Cumpar echipa

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Cumpar echipa

Post by mate1976 »

rarara wrote:
cercel_jr wrote:Sa ma bag si eu? da tre sa maresti oferta faci din lei euro si vorbim :twisted: :lol:

inca o data va rog...nu mai dati msj aiurea am spus oferta mea...tot ce trebe sa faceti este sa imi lasati msj pe private cu numele echipe,si trimiteti un mail pe raul_indriesk@yahoo.com cu 2 printscreen :1 la buget si 1 la o parte din jucatori sa se vada la ce sunt antrenati.
Repet...oferta este serioasa...banii ii ofer...nu ma joc cu posturile.
Multumesc,
Eu vreau Lire 1000 :idea:
F.I.L.I.P
Coach
Posts: 36
Joined: Fri Jul 06, 2012 10:46 am
Location: Calarasi

Re: Cumpar echipa

Post by F.I.L.I.P »

gogumagic wrote:Mai stiu eu pe unul care a cumparat echipa care avea buget de 750 mil si acum se da mare manager de sp (dumber united), probabil l-ati vazut cumparand jucatori cu 40-50 mil. Pe scurt bugetul ala a fost realizat de mine si de pandy asa ca el nu are nici un merit si sper ca pe viitor sa se abtina de la alte comentarii cu privire la SP.
Si ce vrea sa insemne asta???LAUDA???.. :roll: :roll:
O sa va bat in weekend si in zilele care se termina cu "i"
______________________________________________

Image
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: Cumpar echipa

Post by nasonex »

Vand echipa foarte buna - ieftin - doar 100 lei !!! Echipa mea se cheama Dinamo Marasesti, sunt manager din 2006. In prezent ocup locul 1 in Divizia E 49, la 12 puncte distanta fata de locul 2. Am in total 28 jucatori, respectiv : 3 portari, 3 LB, 3 CB, 3 SW, 3 RB, 3 LM, 3CM, 3 RM si 4 CF. Cu aceasta echipa tanara, proaspat reconstruita joc ca sistem de joc 5-3-2, zid defensiv. Cel mai mare avantaj al echipei mele este ca am aproape toti jucatorii cu agresivitate sub 5 %, doar unul e cu 6%(portar). Deci nu gasesti nici un jucator cu agresivitate mai mare de 5% in echipa mea, si eu joc la orice meci din liga, cupa sau amical folosind totodeauna agresivitatea echipei de 100%, chiar daca arbitrul are strictete de 100%, fara a primi cartonase rosii, ceea ce reprezinta un mare atu fata de celelalte echipe care nu pot sa joace totdeauna cu agresivitate asa de mare. Fara sa fiu prea subiectiv, cred ca echipa mea are mare viitor, jucatorii sunt tineri, cu varste cuprinse intre 18-23 ani. Doar portarii au 26 ani ( 2 din ei) si 28 ani - al treilea, dar se stie ca portarii obtin performante mai bune la varste mai inaintate. Astazi am scos la meciul din liga, in deplasare, total pe linii 134 !! Am baza fanilor de 40.900 si am 32.000 locuri. Bafta tuturor si La multi ani!!
Last edited by nasonex on Sun Jan 13, 2013 9:28 am, edited 2 times in total.
Echipa mea - Dinamo Gugesti
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cumpar echipa

Post by cipriansimi »

Interesanta echipa dar mai sus de Div. C nu te poti duce cu ea. In momentul de fata poti juca 137 total pe linii.
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: Cumpar echipa

Post by nasonex »

Deci cam 137 pe linii? Poate chiar mai mult. Inca nu am spiritul echipei decat 90%, iar 134 - in deplasare, am scos fara sa am toti jucatorii buni valizi si la capacitate maxima. Daca pe parcursul pana in divizia C mai reusesc sa reimprospatez din nou echipa, luand din nou jucatori mai tineri, cine stie? Pot spera la divizia B. Am mai fost in B in 2009, parca si am ocupat locul 3 - best performance ever. Oricum succese tuturor in noul an. La multi ani!!! :D :D
Echipa mea - Dinamo Gugesti
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Cumpar echipa

