Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Zak³adaj±c, ¿e masz wyszukiwacza talentów na 100% to jak licytujesz 11 i wszystkich wygrasz, to te¿ przyjd± ;). 11 to max dla wyszukiwacza 100%.
Czyli w zasadzie mo¿na mieæ z transferów 45 graczy i otrzymywaæ juniorów, przez co w zasadzie nie ma limitu na ilo¶æ graczy w zespole.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Ile mozna maxymalnie kupic zawodnikow od innego gracza w ciagu sezonu? bo ja wlasnie chcialem zalicytowac jakiegos zawodnika i wyskoczyl mi komunikat "w tym sezonie nie mozesz kupic wiecej zawodnikow od ..."

Edit:
Juz znalazlem odpowiedz :)
Na rynku transferowym mo¿esz sprzedawaæ i kupowaæ zawodników. Z jednym z mened¿erów mo¿esz dokonaæ 1 transakcji kupna i sprzeda¿y w ci±gu 2 sezonów. Cz³onkowie SPFA mog± dokonaæ 3 transakcji w ci±gu 2 sezonów.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Zagl±dniêcie do regu³ trwa tyle samo co napisanie posta, a czekaæ na odpowied¼ nie trzeba ;).

Limit ten jest ca³kiem ok, trochê krzy¿uje plany tym, którzy chc± robiæ wa³ki. Kupuj±c zawodników "nie¶wiadomie" ze wzglêdu na to z jakiego klubu pochodz±, bardzo trudno jest sie nadziaæ na tak± wiadomo¶æ. Ale mi siê te¿ to zdarzy³o, có¿ musia³em poszukaæ innego gracza.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

pearljammer wrote:Ufuss teoretycznie zadna, ale fajnie jest miec caly swiat w druzynie :-P co do juniorow, to dostalem GK ktory bedzie bardzo dobry, na pewno powyzej 82%, LM i CF moze ok 80 osiagna...i jeden CF z juniorow starszych 78%, w sam raz na sprzedaz...
Wiadomosc zacytowana z innego tematu, ale pytania bardziej pasuja tutaj.


1. Skad wiesz ze beda mieli akuratnie taka srednia ocene?
2. Starszych juniorow... To nie jest tak ze kazdy junior ktory wychodzi ze szkolki ma 17lat?
3. Dostales ze szkolki, czy kupiles, bo chodzi mi o to ze chyba nie ma mozliwosci dostania wiecej niz jednego juniora ze szkolki (chyba ze sie myle)?

P.S. Sory ze tak truje.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Ufuss wrote:

1. Skad wiesz ze beda mieli akuratnie taka srednia ocene?
2. Starszych juniorow... To nie jest tak ze kazdy junior ktory wychodzi ze szkolki ma 17lat?
3. Dostales ze szkolki, czy kupiles, bo chodzi mi o to ze chyba nie ma mozliwosci dostania wiecej niz jednego juniora ze szkolki (chyba ze sie myle)?

P.S. Sory ze tak truje.
1.Nie wiem, przypuszczam, ale bardzo rzadko junior ze szkolki ma mniej niz 77., patrzac po glownych skillach wnioskuje, ze moze tyle osiagnac, ale nie mam pewnosci 100%, poza tym za wczesnie jest by dokladnie okreslic wartosc, bo im mniej wytrenowany tym bardziej rozbiezne wartosci podaje SPMT.
2. Starszy w sensie, ze ma juz 21 lat, a wyszedl w wieku 18, ale nie byl regularnie trenowany...
3. Juniorow mozna dostac wielu...przy 1 poziomie szkolki co 60 dni srednio, przy 2 co 40 i przy 3 co 20, mam wlasnie 3 poziom, wiec srednio juniora dostaje co 20 dni...
"If you hate something don't you do it too..."
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

chodzi mi w sensie jednego na okreslony czas (czyli np zalozmy ze mamy szkolke na 3 poziomie i po 20 dniach przychodzi nam tylko jeden junior).

