Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Jiler
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Jan 01, 2007 12:26 pm

Dziekuje!

Post by Jiler »

Dzieki za odpowiedz, napewno mi sie przydarza, a jeszcze powiedz co z ta ageresywnoscia?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Re: Dziekuje!

Post by Gladiator »

Jiler wrote:Dzieki za odpowiedz, napewno mi sie przydarza, a jeszcze powiedz co z ta ageresywnoscia?
To zale¿y g³ównie od agresywno¶ci Twoich zawodników. Zwróæ uwagê na surowo¶æ sêdziego w ka¿dym meczu oraz na agresjê swoich zawodników, z regu³y ci z wysok± agresj± ³api± kartki. Dobór agresji w meczu musisz sobie sam jako¶ opracowaæ, bo zale¿y w³a¶nie od agresji (indywidualnie) twoich zawodników i surowo¶ci sêdziego w danym meczu. Ja mam oko³o 2 zawodników "kosiarzy" w pierwszym sk³adzie i je¶li ich nie wystawiam, to gram do¶æ du¿± agresj± w meczu (te¿ zale¿y od sêdziego), a je¶li nimi gram, to uwa¿am z wysoko¶ci± ustawianej agresji. No musisz sam porobiæ do¶wiadczenia, jak to siê odnosi do Twojego zespo³u, nic wiêcej ogólnie rzec siê nie da ;). Spróbuj od czego¶ takiego <agresja w meczu [%]> = 100% - <surowo¶æ sêdziego> [%]. Czyli np. sêdzia 60% -> zagraj 40% agresji i zobacz co bêdzie ;), potem dalej kombinuj, a¿ dojdziesz do satysfakcjonuj±cych warto¶ci.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

ja mam inny wzór troszkê, la on dzia³a tylko pod mój team...

Generalnie staraj siê kupowaæ zawodników z agresj±<50

a... i pamioêtaj, ¿e wszystko ma swoje konsekwencje, i np je¶li zagrasz z ma³± agresja zespó³ nie bêdzie a¿ tak bardzo walczy³ o pi³kê i atakowa³ a w konsekwencji bêdzie mniej bramek itp
Jiler
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Jan 01, 2007 12:26 pm

Ok

Post by Jiler »

OK Dzieki chlopaki, mam nadzieje ze z tymi transferami po tygdoniu bedzie prawda, tak to okolo 20:41 dzisiaj bede mogl juz kupowac :-)
Jiler
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Jan 01, 2007 12:26 pm

...

Post by Jiler »

Mam kolejne pytania:

a) Trening, ustawiac samemu czy zostawic automatyczny.
b) Jak bede kupowal to jakie dawac wynagrodzenie, czy on mzoe nie zaakceptowac kontraktu i pojsc do druzyny z nizsza oferta, jak to jest? Dajcie przyklad kontraktu dla kolesia z ocena srednia 60%.
c) Czy oplaca seigrac turnije towrzyskie?
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

a) ustawiaj samemu, bo s± wiêksze efekty
b) poszukaj sobie tego... odsy³am do faq
* 60% --> € 700,00
* 70% --> € 2.000,00
* 75% --> € 3.500,00
* 80% --> € 6.000,00
* 85% --> € 10.500,00
* 90% --> € 18.000,00
c) op³aca, ro¶ni do¶wiadczenie, atmosfera, kasê mo¿na wygraæ no i jak masz SPFA to dostaniesz wazonik jak wygrasz turniej:)
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Re: Ok

Post by Gladiator »

Jiler wrote:OK Dzieki chlopaki, mam nadzieje ze z tymi transferami po tygdoniu bedzie prawda, tak to okolo 20:41 dzisiaj bede mogl juz kupowac :-)
Mo¿e nie dok³adnie o 20:41 :P. Zak³adam, ¿e je¶li zacz±³e¶ grê tydzieñ temu o 20:41, to po symulacji o 22:00 bêdziesz móg³ kupowaæ graczy (sprawd¼ to i daj nam znaæ, ok).

Przy okazji : temat jest bardzo popularny, wielu nowych (i nie tylko nowych) graczy w³a¶nie w tym w±tku znajduje odpowiedzi na swoje pytania, dlatego s±dzê, ¿e warto go przykleiæ i tak te¿ zrobi³em.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Jiler
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Jan 01, 2007 12:26 pm

...

Post by Jiler »

Czyli bede troche jak krolik doswiadczalny :P
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Re: ...

