Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

C i a c h o
Team Board Member
Posts: 451
Joined: Sat Feb 17, 2007 1:22 pm
Location: Bia³ystok 19[J]20

Post by C i a c h o »

Sweepeq wrote:Czyli poprostu oplaca sie inwestowac w mlodziesz czy tak ?
Ja mam w brud cienkich graczy powiem krutko graja cienko :] gracza zadnego nie moge kupic tylko za darmo podpisac z kims kontrakt czyli poprostu musze jakos przetrwac sezon tym starym skladem (no koncowke) i jakos ich wytrenowac , jedno wiem bedzie ciezko :DD:.


Jeszce jedno jak moge w miare optymalnie ustawic trening bo sam automatyczny jest jakis dziwny napsatnicy ucza sie gry glowa zamisat strzalow itp oraz jaka ustawic wmiare dobra taktyke dluga pilke ? podania? wiem ze nie mam boskiej druzyny dlatego chyba moge wybrac byle jaka i tak to nic nie zmieni.
Pierwszy sezon to budowa zespolu i trenowanie tego co sie dostalo. Dobrze zaczeles bo juz nie dlugo sie konczy aktualny sezon i zdazysz troche wytrenowac swoj sklad zeby modz wygrywac mecze w przyszlym.

Najlepszy sklad pokaze ci SPMY ale styl gry to juz dobierasz sam. Ze stylem gry to sam nie wiem jak ustawiac ;-) ale metoda prob i bledow najlepiej :-P . CZyli proboj na meczach towarzyskich roznych rozwiazan taktycznych i obserwuj wyniki Obrona%/pomoc%/atak% . Ale nie ma zlotego srodka na kazda druzyne :-)
Image
Image FamaS - W@rzywa Team
goldendelicious
Assistant Coach
Posts: 23
Joined: Thu Mar 01, 2007 2:47 pm

Post by goldendelicious »

Przy ustawianiu taktyki najlepiej bierz pod uwage w jakiej formacji masz najlepszych zawodników. I tak:

- jezeli najlepsi sa obroncy, to wybierdz defensywna sciane
- jezeli pomocnicy, to podania
- jezeli atak, to kopnij i biegnij

Nie traktuj jednak tej porady jako prawdy objawionej, najlepiej samemu poprobowac :)
WolfPMI
Fan
Posts: 4
Joined: Sun Mar 25, 2007 7:03 pm

Post by WolfPMI »

mam kilka pytań:
- czy waga i wzrost zawodnika wpływają na jego wyniki w grze?
- czy zadowolenie fanów wpływa na gre zawodników?
- czy jeśli personel jest na 100% to i tak mógłbym znaleść lepszych?
- czy mozna zmniejszych agresje zawodnika?
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

WolfPMI wrote:mam kilka pytań:
- czy waga i wzrost zawodnika wpływają na jego wyniki w grze?
- czy zadowolenie fanów wpływa na gre zawodników?
- czy jeśli personel jest na 100% to i tak mógłbym znaleść lepszych?
- czy mozna zmniejszych agresje zawodnika?
1. nie wplywa
2. nie wplywa
3. nie ma pracownikow pow. 100%
4. nie mozna, jest ustalona odrazu i nie da jej sie ruszyc
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

A czy kto¶ wie jak ro¶nie doswiadczenie zawodników? i Jak to jest ze szko³ka? Jak teraz buduje 3 stopien (jeszcze 60 dni) to co ile bedzie przychdzi³ teraz mlodzik a po ilu jak zostanie wybudowana.
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

klivers wrote:A czy kto¶ wie jak ro¶nie doswiadczenie zawodników? i Jak to jest ze szko³ka? Jak teraz buduje 3 stopien (jeszcze 60 dni) to co ile bedzie przychdzi³ teraz mlodzik a po ilu jak zostanie wybudowana.
1% oceny ogolnej rosnie co 15 doswiadczenia, ale wlasnie nie wiem co ile 1% dosw. rosnie, jak masz szkole na 3 stopniu to srednio co 20 dni junior wychodzi ze szkolki lub nie, zalezy czy dobry :P
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Dissident wrote: 1% oceny ogolnej rosnie co 15 doswiadczenia, ale wlasnie nie wiem co ile 1% dosw. rosnie, jak masz szkole na 3 stopniu to srednio co 20 dni junior wychodzi ze szkolki lub nie, zalezy czy dobry :P
Ale jak juz jest wybudowana czy juz w trakcie budowania. Jak po wybudowaniu to co ile w trakcie budowania 3 poziomu
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

