reconstructie..

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: reconstructie..

Post by gabitza23 »

gogumagic wrote:prima reconstructie am inceput-o in G si usor usor am ajuns in B unde am inceput a2a reconstructie ,am retrogradat in E si de acolo am urcat iar in B(am jucat si o finala de cupa SP cand eram prin D) unde am inceput a3a reconstructie pe care sper sa o termin sezonul asta(imi mai lipsesc 5-6 jucatori) ...ca sa ajungi in A nu cred ca iti trebuiesc mai mult de 150 M ...sezonul viitor sper sa raman in D sau poate chiar sa promovev inca nu m-am decis(mai bine zis bugetul o sa decida) ...
multa bafta.....dupa cum probabil am mai postat pe undeva, eu nu am avut mai mult de 30 de mil. buget cand am inceput sa promovez succesiv din G pana in A, am avut intradevar noroc cu cativa jucatori foarte buni de pe care am scos bani frumusei :)
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: reconstructie..

Post by cro1981 »

Datorita faptului ca nu am timp pentru a ma ocupa de echipa incepem o noua reconstructie care nu se stie cat va tine :?: :!:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
NewManager
Assistant Manager
Posts: 80
Joined: Thu Jan 07, 2010 6:49 pm
Location: Bucuresti

Re: reconstructie..

Post by NewManager »

bafta ! .... si eu incerc sa (re)construiesc,numai ca incepe sa ma cam enerveze jocul asta....cand mi-e lumea mai draga si incep lucrurile sa mearga....pleosc!...imi da cate o palma.....ba se plafoneza cate un jucator care era promitator la 50 si ceva,ba se accidenteaza 2-3 juc. intr-o zi care de care pe n zile (de multe ori peste 10 ) s.a.m.d. ....sper sa-mi mearga si mie mai bine de acum inainte si sa scot ceva bani din generatia asta de jucatori.....pana la urma doar am investit vreo 30 m in ei,ar trebui sa iasa ceva!
Nu mi-e teama de o haita de lupi condusa de o oaie,mi-e teama de o turma de oi condusa de un lup!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: reconstructie..

Post by Razvanica »

NewManager wrote:(de multe ori peste 10 )
:lol: Se numeste mania persecutiei si cred ca exista medicamente bune...
Harder, better, faster, stronger
Mr.Juve
Team Manager
Posts: 191
Joined: Thu Sep 21, 2006 8:57 pm

Re: reconstructie..

Post by Mr.Juve »

cercel_jr wrote:Imi trimiti pe privat daca vrei ce buget aveai inainte sa urci sus?
Sunt curios cam cat e nevoie aproximativ, vazand ca tu ai urcat deja in B.
Cum de ai promovat tocmai acum? :lol: :lol: :lol:
....poate Laura Andresan sa faca armata???
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: reconstructie..

Post by cro1981 »

Mr.Juve wrote:
cercel_jr wrote:Imi trimiti pe privat daca vrei ce buget aveai inainte sa urci sus?
Sunt curios cam cat e nevoie aproximativ, vazand ca tu ai urcat deja in B.
Cum de ai promovat tocmai acum? :lol: :lol: :lol:

Mai are pana incepe ascensiunea :lol: :lol: :lol:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: reconstructie..

Post by cercel_jr »

A fost o intamplare. :mrgreen: Revin in H cat mai rpd posibil. :D
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: reconstructie..

Post by dragos »

prima faza din planul de reconstructie a fost atins: marirea capacitatii stadionului Delta Tulcea la numarul de 44.000 de locuri.
andrei.g
Team Manager
Posts: 137
Joined: Sat Mar 26, 2016 10:33 am

Re: reconstructie..

Post by andrei.g »

Reactivez topicul ca sa mai schimbam opinii... cei care reconstruim in perioada asta.

La mine cred ca va fi ultima reconstructie pe care o mai fac in joc, dupa ce se duce generatia asta de jucatori, ma duc si eu probabil (dupa aproape 10 ani de cand joc - impliniti in 2017, daca voi mai fi pe aici..), pt ca nu mai e deloc distractiv... jucatori putini pe piata, competitie uriasa, sume enorme.

Dupa 3 sezoane de reconstructie si in jur de 400 de mil rulati in transferuri, ma trezesc cu un CM de 74 bp @100 experienta, un CB de 72,6 bp mai agresiv decat imi trebuie (rezerva in cel mai bun caz, daca nu il vand), un portar cumparat acum cateva zile gata antrenat cu 73,4 bp, un CM de 72,8 bp, CF care ar trebui sa scoata la ultimele 2 skilluri de antrenat macar un 90 in medie ca sa fie ceva de capul lui... cam atat... aaa, si o gramada de tepe: jucatori luati pe multi bani cu potential urias, cu primele 2-3 skilluri antrenate foarte bine, care se duc in cap pe la 60-70 la urmatoarele skilluri antrenate. Cel mai bun exemplu, un RB luat pe 30 de mil cu 3 skilluri antrenate (100, 97, 93), care mi se duce la primele 3 skilluri pe care le antrenez dupa ce il cumpar pe la 55-60 la toate 3. Sa nu-ti bati cuie-n talpa?

Intre timp, nu pot sa nu remarc ce face Noldor: peste 100 de transferuri pe sezon (cumparari + vanzari), jucatori luati azi pe suma x si vanduti in cateva zile pe sume duble aproape....... de unde scoate atatea ponturi, in conditiile in care e piata de transferuri acum, nu stiu...
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: reconstructie..

