Procesor

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Post Reply
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Procesor

Post by muzyk »

Mam pytanie kompletnie nie zwi±zane z SP. Dlaczego po dos³ownie kilku minutach u¿ytkowania komputera u¿ycie procesora stopniowo ro¶nie, a¿ dochodzi do 100%? Nigdy czego¶ takiego u mnie nie by³o! Mog³em pracowaæ godzinami i ca³y czas by³o OK. Teraz jakby co¶ w niego strzeli³o! Czy to ze staro¶ci? Pomó¿cie mi, proszê.
C i a c h o
Team Board Member
Posts: 451
Joined: Sat Feb 17, 2007 1:22 pm
Location: Bia³ystok 19[J]20

Post by C i a c h o »

Byc moze kulerek nie chodzi tak jak trzeba i twoj procek szybko sie nagrzewa badz masz tyle procesow powalczanych albo jeszcze cos innego np. jeden proces ktory coraz bardziej sie "rozkreca" i zaczyna coraz bardziej zuuzywac twoj procesor.
Image
Image FamaS - W@rzywa Team
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

sorry za OT!!! dzisiaj zu¿ycie mojego indywidualnego procesora my¶lowego wynosi 100%. Siê nawali³em z Zapa³em i Kwasem :) na Budzika urodzinach! Obym wytrze¼wia³ do poniedzia³ku bo muszê podaæ terminarz IV A na nowy sezon! a tymczasem zmykam dalej piæ (z ¿on± i przyjació³mi) :D (znaczy Kwas nie pi³ bo musia³ siê udaæ na te¶cia urodziny ale tam pewnie nadrobi³ :D)
Image
Polska Spo³eczno¶æ SoccerProject.com -Do³±cz!!!
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Re: Procesor

Post by Gladiator »

Jak d³ugo masz tego kompa ? Jaka¶ wada fizyczna to chyba raczej odpada, jak wiatrak nie trybi to raczej powinna rosn±æ temperatura procka, sprawd¼ sobie j± jakim¶ programem, albo w biosie jak masz tam tak± opcjê.
A systemu operacyjnego jakiego u¿ywasz :) ? Pewnie windows. Sprawd¼ sobie w mened¿erze zadañ (Alt+Ctrl+Del) jaki proces zu¿ywa najwiêcej procka (posortuj liste po zu¿yciu proca) i napisz jaki to proces. Mo¿e mo¿na go bêdzie zabiæ i ju¿.
A jak dawno formacik by³ :) ?
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Post by muzyk »

Kompa mam 2 lata, temperatura odpada, u¿ywam XP, a proces to jaki¶ AVKProxy.exe i AVKWCtl.exe i jeszcze outpost.exe (tzn firewall, który ju¿ dawno odinstalowal³em, ale bojê siê wy³±czyæ ten proces, bo mo¿e co¶ siê stanie...) , formacik by³ robiony ca³kiem niedawno :lol:.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

muzyk wrote:Kompa mam 2 lata, temperatura odpada, u¿ywam XP, a proces to jaki¶ AVKProxy.exe i AVKWCtl.exe i jeszcze outpost.exe (tzn firewall, który ju¿ dawno odinstalowal³em, ale bojê siê wy³±czyæ ten proces, bo mo¿e co¶ siê stanie...) , formacik by³ robiony ca³kiem niedawno :lol:.
AVK to jaki¶ antywirus, czy co¶ podobnego, tak przypuszcza³em, bo te ¶mieszne antywiry z regu³y mul± kompa i czasem nawet jak je odinstalujesz to wci±¿ ³aduj± siê jakie¶ procesy, które po nich pozosta³y (windows - i wszystko jasne).

Nie wiem, ja bym zakoñczy³ te procesy. W zasadzie zakañcza³em ju¿ kiedy¶ wszystkie procesy jakie by³y i najgorsze co siê sta³o, to bodaj¿e po zakoñczeniu "svchost.exe" wyskoczy³o takie odliczanie do zamkniêcia systemu ;) i siê wy³±czy³o.
Sprawd¼ te¿ w autostarcie, czy ci nie zosta³ tam jaki¶ plik z tego antywira, ja bym te¿ zagl±dn±³ do msconfig'a (czy jak to siê tam nazywa, nie pamiêtam, bo jak ju¿ siedzê na windzie, to krótko i z przymusu), ale tam mo¿na jednym z³ym klikniêciem popsuæ ca³y system, ale i czasem naprawiæ ;).

Ale jakby co to ja nie biorê odpowiedzialno¶ci za to co zrobi windows jak zakoñczysz te procesy,
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Post by muzyk »

Nie spoko :lol: , za procesy odzpowiedzialno¶æ oczywi¶ciê biorê ja. A z tym AVK to masz racjê. To jest antyvir.
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Post by WojT »

a ¿eby dobiæ kolegê - to w ubieg³ym tygodniu mój s±siad musia³ zakupiæ nowy procek - staremu skoñczy³a siê gwarancja ok. 2 miechów temu i wzi±³ siê odmówi³ wspó³pracy :D
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”