Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

filus wrote:a w ogóle gdzie moge znale¼æ te wszystkie informacje ? No i jeszcze jedno pytanie... Je¶li zawodnik w menu treningu ma dan± umiejêtno¶æ na czerwono to znaczy ¿e nie da sie go ju¿ bardziej wytrenowaæ ?
Na czerwono = maksymalny poziom wytrenowania danej umiejêtno¶ci - wiêcej siê nie da.

A informacje s± w zasadach gry, w FAQ w grze, w FAQ na forum - w ogóle ca³e forum jest jednym wielkim ¼ród³em informacji.

Ufuss widaæ czyta te¿ forum globalne, bo ma bardzo ¶wie¿e informacje (zapewne wiêkszo¶æ to informacje podawane przez Ze da Silva i jeszcze kogo¶, zapomnia³em kogo, ale tych dwóch naprawdê ma niez³± wiedzê o tej grze), ja tak¿e czytam globala, zachêcam do tego ka¿dego, kto zna jêzyk angielski.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
filus
Team Manager
Posts: 111
Joined: Sat Sep 22, 2007 2:11 pm

Post by filus »

jejku ale mi sie przydadz± te wasze rady.l na prawde dziêki. Gram w to ju¿ w sumie trzeci sezon a jeszcze nie wiedzia³em takich rzeczy ;) Tylko w jaki sposób bez takiej wiedzy mam w tym sezonie komplet punktów? :D a mo¿e mi jeszcze powiecie sk±d ¶ci±gn±æ ten programik ?

EDIT: i czy wiêksza agresja wp³ynie pozytywnie na gre zespo³u ?
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Gladiator wrote: Btw. To temat o SPMT, a leszcze linka nikt do niego nie poda³ :
SPMT
... a tutaj co¶ totalnie ¶wie¿ego (aplikacja, która stawia swoje pierwsze kroki) :
ASPT
o którym mo¿ecie sobie poczytaæ na globalu w tym w±tku.
Cytat pochodzi z inego wontku przyklejonego na forum (o nazwie "SPMT").

Co do agresji to moze ona zarowno wplynac pozytywnie jak i negatywnie:
- wieksza agresja zwieksza mozliwosc wystapienia kontuzji
- wieksza agresja wedlug niektorych powoduje wieksze ubytki w kondycji podczas rozgrywania meczu (ta informacja nie jest potwierdzona)
- agresja zwieksza oceny wszystkich formacji
- wieksza agresja spowoduje ze dostaniesz wiecej kartek

Ja osobiscie duza agresja gram tylko w meczach ligowych i bardzo waznych TTow.


Co do informacji to tak jak wspomnial wczesniej Gladiator, duzo ciekawych spraw jest omawianych na globalu (niestety zazwyczaj sa to podstawowe pytania i odpowiedzi), ale oprocz tego staram sie przeprowadzac tez wlasne badania, czasami bywa to mozolne i bardzo trudne, zeby samemu wymyslec wzor do jakichs obliczen, wiem jednak z doswiadczenia, ze gdy sprawdza sie cos samemu (a wystarcza w zupelnosci do tego Excel) informacje bardziej sie utrwalaja w glowie (w wiekszym stopniu sa zapamietywane), ale mozna takze wychwycic duzo wiecej i bedac juz tego w 100% pewnym, przekazywac to dalej.
Last edited by Ufuss on Sat Sep 22, 2007 10:04 pm, edited 1 time in total.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Na globalu padaj± podstawowe pytania ale czasami ludzie dostaj± na nie niebanalne odpowiedzi, które s± warte uwagi. 90% w±tków to wa³kowanie w kó³ko tego samego, podstawowych rzeczy, ale czasem siê co¶ ciekawego trafi.

Agresje trzeba dobieraæ w zale¿no¶ci od sytuacji - sêdziego, rangi spotkania, agresji zawodników i pewnie jeszcze czego¶.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Gladiator wrote:Na globalu padaj± podstawowe pytania ale czasami ludzie dostaj± na nie niebanalne odpowiedzi, które s± warte uwagi. 90% w±tków to wa³kowanie w kó³ko tego samego, podstawowych rzeczy, ale czasem siê co¶ ciekawego trafi.

