Calitatea antrenorului

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
dragosh***
Team President
Posts: 824
Joined: Sun Dec 24, 2006 2:05 pm
Location: Medias
Contact:

Calitatea antrenorului

Post by dragosh*** »

Calitatea antrenorului echipei mele a scazut de la 100% la 89%. I-am aranjat un curs dar am o intrebare: cat timp jucatorii sunt antrenati de un antrenor mai slab calitatea lor maxima va scadea???
:?:
gonzales
Team Board Member
Posts: 350
Joined: Mon Oct 09, 2006 9:18 pm
Location: London
Contact:

Post by gonzales »

Bah deci ei se antreneaza pana sunt plafonati. normal ca daca e antrenoru mai slab pot sa se plafoneze mai repede dar nu cred ca au sa apuce daca i`ai dat curs la antrenor.
edy
Assistant Coach
Posts: 23
Joined: Sat Dec 02, 2006 11:58 am

Post by edy »

Daca ti se mai intampla,ar fi bine sa schimbi antrenorul.
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

Ma eu credeam ca (,) cu cat antrenorul e mai slab cu atat jucatorii se plafoneaza mai rapid.

Ex.:

Antrenor 100%: Un jucator se antreneaza 4% la o calitate.
Antrenor 80%: Un jucator se antrenaza 1% la o calitate.

Eu asta credea, care e adevarul :?:
Back in SoccerProject :)
dragosh***
Team President
Posts: 824
Joined: Sun Dec 24, 2006 2:05 pm
Location: Medias
Contact:

?

Post by dragosh*** »

deci ba daca la 89% se antreneaza cu 1 la o calitate atunci daca ai un antrenor de 45 sau mai slab cat se antreneaza.? 0.001 :?: :)
Cine te-a sfatuit sa fii tu insuti , te-a sfatuit gresit...
EX-Manager: Dragosh***
EX-Team:Fc Steaua Bucharest***
Deportivo_TSK
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Fri Dec 08, 2006 9:46 am
Location: Home

hah

Post by Deportivo_TSK »

gonzales vorbesti prostii. daca un antrenor e mai slab nu se plafoneaza jucatorii mai repede.
sa dau catvea lamuriri clare
cat de bun e antrenorul influeanteaza doar viteza cu care ti se antreneaza jucatorii nu si cat de buni vor deveni
exepmlu:
ai un antrenor de 80 %. el va antrena un jucator sa ajunga la 80% pase In 5 zile. in schimb un antrenor de 100% va antrena jucatorul sa ajunga la 80% pase in 4 zile.
nu influenteaza antrenorul cat de bun va ajunge. deci si cu antrenor de 100% si cu antrenor de 5% acel jucator tot la 80% pase se va plafona.
si cand itzi scade calitatea la antrenor jucatorii doar se vor antrena mai incet putin. nu le scade si lor din calitati.
uneori le scade si jucatorilor valoarea (la fel ca antrenorilor) dar nu datorita antrenorilor ci ptr ca asa e jocul
spun asta dupa ce am intrebat si eu jucatori mult mai experimentati. deci daca ei se inseala si eu va insel
P.S.
cat de bun va deveni un jucator depinde de o calitate ascunsa..cei care ajung lamaxim la 70% ajung asa ptr ca asa le-a fost scris..... :P :D literlalmente.eu am avut mereu antrenorul la 100% dar am jucatori care se plafoneaza la 60%....
RESPECT THALIA AND STEAUA BUCHAREST
Deportivo_TSK
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Fri Dec 08, 2006 9:46 am
Location: Home

Post by Deportivo_TSK »

am dat un exemplu cu pasele dar e valabil si la suturi , reflex ,etc.totusi ca un atacant nu va ajunge la deposedari 100%
RESPECT THALIA AND STEAUA BUCHAREST
gonzales
Team Board Member
Posts: 350
Joined: Mon Oct 09, 2006 9:18 pm
Location: London
Contact:

Post by gonzales »

da ma bine... te cred poate ai mai multa experienta ca mine in sp. na io am zis ca daca antrenoru e slab nici jucatorii nu vor deveni prea buni...
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Re: hah

Post by Ka$mIR »

