawsze, obojetne czy gra czy nie (wyjatkiem jest stan gdy zawodnik jest kontuzjowany).
2. Ceny biletow to zalezy od frekwencji, jesli na stadnion caly czas przychodz pelno ludzi to podywzszasz, jesli zas nie to optymalizuj zyski, czyli metoda prob i bledow sprawdz kiedy zarabiasz najwiecej (bo jak wiadomo ilosc widzow zalezy od ceny). Jednak wiekszosc menadzerow daje cene okolo 13.
3. To zalezy od ciebie. Kupowanie/sprzedawanie zawodnikow jest bardzo dobrym sposobem zarobku, jednak potrzeba troche czasu aby wiedziec za ile kupic zawodnika aby na nim nie stracic. Co do kupowania juz na poczatku zawodnikow aby wzpomocnic klub, to odradzam.
4. Sparingi czyli tzw mecze Tow/TTow mozna rozgrywac 4 razy dziennie. Czy jest to oplacalne? Jesli wygrywasz TTow tak, jesli przegrywasz za duza kwote wpisowego to nie. Co do meczy Tow to rozgrywanie ich na boisku przeciwnika zwieksza glownie tylko doswiadczenie oraz morale twoich zawodniko, zas gra na wlasnym boisku przynosi zyski z tytulu sprzedanych biletow. Jak wielkie sa to zyski, mozesz w prosty sposob sobie odpowiedziec grajac mecz Tow na wlasnym boisku.
5. Dawniej byl, ale o tym musisz poszukac w innym temacie na forum.
6. W glownej mierze trening zalezy od sztabu (trenera). Co do dlugosci trenowania to o ile dobrze pamietam w przeciagu jednej symulacji trenowane jest 1-2pkt danego skila.
7. Max skil jest pogrubiony, a nie na czerwono. Tak jesli sie wytrenuje jakis skill na max to moze spasc, wiec trzeba przynajmniej raz dziennie zagladac do zakladki treningu.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
jendrek8
Fan
Posts: 3
Joined: Sat Jan 02, 2010 4:52 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by jendrek8 »

Opłaca się kupować graczy powyżej 30 roku życia ?
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

jendrek8 wrote:Opłaca się kupować graczy powyżej 30 roku życia ?
ani troche, tak samo jak nie oplaca sie graczy w wieku od 27+, chyba, ze dobry i za naprawdę grosze, bo to zostaje 2-3 sezony gry na poziomie....
"If you hate something don't you do it too..."
drezniew
Fan
Posts: 1
Joined: Sun Dec 27, 2009 10:54 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by drezniew »

Wystawilem kilku zawodnikow do sprzednia jednak nie jestem zadowolony z oferowanych cen i za takie"grosze" ich nie oddam. Mozna jakos anulowac aukcje ?
Baciorek
Team Manager
Posts: 135
Joined: Tue Dec 01, 2009 6:16 pm
Location: Katowice

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Baciorek »

Czekaj do końca okresu sprzedania na pewno :mrgreen: kupią
Image

Manager:Bacior_Pl
Team:Borussia Dortmunders

Season:31-35 Fc Dortmund
Season:36- Borussia Dortmunders
Saczers
Groundsman
Posts: 7
Joined: Wed Jan 13, 2010 7:51 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Saczers »

Jak wychodzić na plus po każdym meczu? Bo ciągle trace kase
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by janektm »

Saczers wrote:Jak wychodzić na plus po każdym meczu? Bo ciągle trace kase
1) Zmień cenę biletów 30E to stanowczo za dużo jak na liczbę fanów twojej drużyny i pojemność stadionu
moim zdaniem powinna wynosić 16-17-18 w zależności od pozycji w lidze zajmowanych przez przeciwnika, możliwe
że mniej, inwestuj w stadion tak, żeby kibice byli zadowoleni. Cenę za bilet najlepiej sprawdzić używając SPMT
Na twój ostatni mecz nie przyszedł nikt !!!
2) Sprawdź kontrakty zawodników pamiętaj, że możesz ustalać premię za wygrana i pensję stała.
Najlepiej jest gdy Twoi podstawowi zawodnicy (~20 zawodnikow) maja płacone stałe stawki a pozostali
permie za wygrany mecz bo te wypłacane są tylko jeśli wygramy mecz i tylko w meczach ligowych i pucharze.
Np Zawodnik A ma pensje 10tys i jest podstawowym zawodnikiem to za 3 mecze skasuje 30tys.
Jeśli nie jest podstawowym zawodnikiem gra 1 mecz na 3 to i tak skasuje 30tys.
A z tego co się orientuje podpisze kontrakt za 0E pensji + 20tys za wygrana.
Jeśli zagra w jednym wygranym meczu z 3 omawianych wypłacimy mu 20tys i jesteśmy 10tys do przodu.
Ostrożnie z ustawianiem kontraktów nie przepłacajmy zawodników i pamiętajcie, że kontrakt można zmieniać co 30dni.
3) Nie grasz meczy towarzyskich u siebie - a to przynosi dodatkowa kasa z biletów. Dajmy na to ze zarobisz jakieś 10tys za mecz i zagrasz 4 mecze na dzień to razy 63dni masz 2.5M na sezon a twoi zawodnicy zyskują dodatkowo doświadczenie
minus jest taki, że im więcej zagrasz meczy tym więcej będziesz miał kontuzjowanych zawodników. Dodatkowo dbaj o ich kondycje. O tym jak regeneruje się kondycja masz w FAQ. Masz mało zawodników zatem z nie ma sensu grac aż 4 meczy.
ale z jeden dwa możesz spróbować.
4) Czytaj proszę dokładnie forum bo te wszystkie rzeczy były już wałkowane.
Team: FC Czarni
Manager: janektm
Smok1993
Coach
Posts: 39
Joined: Wed Jul 09, 2008 11:43 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Smok1993 »

