Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Moderator: Czech Moderators

puzzle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2622
Joined: Fri Jul 17, 2009 10:18 am

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by puzzle »

dawron wrote:A dovolím si predikovat, že by to vedlo i k celkově vyváženějšímu trhu s hráči. Třicátníci a starší by nebyli mazáni ze systému, protože právě je by si pořizovaly týmy z nižších divizí jako kapitány a tahouny. Proč by si dnes někdo kupoval hráče za 10K, když dostal do začátku 1,7M a k tomu si může půjčit dalších 2,5M? A to nemluvím o tom, že kádr by se po odchodu manažera neměl smazat a nově vygenerovat pro dalšího manažera, ale měl by zůstat stejný (hráči mizející a padající z nebe hře prostě také nepřidávají na kvalitě a přehlednosti).
To je pravda kolikrát se peru o hráče s týmen H,G divize a on nahodí sumu okolo 2M, což já za toho hráče nejsem ochoten zaplatit ani kdybych ho měl.
(1.FC Krvavý Prapor C.2 ;-))

Nevěř na zázraky - spoléhej na ně...
bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

dawron wrote: Takhle - šerifové - bojujete s větrnými mlýny. Bez ohledu na tisíce nováčků, kteří přicházejí v průběhu roku, koupí hráče a zase hrát přestanou, jsou tu ještě podvodníci, které k založení duplicitních týmů motivuje právě ta skutečnost, že do začátku dostanou tak nehorázné finanční prostředky. Kdyby farmáři museli nejprve půl roku s duplicitními týmy hospodařit, aby pak mohli uškudlit jeden podvodný přestup, tak si myslím, že jich ubude o 95 až 99%.
Já stavím na roveň nováčky, co koupí a přestanou hrát, s těmi podvodníky s duplicitními účty. A nesouhlasím s tebou, že by ubylo farem, akorát by si hráči našli jiné řešení, jak si vzájemně vypomáhat.
Mně toto nastavení vyhovuje, kdo udělá přestupek (v podobě duplicitního účtu, výpomoci nebo předraženého přestupu), tak dostává bez milosti ban - a věř nebo ne, většina takových hráčů je z H nebo G divize. Ostatní týmy (občas nějaký béčkař nebo céčkař, nejvíc déčkařů) šlápnou vedle a hodně je to pak bolí, když musí začít úplně odznovu. A moc dobře si rozmyslí, zda mají cheatovat nebo ne, když vědí možný následek svého jednání.

Kdyby došlo na tvoje slova a začátečníci by neměli žádné peníze, tak by nebylo nových hráčů a každého by to přestalo rychle bavit. Každý nováček má řídit svůj tým tak, aby mohl hrát dlouhodobě a rozhodně neutrácet všechny své peníze na nákup 1-2 posil - to pak vypadá dost nevěrohodně.
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by PaToM »

bono25 wrote:Mně toto nastavení vyhovuje, kdo udělá přestupek (...), tak dostává bez milosti ban...
Tak to snáď nemyslíš vážne :?: :!: :evil: Možno je to istý výchovný prostriedok, ale takto to povedať, zaliezol by som do kúta a hanbil by som sa. No toto...
bono25 wrote:Kdyby došlo na tvoje slova a začátečníci by neměli žádné peníze, tak by nebylo nových hráčů a každého by to přestalo rychle bavit.
Možno je to istá motivácia pre začínajúcich, aby sa začínajúci do hry "zažrali". Niekoho to možno odradí, niekoho podrží v hre dlhšie. Kto vie, každý sme iný a každý chceme niečo iné.
K ostatnému sa naozaj nebudem vyjadrovať, bo by som si len škaredo nadával, ničil si nervy, kazil si naládu a počúvam dobré pesničky, tak by to bola škoda :wink:.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

PaToM wrote: Tak to snáď nemyslíš vážne :?: :!: :evil: Možno je to istý výchovný prostriedok, ale takto to povedať, zaliezol by som do kúta a hanbil by som sa. No toto...
Nevím, co se tě na tom dotklo, ale tahle hra má stejné pravidla od počátku a rozhodně se nebudou měnit kvůli pár jedincům, kterým se nelíbí.
Pokud máš čistý svědomí, tak se tě to nemůže dotknout.
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by PaToM »

bono25 wrote:
PaToM wrote: Tak to snáď nemyslíš vážne :?: :!: :evil: Možno je to istý výchovný prostriedok, ale takto to povedať, zaliezol by som do kúta a hanbil by som sa. No toto...
Nevím, co se tě na tom dotklo, ale tahle hra má stejné pravidla od počátku a rozhodně se nebudou měnit kvůli pár jedincům, kterým se nelíbí.
Pokud máš čistý svědomí, tak se tě to nemůže dotknout.
Mne sa nepáči to, akým spôsobom si to podal. Fakt som z toho znechutený...
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