Deportivo_TSK wrote:gonzales vorbesti prostii. daca un antrenor e mai slab nu se plafoneaza jucatorii mai repede.
sa dau catvea lamuriri clare
cat de bun e antrenorul influeanteaza doar viteza cu care ti se antreneaza jucatorii nu si cat de buni vor deveni
exepmlu:
ai un antrenor de 80 %. el va antrena un jucator sa ajunga la 80% pase In 5 zile. in schimb un antrenor de 100% va antrena jucatorul sa ajunga la 80% pase in 4 zile.
nu influenteaza antrenorul cat de bun va ajunge. deci si cu antrenor de 100% si cu antrenor de 5% acel jucator tot la 80% pase se va plafona.
si cand itzi scade calitatea la antrenor jucatorii doar se vor antrena mai incet putin. nu le scade si lor din calitati.
uneori le scade si jucatorilor valoarea (la fel ca antrenorilor) dar nu datorita antrenorilor ci ptr ca asa e jocul
spun asta dupa ce am intrebat si eu jucatori mult mai experimentati. deci daca ei se inseala si eu va insel
P.S.
cat de bun va deveni un jucator depinde de o calitate ascunsa..cei care ajung lamaxim la 70% ajung asa ptr ca asa le-a fost scris..... :P :D literlalmente.eu am avut mereu antrenorul la 100% dar am jucatori care se plafoneaza la 60%....
coRECT! :!:
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
gonzales
Team Board Member
Posts: 350
Joined: Mon Oct 09, 2006 9:18 pm
Location: London
Contact:

Post by gonzales »

na eu ma gandeam ca jocu e mai realist si daca e antrenoru mai slab si jucatorii vor fi slabi.
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Re: hah

Post by Jupan[3l]u »

Ka$mIR wrote:
Deportivo_TSK wrote:gonzales vorbesti prostii. daca un antrenor e mai slab nu se plafoneaza jucatorii mai repede.
sa dau catvea lamuriri clare
cat de bun e antrenorul influeanteaza doar viteza cu care ti se antreneaza jucatorii nu si cat de buni vor deveni
exepmlu:
ai un antrenor de 80 %. el va antrena un jucator sa ajunga la 80% pase In 5 zile. in schimb un antrenor de 100% va antrena jucatorul sa ajunga la 80% pase in 4 zile.
nu influenteaza antrenorul cat de bun va ajunge. deci si cu antrenor de 100% si cu antrenor de 5% acel jucator tot la 80% pase se va plafona.
si cand itzi scade calitatea la antrenor jucatorii doar se vor antrena mai incet putin. nu le scade si lor din calitati.
uneori le scade si jucatorilor valoarea (la fel ca antrenorilor) dar nu datorita antrenorilor ci ptr ca asa e jocul
spun asta dupa ce am intrebat si eu jucatori mult mai experimentati. deci daca ei se inseala si eu va insel
P.S.
cat de bun va deveni un jucator depinde de o calitate ascunsa..cei care ajung lamaxim la 70% ajung asa ptr ca asa le-a fost scris..... :P :D literlalmente.eu am avut mereu antrenorul la 100% dar am jucatori care se plafoneaza la 60%....
coRECT! :!:
asa am zis si eu
Gonzales: Inainte de a spune ceva fii sigur
Back in SoccerProject :)
gonzales
Team Board Member
Posts: 350
Joined: Mon Oct 09, 2006 9:18 pm
Location: London
Contact:

Post by gonzales »

gata ma m`am lamurit nu tre sa`mi ziceti deacuma fiecare in parte numa cas sa postati si voi ceva ...
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Post by Ka$mIR »

gonzales wrote:gata ma m`am lamurit nu tre sa`mi ziceti deacuma fiecare in parte numa cas sa postati si voi ceva ...
Gonzales eu te stimez pentru ca sa ajuti alti manageri cu raspunsuri, dar cred ca nu te superi daca te contrazice cineva, te rog nu te superi ca te-a contrazis cineva. :wink:
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
gonzales
Team Board Member
Posts: 350
Joined: Mon Oct 09, 2006 9:18 pm
Location: London
Contact:

Post by gonzales »

nu de ce sa ma supar.. eu asa ma gandeam na ca jocu ar fi mai realist si daca au jucatorii conditia scazuta se plafoneaza mai repede. da na daca gresesc sa ma corecteze altii.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”