Agresje trzeba dobieraæ w zale¿no¶ci od sytuacji - sêdziego, rangi spotkania, agresji zawodników i pewnie jeszcze czego¶.

Masz racje:)

Duzo tez zalezy od szczescia bo czasami ustawiajac wieksza agresje dostaniemy o jedna zolta kartke mniej badz tyle samo jak bysmy dali mniejsza agresje, czsami przy mniejszej wpadnie nam czerwona, a przy wiekszej nie (ale sa to wyjatkowe sytuacje i raczej zdazaja sie bardzo zadko), jedyna metoda jest metoda prob i bledow, gdzie agresje trzeba wyczuc samemu, ja moge podac tylko wzor jaki stosuje wielu menadzerow z nizszych lig i jaki jest w duzej mierze walkowany na globalu (ja tez ta zasade czesto stosuje, wprawdzie moglbym ustawiac wieksza, ale pare % czasami mi niewiele da jesli chodzi o to czy wygram, a skutki w postaci zawieszen zawodnikow, czasami bywaja bardzo odczuwalne) "Agresja w meczu=110%-surowosc sedziego".
Przykladowo surowosc sedziego wynosi 57, wiec 110-57=53 i agresje w meczu ustawiamy na 50, albo 55.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

Ufuss wrote:
Gladiator wrote:Na globalu padaj± podstawowe pytania ale czasami ludzie dostaj± na nie niebanalne odpowiedzi, które s± warte uwagi. 90% w±tków to wa³kowanie w kó³ko tego samego, podstawowych rzeczy, ale czasem siê co¶ ciekawego trafi.

Agresje trzeba dobieraæ w zale¿no¶ci od sytuacji - sêdziego, rangi spotkania, agresji zawodników i pewnie jeszcze czego¶.

Masz racje:)

Duzo tez zalezy od szczescia bo czasami ustawiajac wieksza agresje dostaniemy o jedna zolta kartke mniej badz tyle samo jak bysmy dali mniejsza agresje, czsami przy mniejszej wpadnie nam czerwona, a przy wiekszej nie (ale sa to wyjatkowe sytuacje i raczej zdazaja sie bardzo zadko), jedyna metoda jest metoda prob i bledow, gdzie agresje trzeba wyczuc samemu, ja moge podac tylko wzor jaki stosuje wielu menadzerow z nizszych lig i jaki jest w duzej mierze walkowany na globalu (ja tez ta zasade czesto stosuje, wprawdzie moglbym ustawiac wieksza, ale pare % czasami mi niewiele da jesli chodzi o to czy wygram, a skutki w postaci zawieszen zawodnikow, czasami bywaja bardzo odczuwalne) "Agresja w meczu=110%-surowosc sedziego".
Przykladowo surowosc sedziego wynosi 57, wiec 110-57=53 i agresje w meczu ustawiamy na 50, albo 55.
Osobiscie nie polecam zadnych regu³ i wzorów!!!
Metoda "PRÓB I B£ÊDÓW" jest najlepsza.
W tych meczach ligowych, ktore z gory uwazam za wygrane ustawiam agresje na niskim poziomie: [sedzia-70% agresja-10%] wtedy bedzie malo kartek i przy nastepnym meczu ligowym nie bedzie problemu z wykluczeniami zawodnikow.
W ligowych o wyzsza stawke (gdy nie jestem pewny wygranej :) ) [sedzia-70% agresja-30%]
W ciezkich ligowych [sedzia-70% agresja-40-45%]
Jak do tej pory to skutkowalo
W Towarzyskich czesto ustawiam [sedzia-70% agresja 50-55%] i nie narzekam na wyniki :)
Sa to moje spostrzezenia i nikomu nie doradzam tak grac, niech kazdy sam sprobuje znalesc "zloty srodek"!!!
Image
Polska Spo³eczno¶æ SoccerProject.com -Do³±cz!!!
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Mniej wiecej podobnie czyniê :)
Ale nie mam jakiego¶ prostego na to wzoru - jest to zale¿no¶æ nieliniowa agresji w meczu w zale¿no¶ci od agresji sêdziego parametryzowana sk³adem jaki wystawiam na dany mecz i jego rang± :)

W lidze D, C (z tego co do¶wiadczy³em do tej pory) zdecydowana wiêkszo¶æ zespo³ów gra bardzo agresywnie, bo liczy siê tam ju¿ ka¿dy procent w ocenach formacji. Mój zespó³ ³apie ¶rednio z 5-6 ¿ó³tych kartek w meczu (ligowym), czêsto wpadnie jaka¶ czerwona (czasami przesadzê z agresj±, a czasami jak pisa³ Ufuss kartka wpadnie niespodziewanie).