klivers wrote:
Dissident wrote: 1% oceny ogolnej rosnie co 15 doswiadczenia, ale wlasnie nie wiem co ile 1% dosw. rosnie, jak masz szkole na 3 stopniu to srednio co 20 dni junior wychodzi ze szkolki lub nie, zalezy czy dobry :P
Ale jak juz jest wybudowana czy juz w trakcie budowania. Jak po wybudowaniu to co ile w trakcie budowania 3 poziomu
Jak zbudowana, wczesniej idzie wedlug 2 poziomu...czyli co 40 dni...
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

ok wielkie dzieki.
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Post by Zakarish »

klivers wrote:A czy kto¶ wie jak ro¶nie doswiadczenie zawodników? i Jak to jest ze szko³ka? Jak teraz buduje 3 stopien (jeszcze 60 dni) to co ile bedzie przychdzi³ teraz mlodzik a po ilu jak zostanie wybudowana.
doswiadczenie rosnie:
3-4 mecze ligowe 1%
6-8 turnieje towarzyskie 1%
10-12 mecze towarzyskie 1%

Co do pierwszych dwoch jestem pewien ,3 tak mi sie wydaje( dawno temu angielskie forum czytalem a teraz sie nie moge do tego tematu dokopac), aha tam nie byly uwzglednione puchary(pewnie jak ligowe , jak nie lepiej)
supperraff
Fan
Posts: 1
Joined: Wed Mar 28, 2007 2:51 pm

Post by supperraff »

Chciałbym sie dowiedziec a nie moge nigdzie znaleźć : sezon sie konczy i co decyduje o tym ktora druzyna zajmie wyzsze miejsce w lidze w przypadku równej ilości punktów ?
lubek
Assistant Manager
Posts: 73
Joined: Thu Jan 04, 2007 11:27 am
Location: Gdansk/Poland

Post by lubek »

bilans bramkowy czyli +/-
C i a c h o
Team Board Member
Posts: 451
Joined: Sat Feb 17, 2007 1:22 pm
Location: Bia³ystok 19[J]20

Post by C i a c h o »

Dissident wrote:
WolfPMI wrote: 3. nie ma pracownikow pow. 100%
raz mialem trenera na 100% i bylo na nieb. czyli ze nie na max ;-) i musialem go wytrenowac :-D
Image
Image FamaS - W@rzywa Team
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

C i a c h o wrote:
Dissident wrote:
WolfPMI wrote: 3. nie ma pracownikow pow. 100%
raz mialem trenera na 100% i bylo na nieb. czyli ze nie na max ;-) i musialem go wytrenowac :-D
bywa tak samo z pilkarzami...cos jest na 100%, ale nie zaznaczone ze max...glownie morale lub kondycja...
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Proste - umiejêtno¶ci maj± warto¶ci rzeczywiste ("po przecinku") np. 94.01246.. i s± tylko zaokr±glane do najbli¿szych liczb ca³kowitych. To co my widzimy to zaokr±glenie, np. kilku graczy mo¿e mieæ skilla na 99%, ale jeden mo¿e mieæ go 98.51%, drugi 99.49% a trzeci 99.15% - u wszystkich widzimy t± warto¶æ jako 99% (dok³adnie nie pamiêtam jak to jest zaokr±glane, ale chyba powy¿ej xx.50 ju¿ zaokr±gla w górê, poni¿ej w dó³). Je¶li pracownik ma 100% niebieskie, to oznacza, ¿e ma zdolno¶ci gdzie¶ w przedziale 99.51% - 99.99(9)%.

St±d siê bior± m.in. niedok³adno¶ci szacowania hidden skilla w spmt i wiele ró¿nych innych spraw. Zatem widzicie, ¿e dwaj zawodnicy z teoretycznie w ca³o¶ci identycznymi skillami mog± graæ nieco inaczej, jeden lepiej, drugi gorzej - co mo¿na wyja¶niæ w³a¶nie w oparciu o to co przedstawi³em.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”