Cresterea/scaderea inflatiei

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply

Credeti ca preturile jucatorilor vor creste in viitorul apropiat?

Da
15
63%
Nu, vor scadea
9
38%
 
Total votes: 24

dragosh***
Team President
Posts: 824
Joined: Sun Dec 24, 2006 2:05 pm
Location: Medias
Contact:

Cresterea/scaderea inflatiei

Post by dragosh*** »

#Ce parere aveti de evolutia preturilor jucatorilor in ultimul timp in Soccerproject?
#Credeti ca preturile in medie au crescut sau au scazut in ultima perioada?

#Cum credeti ca va influenta IBP(Instant Buy Price-ul) evolutia preturilor?
#Credeti ca preturile vor continua sa creasca sau sa scada in viitor?
Cine te-a sfatuit sa fii tu insuti , te-a sfatuit gresit...
EX-Manager: Dragosh***
EX-Team:Fc Steaua Bucharest***
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

vor continua sa creasca...din simplu motiv k sunt mai multi bani. ibp nu are legatura cu asta....ala il pui dak vrei
Revenit :)
Dinamo Mar
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Nov 25, 2007 4:39 pm

Post by Dinamo Mar »

Pentru moment am constatat o scadere destul de semnificativa a pretului jucatorilor.In viitor nu as putea sa spun ce va fi dar acum e chiar "promotie' .E momentul sa cumparam jucatori,pacat ca mai conteaza si TS ul si pacat ca e si foame de bani...
Susanu`
Team Manager
Posts: 144
Joined: Mon Sep 03, 2007 7:37 am

Post by Susanu` »

mi se pare prea mare diferenta de pret intre un jucator de 20ani care are 78...si unul care are 80..agresivitate aproximativ egale...daca ai un tanar de calitate mai mica de 80 nu iei mai mult de 2M pe el...in schimb pt unul de 82 iei pe putin 5M
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

mie mi se pare ca au scazut semnificativ. si va dau si cateva exemple de jucatori vanduti de mine la preturi semnificativ mai mici decat acum 1-2 sezoane:

1. RF, 20 de ani, 83%GR, 0 (zero) agresivitate, experienta 18 - vandut cu doar 5.5M (era 3M in ultima zi dar am avut noroc ca a venit unu' cu o oferta de 5.5M ca altfel se vindea cu 3M)
http://www.soccerproject.com/spnewl_spe ... ewWindow=1

2. GK, 23 ani, 80%GR, 51 agresivitate, experienta 29 - vandut cu 1.25M
http://www.soccerproject.com/spnewl_spe ... ewWindow=1

In concluzie, eu zic ca de la aparitia IBP-ului preturile au scazut puternic. Cel putin preturilor jucatorilor buni/bunicei. nu stiu la jucatorii foarte buni (cu bp peste 70 si agresivitate mica) cum sta treaba, dar voi afla probabil saptamana viitoare.

nu-mi explic de ce, dar asta e adevarul :( pentru mine trist.

P.S. am acum la vanzare un LF de 21 ani, 4%agresivitate si 78%GR (rezistenta inca nu a ajuns la maxim - e 61 acum si jucatorul e accidentat deci nu o mai pot creste) si 14 experienta. si marti se va vinde automat, oferta maxima e de 550k. nu ma gandeam sa nu iau 1.5M-2M pe el. si totusi ...
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”