Ale rozumiem ze tych twoich 3-4 juniorow nazbieralo sie przez jakis czas.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

pearljammer wrote:
Ufuss wrote:

1. Skad wiesz ze beda mieli akuratnie taka srednia ocene?
2. Starszych juniorow... To nie jest tak ze kazdy junior ktory wychodzi ze szkolki ma 17lat?
3. Dostales ze szkolki, czy kupiles, bo chodzi mi o to ze chyba nie ma mozliwosci dostania wiecej niz jednego juniora ze szkolki (chyba ze sie myle)?

P.S. Sory ze tak truje.
1.Nie wiem, przypuszczam, ale bardzo rzadko junior ze szkolki ma mniej niz 77., patrzac po glownych skillach wnioskuje, ze moze tyle osiagnac, ale nie mam pewnosci 100%, poza tym za wczesnie jest by dokladnie okreslic wartosc, bo im mniej wytrenowany tym bardziej rozbiezne wartosci podaje SPMT.
2. Starszy w sensie, ze ma juz 21 lat, a wyszedl w wieku 18, ale nie byl regularnie trenowany...
3. Juniorow mozna dostac wielu...przy 1 poziomie szkolki co 60 dni srednio, przy 2 co 40 i przy 3 co 20, mam wlasnie 3 poziom, wiec srednio juniora dostaje co 20 dni...
@pearljammer: ad 1. B³±d, mo¿e mnieæ mniej oceny ogólnej. Jak junior ma np. dwa skile wytrenowane to w zasadzie nic o nim powiedzieæ nie mo¿na, chyba ¿e tylko to, ¿e te skile s± dobre, b±d¼ cienkie.
@Ufuss: ad 2. ze szkó³ki wychodz± w wieku ... hmm, dok³adnie nie wiem, ale z tego co kojarzê to 17...20 lat, bramkarze chyba te¿ mog± byæ lekko starsi.
@Ufuss: ad 3. Nie ma mo¿liwo¶ci dostania wiêcej ni¿ jednego juniora za jednym razem, dostajesz, b±d¼ nie, juniorów okresowo, tak jak napisa³ twój przedmówca.
@Ufuss: 1 junior co okre¶lony czas zale¿ny od poziomu szkó³ki.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Sucker89
Assistant Manager
Posts: 85
Joined: Mon Jun 25, 2007 4:53 pm
Location: Krosno, Poland ;)
Contact:

Post by Sucker89 »

Ja mam takie pytanka.. Od czego zaleza wplywy z transmisji telewizyjnych?? Zawsze sa takie same czy zmieniaja sie zaleznie od tego w ktorej jestes lidze?? Jak sie zmieniaj± to o ile?? Ja np. gram w H i mam wplywy z praw telewizyjnych 16K... Czy jezeli rozbuduje stadion to wplywy sie zwieksza??
Manager: Sucker89
Team: FC Sucker
Liga: H.368
Season 18: 3 in H.368
Season 19: 1 in H.368
Season 20: 1 in G.123
Season 21: ? in F.???
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Od czego zaleza to nie wiem (zauwazylem jedynie ze zwiekszaja sie wraz z kosztami meczow u siebie), co do roznic pomiedzy ligami badz rozbudowanym stadionem to sa wieksze zaledwie o pare tysiecy.


Ja tez mam pytanie czy ktos wie na jakich zasadach (o ile spada, wzrasta) atmosfera w druzynie jesli kupuje, sprzedaje sie zawodnika. Czy oprocz tych powodow sa jeszcze jakies inne (jesli tak to jakie?), ktore powoduja zmiany atmosfery na plus, badz na minus?
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Sprzeda¿/Kupno -5%
Nie wiem jak z³y stan murawy wp³ywa na atmosferê.
Atmosfera ro¶nie po ka¿dym rozegranym meczu o ma³y procencik, ale dok³adnie te¿ nie pamietam o ile, ale gdzie¶ ju¿ o tym by³o u nas na forum.
Na pocz±tku nowego sezonu atmosfera spada o 10% (ale nie np. z 70% na 60% tylko o 10% aktualnej warto¶ci, czyli np. z 70% na 63%).
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Wlasnie sprzedalem zawodnika i niewiedziec czemu 1% ceny zostal przekazany do poprzedniego klubu, wiec mam pytanie: w jakich sytuacjach placi sie poprzedniemu klubowi i czy zawsze jest to 1%?