Na jaki procent najlepiej ustawić podział biletów?
drus
Coach
Posts: 26
Joined: Sun Nov 08, 2009 10:01 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by drus »

A ja mam pytanie, którego chyba nie zadano jeszcze, a jeśłi tak to nie doczytałem. Chdzi mi o kapitana. W zasadach napisane jest by wybierać zawodnika z największym doświadczeniem, nie jest napisane jednak czy dobry wybór wpływa na jakośc gry. Zauważył ktoś może czy kapitan z mniejszym doświadczeniem powoduje, iż zespół gra troche słabiej?
anthenat, team Sailors
Baciorek
Team Manager
Posts: 135
Joined: Tue Dec 01, 2009 6:16 pm
Location: Katowice

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Baciorek »

Tak gra słabiej kapitan DOBRY podnosi kilka punktów
Image

Manager:Bacior_Pl
Team:Borussia Dortmunders

Season:31-35 Fc Dortmund
Season:36- Borussia Dortmunders
davor
Team Manager
Posts: 176
Joined: Thu Mar 19, 2009 12:49 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by davor »

Saczers wrote:Jak wychodzić na plus po każdym meczu? Bo ciągle trace kase
Saczers przychodzi taki moment w grze kiedy nie da się ominąć sytuacji, że wychodzisz na minusy po meczu. Chcąc awansować do wyższych lig potrzebujesz lepszych piłkarzy, żeby mieć lepszych graczy musisz im więcej płacić. Koło się zamyka. Podejrzewam że większość managerów ma ten problem i trzeba sobie z nim radzić. Oto kilka sposobów:

- najlepszy acz najtrudniejszy do realizacji - rozbudować stadion i zebrać taką ilośc fanów aby w meczach u siebie zapełniała go do ostatniego miejsca i zapewniała odpowiednie zyski, które neutralizują straty z meczy wyjazdowych
- grać turnieje towarzyskie i dochodzić minimum do półfinalów i trzepać kasę na tym (będąc w niższej lidze trudno bo zawsze łyknie Cię ktoś z wyżej)
- grać mecze towarzyskie u siebie z rywalami z wyższej ligi, przychody widać gołym okiem acz ciężko znaleźć sparingpartnerów bo każdy by chciał grać u siebie
- i sposób który ja preferuje - umiejętna polityka transferowa + juniorzy z Twojej szkółki (kup taniej, drożej sprzedaj), to sposób dla tych którzy lubią głowkowac gdyż transfery obniżają atmosfere przez co osłabiają Ci drużynę a więc wszystko trzeba robić z głową.

Ogolnie chcesz grać w wyższej lidze?? To jak nie masz stadionu na 60 tysięcy i 70 tysięcy fanów musisz grubo kombinować
drus
Coach
Posts: 26
Joined: Sun Nov 08, 2009 10:01 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by drus »

davor, nie strasz może nowych graczy... ja co prawda nie gram długo, drugi sezon, ale mogę powiedzieć że z tą pojemnościa stadionu to pojechaleś.... owszem to ideał, ale nie sposób zrobić stadionu na początku gry na taką pojemnośc i zdobyć tylu fanów.
Turnieje to fajna sprawa, ale żeby zarobić nagrodę muszą być wpisowe, a jak sam wspomniałeś będąc w lidze H, G, F zawsze znajdzie się ktoś w turnieju kto sprzątnie Ci nagrodę, grając w C, B, A. Nie ma na to siły. Dlatego ja odradzałbym turnieje z wpisowym na początku kariery, gdyż to dodatkowe koszty i wychodzisz na minus. Szczerze mówiąc, brakuje mi w turniejach obostrzeń, które mógłby robić zakładający turniej. Chętnie bym zagrał turniej z ludzmi dysponującymi drużynami na moim poziomie, a zawsze wejdzie ktoś z lig o 3 poziomy wyżej. To mnie zniechęca do ustawiania wpisowego.

Moim zdaniem kluczem do dobrego prowadzenia zespołu jest mądra polityka transferowa. Nie szaleć z kupowaniem graczy na początku, a jeśli kupić to za mądrą kasę nieznacznie lepszych grajków od tych, których się posiada. IMO nie warto np w lidze H kupować grajków powyżej np 85% bo takich trzech zniszczy Ci budżet. I co z tego, że spokojnie wygrasz z nimi ligę H, a może nawet G, jeśli w F będziesz na sporym minusie, a ta trójka nie utrzyma Ci teamu w tej klasie rozgrywkowej.
Moja rada to małe kroczki do przodu zamiast dużych skoków. I wystrzegac się pożyczek na grajków. Jeśłi pożyczka to na inwestycję w stadion bądź szkółkę. Ja się zapożyczyłem na 1,5M na rozudowe stadionu. Teraz rzeźbię kasę żeby ją móc jak najszybciej spłacić i wziąć nową. Jeszcze brakuje mi 400 k. mam nadzieję, że do końca sezonu dam radę
anthenat, team Sailors
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”