Post by calin_g »

am primit mesaj acum vreo saptamana de la Ryyllyyy care vrea sa cumpere echipa cu 100 de ron. eu nu o dau, dar vb cu el, poate il intereseaza a ta
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: Cumpar echipa

Post by nasonex »

calin_g wrote:am primit mesaj acum vreo saptamana de la Ryyllyyy care vrea sa cumpere echipa cu 100 de ron. eu nu o dau, dar vb cu el, poate il intereseaza a ta
Cine este Ryyllyyy? Cum pot sa discut cu el??
Echipa mea - Dinamo Gugesti
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: Cumpar echipa

Post by nasonex »

nasonex wrote:
calin_g wrote:am primit mesaj acum vreo saptamana de la Ryyllyyy care vrea sa cumpere echipa cu 100 de ron. eu nu o dau, dar vb cu el, poate il intereseaza a ta
Cine este Ryyllyyy? Cum pot sa discut cu el??
Gata, l-am gasit.Multumesc!
Echipa mea - Dinamo Gugesti
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cumpar echipa

Post by dardar_3 »

Ce-mi plac astia care vor performante pe meritul celorlalti.
Pentru mine SP nu reprezinta castigarea a 10 mii de cupe si 10 ligi ci faptul ca poti face transferuri si iti poti crea un plan de alcatuire a unei formatii cat mai puternice.

Pana in divizia D poti promova in fiecare sezon cu TS 0 si iti poti face echipa cum vrei.
I'm back. :D

Diavolo (momentan in G).

PS: Acum poti incepe cu o echipa noua care are in jur de 16mil (suma consistenta din punctul meu de vedere). Partea nasoala e ca acum nu pot da decat maxim 4 mil pe un jucator dupa o luna jumate de joc.
Diavolo
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Re: Cumpar echipa

Post by cristalqw »

dardare, ce vremuri !!! :D
Azi s-a facut iar "curatenie" si au ramas vreo 8300 de echipe.
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: Cumpar echipa

Post by nasonex »

Aviz amatorilor!!! Super oferta!!! Vand echipa Dinamo Marasesti (tanara si de viitor) cu numai 75 lei !!! Ocup locul 1 in divizia E 49 la 14 puncte distanta de locul 2, cu sanse reale de promovare in diviziile D si C !! Am buget de peste 10.000.000 euro. Am 33.000 locuri la stadion si baza fanilor de 42.000.
Echipa mea - Dinamo Gugesti
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: Cumpar echipa

Post by nasonex »

Gata, am vandut echipa, bafta noului manager si bafta si voua tuturor!
Echipa mea - Dinamo Gugesti
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Cumpar echipa

Post by mate1976 »

nasonex wrote:Gata, am vandut echipa, bafta noului manager si bafta si voua tuturor!
cu cat?
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cumpar echipa

Post by cercel_jr »

Am echipa pe locul 1 in D cu maxim de puncte posibile, ajungi linistit in B. Cel mai slab jucator din prima echipa scoate 71. Scor total pe linii deocamdata 146.
Buget 140M si mai faci 20-30M din vanzarile de la centru pana in B, deci aprox. 170M in B si mari posibilitati de a urca in A cu cateva transferuri bune si sanse la primele 5 locuri.
Stadion 44.000, fani peste 45.000.
manager: cyp
echipa: Fotbal Club Botosani

Astept oferte.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cumpar echipa

Post by cipriansimi »

cercel_jr wrote:Am echipa pe locul 1 in D cu maxim de puncte posibile, ajungi linistit in B. Cel mai slab jucator din prima echipa scoate 71. Scor total pe linii deocamdata 146.
Buget 140M si mai faci 20-30M din vanzarile de la centru pana in B, deci aprox. 170M in B si mari posibilitati de a urca in A cu cateva transferuri bune si sanse la primele 5 locuri.
Stadion 44.000, fani peste 45.000.
manager: cyp
echipa: Fotbal Club Botosani

Astept oferte.
frumoasa echipa. daca nu as avea chef sa joc sau timp sa ma ocup as vinde toti jucatorii si astept poate vine cheful. acum daca vinzi jucatorii recuperezi o suma frumusica de bani. poti recupera chiar si 80-90% din suma care ai investit-o.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”