Dlaczego tak słabo

Moderators: Moderator, Polish Moderators

janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Dlaczego tak słabo

Post by janektm »

Od dłuższego czasu zastanawia mnie czemu my Polacy jesteśmy
tacy słabi w tej grze czy wynika to naszych uwarunkowań genetycznych
czy może z mentalności.
Policzyłem ile drużyn z lig A/B/C przypada na jednego menadżera dla 7 najliczniejszych
państw:

Code: Select all

Czechy     0.012
Rumunia    0.008
Polska     0.001
Słowacja   0.004
Belgia	  0.017
Litwa      0.015
Holandia   0.023
I jesteśmy najgorsi. Co trzeba zrobić żeby było lepiej ?
Może więcej rozmawiać może wymieniać poglądy itp.
A tym czasem na forum cisza jak makiem zasiał dwa posty na dzień.
Do roboty panowie.
Last edited by janektm on Tue Feb 02, 2010 10:20 pm, edited 1 time in total.
Team: FC Czarni
Manager: janektm
drus
Coach
Posts: 26
Joined: Sun Nov 08, 2009 10:01 am

Re: Dlaczego tak słabo

Post by drus »

Bo my Polacy przepijamy majątek i kupujemy mecze, a że kasę przepijamy to mecze przegrywamy (nie mamy za co kupować). Ot... taka przypadłośc narodowa :D
anthenat, team Sailors
vent
Groundsman
Posts: 7
Joined: Mon Feb 22, 2010 3:17 pm

Re: Dlaczego tak słabo

Post by vent »

ło jakie zainteresowanie :D
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Dlaczego tak słabo

Post by janektm »

i to jest to
Team: FC Czarni
Manager: janektm
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Dlaczego tak słabo

Post by Ufuss »

Jak dla mnie wytlumaczenie jest proste polacy nie sledza ciagle TL (dzieki ktoremu mozna zarobic), nie posiadaja SPFA (przez co nie organizuja TTow w ktorych wygraja), maja stosunkowo krotki staz (z tego co mi sie wydaje nie ma zbyt duzo polskich menagerow z dlugim stazem w SP (powyzej 10-15 sezonow)), no i co najwazniejsze nie sa maniakami i potrafia oddzielic zycie prywatne od SP (ktora jako gra ma byc tylko oderwaniem sie na CHWILE od rzeczywistosci (dnia codziennego)). :D
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
union
Team Manager
Posts: 217
Joined: Sat Mar 13, 2010 9:23 pm

Re: Dlaczego tak słabo

Post by union »

w ligach D ....mamy bodajże 22 przedstawicieli.......a wiec mniej niz jednego na lige !
to wszystko jest wynikiem chyba bardzo młodego wieku naszych menagerow
abcd-ultras union
___________________
Mieszkogeo
Assistant Manager
Posts: 78
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:41 pm

Re: Dlaczego tak słabo

Post by Mieszkogeo »

A moim zdaniem wynika to z tego, ze tak jak w naszym kraju trenuje sie mlodziez tak nasi managerowie graja;)..... czyli poprostu liczy sie wynik meczu.... nie ma tak jak np w holadnii, ze pilkarze maja sie rozwijac. Duzo managerow wydaje prawie cala kase na pilkarzy strarszych, ktorzy graja na ok 65, ale za dwa sezony sa juz po 30 i jest za przerposzeniem d... bo nie maja kasy i tak graja bo graja. Trzeba myslec na piec krokow do przodu a nie zyc tym co dzisiaj. Warto ryzykowac, czasmi warto wydac 3-5 M na juniora zeby potem sprzedac go 2 razy drozej. Ja robilem tak ze siedzialem kilka sezonow w ligach H i G i spokojnie zbieralem kase. Jak przyszedl wlasciwy moment kupilem 11 wartosciowych, mlodych pilkarzy a pozniej z biegiem sezonow dokupowalem innych. Trzeba na to czasu poprostu.... nie odrazu Rzym zbudowano :)

Pozdrawiam
Team: Geo Team
Manager: Mieszkogeo

Image
union
Team Manager
Posts: 217
Joined: Sat Mar 13, 2010 9:23 pm

Re: Dlaczego tak słabo

Post by union »