a jakým způsobem bych to měl podat? Třeba jako žádostí, aby lidi nedělali podvody, že pak s tím máme práci a poprosit, aby nám pak manažeři odpustili, když dostanou od nás za svoje cheatování krutý ban?
Neměl bych pak každýmu z podvodníků poslat kondolenci a peníze jako odškodný?
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by PaToM »

bono25 wrote:a jakým způsobem bych to měl podat? Třeba jako žádostí, aby lidi nedělali podvody, že pak s tím máme práci a poprosit, aby nám pak manažeři odpustili, když dostanou od nás za svoje cheatování krutý ban?
Neměl bych pak každýmu z podvodníků poslat kondolenci a peníze jako odškodný?
Nechaj tak :lol:.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by Big El »

bono25 wrote: A jak jinak bychom měli nahlížet na týmy, které záměrně vydělávají na neznalosti druhých? Jedině banem...

Tak se ptám, jak bys teda chtěl určovat cenu? Jen tak trhem? Víš, kam bysme se pak dostali?
Teda já se nestačím divit. Pokud je řeč o Dawronově případu. Kde byl jaký úmysl záměrně vydělat na něčí neznalosti? To, že je někdo tupej (a to hovořím hodně diplomaticky) a nasype všechny prachy do jednoho - navíc přestárlého - hráče, je totiž skutečně blbost, je přece jen jeho věc. Proč by za to měl být trestán pordávající? A neznalost? A) Neznalost neomlouvá. Za B) Pokud se nepletu, tak info o tom, jací hráči podávají nejlepší výkony je uvedena již v Pravidlech v Menu. A všichni manažeři jsou na tato pravidla upozorněni a jsou jim doporučena. To, že je skoro nikdo nečte, to je holt jeho blbost. Já je používám dodnes.

A jak bys chtěl proboha určovat cenu jinak než trhem? To by tu na SP rovnou mohl zavládnout komunismus. Pokud to šerifové nemíní nechávat na ruce trhu, tak zaveďme rovnou tabulky. Udejme přímo ceny podle věku, pozice agresivity a výkonu hráče a máme po problému.

Jinak k tvé odpovědi na moji otázku. Pořád nejsem 100% spokojený. Tvoje vysvětlení ohledně uzavření smlouvy s novou je hodně přitažené za vlasy, ale budiž. Tak to převedu ještě jinak. Co billboardy na silnicích a ulicích? Když jedu tramvají, uzavřel jsem smlouvu s dopravním podnikem, že mě přepraví z místa A na místo B za cenu C v čase Č. Ale s kým jsem uzavíral smlouvu, že přitom mám čumět na ksichty Paroubka, Topolánka či cokoli jiného? Každý úspěšný prodejce používá nějakou reklamu. A investuje do ni energii. A je jedno zda energii v podobě úsilí, času či peněz za reklamu. A pokud energii investuje, je v pořádku, že za svůj výrobek/službu/hráče dostane víc peněz. Mluvím z vlastní zkušenosti ve svém životě. Ale zde jsme na SP, uznávám. Přesto naprosto souhlasím s Dawronem. Myslím, že jsem sice ještě žádného hráče na základě "spamu" nekoupil, ale rozhodně už bylo několik takových, kteří mě zajímali. Buď jsem na ně neměl peníze, nebo jsem měl jiné priority a potřeboval hráče na jiné posty, takže jsem nakonec daného hráče nekoupil.

Jinak Ti dávám za pravdu v případě Beckhama apod. Z toho co jsem slyšel, tak Real měl peníze za jeho nákup zpátky díky prodeji Beckhamových dresů a to ještě dřív, než se Beckham stal jeho hráčem (v tom půlroce od podepsání smlouvy do data k němuž byla smlouva dohodnutá).

Taky bych nerad aby to vypadalo, že nějak znevažuju práci šerifů. Vím od Winterse, co to obnáší a obdivuju vás. Koneckonců i vy musíte do toho dávat spoustu času a energie (a hráče za ně dráž neprodáte :P ). Takže si skutečně vážím, toho, co děláte. Nicméně to spamování mě pořád zaráží. Budiž, obejdu se bez něj. Ale jen těžko mi budeš vyvracet, že je to špatné a nesprávné.
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
bono25
Team President
Posts: 645
Joined: Sat Feb 03, 2007 7:21 pm
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by bono25 »

ad spamování - myslím, že tu není co řešit. Je to typický příklad nepovolené reklamy, která tu není dovolená. Můžeš hráče prodávat jen přes přestupní listinu, případně přes národní konferenci. Mimochodem, kam bychom se dostali, pokud by všichni manažeři tímto způsobem prodávali hráče? Chtěl bys denně dostávat 500 zpráv o novém prodeji hráče? Není to obchodní strategie, ale spamování. Pochop, že srovnáním s billboardy jsme trošku víc odbočili - máš možnost přece si takové reklamy nevšímat. Spamování bych přirovnal k vhazování letáků do schránek - většina lidí je nechce a proto na to musí poštu upozornit, pak už jim nechodí...Tady takové upozornění stejně nikdo neposlouchá a dál jim spameři znepříjemňují život.
Mimochodem, ukaž mi nějakého fotbalového nebo jakéhokoliv sportovního manažera, kde by to vyloženě bylo povoleno.