Bo z tego co ja rozumiem (to sa tylko moje domysly) to jesli zawodnik nie pochodzi z naszej szkolki, badz nie zostal nam przydzielony na samym poczatku przy przejmowaniu druzyny to placimy poprzedniemu klubowi. Jesli sie myle to prosze mnie poprawic. :)
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Ufuss wrote:Wlasnie sprzedalem zawodnika i niewiedziec czemu 1% ceny zostal przekazany do poprzedniego klubu, wiec mam pytanie: w jakich sytuacjach placi sie poprzedniemu klubowi i czy zawsze jest to 1%?

Bo z tego co ja rozumiem (to sa tylko moje domysly) to jesli zawodnik nie pochodzi z naszej szkolki, badz nie zostal nam przydzielony na samym poczatku przy przejmowaniu druzyny to placimy poprzedniemu klubowi. Jesli sie myle to prosze mnie poprawic. :)
Jesli kupiles go to zawsze poprzednia druzyna dostaje 1%, jesli jest z Twojej pierwotnej druzyny w co watpie, bo wtedy wiadomo, ze % nie idzie do nikogo poza agentem zawodnika to moze byc jakis blad....
"If you hate something don't you do it too..."
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Mam takie male pytanie czy ktos wie jak bardzo zuzywa sie murawa, czyli ile % spada po kazdym meczu i czy jest to losowe, stale, a moze zalezne np od pogody, rangi spotkania (towarzyskie, ligowe, pucharowe, itd), badz od czegos innego.
No i pytanie nr2 o ile sie odnawia po kazdej porannej symulacji (wydaje mi sie ze 10%), ale nie wiem czy odnawia sie tez w tych dniach w ktorych gramy mecze ligowe.

Aha bylbym zapomnial jeszcze jedno pytanie.
Czy ktos wie na jakiej zasadzie rosnie liczba fanow po rozegranych spotkaniach i czy jest to zalezne od tego czy wygramy, przegramy, zremisujemy. bo zauwazylem ze u mnie po kazdym meczu towarzyskim obojetnie jaki wynik rosnie o 7, zas u gladiatora rosnie zaledwie o 4, po meczach ligowych zas wzroslo mi o 75 (lecz sprawdzalem to tylko na 2 meczach ktore wygralem).
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

wiecie czemu wogole obroncy nie strzelaja zadnych goli? nigdy zaden nie strzelil z mojej druzyny...ciagle atak, i czasem pomoc...nie licze tych obroncow co grali w pomocy czy ataku jak u niektorych :P duzy minus ze wogole obroncy goli nie strzelaja...na pewno bylby to duzy plus...szczegolnie przy transferach i ofensywnej taktyce...
"If you hate something don't you do it too..."
bob88
Assistant Manager
Posts: 82
Joined: Thu Jun 14, 2007 6:43 am

Post by bob88 »

pearljammer wrote:wiecie czemu wogole obroncy nie strzelaja zadnych goli? nigdy zaden nie strzelil z mojej druzyny...ciagle atak, i czasem pomoc...nie licze tych obroncow co grali w pomocy czy ataku jak u niektorych :P duzy minus ze wogole obroncy goli nie strzelaja...na pewno bylby to duzy plus...szczegolnie przy transferach i ofensywnej taktyce...
No wlasnie.Po co w takim razie u obroncow jest do trenowania strzal.Mam obronce co strzal ma 99 i nic z tego nie ma.
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”