Ghidul Incepatorului

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Liverpool Ro.
Team Manager
Posts: 148
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Liverpool Ro. »

Am inteles.Multumesc de raspuns :)
M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni !
Liverpool Ro.
Team Manager
Posts: 148
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Liverpool Ro. »

Intr-un sezon in care probabil in campionat ai numai victorii , poti duce spiritul echipei in jurul a 80% ?
De exemplu eu acum cumpar si vand jucatori continu sezonul aceasta , nu m-a interesat deloc promovarea sau locul in clasament.Nu ma plang , am deja un jucator cumparat cu 100k si vandut cu 500k , un jucator cumparat cu 350k si deja am oferta de 1,4 kk , unul cumparat cu 70k si vandut cu 400k si inca vreo 2 asemanatori .
Dar pana sezonul viitor vreau sa strang o suma frumusica , sa imi cumpar jucatori de la tineret care sa ii cresc si alaturi de ei sa joc si cu alti 3-4 jucatori tineri dar de valoare , astfel incat sa am numai victorii in capionat sezonul urmator si sa merg in G cu un spirit mare.(am experienta prieteni mele in care am vazut ca TS poate completa o lipsa relativ mare de valoare foarte bine).
Sper ca nu am scris prea mult :-s .
M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni !
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Kosmin »

eu am crescut de la 0 la 100 in jumatate de sezon :mrgreen: am jucat acte 5 meciuri pe zi, dar al tn va fi mai greu pt ca eu aveam echipa de nivel E-D si mai si castigam daca aveam TS 0 :lol:
Liverpool Ro.
Team Manager
Posts: 148
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Liverpool Ro. »

Cand ajungi intr-o divizie in care nu mai faci fata , ce este de preferat ? Sa incerci sa faci totul din mers sau sa reconstruiesti total echipa ?

Va dau exemplu echipa Funny (este a prietenei mele) , are sanse mari sa promoveze in F , nu a prea cumparat si nici nu a prea vandut si au crescut jucatori destul de mari , dar in F nu va putea sa promoveze.
Este de recomandat sa vanda tot ce e prost , sa ii scada TS-ul care a ajutat-o sa fie pe locul 1 in G la 0 , dar sa isi cumpere altii buni . Sau sa vanda incet incet . Sau sa isi mai cumpere din banii care ii mai are si din ce primeste la promovare inca 2 jucatori si sa incerce sa promoveze si din F ?
M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni !
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Ghidul Incepatorului

Post by cercel_jr »

Pai de ce nu vine ea pe forum? sa avem si noi fete pe aici...
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Liverpool Ro.
Team Manager
Posts: 148
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Liverpool Ro. »

Nu ii plac forumurile si nici timp nu prea are.
M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni !
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Kosmin »

Liverpool Ro. wrote:Nu ii plac forumurile si nici timp nu prea are.
sau n-o lasi tu :twisted:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Ghidul Incepatorului

Post by calin_g »

Kosmin wrote:
Liverpool Ro. wrote:Nu ii plac forumurile si nici timp nu prea are.
sau n-o lasi tu :twisted:
pai cu atatia golani ca tine pe aici cum s-o lase omul? :twisted: :lol:
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Kosmin »

calin_g wrote:
Kosmin wrote:
Liverpool Ro. wrote:Nu ii plac forumurile si nici timp nu prea are.
sau n-o lasi tu :twisted:
pai cu atatia golani ca tine pe aici cum s-o lase omul? :twisted: :lol:
eu golan :roll: :evil: :mrgreen: :twisted: te tin eu minte :twisted:
Liverpool Ro.
Team Manager
Posts: 148
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Liverpool Ro. »

:)) si raspunsul la intrebare ?:))
Si inca una , 2 zile vom avea aceasi legatura de internet , ne baneaza daca intram amandoi pe echipele noastre ? Stiu ca mai este postat pe undeva , am citit cand am intrat pe forum , dar nu mai tin minte unde :)
M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni !
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Ghidul Incepatorului

Post by calin_g »

daca nu jucati meciuri amicale si nu va inscrieti in aceleasi cupe amicale si nu faceti transferuri intre echipe nu va baneaza :wink:

referitor la prima intrebare, eu cred ca daca nu are experienta mai mare de 2-3 sezoane nu prea are rost sa se apuce de reconstructie totala, pentru ca e greu sa-i iasa ceva.. mai bine o ia treptat, mai scapa de jucatorii batrani, invata jocul mai bine.. si pe urma isi da ea seama cand e momentul potrivit sa reconstruiasca masiv :)
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
markverde
Coach
Posts: 28
Joined: Sat Mar 20, 2010 7:42 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by markverde »

Eu sunt un fost jucator. Am pus capat acestui joc de aproximativ 1 an. Pana atunci am jucat 14 luni soccerproject. Inca atunci am avut 12 ani nu eram prea luminat la minte.Acum joc cunosc foarte bine jocul... jucatorii,tacticile... dar totusi o intrebare:


eu doresc sa ajung undeva prin divizia F-E, iar acolo sa am o echipa cu 20 juc antrenati si tineri, neagresivi. Si cu 15 juc pe care sa ii cresc pt profit.Astfel eu am gandit ca va creste numarul fanilor. Pt ca daca eu asi sta in H si asi tot creste jucatori neantrenati si asi face profit iar apoi asi promova pana in C,Bsezon de sezon nu asi putea sa imi tin echipa deoarece nu asi avea fani. Si din fani vin bani.
TheMisterio
Team Manager
Posts: 129
Joined: Fri Aug 20, 2010 6:22 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by TheMisterio »

markverde wrote:Eu sunt un fost jucator. Am pus capat acestui joc de aproximativ 1 an. Pana atunci am jucat 14 luni soccerproject. Inca atunci am avut 12 ani nu eram prea luminat la minte.Acum joc cunosc foarte bine jocul... jucatorii,tacticile... dar totusi o intrebare:


eu doresc sa ajung undeva prin divizia F-E, iar acolo sa am o echipa cu 20 juc antrenati si tineri, neagresivi. Si cu 15 juc pe care sa ii cresc pt profit.Astfel eu am gandit ca va creste numarul fanilor. Pt ca daca eu asi sta in H si asi tot creste jucatori neantrenati si asi face profit iar apoi asi promova pana in C,Bsezon de sezon nu asi putea sa imi tin echipa deoarece nu asi avea fani. Si din fani vin bani.
si care e intrebarea? :))
Image
markverde
Coach
Posts: 28
Joined: Sat Mar 20, 2010 7:42 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by markverde »

deci cum e mai bine?
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by mate1976 »

markverde wrote:deci cum e mai bine?
Sa ai rabdare si sa nu visezi chia asa departe. tu crezi ca banii se fac chiar asa usor, nu uita ca mai exista si investitia in stadion. Eu am 19000 de locuri si la fiecare meci jucat acasa (campionat) raman cu aproximativ 100000€. Inca ceva, am 10 sezoane de cand joc soccerproject si nu am reusit sa ajung in "E", motivul? am facut investitii in stadion nu in jucatori, nu stiu cum supravietuiesc cei cu 6000-8000 de locuri. Succes pe mai departe.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”