K Dawronově případu - protiřečíš si hned v počátku. Dawron skutečně vydělal na nezkušenosti někoho jiného a byl za to potrestán (v tomto případě pokutou), ale dostal druhou možnost - jiní takovou možnost nemají. Pokud kdokoli hráče prodá za nereálnou cenu, proč mám já jako šerif zjišťovat, zda to bylo cheatování či jen chyba kupujícího manažera. Povinností prodávajícího je ohlásit nereálný přestup, pokud tak neučiní, mám za to, že to byl zřejmý cheating. Pokud to ohlásí, zjišťuju, zda se jen kryje nebo to byla chyba druhé strany. Pokud se budeme řídit tvými i Dawronovi argumenty, založí si tu každý 10 týmů, postupně nashromáždí peníze a zadotuje svůj hlavní tým desítkami milionů - bude vás to pak takhle bavit? Co byste takovýmu manažerovi udělali?
Big El
Member of the Soccer Project Association
Posts: 9253
Joined: Mon Jun 23, 2008 2:51 pm

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by Big El »

K tomu spamování. Dobře, beru. S těmi letáky je to asi nejpřesnější srovnání. Ovšem nevím o manažerovi, který by měl na své "schránce" napsáno, že spam nechce. Budu respektovat, že to je nedovolené, ačkoli s tím nesouhlasím - resp. přijde mi to spíš jako zbytečný zákaz. Jak říkáš. Je to jako s těmi billboardy. Nemusí si jich nikdo všímat.

Pokud jde o Dawrona - ano - vydělal na nezkušenosti (blbosti?) začínajícího manažera. Já se spíš ptal na to, kde je ten úmysl. Asi měl ten přestup nahlásit, protože takhle vypadal jako úmyslně navýšený. Ale pokud k tomu skutečně došlo přihazováním, tak kde je problém? Prostě ruka trhu. Jediný problém bych viděl v onom spamování a o tom nejspíš tehdy šerif nevěděl, takže na základě jeho informací mi přijde ten ban (byť dočasný) dost zvláštní.

Chápu taky, že máte podobných případů denně spousty a není moc času je detailně zkoumat. Na druhou stranu zase musím vzpomenout presumpci nevinny. Ale je to těžké dilema. Respektive těžko řešitelná situace - vzhledem k omezenému času, který kontrole můžete věnovat - to chápu.
Elnino Prague

Návrat ke kořenům :P
kopeckar
Member of the Soccer Project Association
Posts: 12719
Joined: Sat Feb 03, 2007 8:26 am
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by kopeckar »

Big El wrote:Chápu taky, že máte podobných případů denně spousty a není moc času je detailně zkoumat. Na druhou stranu zase musím vzpomenout presumpci nevinny. Ale je to těžké dilema. Respektive těžko řešitelná situace - vzhledem k omezenému času, který kontrole můžete věnovat - to chápu.
Mám představu, jak to jde zneužít. Psát to sem samo sebou nebudu, aby to nebyl návod na podvod, ale nejde to dělat jinak než píše Bono. :wink:
ŇOUMÍCI
55.sezóna, divize A, ???

52.+53.sezóna - 2x finále SP cupu
19.8.2013 - 152
ps2512
Member of the Soccer Project Association
Posts: 13982
Joined: Wed Feb 21, 2007 10:20 am
Location: Oleksovice
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by ps2512 »

Zde musim byt za s Bonem. Serif musi byt nekompromisni ale spravedlivy! A k tem 2 pripadum. 2x nerealna castka - nenahlasili se = ban. Tak to proste je
Start 16S H.1403 (6.,2.)
MAX36-37S A (9.,14.), 52S A (5.)
Všichni jste Hajdalaci
Image
MošnaM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2644
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:19 pm
Location: Kolín

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by MošnaM »