Post by kennyanu »

da...de piata s-a ales prafu de cand au aparut jocurile pe mobil :))...trebuia facuta platforma si pe mobil pt soccer sa marga...

cat despre reconstructie totatala...nu sunt de acord....nu am facut niciodata...si nici nu o sa fac...mi se pare plictisitor sa pierd intr-una....
Revenit :)
julyano3
Team Board Member
Posts: 273
Joined: Mon Apr 01, 2013 7:21 pm

Re: reconstructie..

Post by julyano3 »

si eu fac un fel de reconstructie si abea am reusit sa strang 111 M in 2 sezoane :))
Adunatii Copacei -> 4 in E.29 ROMANIA
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: reconstructie..

Post by kennyanu »

eu nu inteleg acest concept de a juca fara obiectiv..sau obiectivul fiind banii in detrimentul performantei...de ce sa oscilezi atat de tare cand poti sa fii constant undeva aproximativ sus
Revenit :)
dammidamangiare
Team Manager
Posts: 100
Joined: Sun Aug 11, 2013 10:43 am

Re: reconstructie..

Post by dammidamangiare »

kennyanu wrote:eu nu inteleg acest concept de a juca fara obiectiv..sau obiectivul fiind banii in detrimentul performantei...de ce sa oscilezi atat de tare cand poti sa fii constant undeva aproximativ sus
pai exista un obiectiv, doar ca e mai indepartat. toti cei care fac asta au un obiectiv pana la urma. nimeni nu face bani doar de dragul de a face bani, toti incearca sa faca bani in speranta ca pana la urma vor face destui pentru a-si indeplini obiectivul final. ideea e sa stai cu capul la cutie x sezoane, sa aduni si apoi iti faci echipa de A, de ajuns in fazele finale in cupa SP. daca vrei sa iti pui un trofeu important in vitrina de cupe trebuie sa faci asta. crescand incet si sigur nu ai sanse la mai mult de un loc mediocru prin C, sau daca esti prea bun, B, zic eu. e pacat ca trebuie sa fie asa, dar asta e jocul. pt a face performanta cu adevarat trebuie sa sacrifici cateva sezoane bune, pt ca jocul nu te sustine in niciun fel sa te poti duce pana sus prin alte mijloace. de asta am sustinut de ani de zile ideea de a oferi managerilor din SP alternative la strategia asta, prin implementarea unor imbunatatiri care sa ne permita sa fim auto-suficienti cat de cat, cum ar fi cresterea numarului de juniori primiti de la centrul de tineret. ownerul jocului nu a fost interesat din pacate, asa ca singura solutie ca sa iti faci o echipa puternica in SP e sa sacrifici cateva sezoane bune.

PS: apropo, recomand Dugoutsoccer ca si alternativa la SP, e un joc relativ nou, abia in al 9-lea sezon, e rapid ca si SP (dureaza 56 de zile un sezon) si e ceva mai complex decat SP, in sensul ca ai mai multe alternative sa faci o echipa foarte buna, nu doar cumparand si vanzand.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: reconstructie..

Post by kennyanu »

dammidamangiare wrote:
PS: apropo, recomand Dugoutsoccer ca si alternativa la SP, e un joc relativ nou, abia in al 9-lea sezon, e rapid ca si SP (dureaza 56 de zile un sezon) si e ceva mai complex decat SP, in sensul ca ai mai multe alternative sa faci o echipa foarte buna, nu doar cumparand si vanzand.

Sunt de acord cu ce ai zis...dar eu nu pot sa joc si sa iau bataie....nu pot...

cat despre dugout....nu e mai vechi? sau asta e un nou? parca mai aparuse pe forum acum ceva vreme
Revenit :)
andrei.g
Team Manager
Posts: 137
Joined: Sat Mar 26, 2016 10:33 am

Re: reconstructie..

Post by andrei.g »

kennyanu wrote:
dammidamangiare wrote:
PS: apropo, recomand Dugoutsoccer ca si alternativa la SP, e un joc relativ nou, abia in al 9-lea sezon, e rapid ca si SP (dureaza 56 de zile un sezon) si e ceva mai complex decat SP, in sensul ca ai mai multe alternative sa faci o echipa foarte buna, nu doar cumparand si vanzand.

Sunt de acord cu ce ai zis...dar eu nu pot sa joc si sa iau bataie....nu pot...

cat despre dugout....nu e mai vechi? sau asta e un nou? parca mai aparuse pe forum acum ceva vreme
e de la sfarsitul lui 2014, in decembrie l-au lansat. de fapt... relansat, ca acum cativa ani il lansasera sub alt nume, nu a mers, l-au inchis si redeschis apoi cu numele nou. acum pare mult mai ok decat prima varianta si dezvoltatorii par destul de pusi pe treaba, il imbunatatesc continuu si incet-incet prinde avant. eu nu prea l-am bagat in seama in primele sezoane, ca eram patit de prima data si nu am avut incredere, dar se pare ca de data asta vor sa faca treaba buna. il recomand deci.

PS: daca mai stiti altele care merita incercate (si eventual sunt tot asa cat de cat la inceput), recomandati va rog... SP dupa parerea mea si-a depasit deja cu mult speranta de viata si as vrea sa mai am alte variante in caz ca se inchide in viitorul apropiat :)
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”