PS2 / PS3 / XBox 360 - który najbardziej op³acalny?

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Roti
Team Manager

PS2 / PS3 / XBox 360 - który najbardziej op³acalny?

Post by Roti » Mon Mar 24, 2008 7:04 pm

Od jakiego¶ czasu rozwa¿am nad kupnem której¶ konsolki, ale nie za bradzo mogê siê zdecydowaæ któr± ? :(

PS 2
- tani (ok. 400-500z³)
- starszy model
- przeróbka + piraty

PS 3
- drogi (ok. 1400-1600z³)
- konsola nowej generacji
- brak przeróbki (tylko orygina³y)

XBox 360
O nim czyta³em najmniej, ale jako¶ za bardzo mi nie podchodzi..
Dru¿yna : New Port City
Sezon 22 : H.410 (6) / LP III A (10)
Sezon 23 : H.410 (3) / LP IV A (2)
Sezon 24 : H.410 (1) / LP III A (?)

marcin1916
Coach

Post by marcin1916 » Mon Mar 24, 2008 7:27 pm

PS 2 mia³em kiedy¶ i w sumie mo¿e byæ tylko grafika jest dla mnie badziewna

pearljammer
Member of the Soccer Project Association

Post by pearljammer » Mon Mar 24, 2008 7:33 pm

marcin1916 wrote:PS 2 mia³em kiedy¶ i w sumie mo¿e byæ tylko grafika jest dla mnie badziewna
teraz badziewna, ale jak ja kupowalem 8 lat temu to byla miodzio, co do zakupu jesli chodzi o next gen to tylko PS3, jesli taniej to PS2, wiele dobrych gier wychodzi na PS a na Xkloca nie...
"If you hate something don't you do it too..."

Roti
Team Manager

Post by Roti » Mon Mar 24, 2008 7:35 pm

Widzia³em PES i jeszcze pare gierek na PS 2 i wcale graficznie nie s± takie rewelacyjne.. dlatego te¿ pomy¶la³em o nowszym rozwi±zaniu PS 3 tylko, ¿e to siê wi±¿e z wiêkszym wydatkiem oraz brakiem odtwarzania pirackich wersji (bynajmniej przez jaki¶ czas).
Mam telewizor LCD z HD, wiêc wola³bym te¿ wykorzystaæ ten atut który gwarantuje mi PS2.

BartGib
Team President

Post by BartGib » Mon Mar 24, 2008 7:48 pm

pearljammer wrote:
marcin1916 wrote:PS 2 mia³em kiedy¶ i w sumie mo¿e byæ tylko grafika jest dla mnie badziewna
teraz badziewna, ale jak ja kupowalem 8 lat temu to byla miodzio, co do zakupu jesli chodzi o next gen to tylko PS3, jesli taniej to PS2, wiele dobrych gier wychodzi na PS a na Xkloca nie...
chyba ¿artujesz jak next to w³a¶nie Xbox który kosztuje ju¿ ko³o 900 z³ :) A wychodz± na niego wszystkie najlepsze gry... Assasin Creed, Gears of War, Mass Effect, zaraz GTA 4...

A je¶li chodzi o PS2 to sam posiadam i wysz³o na ni± wiele ¶wietnych gier (tyle ¿e teraz ju¿ tylko nowe PES-y i FIFY wychodz±): Tekken 5, God of War I i II, Gran Turismo 4, GTA: SA, Soul Calibur III, Black itd. :)

PS i nie warto przerabiaæ PS2 Slim bo laser sie szybko psuje, pomijaj±c ¿e piractwo trzeba têpiæ, a i gry nie kosztuj± maj±tku...
Image

"Dwie rzeczy są nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności".
Albert Einstein

Roti
Team Manager

Post by Roti » Mon Mar 24, 2008 8:01 pm

Nie jestem pewny tej informacji, ale na jakim¶ forum czyta³em ¿e za ok. rok ma wyj¶æ kolejny XBox,
wiêc kupno 360 równie¿ bêdzie ma³o trafnym wyborem a wydam 900z³.
Kupuj±c PS2 mam na kilka lat spokój.