Je to divné, ale v tentokrát musím s Dawronem souhlasit :lol:
dawron wrote:.....Já si většinou prohlédnu, jakého hráče mi kdo nabízí, resp. mě upozorňuje na jeho umístění na TL. A většinou také na takovou zprávu odpovím, leckdy i výsměšně (nabízí-li mi do divize A maníka, který nemá ani na Fko, apod.). Velký rozdíl přitom spatřuji v tom jak je nabídka podána. Pokud mi někdo pošle zprávu s předmětem LM a vlastním textem tvořeným pouze html linkem, tak to někdy rovnou mažu. To považuji za spam. Pokud ale nabídka obsahuje oslovení, zdůvodnění, popis kvalit hráče, předpokládaný čas uskutečnění prodeje, požadovanou cenu za přímý přestup, je psána dle pravidel českého pravopisu a gramatiky, slušně podepsána, atd. tak není důvod považovat ji za spam. Už několikrát se mi nabízený hráč zalíbil. Nemám každý den hodinu času, abych jako bezmozek projížděl celý TL.
Osobně spamuji minimálně, ale občas přece. Zrovna nedávno jsem prodával relativně mladé neagresivní SW s konečným výkonem 75. A protože mi přišlo, že by to onen hráč mohl někam dotáhnout, oslovil jsem manažery z A-divize. Možná i tebe Bono. Většina z nich mi odpověděla a neměl jsem pocit, že bych se jich nějak dotkl. Samotnému mi tato forma nevadí a také častokrát odpovím. Horší je, když někdo pošle zprávu s prostým seznamem adres. To většinou ani neprocházím a rovnou mažu.
A druhá možnost je, když prodávám hráče a dlouho nikdo nepřichází s nabídkou. Tak se podívám, jak jsou na tom nabídky na podobné hráče okolo a když zjistím, že třeba hned vedle se tři manažeři bijí o hráče stejných kvalit, oslovím je také. Beru to podle sebe - vyberu si hráče a přihazuji. Přitom mohu přehlédnout, že se objevil jiný, srovnatelný, levnější.
Samozřejmě mne nikdy ani nenapadlo spamovat Háčkaře a zkoušet je nachytat na jejich nezkušenosti. To už je fakt za hranicí. Ale nabídka podaná slušnou formou (jak píše Dawron), kór když vím, že manažer podobného hráče shání, to mi přijde v pořádku.
FC Kolíkov - 1/2 s14.-4 v H; s15.-3 v H; s.16.-1 v H; s.17.-1 v G; s.18.-3 v F; s.19.-1 v F; s.20.-1 v E; s.21.-8 v D; s.22.-7 v D; s.23.-2 v D; s.24.-4 v C; s.25.-12.v C; s.26.-1 v D; s.27.-4 v C; s.28.-2 v C; s.29.-9 v B; s.30.-4 v B
s.31. - ? v B3
Mirek
Team Board Member
Posts: 325
Joined: Thu May 08, 2008 7:05 pm

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by Mirek »

Já jaksi nechápu, proč html odkaz je pro vás spam a text ne. Mě štvou oba druhy spamu a mažu je. Chtěl bych vás vidět, jak jásáte, když zasednete k SP a pročítáte 100 nebo 500 takových nabídek (v případě, že by to dělali všichni prodávající). Jen to mazání by vás přestalo za chvíli bavit.

U těch nováčků je určitá ochrana podle mě nutná a argument, že v životě si taky nabije hubu, když špatně investuje trochu hodně skřípe. V realném životě máš 15-20 let na to aby ses rozkoukal a všechno za tebe rozhodovali rodiče. Do SP se přihlásí 12tiletej kluk a nikdo ho nehlídá. A když narazí na borce, který mu chce prodat starou lemru a poradí mu, ať si na to půjčí, tak skončil se SP dřív než začal.
kopeckar
Member of the Soccer Project Association
Posts: 12719
Joined: Sat Feb 03, 2007 8:26 am
Contact:

Re: Šerifské potíže (ban, podvodníci atd.)

Post by kopeckar »

No řeknu to asi takhle. Pokud posílám svoji nabídku manažerovi, který má zrovna v té době na podobného hráče nabídku na TL, tak to nepovažuju za spam, protože má právě zájem podobný typ hráče koupit. Neposílám to všem, jen těm kde jde o podobného hráče, takže když prodávám např. jako teď LF 20 let s výkonem 66 a agresivitou 54, neposílám nabídku manažerům, kteří chtějí koupit hráče s výkonem 68 a výš ani těm co chtěji hráče s agresivitou 40 a níž. Prostě jen těm co mají v té době podanou svoji nabídku na stejně dobrého či horšího hráče. Pokud mě někdo pošle podobnou nabídku, tak záleží vždy na situaci. Jestli mám moc hráčů nebo málo peněz, tak to mažu rovnou. Pokud někoho zrovna hledám, jsem rád za případný typ na koupi, protože čas na to abych denně sjížděl TL nemám. :mrgreen:
ŇOUMÍCI
55.sezóna, divize A, ???

52.+53.sezóna - 2x finále SP cupu
19.8.2013 - 152
Post Reply

Return to “Vše o SP/Otázky (cz/sk)”