Post by Gladiator »

Przys³u¿ysz siê sprawie :D
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Jiler
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Jan 01, 2007 12:26 pm

...

Post by Jiler »

Hmmm taka sprawa, podstawowy bramkarz palzuje za kartki, jesli nei zmienei go w opcji a to automatycznei wskoczy drugi bramkarz, jesli kupie bramkarza i dolaczy do mnei jutro o 4:00, to czy on stanie meidzy slupkami?
Jiler
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Jan 01, 2007 12:26 pm

...

Post by Jiler »

Prosze o odpowiedz na poprzednie pytanei i na to:

Czy warto kupowac z mniejszymi glownymi ale z neizlymi bocznymi skillami, czy kupowac patrzac na skille glowne?

Co do sparwy o ktorej mailem informowac, rowno po uplywie tygodnia, to jest o 20:16 moglem kupowac graczy...
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Proszê, ¿eby¶ u¿ywa³ opcji edycji posta je¶li chcesz co¶ dodaæ do swojej wypowiedzi, a Twój post jest ostatni w w±tku.
Co do odpowiedzi na zadane pytania :
- z tym bramkarzem na tak na 100% nie jestem pewien, ale zdaje siê, ¿e nie do³±czy do sk³adu przed symulacj± ligowego meczu (ale nie jestem tego pewien).
- na drugie pytanie ciê¿ko odpowiedzieæ, wiadomo ¿e najwiêksze znaczenie maj± skile g³ówne, ale te¿ odpowiednio siê za nie p³aci. Na pewno jak zawodnik ma strasznie niskie skile g³ówne, to gwiazd± nie zostanie. Dlatego raczej w g³ównej mierze zwracaj uwagê na skile g³ówne.

O 20:16 mówisz ju¿ mog³e¶ kogo¶ kupiæ, to rzuca nowe ¶wiat³o na sprawê :D
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Jiler
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Jan 01, 2007 12:26 pm

...

Post by Jiler »

Powiedzcie mi jaka wytrzymalosc jest minimalna do nizlej gry pilkarza, ile najmniej musi miec zeby oplacalo sie wydfasc troche pieniedzy?

Jak szybko poprawiaja sie skille zawodnikow, rozumiem ze chodzi o wiek, takiemu 25 latkowi dajmy na to, kiedy mu skoczy o jedno oczko skill skutecznosci, przy 70% trenera?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Re: ...

Post by Gladiator »

Jiler wrote:Powiedzcie mi jaka wytrzymalosc jest minimalna do nizlej gry pilkarza, ile najmniej musi miec zeby oplacalo sie wydfasc troche pieniedzy?

Jak szybko poprawiaja sie skille zawodnikow, rozumiem ze chodzi o wiek, takiemu 25 latkowi dajmy na to, kiedy mu skoczy o jedno oczko skill skutecznosci, przy 70% trenera?
Je¶li chodzi o wytrzyma³o¶æ, to raczej zdecydowana wiêkszo¶æ zawodników ma j± na poziomie 70% lub wy¿szym. My¶lê, ¿e 70-80% wystarcza.

Zawodnik trenuje 5 razy dziennie, w zale¿no¶ci od poziomu umiejêtno¶ci trenera.
Gra³e¶ w hattricka ;) bo siê o skuteczno¶æ pytasz? Tu nie ma skuteczno¶ci ;) jest strza³, gra g³own± i inne.
Nie ma ró¿nicy na jakim poziomie jest umiejetno¶æ, szybko¶æ treningu zale¿y od trenera i nie jest raczej nigdzie "ztabelaryzowana". Je¶li zawodnik z pola jest w wieku 20-30 lat te¿ trening jest tak samo szybki. Ciê¿ko powiedzieæ ile to potrwa dla przyk³adu który poda³e¶, stawiam na 1 symulacjê (~ +1%).
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
ALIENUS
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Mon Dec 11, 2006 8:09 pm
Location: Kielce

Re: ...

Post by ALIENUS »

Jiler wrote:a) Trening, ustawiac samemu czy zostawic automatyczny.
W sumie wydaje mi sie, ¿e na jedno wychodzi ;)
Pamiêtaj tylko, ¿e trening nale¿y codzieñ zmieniaæ, bo niektóre rzeczy s± ju¿ czerwone [w tym pasku co rozwijasz] i ich nie da sie ju¿ wytrenowaæ :wink:
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”