Co do gier to nie przesadzaj, ale 150-200z³ za grê to przegiêcie.
Rozumiem kupiæ oryginaln± grê na kompa która jest potrzebna do gry na necie,
ale mija siê z celem p³acenia kroci za grê lub film na który po¶wiêcê nie d³u¿ej ni¿ 1-2 tygodnie.
Fakt, na PS2 gra³bym w t± grê d³u¿ej, ale to nie zmienia faktu ¿e s± drogie..

PS. Skoro jeste¶ posiadaczem PS2 to mo¿e podzielisz siê swoj± wiedz± na jej temat.
Tzn. Czy jeste¶ z niej zadowolony?

pearljammer

Post by pearljammer » Mon Mar 24, 2008 8:14 pm

BartGib wrote:
pearljammer wrote:
chyba ¿artujesz jak next to w³a¶nie Xbox który kosztuje ju¿ ko³o 900 z³ :) A wychodz± na niego wszystkie najlepsze gry... Assasin Creed, Gears of War, Mass Effect, zaraz GTA 4...

A je¶li chodzi o PS2 to sam posiadam i wysz³o na ni± wiele ¶wietnych gier (tyle ¿e teraz ju¿ tylko nowe PES-y i FIFY wychodz±): Tekken 5, God of War I i II, Gran Turismo 4, GTA: SA, Soul Calibur III, Black itd. :)

PS i nie warto przerabiaæ PS2 Slim bo laser sie szybko psuje, pomijaj±c ¿e piractwo trzeba têpiæ, a i gry nie kosztuj± maj±tku...
a PS3 to nie next gen? bo ja wlasnie o tej konsoli pisalem jako next genie, wiec o co chodzi?

BartGib
Team President

Post by BartGib » Tue Mar 25, 2008 7:17 am

Tak PS3 i Xbox 360 to konsole nextgenowe :wink: Tyle ¿e ja napisa³em w sensie któr± z nich aktualnie op³aca siê kupiæ...

Z tym ¿e nowy Xbox wyjdzie w przysz³ym roku to wierutna bzdura, poniewa¿ nie wykorzystali jeszcze potencja³u tego co jest... Poza tym przy okazji I Xboxa te¿ pisali ¿e zaraz nowy wprowadz±, a trochê siê jednak utrzyma³ :D

Co do cen gier to ty przesadzasz gry na PS2 nowe kosztuj± góra 120-140 z³, pomijaj±c ju¿ kwestiê ¿e "nowe" wychodz± ju¿ tylko PES-y i FIFY, trzeba wiedzieæ gdzie kupowaæ :wink:

Dobra rada, sam j± stosujê, kupujê po prostu mniej orgina³ów (nie mam ca³ej szafy gier, ale przynajmniej mam w nie kiedy graæ :lol: ), czêsto u¿ywane które kosztuj± w granicach 30-60 z³...

PS A text ¿e nie ceny gier to przegiêcie to wiesz gdzie mo¿esz sobie wsadziæ, nie podoba siê nie kupuj, a nie okradasz producenta bo TAK, poza tym skoro staæ Ciê na konsolê, TV HD to nie staæ Ciê na parê orginalnych gier :shock: No proszê Ciê...