Ja zaczynajac swą przygode w SP.....skupilem sie na zakupie zawodnikow w wieku 25 wzwyz o wysokiej ocenie ogolnej za małą kase.....chyba był to dobry pomysł bo w ciągu dwoch sezonów awansowałem z H do F.....kolejny z sezonow był " hurtownią " :)......kupowałem za grosze sprzedająć z zyskiem przy zakupie sugerujac sie tylko niską ceną ,NICZYM INNYM.....by za zarobioną kase skompletowac sklad ktory w drugim roku wystepow w Lidze F dał awans do ligi E...tak wiec w ciagu czterech pelnych sezonow awansowalem z H do E......nasowa mi sie jednak pewne spostrzezenie.....wowczas latwiej bylo trafic dobrego grasza za grosze niz teraz......
abcd-ultras union
___________________
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Re: Dlaczego tak słabo

Post by WojT »

Ja obecnie liczę na moich juniorów :), nie mam czasu na TL, obecnie mam tak dobrego Opiekuna młodzieży, który stara mi się wrzucać juniorów na każdą pozycję :), co do awansu do E - to obecnie jest w miarę proste - jak napisał union należy poświęcić trochę czau na wyszukanie odpowiednich i tanich zawodników, gorzej niestety już jest z awansem wyżej - tu należy trochę bardziej się przyłożyć już na samym początku - przy jednoczesnym zakupie zawodników do 1 reprezentacji musimy też trafiać z zakupami juniorów. Mój np. pierwszy junior - bramkarz zaczął nieźle grać dopiero w okolicach 28 lat przy wyciągnięciu go w wieku 19 lat - fakt moja wina może za mało meczów towarzyskich przez kilka sezonów grałem i przez to Ci zawodnicy nie mogli się szybko wyszkolić (nabrać doświadczenia) - to też niestety jest błąd menadżerów - za mało rozegranych meczy towarzyskich lub turniejów.

Ja mam propozycję aby napisać jakiś poradnik dla nowych menadżerów (i starych), w którym umieścilibyśmy nasze spostrzeżenia i uwagi - co Wy na to ?
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Dlaczego tak słabo

Post by janektm »

Jestem za ;) cieszę się, że coś się w ruszyło w tym temacie.
Team: FC Czarni
Manager: janektm
union
Team Manager
Posts: 217
Joined: Sat Mar 13, 2010 9:23 pm

Re: Dlaczego tak słabo

Post by union »

WojT wrote:Ja obecnie liczę na moich juniorów :), nie mam czasu na TL, obecnie mam tak dobrego Opiekuna młodzieży, który stara mi się wrzucać juniorów na każdą pozycję :), co do awansu do E - to obecnie jest w miarę proste - jak napisał union należy poświęcić trochę czau na wyszukanie odpowiednich i tanich zawodników, gorzej niestety już jest z awansem wyżej - tu należy trochę bardziej się przyłożyć już na samym początku - przy jednoczesnym zakupie zawodników do 1 reprezentacji musimy też trafiać z zakupami juniorów. Mój np. pierwszy junior - bramkarz zaczął nieźle grać dopiero w okolicach 28 lat przy wyciągnięciu go w wieku 19 lat - fakt moja wina może za mało meczów towarzyskich przez kilka sezonów grałem i przez to Ci zawodnicy nie mogli się szybko wyszkolić (nabrać doświadczenia) - to też niestety jest błąd menadżerów - za mało rozegranych meczy towarzyskich lub turniejów.

Ja mam propozycję aby napisać jakiś poradnik dla nowych menadżerów (i starych), w którym umieścilibyśmy nasze spostrzeżenia i uwagi - co Wy na to ?

porady owszem kazda rada moze byc bezcenna....jednak kazdy z nas gra w roznych ligach....kazdy jednak z nas ma inną drabinke.....w ktorej jednym szybciej awansowac innym trudniej ( poziom druzyn w danej lidze)...ja np w przerwie miedzy danym sezonem sonduje sklady poszczegolnych druzyn z ktorymi zagram pozniej w lidze....wylapuje slabe pkt w mej druzynie dokonujac odpowiednich wzmocnien....jesli kasa na to pozwoli :).....co do juniorow kupuje bardzo tanich z odpowiednią sumą wytrenowanych dwoch pierwszych umiejetnosci....co oczywiscie nie swiadczy iz ten pilkarz po pelnym wytrenowaniu bedzie dobrym pilkarzem( niekiedy sprawdzam jacy juniorzy wychodzili z transferowanego klubu w przeszlosci sprawdzajac ocene po pelnym wytrenowaniu).....jednak wiem iz zawsze go sprzedam za tyle za ile kupilem....niekiedy ;)drozej ....zawsze znajdzie sie...... co kupi :)....ale generalnie bazuje na swych juniorach.....są za darmo i mniej wiecej wiem na jakim poziomie zagraja po pelnym wytrenowaniu......
abcd-ultras union
___________________
franek1495
Coach
Posts: 43
Joined: Fri Jan 22, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego tak słabo