Co do kartek - zauwa¿y³em, ¿e czerwone kartki maj± jednak wp³yw na oceny formacji - w ostatnim meczu w LP z Soko³em mój pomocnik dosta³ w 17' czerwon± kartkê i pomoc mia³em po meczu ni¿sz± o jakie¶ 8 do 10% od tego czego siê spodziewa³em (przez to przegra³em).
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

Gladiator wrote:Mniej wiecej podobnie czyniê :)
Ale nie mam jakiego¶ prostego na to wzoru - jest to zale¿no¶æ nieliniowa agresji w meczu w zale¿no¶ci od agresji sêdziego parametryzowana sk³adem jaki wystawiam na dany mecz i jego rang± :)
No bravo, bravo...mysle ze jak bys napisal to w jezyku serbsko-chorwackim to by bylo bardziej czytelne :D
Tak wogole to proponuje przetlumaczyc to na jezyk:
ormianski, germanski, anatolijski, ewentualnie slowianski (polski) !!! :)
Image
Polska Spo³eczno¶æ SoccerProject.com -Do³±cz!!!
klinssmann
Assistant Manager
Posts: 66
Joined: Sat May 26, 2007 8:15 am
Location: Lublin

Post by klinssmann »

Kefu wrote:
Gladiator wrote:Mniej wiecej podobnie czyniê :)
Ale nie mam jakiego¶ prostego na to wzoru - jest to zale¿no¶æ nieliniowa agresji w meczu w zale¿no¶ci od agresji sêdziego parametryzowana sk³adem jaki wystawiam na dany mecz i jego rang± :)
No bravo, bravo...mysle ze jak bys napisal to w jezyku serbsko-chorwackim to by bylo bardziej czytelne :D
Tak wogole to proponuje przetlumaczyc to na jezyk:
ormianski, germanski, anatolijski, ewentualnie slowianski (polski) !!! :)
Kefu wszystko zrozumiałe :D
Manager: Klinssmann
Team: Tygrysy Europy (G.2)

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Chcia³em powiedzieæ, ¿e wzór siedzi w g³owie i nie mo¿na tego jako¶ prosto przedstawiæ :D
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
filus
Team Manager
Posts: 111
Joined: Sat Sep 22, 2007 2:11 pm

Post by filus »

a zawodnik, który wystawiony jest na liste transferow± za darmo wybiera klub wed³ug jakich¶ czynników czy po prostu losowo ?
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

filus wrote:a zawodnik, który wystawiony jest na liste transferow± za darmo wybiera klub wed³ug jakich¶ czynników czy po prostu losowo ?
wybiera najlepsza opcje finansowa...czyli ten kto da najwiecej pensji wygra...dlatego czesto za darmowych daja po 20-30k pensji a pozniej placza ze bankrutuja...
"If you hate something don't you do it too..."
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

Gladiator wrote:Chcia³em powiedzieæ, ¿e wzór siedzi w g³owie i nie mo¿na tego jako¶ prosto przedstawiæ :D
zgadzam sie z tym w 100%

Gram w lidze H, wplyw z praw telewizyjnych u mnie wynosi + € 14.922,00
Jak to wyglada w wyzszych ligach?
Image
Polska Spo³eczno¶æ SoccerProject.com -Do³±cz!!!
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Niewiele wiêcej (liga D):
+ € 22.040,00 FC Vixa-TikkiTakki 3-2 Wp³ywy z praw telewizyjnych
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Gladiator wrote:Niewiele wiêcej (liga D):
+ € 22.040,00 FC Vixa-TikkiTakki 3-2 Wp³ywy z praw telewizyjnych
Wplyw z praw televizyjnych niewiele sie rozni w ligach ale moim zdaniem jest zalezy od pozycji naszego zespolu w lidze, moze tez od pozycji przeciwnika z ktorym gramy. (Nie jest to podparte zadnymi dokladnymi badaniami)
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”