Serifii dorm

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
vladm97
Team Manager
Posts: 146
Joined: Wed Sep 28, 2011 11:22 am

Serifii dorm

Post by vladm97 »

Am ceva experienta in transferuri, stiu ca sunt unele momente in care face profit mare, dar urmatoarele transferuri reprezinta o bataie de joc: http://www.soccerproject.com/spnewl_tea ... amID=17358 . De 2 ori i-am dat report dar degeaba. Astept raspunsul echipei sp, public pe forum.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Serifii dorm

Post by kennyanu »

pai..ca fost moderator...poti sa iti spun ca nu mi se pare nimic dubios..ai vreun transfer anume care vrei sa il raprotezi?...adica faptul ca vinde pe sume mari...poate si pt ca sunt tineri...in acest moment mi se par niste preturi exorbitante pt anumiti jucatori..

In plus...echipele care i-au cumparat jucatorii...nu sunt din H...promovate acum...sau ceva..sunt echipe pe bune...
Revenit :)
yoloo
Groundsman
Posts: 7
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:38 pm

Re: Serifii dorm

Post by yoloo »

Bine ca nu te-ai uitat la transferurile mele din urma cu cateva sezoane :D sau poate te-ai uitat ca primeam report destul de des. Sa inteleg ca esti invidios pe managerul respectiv ca el poate si tu nu poti sau ce?
vladm97
Team Manager
Posts: 146
Joined: Wed Sep 28, 2011 11:22 am

Re: Serifii dorm

Post by vladm97 »

5.5 milioane pt rb cu cg 79% si ag 86%, 2.7m pt un lb cu cg 74% si ag 88%, 3.7m pt un lb cu cg 80 si agr 62%, 2.7m pt un rf cu 74% cg, 4.5m pt un gk cu cg 79 si ag 59% si nu mai continui ca m-am lamurit. Nu imi este ciuda ca oricum am un buget destul de mare si un stadion de 2.5 ori mai mare decat al tau, dar e deranjant pt cei cu experienta sa vada ca vin tot felul de jucatori care-si bat joc de sp.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Serifii dorm

Post by kennyanu »

vladm97 wrote:5.5 milioane pt rb cu cg 79% si ag 86%, 2.7m pt un lb cu cg 74% si ag 88%, 3.7m pt un lb cu cg 80 si agr 62%, 2.7m pt un rf cu 74% cg, 4.5m pt un gk cu cg 79 si ag 59% si nu mai continui ca m-am lamurit. Nu imi este ciuda ca oricum am un buget destul de mare si un stadion de 2.5 ori mai mare decat al tau, dar e deranjant pt cei cu experienta sa vada ca vin tot felul de jucatori care-si bat joc de sp.
din ce zicea unu pe global...mai sunt maxim 2serifi in joc :)
Revenit :)
julyano3
Team Board Member
Posts: 273
Joined: Mon Apr 01, 2013 7:21 pm

Re: Serifii dorm

Post by julyano3 »

vladm97 wrote:5.5 milioane pt rb cu cg 79% si ag 86%, 2.7m pt un lb cu cg 74% si ag 88%, 3.7m pt un lb cu cg 80 si agr 62%, 2.7m pt un rf cu 74% cg, 4.5m pt un gk cu cg 79 si ag 59% si nu mai continui ca m-am lamurit. Nu imi este ciuda ca oricum am un buget destul de mare si un stadion de 2.5 ori mai mare decat al tau, dar e deranjant pt cei cu experienta sa vada ca vin tot felul de jucatori care-si bat joc de sp.
ce ti se pare mult 3,7 milioane pentru un jucator cu cg 80 ? ca scoate lejer 65 si este echitabil in balanta cu banii
Adunatii Copacei -> 4 in E.29 ROMANIA
vladm97
Team Manager
Posts: 146
Joined: Wed Sep 28, 2011 11:22 am

Re: Serifii dorm

Post by vladm97 »

Cand pe piata de transferuri jucatori cu agresivatea de 30 % sunt cotati inte 2.5 -3m si tu vinzi un jucator cu agresivitate de dubla la un pret cu 1m mai mare, ce crezi?
julyano3
Team Board Member
Posts: 273
Joined: Mon Apr 01, 2013 7:21 pm

Re: Serifii dorm

Post by julyano3 »

pai asta nu are importanta,sunt jucatori care nu se uita la agresivitate cand cumpara un jucator ca ala pentru ca il iau pentru ligi gen G sau H ,tu chiar nu vezi ce sume se arunca mai nou? asta e un nimic fata de celelalte,bine ca va uitati la asta ca face transferuri cu 3,7 mil , pe altii nu ii vedeti
Adunatii Copacei -> 4 in E.29 ROMANIA
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Serifii dorm

Post by kennyanu »

vladm97 wrote:Cand pe piata de transferuri jucatori cu agresivatea de 30 % sunt cotati inte 2.5 -3m si tu vinzi un jucator cu agresivitate de dubla la un pret cu 1m mai mare, ce crezi?
julyano3 wrote:pai asta nu are importanta,sunt jucatori care nu se uita la agresivitate cand cumpara un jucator ca ala pentru ca il iau pentru ligi gen G sau H ,tu chiar nu vezi ce sume se arunca mai nou? asta e un nimic fata de celelalte,bine ca va uitati la asta ca face transferuri cu 3,7 mil , pe altii nu ii vedeti

vlad...problema e alta...fiind foarte multi useri care au renuntat...banii au aujns intr-o singura parte....si pt mine cel putin, e greu sa ma acomodez cu preturile astea....cum aizis si tu...un jucator de 80..era maxim 3milioane...

dar acum, fiind jucatori putini(jucatori de fotbal ma refer) pt ca sunt putini useri normal ca preturile sa creasca pe toate planurile... :|
imi e foarte greu sa dau 5milioane pe un CB cu nota 64 :|...ma doare sufletul :|
Revenit :)
yoloo
Groundsman
Posts: 7
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:38 pm

Re: Serifii dorm

Post by yoloo »

vladm97 wrote:5.5 milioane pt rb cu cg 79% si ag 86%, 2.7m pt un lb cu cg 74% si ag 88%, 3.7m pt un lb cu cg 80 si agr 62%, 2.7m pt un rf cu 74% cg, 4.5m pt un gk cu cg 79 si ag 59% si nu mai continui ca m-am lamurit. Nu imi este ciuda ca oricum am un buget destul de mare si un stadion de 2.5 ori mai mare decat al tau, dar e deranjant pt cei cu experienta sa vada ca vin tot felul de jucatori care-si bat joc de sp.
Nu stiu daca ai un buget mai mare ca mine si oricum nu ma intereseaza :lol: daca ai stadion de 2.5 ori mai mare spune-mi la ce-ti foloseste cand ai baza fanilor 34000?
Eu dupa multe luni de pauza, ma gandeam sa incep reconstructia dar acum ca nu mai sunt jucatori e greu...
Mai sunt si trisori, astia au fost si vor exista mereu, dar in momentul asta sunt manageri putini, jucatori buni pe lista de transferuri gasesti greu si atunci cand gasesti "e bataie pe ei".
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Serifii dorm

Post by Viola »

Da si eu tot astept sa prind vre-un CM cat de cat si la pret rezonabil, am renuntat la rezonabil :evil:
Revenit cu Vulturii Lugoj
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”