PS2 uff uspokoi³em siê trochê, a z PS2 jestem bardzo zadowolony, poniewa¿ zajmuje ma³o miejsca, jest ciche, oraz niezawodne (wersjê slim mam ponad 3 lata, zaznaczam ¿e nie jest przerobiona). Jest du¿o fajnych gier, dla ka¿dego co¶ siê znajdzie, oprócz tego nie potrzebujê odtwarzacza DVD osobno :)
Image

"Dwie rzeczy są nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności".
Albert Einstein

pearljammer

Post by pearljammer » Tue Mar 25, 2008 2:01 pm

PS2 to swietna sprawa, mialem kilka dobrych lat, zreszta kilka tytulow z tej konsoli wymienilem jako moje ulubione, kupilem pol roku po premierze, caly komplecik, sprzedalem kilka lat pozniej o jakies 30% taniej, wiec nie jest zle, gdyby nie komputer i internet to pewnie nadal mialbym PS2, ale po co mialo sie kurzyc, jak juz praktycznie nie gralem...

Roti
Team Manager

Post by Roti » Wed Mar 26, 2008 7:33 pm

"Ko¶ci zosta³y rzucone"

By³em dzi¶ w sklepie u go¶cia gdzie zawsze zaopatrywa³em sie w konsole (PSX, PSP) ;)
Pogada³em, dopyta³em i wybra³em przerobionego XBox'a :D
Mam gwarancje na rok i jak za rok b±d¼ szybciej mi siê znudzi to bêdê móg³ u niego wymieniæ na PS3 za drobn± dop³at± :)
My¶lê, ¿e to najlepsza opcja opcja :D

XBox - 949z³
przeróbka - 90z³
2 pad - 130z³
2 gry - 50z³

suma - 1219z³

*Dziêkuje wszystkim za wypowiedzi i porady :)

KajTeK
Team Board Member

Post by KajTeK » Thu Mar 27, 2008 2:31 pm

bardzo dobry wybór ma xboxa 360 ponad rok i jak mialbym teraz wybierac ktora konsole to wybralbym ta sama , a dlaczego ? nie zebym popieral piracto ale my zyjemy jeszcze w Polsce a nie w Europie i jak mialbym w miesiacu kupic sobie dwie nowe gry i zaplacic ok. 500 zl (pol wyyplaty co niekturych ) to niestety wybor jeden piraty (jakby ceny byly poruwnywalne do PC to co innego bo sa polowe tansze) jedynie mi szkoda programistow gier bo robia swietna robote . A gry i tak wszystkie wychodza na wszystkie platformy dla kasy a exklusive(na jedna konsole) mozna policzyc na jednej rece . Gry wygladaja tak samo na PS 3 i na X360 chodz niekture lepiej i gorzej to juz chyba polityka.Dziwne to co pisze bo zawsze mialem PS 1 i PS 2
i zawsze powtarzalem ze X to kupa klocka a tu wybralem X360. Jak chcesz moge ci podac obowiazkowe tytuly ktore musisz miec.Milego grania ja mecze
Army of Two i Burnaut Paradise i jak zawsze caly rok w PES gram
Manager - KajTeK
Team - F.C. Zabijaki G.311

Roti
Team Manager

Post by Roti » Sat Apr 12, 2008 1:28 pm

Nieaktualne :)
Last edited by Roti on Sat Apr 12, 2008 9:34 pm, edited 2 times in total.

Gladiator

Post by Gladiator » Sat Apr 12, 2008 3:48 pm

Pisz bez polskich liter. Forum obcina wiadomosci w miejscu pojawienia sie pierwszego takiego znaku, nie wiedziec czemu.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)

WojT

Post by WojT » Sat Apr 12, 2008 8:22 pm

Prawdopodobnie poszlo kodowanie (byc moze zrobili upgrade forum i kodowanie zmienili na utf-8) - to jest moj domysl.
Trzeba by bylo jakis post skrobnac do admina forum z zapytaniem, ale angielski pod tym wzgledem u mnie jest mniej wiecej na poziomie piosenki Lady Pank "mniej niz zero: :)
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17

KajTeK
Team Board Member

Post by KajTeK » Sun Apr 20, 2008 9:14 pm

mi dzisiaj drugi raz spie...... sie Xbox360 Ring of dead . FUCK !!!
Manager - KajTeK
Team - F.C. Zabijaki G.311

Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”