Post by franek1495 »

Witam jestem nowym menadżerem i chętnie czytam ten temat nawet kilka razy w tygodniu i mam za sobą około 2 sezonów bo w pierwszym doszedłem w połowie sezonu jednak byłem wtedy za słaby by z 5 miejsca awansować na 1 lub 2 w następnym sezonie bylem 2 no i w tym zajmuje obecnie 8 miejsce i uważam że nie mam zbytnio mocnego składu w porównaniu do klubu z który jest 1 ale uważam że mam szanse pod koniec sezonu walczyć z zespołem 1 z mojej ligi
co do moich transferów staram się kupować albo tanio niektórych zawodników i sprzedawać drożej albo staram kupować tanio młodych zawodników
A co do poradnika uważam że moglibyśmy założyć tematy np:
Poradnik dla menadżerów z ligi H
Poradnik dla menadżerów z ligi G
Poradnik dla menadżerów z ligi F
Poradnik dla menadżerów z ligi E
Poradnik dla menadżerów z ligi D
Poradnik dla menadżerów z ligi C
Poradnik dla menadżerów z ligi B
Poradnik dla menadżerów z ligi A
co o tym sądzicie
PS
ciesze się że powstał taki temat
menager drużyny
Sparta Tuchlin
nick w grze
franek1495
Baciorek
Team Manager
Posts: 135
Joined: Tue Dec 01, 2009 6:16 pm
Location: Katowice

Re: Dlaczego tak słabo

Post by Baciorek »

Wystarczy jeden
Image

Manager:Bacior_Pl
Team:Borussia Dortmunders

Season:31-35 Fc Dortmund
Season:36- Borussia Dortmunders
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Dlaczego tak słabo

Post by pearljammer »

hehe to i ja swoje 5 groszy dorzuce, w koncu troche sezonow przezylem :) nie ma sie co spieszyc z awansem to wyzszych lig i kupowania badziewia na starcie gry...lepiej grac tym co jest, zbierac kase lub otworzyc supermarket jak to bylo ze mna w pewnym momencie:) kupowalem mlodych, trenowalem i sprzedawalem...i tak w kolko, zatem lista moich transferow jest dluga...ale i owocna bo sumka sie uzbierala, na sklad (2 lub 3 raz juz porzadna ekipe buduje :) ) moze znow za kilka sezonow sprzedam caly sklad i bede sie bawil w nizszych ligach zarabianiem kasy, to pewnie bedzie zalezne od czasu...ale dla majacych czas jest to dobry sposob na zarobienie duzej kasy, ekipa niemalze zbudowana, a kasy nadal jest na kilkanascie wzmocnien :)
"If you hate something don't you do it too..."
davor
Team Manager
Posts: 176
Joined: Thu Mar 19, 2009 12:49 pm

Re: Dlaczego tak słabo

Post by davor »

Ja robię od dłuższego czasu inaczej. Staram się wyszukiwać graczy młodych plus własni juniorzy trenować ich i sprzedawać,obojętne czy się nadają do gry u mnie czy nie. Wtedy kupując mlodego za milion rzadko sprzedaje wytrenowanego bez zysku (tylko przy wyjatkowym nie farcie), za zarobione pieniądze modernizuje pierwszy skład, i zakupuje kolejnych mlodych i tak koło się zamyka.
Z tym, że już widzę, że grając w ten sposób, powyżej C ciężko będzie się wspiąć, chyba, że sie trafi kilka perełek w krotkim czasie. Przede wszystkim trzeba mieć nosa przy transferach, sprawdzać ukrytą umiejętność, mieć rozeznanie w cenach i umięjętnie kierować zespołem.

Idealny jest pomysł pearla, spaść nisko, sprzedawać najlepszych, zbierać kase, rozbudować stadion, i po kilku sezonach i zaoszczędzonej grubszej kasie, kupić kilkunastu świetnych graczy i awansować sezon po sezonie. Na to jednak potrzeba duuużo cierpliwości której mi narazie brakuje:P

Obserwowałem np gracza Fresh (obecnie A) jeszcze 3 sezony temu grał ze mną w E i awansował sezon po sezonie do A. Teraz jest u mnie w lidze Hasmar Lovosice, kolejny, który ma niesamowitą drogo budowaną drużynę i wielki stadion i też będzie wędrował sezon po sezonie. To właściwie jedyna metoda na wielki sukces, ale to bardzo dużo kosztuje czasu.
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”